Profile cover photo
Profile photo
Pouria Mafi
3,607 followers -
آخرین عابر این کوچه منم
آخرین عابر این کوچه منم

3,607 followers
About
Pouria's posts

Post has attachment
از بی خوابی های ما 
Photo

چند سال پیش، شورای شهر مونزای ایتالیا نگهدارندگان حیوانات خانگی را از نگهداری ماهی قرمز در تنگ های منحنی شکل منع کرد.سرپرست سنجش دلیل آن را اینطور توضیح داد که نگهداری یک ماهی در یک تنگ منحنی شکل که وقتی ماهی از داخل آن به بیرون نگاه می کند تصویر تحریف شده ای(بزرگنمایی شده) از واقعیت می بیند، بی رحمی است.اما از کجا بفهمیم که ما تصویر واقعی و تحریف نشده ای از واقعیت داریم؟از کجا معلوم که خود ما داخل یک تنگ بزرگتر نباشیم و بیناییمان با یک لنز خیلی بزرگ تحریف نشده باشد؟تصویر ماهی قرمز از واقعیت با تصویر ما از واقعیت متفاوت است.اما از کجا مطمئن باشیم که کمتر از تصویر ما واقعی است؟
تصویر ماهی قرمز از واقعیت مانند تصویر ما نیست اما ماهی قرمز هنوز هم می تواند قوانین فیزیکی حاکم بر حرکت اشیا خارج از تنگ را فرمول بندی کند.برای مثال به خاطر شکست نور، ماهی درون تنگ حرکت جسمی را که آزادانه به خط مستقیم حرکت می کند در یک مسیر منحنی مشاهده می کند.با این وجود ماهی می تواند قوانین علمی را از همان چهارچوب قضاوت تحریف شده اش به گونه ای فرمول بندی کند که همیشه صادق باشد و همین فرمول بندی او را قادر خواهد کرد که درباره ی آینده حرکت اجسام خارج از تنگ پیش بینی انجام دهد.قوانین آنها خیلی پیچیده تر از قوانین ما خواهد بود، اما سادگی یک موضوع سلیقه ایست.اگر یک ماهی قرمز چنین فرضیه ای را فرمول بندی کرده است، ما ناچار به تصدیق دیدگاه ماهی قرمز به عنوان تصویری واقعی از حقیقت هستیم.

طرح بزرگ
استفن هاوکینگ و لئونارد ملودینوف
ترجمه: حسین صداقت، امیر امیر آبادی 

Post has attachment
Find your tunnel and fly. 
Photo

Post has attachment
by Ekrem kalkan
Photo

Post has shared content
دوستان . هر چی فکر کردم راه دیگه ای به ذهنم نرسید تا بتونم به دوست هنرمندم که مشکلات مالی شدیدی داره کمک کنم ، جز اینکه از یه سری کاراش که از فشار بی پولی برای فروش گذاشته بود عکس بگیرم و اینجا شییر کنم و از شما  هم خواهش کنم شییر کنید تا این بنده خدا با فروش اینا یه سری مشکلاتش حل شه . 

کارا  تو سبک سوررئال هستش ، سایز و یه سری توضیحات دیگه رو تو هر عکس دادم . 
قیمتش هم از یه مینیمم توسط خریداز تعیین میشه .

پیشاپیش ممنون که منو  دست تنها نمی ذارید .

+بهروز پاشا  +Daniel Jafari +وحید تیلکی  +خوبی عزیزم  +NAS PAC +BARNEY STINSON +Baran Abrishamchi +مادمازل کتی.  +Aryan Fella  +پارا دوکس  +Mehdi Waters  +Abbas Reader  +وحید میم +Mohammad Memarian 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
12 Photos - View album

Post has attachment
Photo

بگذار هرچه نمی خواهند 
بگوییم 

بگذارهرچه نمی خواهیم 
بگویند

باران که بیاید
از دست چترها
کاری بر نمی آید

ما اتفاقی هستیم
که افتاده ایم
 
نصرت رحمانی

Post has attachment
هرگاه یک تئوری برای شما تنها تئوری ممکن به نظر آمد، این را نشانه ای بگیرید که نه آن تئوری را فهمیده اید و نه مسئله ای که آن تئوری قرار است حلش کند.
                                                                     «کارل پوپر»
Photo

Post has attachment
آقای استر،هر شب سرک می کشم تا ببینم چیزی عوض شده، نشده؟ کلمه ها، جمله ها ... همه چی، نمی دونم، می گردم ، پیدا می کنم ... خیره می شم به جمله هایی که هر بار تکرارین ... ولی باز هم می خونمشون ... اون هم با لذت!
حرف های تکراری آقای استر ... شما هم حرف های تکراری می زنین؟

ز بعد ما نه غزل نی قصیده می‌ماند
ز خامه‌ها دو سه اشکی چکیده می‌ماند
در این چمن، به چه وحشت شکسته‌ ای دامن
که می‌روی تو و رنگ پریده می‌ماند

بیدل دهلوی
Wait while more posts are being loaded