Profile cover photo
Profile photo
Kenan Bilir
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
http://www.avista.bg/bg/search/results/index.html?status=sell&region=43&sub_regions[0]=298&sub_regions[1]=297&sub_regions[2]=304&sub_regions[3]=300&sub_regions[4]=299&sub_regions[5]=301&order_by=type_region_price&limit=50&

имоти,недвижими имоти,имот,imoti,imot,наем,наеми,апартамент,апартаменти,обяви,продажба,продажби,къща,агенция,агенции,брокер,нотариус,офис,София,софийски имоти,Варна,Пловдив,ул,бул,недвижими имоти,Вила,Магазин,Склад,стая,мезонет,етаж,отдава,наема,купува,закони,безплатно,Софийски имоти,varna,софийски,под наем имот София,инвеститори,инвеститор,площи,immobilier,Varna,Burgas,давам под наем стая,заменя,съквартирант,магазин,заведение,сгради,завод,ресторант,парцел,склад,земя,терен,bg,BG,real estate,bulgarian,properties, bulgarian real estate,Real Estate Bulgaria, agency, real estate Sofia, luxury properties, office building rent, apartments, town houses, house for sale,home,residential,homes ,property,online,listings,building,Imoti,Наем,Обяви,Продажби,Агенции,Нотариус,Офис,Етаж,Купува,Заменя,Съквартирант,Заведение,Home,news,News
Add a comment...

Post has attachment
Aile Hekimliği Nedir

Aile hekimligi uzmani, çocuklar, gençler, yaslilar olmak uzere tüm vatandaşlara hem önleyici hem de tedavi niteliğinde sağlık hizmetleri alanındaki uzmanlık dalıdır. Aile hekimliği uzmanları dahili, jinekolojik, çocuk hastalıkları, psikolojik alandaki rahatsızlıkları giderici ve aile hekimi branş eğitimine sahip hekimlerdir.

Aile hekimi branşı altı temel ilke üzerine kurulmuş bir uzmanlık dalıdır. Bu ilkeler hizmet sürekliliği, kapsamlı hizmet, sağlık alanındaki hizmet faaliyetlerinde organizasyon, toplum sağlığı koruyucu hekimlik ve aile bütünlüğüdür. aile hekimi uzmanlığında kaliteli hizmetin esası vatandaşlara sunulan sağlık hizmetinde bu temel ilkelerin hepsinin bir arada uygulanmasıdır.

detaylı ve koordinasyonu mükemmeloturmuş olan bir sağlık hizmeti süreklilik, aile ve toplum temelinde bir bütünlük içermelidir.

Aile hekimliği görevinin en önemli ilkesi hizmette süreklilik birey veya aile bireylerinin aynı kişi, kurum veya kuruluştan hizmet almaya devam etmeleri surecinde karşılaşılan tüm aşamalarda ve periyodik tetkiklerde aile hekiminin kişiyi en azından belli aralıklarla görmesi ve sağlık sorunlarını çözmede yardımcı olması demektir. Böyle bir hasta - doktor ilişkisi doğal olarak karşılıklı (özellikle hasta için) özgüven ve saygıya dayanacaktır ve kesinlikle güçlü bir iyileştirici unsurdur.

Aile hekimliğinde vurgulanması gereken önemli bir diğer özellik önceliğin hastalık değil hasta olmasıdır. hekimlik alanında diğer dallardan farklı olarak hastaların aile hekimlerine baivuruda bulunmaları için belli bir organ sistemi veya konuda problemleri olması, belli bir yaş grubunda olmaları veya belli bir cinsiyette olmaları gerekmemektedir. Hastalar aile hekimine o an için hastalıkları olmasa bile sadece aile hekimliği uzmanından fikir almak için de başvurabilirler.

Aile sağlığı hekimi yas, cinsiyet ve rahatsızlık ayırımı yapmaksızın herkesi kabul eder; bireylere ve ailelere sağlık hizmeti sunar, hastaların sorunlarını anlamaya çalışır; teşhis koyar ve tedavi sürecini üstlenirler. Gerektiğinde diğer uzmanlık dalları ile görüşür, hastayı birlikte değerlendirir (koordinasyon ilkesi). en uygun şekilde tedaviyi üstleneceğini ve ne zaman diğer bir meslektaşına danışma insiyatifine sahiptir.

Gelişmiş batı ülkelerinde insanlar hastalandıklarında öncelikle aile hekimlerine başvururlar. Aile hekimlerinin hizmet alanı aile üyelerinin tümünü içerecek tarzda geniş bir biyolojik perspektifi içermesinin yanı sıra hizmet sağladığı kişilerin sosyo kültürel durumlarını da kapsar. Hastaya önerilen tüm tetkik ve tedavi yaklaşımları hasta bireye özgündür ve bir bütün olarak bireyin biyolojik, psikolojik ve sosyal ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Aile Hekimi yalnızca iyileştiren değil, hastalarını hastalıklardan korumaya çalışan hekimlerdir. Koruyucu hekimlik konusunda, Aile Hekimleri, bebek ve çocuk takibi ve ası uygulamaları, aile planlaması uygulamaları, gebe takibi konularında da hizmet vermektedir. Salgın ve bulaşıcı hastalık durumlarında aile bireylerini bilinçlendirir ve koruyucu önlemlerin alınmasını sağlar, diğer tıp branşlarıyla ortak olarak toplumun sağlığını koruma çalışmalarına aktif olarak katılır.

Aile Sağlığı uzmanı, hastasının geçmişteki yaşantısını, sorunlarını, geçirdiği hastalıkları, daha önce ve halen kullandığı ilaçları, hastanın yasam tarzını bildiği için uygulanan tedavinin rahatsızlık sona erene kadar sürekliliğini sağlayarak, özel sevk durumlarında hastasının seyahatine, öncesinde, seyahati sırasında ve sonrasında dahil olacaktır Her durumda hasta Aile hekimi tarafından önceden bilgilendirilir ve riskleri en aza indirecek, önlemler alınır.

Günümüzde çoğu sağlıklı insan periyodik olarak Aile hekimliği uzmanına başvuruda bulunmakta ve sağlık taramasından geçmek istediğini dile getirmektedir. [Herkes için|tüm hasta
lar için|hastaların tamamı için uygulanabilecek standart bir sağlık tarama programı yoktur. Sağlık kontrol uygulamalarının kişisel olması gerekmektedir. Hastanın yaş, cinsiyet, yaşam tarzı, meslek, içinde bulunduğu risk faktörleri, daha önce geçirdiği sağlık problemleri, şu andaki yaş dönemi (ör. Ergenlik, menopoz…) ve ailede var olan hastalıkların öyküsü kişilerin sağlık tarama programlarının içeriğini belirler.

Yıllık sağlık kontrolleri veya “check-up”ların ihtiyacı karşılayacak kalitede olmadığının kanıtlanması sebebiyle, check–up yerine periyodik sağlık muayenesi tanımı getirilmiştir.(Türkçemizi koruyalım) Sağlıklı görünen insanların görüşme, fizik muayene, laboratuar tetkikleri gibi bir dizi standart işlem kullanarak belli aralıklarla sağlıklarının değerlendirilmeleri anlamına gelen Periyodik sağlık muayeneleri (PSM), aile hekimiyle kişi arasında bir bağlantı köprüsüdür. Her birey, yas, cins ve çeşitli risk faktörlerinden kaynaklanan durumuna göre belli aralıklarla Aile hekimiyle görüşmelidir. Kontrole gelen bireye hastalıklardan korumak ve erken tanı sağlamak için en uygun PSM uygulanır. Bu uygulama çeşitli testlerin yapılmasını içerebileceği gibi daha çok muayene (boy, kilo, tansiyon olcumu gibi), yasam tarzı değişiklikleri için danışmanlık verilmesi (sigara, alkol, kazalar, cinsel yolla bulasan hastalıklar konusunda) ve gerekiyorsa ası yapılmasından (bağışıklama) oluşur.

Genel anlamda sağlığı korumak, hastalıklar ortaya çıktıktan sonra tedavi etmekten daha kolay ve ekonomiktir. Sağlıklı kişilerin de düzenli sağlık kontrolünden geçmeleri gerekir.

Aile hekimliği doktorları kişisel hekimlik hizmet vermeye azami gayret gösterirler

Aile Hekimligi Uzmanligi Haberleri icin http://www.asm.co.nf 
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Yayın hayatına başlamış olan www.asmmiz.com portalı hekimlerimize ücretsiz olarak web sitesi hizmeti sunmakta, hastalarımıza ise istediği doktora randevu alma, online doktoruna soru sorma gibi bir çok imkan sunmaktadır. 

Siz de Portalımıza katılarak sitemizin imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

http://www.asmmiz.com/
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded