Profile cover photo
Profile photo
BeMam
48 followers -
www.bemam.pl to blog pisany dla przyszłych mam i już mam :-)
www.bemam.pl to blog pisany dla przyszłych mam i już mam :-)

48 followers
About
BeMam's posts

Post has attachment
Tak sobie pomyślałam, że od teraz w niedzielę będę robiła przypomnienie postów z minionego tygodnia :-)
Jeśli czytacie BeMam​ regularnie, to już pewnie wiecie, że od stycznia publikuję nowe artykuły w poniedziałki, środy i soboty :-)
A jak mam siłę to w piątek wrzucę jeszcze **PRZEPIS NA WEEKEND** ;-)

Pierwszy tekst w tym tygodniu był z zakresu psychologii dziecka -
"Nikogo nie rozgrzeszę i nawet tego nie planuję. Nie mam jednak też zamiaru oskarżać. Abstrahując od różnic osobowości, naszych doświadczeń i rodzin, w jakich się wychowaliśmy, w momencie, kiedy zostajemy rodzicami po raz pierwszy doświadczamy permanentnego przemęczenia i nierzadko musimy wykazać się ekstremalnym wręcz wysiłkiem. Kochamy nasze dzieci nad życie (pisze o normalnych domach, a nie o patologicznych rodzinach), będąc jednak na skraju wycieńczenia, możemy popełnić naprawdę straszne rzeczy."

http://www.bemam.pl/co-zrobic-kiedy-placz-dziecka-doprowadza-cie-do-szalu/

Post has attachment
**NOWY POST**
Któryś już wieczór z rzędu, kiedy z triumfem mogę oznajmić całemu światu, że czorty pięknie śpią, staję przed lustrem w łazience i mówię do mojej twarzy: „Jutro już na pewno ciebie posmaruję. Bo dzisiaj mi się nie chce. Jeszcze nie wyglądasz aż tak tragicznie.”
I kto to mówi?

Mówi to ta, co chciała lata temu wyciągać matki z dresów i robić im makijaż co dzień rano, bo wydawało jej się, że tylko wtedy będą szczęśliwe. Zwolenniczka efektywnego działania, zarządzania czasem i kaizenowskich usprawnień. Ta co miała się zbierać w sobie i działać. Zero litości dla opieszałości ;-)

A więc ta baba, czasem nie ma siły. I wcale się sobie nie dziwi. Kiedy wertuje teksty sprzed lat, zastanawia się kto to pisał ;-)

http://www.bemam.pl/matka-ogarnij-sie/

Post has attachment
**PRZEPIS NA WEEKEND**
Dawno nic nie było, a wczoraj obiecałam :-)
Dzisiaj więc wrzuciłam na blog mój ostatni przepis na ciastka z kaszy gryczanej :-) Są pyszne, nie za słodkie, bezglutenowe, bezcukrowe (no poza owocami szuszonymi) i mogą być bezlaktozowe :-)

http://www.bemam.pl/gryczane-kokosanki/

Post has attachment
JAKIE KOSMETYKI MOŻNA STOSOWAĆ W CIĄŻY?
To dość trudne pytanie. W pierwszej ciąży nie do końca zdawałam sobie sprawę ze składu, dopiero w drugiej zrezygnowałam praktycznie ze wszystkich, ograniczając się tylko i wyłącznie dla tych, przeznaczonych dla kobiet w ciąży.
Dzisiaj przypominam całe zestawienie, co jest dobre, a co nie dla mamy i jej maluszka :-)
#kosmetykiwciazy #jakiekosmetykimoznasosowac
http://www.bemam.pl/kosmetyki-w-ciazy/

Post has attachment
**NOWY POST**
Nigdy nie przypuszczałabym, że po tej drugie stronie może być tak ciekawie….. W najśmielszych snach nie przypuszczałabym, że mogą być tematy, które staną się zarzewiem wojny, które nie jedną z nas wyprowadzą z równowagi i zagotują jej krew w żyłach….

Dla jednych śmieszne, dla innych śmiertelnie poważne, są takie rzeczy, o których mówienie powinno być chyba zakazane, aby zmniejszyć ilość ofiar tej wiekopomnej wojny :-)

Zebrałam, rozpisałam i ciekawa jestem, czy się ze mną zgadzasz, czy być może i nie :-)? A może o czymś jeszcze zapomniałam?

http://www.bemam.pl/te-tematy-wyprowadzaja-z-rownowagi-ciebie-tez/

Post has attachment
**NOWY POST**

Zdarza się czasem taki wieczór, kiedy czujesz, że jeszcze chwila, a wybuchniesz. Jeszcze kilka sekund a sam(a) zaczniesz krzyczeć. Że już dłużej tego nie zniesiesz… Przez to wszystko przechodzi każdy z nas. Wyjątki zdarzają się niezwykle rzadko. Trzeba mocnych nerwów i dużo spokoju, żeby to przetrwać, żeby wygrać próbę, jakiej poddaje nas nieustannie małe, wrzeszczące niemowlę…..

http://www.bemam.pl/co-zrobic-kiedy-placz-dziecka-doprowadza-cie-do-szalu/

Post has attachment
Jak "samosprawdzające się proroctwo" wpływa na nasze dzieci?

w 1968r. przeprowadzono eksperyment z udziałem uczniów. Na początku roku szkolnego nauczyciele zostali poinformowani, że pewna grupa uczniów została przebadana „Harwardzkim Testem Uczenia się”, który prognozuje przyszłe rezultaty w szkole. Nazwiska osób, jakie uzyskały najwyższe wyniki zostały przedstawione nauczycielom. Pod koniec roku szkolnego psychologowie ponownie przebadali uczniów i jak się okazało Ci, którzy na początku zostali przedstawieni jako osoby z najwyższymi wynikami, mieli.............
http://www.bemam.pl/jak-samosprawdzajace-sie-proroctwo-wplywa-na-nasze-dzieci/

Post has attachment
**NOWY POST***

Rozstępy po ciąży są pamiątką po tym, że nasze ciało wydało na świat coś tak cudownego i niepowtarzalnego jak inne życie. Część z nas kocha te drobne ryski, część nienawidzi, ale wiele z nas chciałoby znaleźć metodę, która będzie skutecznie zapobiegać ich powstawaniu.

Wśród rzeczy, których obawiałam się, kiedy okazało się, że jestem w pierwszej ciąży, były niestety również i rozstępy. Napisałam „niestety”, bo teraz już wiem, że to nic strasznego, ale wtedy urastały do jednej z większych moich obaw.

+Mustela Polska

http://www.bemam.pl/jedyny-krem-przeciw-rozstepom-jaki-stosowalam-w-ciazy/

Post has attachment
Są rzeczy, o których nie przyjdzie nam pomyśleć, kiedy nasze dziecko ma kilka miesięcy lub kilka lat. Są rzeczy, o które być może nawet nigdy nie przyszłyby nam do głowy, ale które jako rodzice możemy zrobić i będą miały fundamentalny wpływ na przyszłośc tego malucha, który kiedyś wyrośnie ze śpiochów, założy jeansy i wyruszy w świat. Teraz jest dzieckiem, wydaje nam się, że potrzebuje tylko naszej miłości i czułości. Ale warto, aby ta nasza miłość była mądra.

tekst z 2015
http://www.bemam.pl/jak-wychowac-silnego-czlowieka/

Post has attachment
**NOWY POST**
Sezon grypowy więc dzisiejszy post na czasie ;-)
Opisuję w nim mechanizm, który moim zdaniem w znacznej mierze przyczynia się do tego, że chorujemy coraz więcej.....
"Adaś chodzi do przedszkola w wymiarze 2 na 2, czytaj 2 tygodnie w przedszkolu, 2 tygodnie w domu (choruje) i tak w kółko. Od Adasia choróbska łapie Leon, który potem nie śpi po nocach, a od tej zgranej dwójki na koniec jeszcze my, a potem (jakby tego było mało) z reguły też i dziadkowie. Zdarzyło się nawet cud kółeczko – Adaś coś przyniósł, zaraził nas, my babcię, a kiedy syncio wyzdrowiał babcia przyniosła choróbsko na nowo i padli wszyscy po kolei ;-) Jednym słowem cała rodzina na permanentnym chorobowym :-)"
CO zrobić, żeby nasze dzieci nie chorowały, nie zarażały się w żłobku i przedszkolu? Jaki macie pomysł na rozwiązanie tej patowej sytuacji?

http://www.bemam.pl/choroby-przedszkolne-w-ktore-sami-sie-wpedzamy/
Wait while more posts are being loaded