Profile cover photo
Profile photo
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
156 followers -
KUL to pierwszy uniwersytet katolicki w Europie Środkowowschodniej.
KUL to pierwszy uniwersytet katolicki w Europie Środkowowschodniej.

156 followers
About
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II's posts

Post has attachment
„Karteczka” - historia jednej koperty, opowiada o. Celestyn Napiorkowski OFMConv - absolwent teologii i wieloletni profesor KUL; laureat nagrody René Laurentina „Pro Ancilla Domini” za rozwijanie mariologii w dialogu ekumenicznym.

Post has attachment
Z niekrytą radością informujemy, że do działalności (i we współpracy z Działem Komunikacji), powróciło Akademickie Studio Filmowe! Studenci mają mnóstwo zapału, pasji i pomysłów. Spodziewajcie się dużo większej współpracy w nadchodzącym roku. BRAWO WY!
Na początek KULowski MANEKIN CZELENDŹ :)

Post has attachment
100-lecie KUL zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w ramach wspomnień co jakiś czas na Facebooku będziemy przypominać historię KUL uchwyconą w kadrze aparatu. Dzisiaj - rok 1983, odsłonięcie Jana Pawła II na dziedzińcu.
Więcej informacji o obchodach jubileuszu KUL na stronie: http://bit.ly/100latkul
Photo

Post has attachment
1 grudnia o 11 naszym gościem będzie Dorota Janiszewska-Jakubiak, Zastępca Dyrektora w Departamencie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą. Ochrona i konserwacja”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL (Al. Racławickie 14, Lublin), sala CTW-113.
Photo

Post has attachment
Przypominamy, że już 30.11 na KUL odbędą się XII Studenckie Targi Pracy i Praktyk. Blisko 60 wystawców zapowiedziało spotkanie ze studentami
i absolwentami. Szczegóły na stronie Biuro Karier KUL : http://bit.ly/1Pw5CNG
Photo

Post has attachment
Fundacja DKMS Polska organizuje po raz kolejny zimową akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się w dniach 5-8 grudnia 2016r. na naszej uczelni.
Jeżeli jesteś otwartą osobą, lubisz pomagać ludziom i nie boisz się nowych wyzwań, dołącz do nas i zostań wolontariuszem.
Twoim zadaniem będzie pomoc przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Odezwij się do Studenckiego Lidera Projektu KUL @Elżbieta Pankiewicz
Potrzebujemy ludzi o wielkich serduchach.
Czekamy właśnie na Ciebie!
Photo

Szanowni Państwo,
przypominamy, że jeszcze tylko do 5 grudnia 2016 r., prowadzona jest zbiórka produktów spożywczych, artykułów szkolnych i książek, w ramach akcji "Polacy-Rodakom". Przekazane przez Państwa dary, posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych dla polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą.
Zbiórka trwa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 w następujących miejscach:
portiernie budynków nr II i III (Droga Męczenników Majdanka 70),
portiernia Biotechnologii (Konstantynów 1H),
szatnia Gmachu Głównego (Al. Racławickie 14),
szatnia Kolegium Jana Pawła II (Al. Racławickie 14),
szatnia Centrum Transferu Wiedzy (Al. Racławickie 14),
szatnia Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu (Konstantynów 1H),
siedziba Uczelnianego Samorządu Studentów (Kolegium Norwidianum pok. 231).
Zbieramy:
słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo-mięsne (metalowe lub plastikowe opakowania), makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku itp.,
małe zabawki-przytulanki,
artykuły szkolne – kredki, zeszyty, flamastry itp.,
książki – polska literatura piękna dla dzieci i młodzieży.

Post has attachment
W cyklu 100 historii na 100-lecie KUL od Telewizja Uniwersytecka KUL rzecz o ks. prof. Mieczysławie Żywczyńskim, czyli „Święty Franciszek”.

Post has attachment
Drodzy Fani! Zachęcamy do oddania głosu w plebiscycie Dziennik Wschodni na Człowieka Roku 2016. Wśród nominowanych są między innymi w kategorii Kultura nasi wykładowcy PawelAdamiec.pl - Photographer / make-up arti... i prof. ks. Krzysztof Góźdź.

Post has attachment
Zapraszamy uczniów szkoł gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych do udziału w konkursie "Bliżej pszczół" do wygrania oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych miejsce w Technikum Pszczelarskim i na Architekturze Krajobrazu lub Gospodarki Przestrzennej KUL. Więcej pod linkiem: kul.pl/kulmaul i filmie :)
https://www.youtube.com/watch?v=ns-CJxGYIas
Wait while more posts are being loaded