Profile cover photo
Profile photo
Jaroslaw Dumanowski
7 followers
7 followers
About
Posts

Post has attachment
Polecam: audycja o mojej najnowszej książce: "Kucharz doskonały. Sekrety kuchmistrzowskie Wojciecha Wielądki".
https://www.polskieradio.pl/8/2385/Artykul/2189779,Przepis-na-kucharza-doskonalego
Add a comment...

Post has attachment
To już dzisiaj... zapraszam do Lubrańca na zupę cebulową, sałatę grenadierską, fasolkę po bretońsku i zapiekane jabłka przyrządzone według receptur Armii generała Hallera z 1918 roku:
https://www.facebook.com/events/1891431707589882/?notif_t=plan_reminder&notif_id=1537081476003572
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
The Power of Taste. Europe at the Royal Table
Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję o królewskim jedzeniu organizowaną przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Wydział Nauk Historycznych UMK w Toruniu i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. O dawnym smaku, kulinarnych modach i królewskim jedzeniu jako sposobie komunikacji, władzy i modelu zachowań żywieniowych będą dyskutować badacze z USA, Włoch, Francji, Rosji, Turcji I Polski. Wśród referentów znaleźli się m.in. prof. Massimo Montanari, jeden z twórców kulturowej historii jedzenia, prof. Bruno Laurioux - dyrektor Europejskiego Instytutu Historii i Kultur Jedzenia (IEHCA), prof. Fabio Parasecoli z New York University, prof. Jarosław Dumanowski z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK, prof. Andrzej Kuropatnicki z UP w Krakowie...

Wśród panelistów m. in. Karol Okrasa, Marc Meltonville, Aleksander Baron, Maciej Nowicki, Łukasz Modelski, Paweł Bravo, Jarosław Dumanowski i Fabio Parasecoli.
https://www.facebook.com/events/315760972313841/
Add a comment...

Kulinarna nowość w księgarni Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Chcielibyście gotować po staropolsku, ale nie byliście pewni, czy dobrze czytacie dawne przepisy? Już nie musicie się tym martwić. Współczesne interpretacje dawnych receptur i najpilniej strzeżone sekrety „Kucharza doskonałego” Wojciecha Wielądki opracowali dla Was Jaroslaw Dumanowski oraz Maciej Nowicki.

Książkę kupicie na: https://bit.ly/2MT9n5Z, a z autorami możecie się spotkać już 15 września o godz. 16.00 w Villa Intrata, w ramach II Warszawski Festiwal Kulinarny "Królewski stół". Zapraszamy!
Add a comment...

Post has attachment
Podczas Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, budynek Villa Intrata, promocja naszej najnowszej książki:
15 września, 16.00–17.00 | Spotkanie autorskie i promocja książki: „Kucharz doskonały. Sekrety kuchmistrzowskie Wojciecha Wielądki” | Jarosław Dumanowski, Maciej Nowicki
https://www.facebook.com/events/324611564957975/
Add a comment...

Post has attachment
Międzynarodowa konferencja „The Power of Taste. Europe at the Royal Table” | „Potęga smaku. Europa przy królewskim stole” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
5–6 października 2018 r., w godz. 9.00–18.00

http://erdk2018.pl/pl/aktualnosci/konferencja-the-power-of-taste-europe-at-the-royal-table-5-6-pazdziernika
Add a comment...

Post has attachment
👑 Królewski stół jako laboratorium kulinarnych i politycznych pasji, smak jako narzędzie władzy 🥘👌
To tematy, na których już za miesiąc skupimy się wraz z badaczami i praktykami z Europy i Stanów Zjednoczonych zajmującymi się historią żywienia, food studies, kulturowym znaczeniem jedzenia dawniej i dziś.
📅 5–6 października zapraszamy na międzynarodową konferencję. Chcecie wziąć udział? Zapraszamy!
👉 Zapisy: mprzedpolewska@muzeum-wilanow.pl
👉 Program: http://bit.ly/PowerOfTaste
Organizatorzy: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Komitet naukowy: prof. dr hab. Jaroslaw Dumanowski, prof. dr hab. Andrzej K. Kuropatnicki, prof. Fabio Parasecoli
#EuropeForCulture #ERDK2018 #EYCH2018 #EuropeanRoyalResidences
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Ponieważ padają ciągle pytania o to, gdzie można kupić nasze książki, to uprzejmie przypominam, że można się po nie udać do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie lub zakupić w sklepie internetowym:
https://sklep.wilanow-palac.pl/seria-monumenta-poloniae-culinaria-c-11.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded