Profile cover photo
Profile photo
KANCELARIA ADWOKACKA TUSCH
3 followers -
Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa spadkowego, prawa karnego (w tym wojskowe).
Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, prawa cywilnego, prawa spadkowego, prawa karnego (w tym wojskowe).

3 followers
About
Posts

Post has attachment
Oddział Kancelarii Adwokackiej TUSCH znajduje się w Grudziądzu, przy ul. Sikorskiego 9, lok. 3.
Oferta skierowana jest do obecnych, jak i przyszłych Klientów Kancelarii i ma na celu ułatwienie korzystania z profesjonalnej obsługi prawnej bez konieczności dojeżdżania do Torunia.
W celu umówienia spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt z nr telefonu
660 088 860 lub 602 669 129
Serdecznie zapraszamy
Add a comment...

Post has attachment
Egzekucja komornicza bez VAT
Jeżeli prowadzono wobec Ciebie jakiekolwiek czynności egzekucyjne od roku 2015 i chcesz mieć pewność, że nie zostałeś obciążony w sposób niezgodny z prawem podatkiem VAT, skontaktuj się z nami.
W wydanej przez Ministra Finansów interpretacji ogólnej z dnia 09.06.2015 r. komornicy sądowi uznani zostali za podatników podatku VAT.
Mimo to, bardzo często zdarza się, że komornicy swój obowiązek przerzucają na dłużników, wobec których prowadzono czynności egzekucyjne.
Nieprawidłowość takiego postępowania potwierdził także Sąd Najwyższy uchwałą z dnia 7 lipca 2016 r. (sygnatura III CZP 34/16).
Jeżeli masz podejrzenia, że zostałeś obciążony opłatą dodatkową w wysokości podatku VAT od opłaty egzekucyjnej, umów wizytę w Kancelarii tel. 602 669 129 lub 660 088 860
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nadszedł czas na zatrudnienie adwokata, czy możesz reprezentować swoje interesy samodzielnie?
Jeśli zadałeś sobie takie pytanie to pamiętaj o starym przysłowiu „nie wiesz, czego nie wiesz”.
Umówienie spotkania z adwokatem na poradę prawną może pomóc w podjęciu świadomej decyzji, czy możesz działać w swojej sprawie samodzielnie, czy jednak potrzebujesz profesjonalnej pomocy adwokata.
Istnieje wiele witryn internetowych, które „doradzają” jak rozwiązać dany problem prawny samodzielnie, ale bardzo często zdarza się, że prędzej, czy później dana osoba trafia jednak do adwokata. Wówczas okazuje się, że „naprawianie” popełnionych błędów jest bardziej skomplikowane i kosztowne.
Niestety zdarza się również tak, że niektórych błędów nie można już naprawić. Okazuje się wtedy, że witryny mogły wydawać się szansą na unikniecie kosztów, a w rezultacie końcowy rachunek może być o wiele wyższy.
Warto pamiętać, że nadmierna oszczędność prowadzi zwykle, wbrew oczekiwaniom, do strat materialnych.
Zatem, przed podjęciem ważnych decyzji warto zapytać adwokata o radę, a na pewno pomoże i zapobiegnie ewentualnym błędom.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Miło nam poinformować, iż od dnia 17 lipca 2017r. Kancelaria Adwokacka TUSCH otwiera swój Oddział w Grudziądzu, przy ul. Sikorskiego 9, lok. 3.
Oferta Oddziału skierowana jest do obecnych, jaki i przyszłych Klientów Kancelarii i ma na celu ułatwienie korzystania z profesjonalnej obsługi prawnej bez konieczności dojeżdżania do Torunia.
Serdecznie Zapraszamy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Oddział KANCELARII ADWOKACKIEJ TUSCH w Grudziądzu - ostatnie prace wykończeniowe 😜 wykonywał Producent reklam Artline.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasza Kancelaria w ramach CSR – Corporate Social Responsibility nawiązała współpracę z Toruńskim Klubem Sportowym Angels Toruń - naszym zawodnikom życzymy samych wygranych 👍
Add a comment...

Post has attachment
Każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do skorzystania z pomocy obrońcy.
Wybór osoby adwokata jest dowolny. Osoba podejrzana, już na wczesnym etapie postępowania przygotowawczego (śledztwa) powinna skontaktować się z adwokatem w celu powołania go w roli obrońcy. Adwokat działając w roli obrońcy reprezentuje interesy podejrzanego/oskarżonego, zarówno w początkowym etapie postępowania, jak i w postępowaniu toczącym się przed sądem.
Obrońca podlega bezwzględnej tajemnicy obrończej.
Świadczona przez nas pomoc prawna w sprawach karnych obejmuje reprezentacje podejrzanego/oskarżonego na wszystkich etapach postępowania karnego, począwszy od uzyskania wglądu w dokumenty śledcze, po udział w przesłuchaniu w charakterze podejrzanego/oskarżonego i podejmowanie dalszych czynności w sprawie, w tym reprezentowania w sądzie.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jednym z głównych czynników wpływających na owocną współpracę z kontrahentami to fachowo sporządzona umowa handlowa.
Konstruowanie kontraktu handlowego to w dużej mierze proces wybiegania w przyszłość i podjęcia próby przewidywania zdarzeń mogących zaistnieć w czasie realizacji umowy. Dobra umowa handlowa to umowa kompletna, przejrzysta i niedająca podstaw do wytoczenia sporów sądowych o interpretację jej zapisów.
Świadczona przez nas pomoc prawna obejmuje zarówno etap sporządzania umów, ich opiniowania, jak i negocjowania ich warunków z partnerem biznesowym klienta. Kancelaria zajmuje się również reprezentowaniem klienta w sporach sądowych, związanych z nienależytym lub niewykonaniem umowy oraz odpowiedzialności kontraktowej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Miło nam poinformować, iż już po raz kolejny nasza Kancelaria została doceniona przez portal ofachowcach.pl - dziękujemy wszystkim Klientom za zamieszczone tam opinie.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasz racjonalny ustawodawca tworzy prawo dla obywateli ;)
"Jeśli: 1) iudicium jest legitimum, 2) wniesiona skarga jest in ius concepta i 3) skierowana jest in personam, to konsumpcja skargi następowała ipso iure. Przy braku jednego z tych wymogów, a więc: 1) w iudicium imperio continens, albo gdy 2) wnoszona skarga opierała się na fakcie, czy wreszcie 3) skarga miała charakter rzeczowy, konsumpcja skargi następowała dopiero wtedy, gdy pozwany ponownie o to samo roszczenie podniósł przeciw powodowi zarzut, iż w sporze już raz miała miejsce litis contestatio." (cytat z profesora nauk prawnych Władysława Rozwadowskiego).
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded