Profile cover photo
Profile photo
"Carpe Diem" niepubliczna poradnia psychologiczno - pedagogiczna
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Potrzebują Państwo konsultacji psychologicznej? Jesteśmy poradnią rodzinną – oferujemy pomoc specjalistów dziecięcych, a także pomoc psychologiczną dla dorosłych. Mogą Państwo zgłosić się do nas z różnymi problemami natury psychologicznej. Zapewniamy profesjonalne wsparcie oraz dyskretną atmosferę. Zapraszamy na indywidualne spotkania terapeutyczne lub grupy wsparcia. http://www.poradnia-rodzinna.pl/
Add a comment...

Podjęcie decyzji o wizycie u psychologa lub psychiatry jest bardzo trudne. Dlatego terapeuci i psychologowie zatrudnieni w Centrum Carpe Diem w Szczecinie dbają o komfort swoich Pacjentów, zapewniając im podczas wizyt całkowitą dyskrecję i intymność oraz najwyższą jakość usług.

Konsultacje psychiatryczne w naszym gabinecie w Szczecinie prowadzą: Barbara Hermelin - Starobrat, dr nauk med. spec psychiatra oraz Bartosz Kubacki – lekarz
Add a comment...

Post has attachment
Poranne zmęczenie i wściekłość, że trzeba iść do pracy czy szkoły i poprawa nastroju w porze obiadu to może być znak, że dopadła cię nerwica neurasteniczna. Może przyjąć postać hipersteniczną – wtedy objawia się wzmożoną pobudliwością, wybuchami gniewu i silnymi reakcjami emocjonalnymi lub postać hiposteniczną, dla której typowe jest przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją uwagi i pamięcią oraz zaburzenia snu. Neurastenia może wynikać też z utrwalonego negatywnego nastawienia do otoczenia.

www.carpediem.szczecin.pl 
Add a comment...

Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach organizowanych przez Centrum Psychologiczno – Terapeutyczne Carpe Diem w Szczecinie. Najbliższe szkolenie nosi nazwę - Być piękną - szkolenie w zakresie wizażu i stylizacji - start 24.04.

http://www.carpediem.szczecin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=119
Add a comment...

Post has attachment
Jednym ze sposobów walki z nieśmiałością jest prowadzenie dziennika, w którym powinno spisywać się swoje sukcesy i porażki oraz rozwój pasji i zainteresowań, które mogą być źródłem przyjemności i poprawą samopoczucia będącego podstawą do zadbania o pewność siebie.

www.carpediem.szczecin.pl
Add a comment...

Post has attachment
Dzięki bogatemu doświadczeniu w psychoterapii możemy pomóc Ci zrozumieć problemy i trudności, dociec ich źródeł i odnaleźć rozwiązanie. Zajmujemy się między innymi psychologią i psychiatrią dzieci oraz młodzieży, prowadzimy terapię małżeńską, indywidualną oraz grupową (również terapię uzależnień).

www.carpediem.szczecin.pl
Add a comment...

Post has attachment
Chorzy na bulimię, choć zdają sobie sprawę z utraty kontroli nad własnym zachowaniem związanym z odżywianiem się, przejadają się bardzo często, a następnie stosują sposoby kontrolowania wagi ciała, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Jest to choroba o podłożu psychicznym, a chorzy na nią zwykle czują się głodni nawet bezpośrednio po jedzeniu. Bulimia bardzo często dotyka osoby, które nie akceptują swojego wyglądu, wagi, nie czują się dobrze w swoim ciele i pragną za wszelką cenę polepszyć swoje samopoczucie. 

www.carpediem.szczecin.pl
Add a comment...

Post has attachment
Anoreksja jest zaburzeniem odżywiania polegającym na celowej utracie wagi. U osoby chorującej na anoreksję obraz własnego ciała jest zaburzony. Występują u niej objawy dysmorfofobii. Lęk przybiera postać uporczywej idei nadwartościowej, w związku z czym pacjent wyznacza sobie niski limit wagi. Największe zagrożenie zachorowaniem dotyczy wieku między 14. a 18. rokiem życia. 

www.carpediem.szczecin.pl
Add a comment...

Mediacje są bardzo istotnym krokiem na drodze do porozumienia kiedy żadna ze stron nie chce pójść na ustępstwa. Z reguły wynikają one z barier interpersonalnych, takich jak silne uczucia negatywne i problemy komunikacyjne. Mediacja skupia się na poszukiwaniu rozwiązań, możliwych do zastosowania na przyszłość. Nie ma na celu dogłębnego analizowania przeszłości, przepracowywania emocji. Nie jest zatem formą terapii rodzinnej

www.carpediem.szczecin.pl
Add a comment...

Post has attachment
Rzucanie palenia jest trudnym do przejścia procesem, który wyżera z nas ogromne pokłady silnej woli. Jest to proces w czasie którego będziemy potrzebować wsparcia ze strony osób najbliższych i specjalistów. W związku z tak trudnym procesem jakim jest rzucanie palenia uruchomiliśmy specjalne spotkania z terapii uzależnień, na których pomagamy w zwalczaniu nałogu.

Więcej na www.carpediem.szczecin.pl
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded