Profile cover photo
Profile photo
Bartek Duda
214 followers -
Człowiek, który zanudzi Czas
Człowiek, który zanudzi Czas

214 followers
About
Bartek Duda's posts

#SQL #podstawy #durnepytania
Projektuję bazę danych dla księgarni. I mam zagwozdkę na podstawach.
Otóż:
1. czy lepiej stworzyć tabelę książki z kolumną wydawnictwo, czy tworzyć tabelę książki z kluczem obcym do tabeli wydawnictwo;
2. jeśli rozwiązanie 2: dla tabeli książki kluczem głównym (unikalnym) jest EAN (ISBN) [w efekcie kolejne wydania książki to nowe byty w tabeli], dla tabeli wydawnictwa - klucz główny (też unikalny) to ID, czyli int - numer nadawany przy wpisaniu wydawcy do tabeli przez pracownika księgarni.
Otóż: jaka jest prawidłowa relacja między tabelą książki a tabelą wydawca: 1-1 czy wiele-1. (wiele-wiele wydaje mi się przy założeniu że EAN i ID wydawcy są unikalne - nieprawidłowa).
#liczęnawsparcie

Gieplusowei też zrobili nowe logo, błe.

Argh

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Podstępny tlenek węgla przyczaił się za węgłem
całe szczęście dzielni dziennikarze Echa odkryli jego niecne zamiary! (wideo, zdjęcia, czat, anonimowy donos)

Tymczasem, w kieleckim pubie rockowym:
"Są takie dni, że po rannym wejściu do woora mam ochotę odwrócić się na pięcie strzelić drzwiami. No bo jak tu zacząć dzień od sprzątania zarzyganych kibli, porozrzucanych kiepów czy potłuczonych kufli? Czasem nam ręce opadają, ale bierzemy drugie oddechy i jakoś temat ogarniamy. Dziś jednak ręce mi opadły i nie wiem czy się podniosą... Ja rozumiem, że czasem trudno jest wysupłać choć te 4złote na śląskie czy karpackie, bo kiermana pusta. Rozumiem więc chęć wnoszenia piwa sklepowego - rozumiem, acz jako pracownik woora nie toleruje, bo jest to nic innego jak okradanie... ale to co się stało - chyba wczoraj - przekroczyło już wszelkie granice. Co za skurwysyn, tudzież skurwycórka zajebała antenę telewizyjną z zielonej sali? No do jasnej cholery, przecież taka antena na "czarnym rynku" jest gówno warta... Ja na prawdę Was nie rozumiem Dajemy Wam darmowy net, darmowy dostęp do muzyki, darmowego flipera, dorzuciliśmy telewizor z anteną, co by w nudne popołudnia jakiś film obczaić jak już siedzicie w 10 osób przy jednym kubku kawy z dolewką i takie podziękowanie? A żeby Was tak obesrało..."

"Zapraszam do wysłuchania moich piosenek. Kiedy byłem mały jakaś wróżka za pomocą telepatii podpowiedziała mi abym troszkę kradł i podpalał to mi to później będzie figlarnie wypominane .Pięć lat po kradzieży w piosenki obcojęzyczne wczarować zaczęły się słowa wypominające mi kradzież"
Na tropie Miernika

Post has attachment
Po setkach pytań skierowanych do mnie z rana, dedykuję pytającym piosenkę
Wait while more posts are being loaded