Profile cover photo
Profile photo
طراحی سایت مرسا
21 followers -
طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی - طراحی اپلیکیشن موبایل
طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی - طراحی اپلیکیشن موبایل

21 followers
About
Posts

Post has attachment
اپل آیدی چیست
امکان استفاده از تمامی سرویس‌ها و قابلیت‌های موجود در محصولات اپل با ساخت اپل آیدی میسر می‌شود. در حقیقت اپل آیدی یک اکانت در سرورهای شرکت اپل است که امکان استفاده از سرویس‌های مختلف این شرکت را در اختیار کاربران آن قرار می‌دهد. به بیان دیگر با دریافت اپل آیدی دستگاه شما از سوی اپل شناسنامه دار می‌شود. بنابراین امکان پیگیری در صورت بروز هر گونه مشکلی برای شما میسر خواهد شد.
اگر شما به تازگی یکی از محصولات اپل را خریداری کرده‌اید، حتما می‌دانید بدون اپل آیدی هیچ کاری پیش نمی‌رود.

چرا ساخت اپل آیدی در ایران دشوار است؟
یکی از سوالات متداول کاربران محصولات اپل در ایران این است که چرا ساخت اپل آیدی در ایران دشوار است؟ در پاسخ باید گفت که به دلیل مسدود بودن IP ایران در سیستم شرکت اپل، ساخت اپل آیدی در ایران اندکی دشوار است. در حقیقت کاربران ایرانی برای ساخت اپل آیدی رایگان در ابتدا باید از سرویس‌های وی پی ان استفاده کنند. تا به کمک آن IP‌های خود را به IP سایر کشورها تغییر دهند. سپس می‌توانند با طی کردن مراحل ساخت اپل آیدی نسبت به فعال کردن اپل آیدی رایگان خود اقدام کنند.

نکته مهمی که در زمینه تغییر IP باید مورد توجه کاربران قرار گیرد این است که اگر قصد دارند استفاده از تمامی امکانات اپل برایشان میسر شود. بهتر است از وی پی انی استفاده کنند که IP آن‌ها را به IP آمریکا تغییر دهد. زیرا اپل آیدی آمریکایی امکانات بیشتری در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. بنابراین هر وی پی انی برای ساخت اپل آیدی مناسب نخواهد بود.

پیش نیازهای لازم برای ساخت اپل آیدی
ساخت اپل آیدی از طریق نرم افزار آیتونز (iTunes) امکان‌پذیر است. بنابراین برای ساخت اپل آیدی در ابتدا باید از نصب این نرم افزار بر روی دستگاه خود اطمینان حاصل کنید. البته در صورتی که این نرم‌افزار را بر روی دستگاه خود نداشته باشید می‌توانید به راحتی از سایت شرکت اپل دانلود کنید. اما نکته‌ی قابل توجهی که در این زمینه باید مد نظر قرار دهید این است که اپل قبل از دانلود سیستم عامل شما را بررسی می‌کند. تا بتواند بهترین نسخه از iTunes را برای دانلود در اختیار شما قرار دهد. بنابراین دریافت لینک دانلود این نرم‌افزار ممکن است کمی طول بکشد. پس از دانلود این نرم‌افزار نیز به سادگی می‌توانید آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید. مراحل نصب نرم‌افزار iTunes بسیار ساده است. زیرا به هیچ کرک یا اقدام تکمیلی نیاز ندارد.

پس از نصب این نرم‌افزار نوبت آن رسیده است که IP خود را به کمک وی پی ان یا هر نرم‌افزار دیگری به IP کشور آمریکا تغییر دهید. زیرا در غیر این صورت امکان فعال کردن اپل آیدی رایگان را نخواهید داشت. پس از اطمینان از تغییر صحیح IP می‌توانید برای ساخت اپل آیدی خود دست به کار شوید.
Add a comment...

Post has attachment
رتبه الکسا (Alexa) چیست و چقدر اهمیت دارد ؟

شاید در گوشه کنار وب بارها عنوان رتبه الکسا (Alexa) را دیده و مطالبی در این خصوص خوانده باشیم، سایت ها و سرویس های خاص و فراوانی نیز حول این محور در گستره وب شکل گرفته اند که معمولا تحت عناوینی چون انجام بهینه سازی صفحات وب، آموزش SEO (مخفف Search Engine Optimization)، افزایش رتبه سایت در گوگل، جلب بازدیدکننده و… فعالیت می کنند، اینکه الکسا چیست و به چه منظوری ایجاد شده، چگونه آمار و تعداد بازدیدهای یک سایت را به دست می آورد و رتبه بندی آن تا چه میزان برای مدیران وب و افرادی که عمدتا قصد فعالیت های تبلیغاتی دارند اهمیت دارد، مطلبی است که در این یادداشت به آن خواهیم پرداخت تا نهایتا به نتیجه ای منطقی دست پیدا کنیم.

الکسا (Alexa) چیست ؟
الکسا (Alexa) عنوان شرکتی وابسته به سایت Amazon.com است که مقر فعلی آن در کالیفرنیای امریکا قرار دارد و خدمات آن در آدرس Alexa.com ارائه می شود، هدف از این سرویس جمع آوری اطلاعات ترافیک وب و رتبه بندی پایگاه های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدها است که با در نظر گرفتن یک سری معیارهای محاسباتی و الگوریتم های خاص، نهایتا سایت های شبکه جهانی وب را به لحاظ میزان دیده شدن صفحات آنها رتبه بندی کرده و حتی جزئیات مفیدی در رابطه با چگونگی کاوش و رفتار مخاطبین صفحات ارائه می دهد، Alexa.com را نباید با پروژه دستیار شخصی هوشمند شرکت آمازون که در ساخت بلندگوهای این شرکت استفاده شده اشتباه گرفت، اگرچه نام این پروژه نیز Alexa می باشد اما سایت Alexa.com با این پروژه ارتباطی ندارد (صرفا تشابه اسمی می باشد).

اهمیت و دقت رتبه بندی الکسا (Alexa)
اما چرا رتبه الکسا برای مدیران سایت ها اهمیت زیادی دارد و آیا اساسا این رتبه بندی دقیق است؟ واقعیت این است که آمار این سرویس لزوما دقیق و کاملا براساس واقعیت نیست و تا حدودی مبتنی بر محاسبات فرضی و استقرایی است، چرا که طبق شواهد موجود منبع اصلی جمع آوری اطلاعات الکسا و پشتوانه آن، پلاگین یا تولبار (Alexa Toolbar) است که در مرورگر بازدیدکنندگان در سرتاسر دنیا نصب می شود، به فرض ممکن است تعداد زیادی از کاربران یک پایگاه اینترنتی بدون نصب تولبار از آن دیدن کنند و در مقابل سایتی دیگر به دلیل نوع فعالیتش بازدیدکننده های خاصی داشته باشد که تولبار الکسا را اکثر آنها نصب کرده باشند (معمولا وبسایت هایی که بازدیدکننده هایشان از تجربه کافی در فعالیت های وب برخوردارند رتبه الکسای بهتری نسبت به سایت های دیگر با بازدید مشابه دارند)، اما با وجود همه ی این تفاسیر نباید سایت الکسا و رتبه آن را آنقدرها هم دست کم گرفت! خواسته یا ناخواسته، رتبه الکسا جای خود را بین کاربران باز کرده و اهمیتی نسبی در عرصه وب و کسب و کارهای بر بستر اینترنت پیدا کرده است، به طور مثال تبلیغ دهنده گان بیشتر تمایل دارند که با سایت های مرتبط با اهدافشان با توجه به رتبه الکسای آنها همکاری کنند، از طرفی اطلاعات سایت الکسا بعضا در تجزیه و تحلیل بهتر و هدف گذاری مخاطبان و نیازهایشان می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد یا در مقایسه چند سایت مشابه از لحاظ محبوبیت تعیین کننده باشد، متاسفانه در این زمینه نیز برخی تلاش دارند با توصل به روش های متقلبانه اقدام به افزایش رتبه سایت خود هرچند به صورت موقت کنند، به فرض از طریق چند سیستم مختلف تولبار الکسا را نصب و به تناوب از آدرس های مد نظرشان بازدید می کنند، واضح است که با توجه به بهبود الگوریتم های الکسا و در نظر گرفتن معیارهای مختلف در اختصاص رتبه، این نوع رفتارها جزء هدر دادن وقت و به اصطلاح گول زدن خود ارزش دیگری ندارد و معمولا این افراد پس از مدتی از این کار خسته شده و مخاطبان واقعی خود را نیز از دست می دهند، به نظر بهترین راه افزایش رتبه الکسا تمرکز بر روی ایجاد محتوای مفید و جلب بازدیدکننده واقعی است.

تعداد بازدید و مدت زمان لازم برای کسب رتبه الکسا (Alexa)
الگوریتم های فعلی الکسا به نحوی تعریف شده که برای اختصاص رتبه به آدرس های وب نیاز به حداقلی از اطلاعات و داده های دریافتی است لذا اگر به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده ایم برای اینکه در قسمت نمایش اطلاعات سایت الکسا جایی داشته باشیم باید پس از عضویت و ثبت آدرس سایت خود در آن معمولا مدتی بین ۱ تا ۳ ماه از زمان ثبت سایت بگذرد، در این فاصله هرچه تعداد بازدیدهای سایتمان بیشتر باشد شانسمان نیز برای اختصاص رتبه بیشتر خواهد بود، بر همین اساس می توان گفت بهترین کار برای کسب رتبه بالاتر تلاش در جهت انتشار مطالب بهتر، مفیدتر و اهمیت قائل شدن برای مخاطبان است، به این ترتیب هر چقدر که فعالیت ما در وب مستمر و با کیفیت بالاتر باشد الکسا نیز به همان نسبت اهمیت بیشتری برای وبسایتمان قائل شده و حتی نوع تجزیه تحلیل و آمارهای ارائه شده آن نیز به مرور زمان متفاوت خواهد بود.
نکته ۱: در سیستم الکسا هرچه عدد نهایی کوچکتر باشد یعنی رتبه سایت بالاتر و بازدید آن بیشتر است، به طور مثال سایتی که رتبه الکسای ۱۰۰۰ دارد از ارزش و بازدید بیشتری نسبت به سایتی که رتبه ۲۰۰۰۰ دارد، برخوردار است.
نکته ۲: معمولا الکسا دو نوع رتبه کشوری و جهانی برای وبسایت ها در نظر می گیرد، رتبه کشوری تنها در صورتی نمایش داده می شود که میزان بازدید صفحات سایت از کاربران یک کشور خاص به صورت معناداری صورت بگیرد، به عبارتی در الگوریتم های الکسا برای محاسبه رتبه کشوری حداقل هایی در نظر گرفته شده است به طور مثال اگر ۷۰ درصد بازدیدهای یک سایت با IP مربوط به کشور ایران باشد رتبه کشوری ایران در کنار رتبه جهانی برای آن سایت در نظر گرفته می شود، به همین صورت ممکن است پراکندگی IP ها به شکلی باشد که الکسا نتواند کشور خاصی را به عنوان رتبه کشوری سایت مورد نظر اختصاص دهد و صرفا برای آن رتبه جهانی در نظر بگیرد.

اگر میخواهید وب سایت شما و یا فروشگاه اینترنتی شما در نتایج اولیه گوگل طاهر شود ، آلکسا تاثیر بسزایی در این رتبه بندی دارد.
Add a comment...

Post has attachment
مزایا و معایب فروشگاه اینترنتی

با توجه به رشد سریع تکنولوژی، بسیاری از صاحبان کسب و کار در تلاش‌اند تا فروش خود را از شکل فروش سنتی به فروش الکترونیکی تغییر دهند و به سمت تجارت الکترونیکی حرکت کنند. فروشگاه اینترنتی فضای فیزیکی محدود فروشگاه سنتی را ندارد و می توان گستره بسیار وسیعی از محصولات را در آن به نمایش گذاشت. فروشگاه اینترنتی این امکان را به خریداران می دهد که درباره محصول مورد نظر خود جستجو کنند و پس از بررسی تمامی ویژگی ها و شرایط آن، خرید اینترنتی مطمئنی را انجام دهند.

مزایای فروشگاه اینترنتی :
راحتی خرید اینترنتی
شما می توانید در منزل، محل کار یا هر مکان دیگری بنشینید و به راحتی خرید اینترنتی خود را انجام دهید. همچنین می توانید به همان آسانی که محصولات را از طریق اینترنت سفارش می دهید، می توانید درخواست خرید محصولات خود را لغو کنید. البته هر فروشگاه اینترنتی ضوابط خاص خود را برای لغو سبد خرید محصولات دارد.

دلایل رضایت خریداران از انجام خرید اینترنتی بسیارند، ما اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

صرفه جویی در زمان خرید
راحتی انجام خرید
امکان جستجو و بررسی قبل از خرید
وجود تخفیف های مناسب و محصولات با قیمت های کمتر
تنوع بسیار زیاد برای خرید
امکان مقایسه بین گزینه ها قبل از خرید
امکان پرداخت در محل
صرفه جویی در زمان
دیگر نیازی نیست که مشتریان برای انجام خرید در صف منتظر بمانند تا هزینه محصولات خریداری شده را بپردازند. مشتریان می توانند در هر مکانی که قابل اتصال به اینترنت باشد، خرید اینترنتی خود را انجام دهند و دیگر نیازی به هدر دادن وقت برای رسیدن به مکان فیزیکی فروشگاه ها نیست. همچنین وضعیت محصولات خریداری شده مثل وضعیت سفارش، تحویل و در حال ارسال را از طریق فروشگاه اینترنتی پیگیری کنند.

قابلیت امکان مقایسه
فروشگاه های اینترنتی، گستره وسیعی از تنوع و قیمت گذاری ها را ارائه می دهند تا بتواند مشتریان با گستره سلیقه و نیازمندی های متفاوت و بیشتری را جذب کنند.

شما می توانید قبل از خرید، گزینه هایی که مدنظرتان هست را بصورت اینترنتی با هم مقایسه کنید. برخی از فروشگاه های اینترنتی، قابلیت امکان مقایسه بین محصولات مختلف و مشاهده نظرات کاربران درباره محصولات خریداری شده را ارائه می دهند تا مشتریان برای انجام خرید خود، تصمیمات بهتری بتوانند بگیرند.

دسترسی همیشگی
هر فروشگاه اینترنتی، در ۳۶۵ روز سال، ۷ روز هفته، ۲۴ ساعت شبانه روز باز است و آماده خدمت رسانی به مشتریان می باشد. بنابراین مشتریان می توانند هر زمانی که راحت‌تر هستند، خرید اینترنتی خود را انجام دهند.

صرفه جویی در هزینه
مدیران کسب و کار برای جذب مشتریان بیشتر به فروشگاه اینترنتی خود، کمپین و جشنواره های مختلفی را برگزار می کنند و تخفیف های چشم گیری ارایه می دهند. گاهی اوقات برخی از محصولات از نظر تعداد باقی مانده و هزینه نگهداری برای کسب و کار، دردسرساز می شوند لذا مدیران کسب و کار برای خرید بیشتر محصولات دردسرساز تخفیف می دهند تا مشتریان برای خرید این نوع محصولات ترغیب شوند.

سهولت خرید یکی از امتیازات برتر فروشگاه های اینترنتی می باشد. اما کاربرانی هم هستند که تنها برای کسب اطلاعات بیشتر از اینترنت استفاده می کنند و تاکنون خرید اینترنتی انجام نداده اند. برخی هم هراس این را دارند که ممکن است همانطور که به اینترنت اعتیاد پیدا کرده اند، به خرید اینترنتی هم اعتیاد پیدا کنند.معایب فروشگاه اینترنتی :
تاخیر در ارسال
هرچند که زمان لازم برای کسب اطلاعات، یافتن محصول موردنظر و خرید آن بیشتر از ۱ ساعت طول نمی کشد، اما زمان ارسال محصول بیشتر از ۱ ساعت و گاهی حتی روز ها یا برخی مواقع چند هفته طول می کشد. این امر موجب می شود که برخی از کاربران از خرید اینترنتی اجتناب کنند. یکی از مزایای فروشگاه سنتی نسبت به فروشگاه اینترنتی در تحویل آنی محصولات به مشتریان است.

ملموس نبودن محصول
یکی دیگر از مزایای فروشگاه سنتی نسبت به فروشگاه اینترنتی این است که به مشتریان امکان لمس و مشاهده محصولات را از نزدیک می دهد. برای مثال فروشگاه سنتی پوشاک به شما این امکان را می دهد که لباس را بپوشید و خود را در آینه ببینید و یا فروشگاه سنتی ابزار الکترونیکی این امکان را به شما می دهد که قبل از خرید، با محصول موردنظر خود کار کنید. تصاویر موجود در برخی از فروشگاه های اینترنتی گمراه کننده است و موجب می شود مشتریان محصولاتی را خریداری کنند که اصلا موردنیاز و یا مطابق با سلیقه آنان نبوده است و یا حتی ممکن است رنگ و اندازه محصولات در واقعیت متفاوت با تصاویر فروشگاه های اینترنتی باشد.

همین امر موجب می شود که کاربران احساس خوبی درباره ی خرید اینترنتی نداشته باشند.

نبود تعامل بین خریدار و مشتری
فروشگاه های سنتی این امکان را به کاربران می دهد که با خریدار بر سر قیمت مذاکره کنند. غیر از تخفیف هایی که کارفرمایان در دوره های خاص به مشتریان ارائه می کنند، تخفیف حین خرید محصول در فروشگاه اینترنتی وجود ندارد. برخی از افراد می توانند با خرید از فروشگاه های سنتی، در حین خرید با چانه زنی تخفیف هم بگیرند، اما در فروشگاه اینترنتی این قابلیت وجود ندارد.

کلاهبرداری های اینترنتی
تجربه نشان داده که برخی از فروشگاه های اینترنتی با هدف کلاهبرداری برپا شده اند و یا سامانه پرداخت آنان ایمن نبوده است و یا حتی به حریم خصوصی کاربران تجاوز شده است. این موارد تجربه تلخی از خرید اینترنتی در ذهن کاربران ایجاد می کند و موجب می شود اعتماد این دسته از کاربران حتی به فروشگاه های اینترنتی مطمئن نیز کم شود.

بنابراین مشتریان باید قبل از خرید و واردکردن اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل کنند که فروشگاه اینترنتی مطمئنی را برای خرید انتخاب کرده اند.

نتیجه گیری
معایب فروشگاه اینترنتی از رشد آن نمی کاهد. هر فناوری و زیرساختی، مزایا و معایب خود را دارد. مدیران کسب و کار با افزایش زیرساخت های امنیتی برای فروشگاه اینترنتی و همچنین تولید محتوای مفید می توانند اطمینان کاربران را برای انجام خرید بالا ببرند و کسب و کار خود را چند قدم به موفقیت نزدیک تر کنند.
Add a comment...

Post has attachment
امروزه یکی از دغدغه های طراحان سایت و همچنین برنامه نویسان اپلیکیشن موبایل، احراز هویت شماره موبایل کاربران از طریق ارسال کد فعال سازی و ارسال پیامک در زمان ثبت سفارش و … می باشد.

برای تایید شماره موبایل کاربران وردپرس و ووکامرس از طریق پیامک افزونه ای وجود دارد که می توانید از این افزونه برای تایید شماره موبایل کاربران استفاده نمایید و خبر خوب این است که فراز اس ام اس به صورت کامل از این افزونه پشتیبانی می کند.

با استفاده از این افزونه کدهای فعال سازی به صورت خودکار ساخته و ارسال می گردد و شما دیگر لازم نیست که کد فعال سازی را تولید نمایید، زمانی که کاربر شماره موبایل خود را جهت ثبت نام در سایت وارد می کند به صورت خودکار پیامک حاوی کد فعالسازی برای او ارسال می شود. لازم به ذکر است که با استفاده از قابلیت ارسال سریع سامانه پیامک فراز اس ام اس، پیامک احراز هویت در کمترین زمان ممکن به دست مخاطب شما می رسد.

برای تهیه افزونه ثبت نام پیامک وردپرس اینجا کلیک کنید.

در حال حاضر بیشتر کسب و کارها از جمله سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، بانک‌ ها، دفاتر ثبت شرکت، آژانس های هواپیمایی و مسافرتی، فروشگاه‌های اینترنتی و به خصوص تجارت های آنلاین، برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و همچنین کاهش هزینه‌های سازمانی خود از سامانه‌های ارسال پیامک کوتاه و خط خدماتی استفاده می کنند، اما مشکلی که وجود دارد این است که برای دریافت خط خدماتی شما نیاز به شرکت حقوقی دارید و علاوه بر آن دریافت خط خدماتی زمان بر بوده و نیاز به سفته دارد. این قوانین و مقررات دریافت خط خدماتی را برای بسیاری از کسب و کارها سخت و یا حتی غیر ممکن کرده است به گونه ای که بسیاری از مدیران کسب و کارها از دریافت خط خدماتی و احراز هویت کاربران با ارسال پیامک صرفه نظر می کنند.

اگر شما هم از پنل اس ام اس و روش ارسال پیامک برای کد تایید احراز هویت و ارتباط با مشتریان خود استفاده می کنید، احتمالا به مشکل بلک لیست و ارسال نشدن پیامک ها برخورد کرده اید. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا مشکلتان برای دریافت خط خدماتی، بدون نیاز به سفته و شرکت حقوقی برطرف شود.

خطوط ارسال پیامک تمام اپراتورهای سامانه های پیامکی به طور پیشفرض تبلیغاتی هستند و قابلیت ارسال پیامک به بلک لیست ؛ شماره موبایل هایی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را غیر فعال نموده اند، را ندارند و برای ارسال پیامک به این شماره های مسدود شده که به اصطلاح بلک لیست می گویند باید از خطوط خدماتی استفاده کنید. با استفاده از خط خدماتی شما می توانید به شماره های بلک لیست پیامک کد تایید ارسال نمایید.

سامانه پیامکی فراز اس ام اس با خط خدماتی رایگان و بدون نیاز به سفته، مشکل دریافت خط خدماتی را حل کرده است.
Add a comment...

Post has attachment
تاریخچه اندروید

سیستم‌عامل اندروید گوگل در این ۸ سالی که از تولد آن گذشته، مراحل رشد و دگردیسی متعددی را پشت سر گذاشته است. از اولین تجربه‌ی آن در گوشی G1 گرفته تا حضور در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های رنگارنگ امروزی که همه جا می‌توان نشان سبز رنگ و دوست‌داشتنی اندروید را مشاهده کرد. در این مقاله می‌خواهیم به سیستم‌عامل اندروید و تاریخچه آن نگاه موشکافانه‌تری داشته باشیم.

این سیستم‌عامل در سه سال گذشته نُه نسخه مهم را ارائه کرده است: نُه! جالب اینکه سیستم‌عامل ویندوز در این ۲۵ سال تنها ده نسخه مهم را عرضه کرده است. باید این نکته را بپذیریم که در دنیای فناوری هیچ سیستم‌عامل یا نرم‌افزار کاربردی این چنین روند پرسرعتی را در تکوین، تجربه نکرده است و اندروید در مرکز این دگرگونی، سریع‌تر از همه بوده است.

گوگل در نوامبر سال ۲۰۰۵ شرکتی به نام Android را خرید، شرکت کوچکی که نرم افزار برای تلفن های همراه می‌ساخت، اما این موضوع را اعلام نکرد تا در نیمه دوم سال ۲۰۰۷ که رسما اعلام کرد، قرار است سیستم عامل متن باز برای تلفن‌های همراه منتشر کند.

کمپانی گوگل در سال ۲۰۰۸ اولین نسخه اندروید را ارائه کرد. شاید دست‌اندرکاران این کمپانی در آن زمان خودشان نیز تصور نمی‌کردند که روزی این محصول متن‌باز به فراگیرترین سیستم‌عامل موبایل تبدیل شود. در این مقاله نگاهی تقریبا مفصل به روند توسعه اندروید خواهیم داشت و سیر تکامل قابلیت‌های آن را از اولین تا آخرین نسخه آن یعنی آبنبات پاستیلی ۴.۲ شرح خواهیم داد. لازم به ذکر است که منبع اصلی تا نسخه ۴.۱ را پوشش داده بود و بخش مربوط به نسخه ۴.۲ توسط تیم زومیت گردآوری شده است. تلاش خواهیم کرد تا در آینده نیز با معرفی نسخه‌های جدید اندروید، این مقاله را بروزرسانی کنیم. پس بیایید ببینیم که چطور ایده‌ی کودکی اندی روبین سر از دنیای فناوری و گوشی‌های تلفن‌ همراه درآورده است.

نقطه آغاز
دوران اندروید به طور رسمی از ۲۲ اکتبر ۲۰۰۸ میلادی، زمانی که گوشی T-Mobile G1 در ایالات متحده عرضه شد، آغاز گردید. در ابتدای امر، بسیاری از قابلیت‌هایی که نمی‌توان اندروید را بدون آنها متصور بود در این گوشی وجود نداشت. برای نمونه می‌توان به فقدان صفحه کلید مجازی (لمسی)، قابلیت چند لمسی، برنامه‌های کاربردی حرفه‌ای و… اشاره کرد، اما همین گوشی سنگ‌بنایی شد تا امروزه با اندرویدی چنین پیشرفته سروکار داشته باشیم.

ویژگی‌های اولیه این نسخه از اندروید عبارتند از:

پنجره‌ی اعلانات :
گرچه این گوشی فاقد تمامی قابلیت‌های اندروید امروزی است، با این حال از همان روزها نیز کادر پایین‌رونده‌ی اعلانات (Notifications) را داشته است. نوار وضعیت گوشی G1 را می‌توان یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد آن به شمار آورد، که کاربر می‌تواند آن را به پایین کشیده و از جزئیات بیشتر اطلاع حاصل کند، این موارد عبارت بودند از پیامک، پست صوتی، هشدارها و سایر اطلاعاتی از این قبیل. این امکان همچنان در نسخه‌های جدیدتر اندروید نیز وجود دارد.

ویجت‌های صفحه خانه :
یکی از تفاوت‌های عمده سیستم‌عامل اندروید با وجود رقبای سرسختی چون iOS یا ویندوز فون این است که این سبزک دوست‌داشتنی از ویجت به طرز بسیار خوبی پشتیبانی می‌کند. گوگل از همان روزهای آغازین برای این موضوع برنامه‌ریزی خوبی کرده بود، گرچه در ابتدا توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری قادر به تهیه ویجت‌های مورد نظر خود نبودند!

یکپارچه‌سازی با سرویس پست الکترونیکی جیمیل:
زمانی که گوشی G1 عرضه شد، سرویس پست‌الکترونیکی جیمیل از پروتکل‌های POP و IMAP برای یکپارچه‌سازی در ابزارهای گوناگون دیگر پشتیبانی می‌کرد. اما مشکل آنجا بود که هیچ یک از این پروتکل‌ها قادر به استفاده از دو قابلیت اختصاصی جیمیل یعنی برچسب‌زنی و آرشیو قدرتمند آن نبودند. موردی که اندروید ۱.۰ توانست آن را به طرز خوبی حل و فصل نماید و یکی از بهترین تجربه‌های کار با جیمیل در بستر گوشی‌های موبایل را فراهم آورد.

فروشگاهی به نام اندروید مارکت :
این روزها تصور یک گوشی هوشمند بدون دسترسی به یک فروشگاه متمرکز نرم‌افزاری غیرممکن است. این موضوع در حالی است که اندروید ۱.۰ فاقد چنین قابلیتی بود و ضرورت وجود چنین بازارچه‌ای از همان زمان به خوبی حس می‌شد. گفتنی است گوشی G1 به همراه مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای کاربردی عرضه ‌شد تا این که بعدها گوگل، مارکت معروف خود را تهیه و تدارک دید. یکی دیگر از نقایص اندروید در آن دوران، فقدان پشتیبانی از سیستم پرداخت بود، که یک سال بعد این مورد نیز مرتفع شد.

جالب است بدانید که رابط‌ کاربری توسعه‌یافته‌ی گوگل برای اندروید ۱.۰ ماحصل همکاری آنها با شرکت‌ سوئدی Astonishing Tribe بوده است. شرکت مزبور در زمینه‌ی ارائه‌ی طراحی‌های چشمگیر نرم‌افزاری مشغول به فعالیت بود و سال‌های سال رابط‌های کاربری قابل توجهی را تهیه و ارائه کرد. اگر با دقت بیشتری نگاه کنید، می‌توانید نشان TAT را به خوبی در این پلتفرم ملاحظه نمایید؛ به خصوص در ساعت آنالوگ که از اندروید ۱.۰ تا ۲.۲ با نشان کوچک Malmo قابل رویت بود. گفتنی است Malmo نام شهری است که این شرکت سوئدی در آن قرار داشت. بعدها این شرکت توسط کمپانی RIM خریداری شد و تمرکز اصلی‌اش بر توسعه‌ی گوشی‌های بلک‌بری و پلتفرم BBX قرار گرفت.

Add a comment...

Post has attachment
اثر منفی شبکه‌های اجتماعی در نابود کردن کسب و کار اینترنتی

شبکه‏‌های اجتماعی و اثر آن‏ها بر پیشرفت کسب و کار‏ها، مدت‏‌ها است که مورد توجه قرار گرفته است. ارتباط مستقیم‌‏تر با کاربران و دریافت نظرات واقعی و بازخورد‏های آن‏ها نسبت به محصولات و خدمات، توانسته شبکه‏‌های اجتماعی را به محیطی قدرتمند برای جهت دهی، بازار سازی و همچنین دریافت سلیقه‌ کاربران و شناخت بیشتر رقبا و نقاط مثبت و منفی آن‌ها تبدیل کند.
در واقع شبکه‌‏های اجتماعی توانسته‌‏اند تا حدود زیادی تصمیم گیری‏‌های پنهان و پشت درب‌های بسته و بدون توجه کافی به نظر عموم مصرف کنندگان را، به حالتی برسانند که در مواقعی تولید کنندگان، محصولات بعدی خود را بر اساس آرزو‏ها و مشکلات فعلی عنوان شده در شبکه‏‌های اجتماعی‌ بسازند. بررسی اثر منفی شبکه‌های اجتماعی روی کسب و کار‏های اینترنتی، موضوعی است که کمتر به آن پرداخته می‌شود.

اثر منفی شبکه‌های اجتماعی
در واقع مشکل، خود شبکه‌‏های اجتماعی نیستند… نحوه استفاده‌ ما از آن‏ها و عدم واکنش مرتبط و به موقع است که اثر شبکه‌‏های اجتماعی را به حداقل می‌رساند. بی توجهی به نکاتی که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم، باعث برآیند نامطلوب شبکه‏‌های اجتماعی برای کسب و کار‏ها می‌گردد.
در هر ۷ شرکت فقط یک شرکت برای اداره شبکه‌‏های اجتماعی، دارای برنامه مدون و استراتژی کارامد است. در ادامه به بررسی موارد مهم و کاربردی در این زمینه می‏‌پردازیم.

۱- اندازه گیری نسبت سرمایه به بازدهی (ROI) در شبکه‌‏های اجتماعی مشکل است

بله این یک واقعیت است… اندازه گیری این نسبت مشکل است؛ اما غیر ممکن نیست. برای شما همین مقدار که درک کنید اثر و ارزش بازاریابی کسب و کار شما در شبکه‏‌های اجتماعی چقدر است، کافی است. اما چگونه:

راهکار: استفاده از ابزار‏های تحلیلی مانند : Hootsuite, Facebook Insights, Google Analytics, Bitly, Buffer, Twitter Analytics که تنوعی از آمار‏ها و اطلاعات را برای شما تامین می‌کنند. بی اطلاعی از آمار‏ها می‌‏تواند باعث اثر منفی شبکه‌های اجتماعی باشد.

۲- کارمندان معرف برند شما هستند
هر یک از کارمندان شما در واقع نماینده‌ای از افکار و ارزش‏‌های شما هستند. این شما هستید که آن‏ها را انتخاب کرده‌‏اید. شبکه‏‌های خصوصی افراد حاضر در شرکت شما می‌تواند، حاوی اطلاعاتی در خصوص آنچه که در شرکت می‌گذرد باشد. بنابراین باید برای رویداد‌ها و مسایل محرمانه شرکت و همچنین اتفاقاتی که در شرکت می‌افتد، یک قاعده مشخص ایجاد کنید. در صورتی که به این مورد دقت نکنید، شرکت‌‏های رقیب در واقع از درون پنجره شبکه‏‌های اجتماعی کارمندان‏تان، مدام شما را رصد خواهند کرد.

نکته دیگر در واقع نمایش همدلی، وحدت، هماهنگی و همچنین اعتقاد به کیفیت و نوآوری است. اگر وجهه‌ رسمی و تبلیغات عمومی شرکت با آنچه کارمندان شما در شبکه‏‌های اجتماعی به نمایش می‌گذارند همسان نباشد، برای کاربران و بازدید کنندگان صفحه‏‌های اجتماعی شما ایجاد ناامنی و عدم اطمینان می‌کند. فرض کنید نامرتبی و آلودگی لباس‏‌های یک آشپز در یک رستوران معروف، چه اثر مخربی می‌تواند روی مخاطبین و مشتریان آن بگذارد. به همان میزان اثر منفی شبکه‌های اجتماعی در این مسئله مشهود است.

۳- اشتباهات قابل بازگشت نیستند
هر اظهار نظر، ارسال عکس یا پست می‌تواند به سرعت نور در همه جا پخش شود. هر چقدر که شبکه اجتماعی شرکت شما دارای اعضای بیشتری باشد و به طور کلی برند معتبر‌تری داشته باشد، سرعت این اتفاق هم بیشتر است و رفع این اشتباهات و حذف آن‏ها از دید منتقدین و رسانه‏‌ها، غیر ممکن‌‏تر می‌شود. پست‌‏ها را با وسواس و دقت بخوانید و بررسی کنید. تا پیش از ارسال، همه کار می‌توانید بکنید امابعد از آن دیگر کار شما سخت می‌شود.

۴- نظرات منفی کاربران آسیب رسان است
اینکه کاربران شما در یک فروشگاه اینترنتی نسبت به محصولی نظر دهند، یک امر طبیعی است. ممکن است که با کالا یا محصول شما خاطره خوشی داشته باشند و از کار‌آمدی آن بنویسند… یا اینکه از مزیت‏‌های آن برای دیگران تعریف کنند. مواقعی هم پیش می‌آید که محصولی که ارائه کرده‌اید دچار مشکل بوده یا خدمات شما از کیفیتی که وعده داده بودید، برخوردار نبوده است. در این شرایط کاربران بسیار تندتر از زمان رضایت‌مندی با شما برخورد خواهند کرد. چون بر اساس آمار، مردم ممکن است از نیکی‏‌ها و مزیت‌‏ها به دو تا سه نفر اطلاع رسانی کنند؛ اما در مواردی که از چیزی بدشان بیاید یا آن‏ها را آزار دهد، آن مطلب را با ۱۱ نفر در میان خواهند گذاشت. حالا تصور کنید چنین انتقاداتی در شبکه‏‌های اجتماعی چقدر سریع و بی رحمانه می‌تواند یک شرکت را مورد حمله قرار دهد.

راهکار: پاسخگو باشید… از کنار انتقاد‏ها بی‏‌تفاوت نگذرید. سعی کنید جوابی متناسب، همراه با آرامش و دعوت به رفع مشکل در محیط پشتیبانی شرکت داشته باشید، تا اینکه با کاربران در شبکه‌‏های اجتماعی به جدل بپردازید. ممکن است انتقاد‏ها ناشی از استفاده غلط یا عدم آگاهی کافی از نحوه کارکرد محصول باشد. باز هم شبکه‌‏های اجتماعی محل حل چنین مشکلاتی نیست. تداوم بحث با کاربران فقط به ضرر کل مجموعه است و خود یک اثر منفی شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.۵- زمان را دریابید
استفاده از ابزار شبکه‌‏های اجتماعی به صورت کلی مجانی است. اما استفاده از آن و درگیر شدن برای تامین محتوای مناسب برای آن، می‌تواند بسیار وقت‏‌گیر باشد. نسبت زمان، هزینه و فایده را مد نظر داشته باشید. جذابیت شبکه‏‌های اجتماعی می‌تواند برای برخی اعتیادآور باشد! تا آنجا که امور اصلی شرکت فدای ظواهر و حضور حبابی در چشم مخاطب می‏‌گردد.

۶- محتوای ارزشمند بسازید
کیفیت محتوا از نگارش متن و مقاله تا عکس و ویدیو‏های شما به نوعی امضای طرز تفکر شما است. هیچ گاه نمی‌توانید تصور کنید که یک شرکت خودرو ساز مانند بنز، از تصاویر بی‏‌کیفیت و معمولی برای معرفی محصولش استفاده کند. کما اینکه برای فروش خدمات ساده نیز، دیگر عکس‏‌ها و محتوای با کیفیت تبدیل به جزئی لاینفک از تبلیغات و بازاریابی محتوا برای برند‏ها شده‌اند. محتوای بی‏‌کیفیت شما را از بین خواهد برد… حتی اگر محصول خوبی داشته باشید.

۷- ارزش‌‏های اجتماعی
هر جامعه‌ای برای خود ارزش‌های اختصاصی دارد. پست‏‌هایی حاوی تحقیق و توهین نسبت به ارزش‏‌ها، اقوام، جهت گیری‏‌های سیاسی، رقابت ناسالم و سرکوب رقبا و… اثر نامناسبی برای برند شما خواهند داشت. به یاد داشته باشید که یک برند در واقع نماینده‏‌ای از تعهدها است. بنابراین از شبکه‌‏های اجتماعی برای تعالی و تداوم آن استفاده کنید.
Add a comment...

Post has attachment
بزرگترین سایت های ایرانی ساخته شده با وردپرس

امروزه CMS وردپرس از محبوبترین سیستم مدیریت محتوای رایج در جهان است که توانسته است مقام برتری در بین تولید کنندگان سایت و همچنین برندهای محبوب کسب کند. در این مطلب میکوشیم برترین سایت های ساخته شده توسط وردپرس را در شکل های کاری متنوع به شما معرفی نمائیم.

دلیل بهتر بودن این سایت ها مقدار بازدید روزانه جایگاه مردمی برند و طراحی بوده است. میتوان سایت های بیشماری را یافت که با وردپرس ساخته شده و به طور حتم بودن نام همه آنها در این لیست غیرممکن است اما تلاش کردیم که در این مجموعه برترین سایت های CMS وردپرسی ایرانی را گرد آوری کنیم.

پاپ موزیک , ساخت یک سایت موزیک با وردپرس
پاپ موزیک را میتوان یکی از قدیمی ترین و موفق ترین سایت های فعال در زمینه دانلود موزیک دانست. این سایت از ابتدا با طراحی سایت وردپرسی کار خود را آغاز نموده و با گذشت زمان بارها آن را ریدیزاین کرده است.

یکی از مشکلاتی که گاهی برای طراحی سایت با وردپرس در پیش گرفته میشود نبود توانایی برای پذیرا بودن از تعداد بالای بازدیدکنندگان میباشد. میتوان پاپ موزیک را گواهی برای رد این ادعا تلقی کرد. سایتی که در روز هزاران بازدیدکننده را دارد و به معمولاً هزار نفر در آن آنلاین میباشند

دیجی کالا , ساخت یک مجله اینترنتی با وردپرس
دیجی کالا را میشه برترین و بهترین فروشگاه اینترنتی وب فارسی تلقی کرد. ساخت سایت اصلی دیجیکالا به صورت کاملا اختصاصی انجام شده و از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است. نکته جالب توجه استفاده مجموعه ای با این قدرت و اعتبار از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای مجله اینترنتی خود است.

دیجی کالا مگ را میتوان یکی از بهترین سایت های ایرانی طراحی شده با وردپرس دانست زیرا با طراحی یک قالب اختصاصی و افزودن امکانات متنوع به هسته اولیه وردپرس موفق شده یک سایت کامل و کاربردی ایجاد نماید که روزانه بازدیدکنندگان بسیاری از محتوای آن بهره میبرند.

مهمترین دلیل انتخاب وردپرس از سوی برند های بزرگ, قوی بودن و انعطاف آن در مبحث seo و ایجاد محتوا میباشد. CMS وردپرس مثل یک دوست خوب برای گوگل است.

دیجیاتو , بودن با تکنولوژی در بالین وردپرس
از دیگر سایت های بسیار عالی که میان سایت های موفق ایرانی ساخته شده اند سایت دیجیاتو میباشد. دیجیاتو با میسر کردن معرفی تکنولوژی های روز و اخبار فناوری توانسته بازدیدکنندگان انبوهی را به طرف خود جلب نماید. پروفایل کار بری پیشرفته، ساخت لندینگ های موضوعی گوناگون و برخورداری از سیستم چند نویسندگی در این وب سایت همگی از دسترسی هایی میباشند که به درستی میتوان در طراح سایت با وردپرس پیاده سازی کرد و در این سایت از آنها بهرمند شد

ایران استخدام , یک طراحی سایت آگهی توسط وردپرس
ایران استخدام یک سایت موفق در مبحث آگهی استخدام است. مقدار محتوای بالا و فعالیت فوق العاده کاربران این سایت را میتوان علت موفقیت ایران استخدام دانست.

ایران استخدام به کاربران این اجازه را میدهد تا مستقیم در سایت عضو شوند و آگهی خود را ایجاد کنند. همینطور مطلع کردن کاربران خود از به روزترین آگهی ها از طریق درگاه هایی مثل پیامک,تلگرام و ایمیل.

جستجوی پیشرفته،سرعت بالای سایت طرحیسبک و زیبا و رعایت استانداردهای سئو از دلایل پیشرفت این سایت در بین بهترین سایت های ایرانی وردپرس تلقی کرد.

فدراسیون والیبال ایران ,سایت پرتال خبری با وردپرس
در میان فعالان اینترنتی سایت های خبری از جایکاه ویژه ای برخوردارند و میشناسید سایت های زیادی که در این حوزه عالی کار کردند. در این بین سایت فدراسیون والیبال ایران را میتوان به عنوان یکی از بهترین سایت های خبری وردپرسی در ایران شناخت.

امکاناتی چون معرفی تیم ها و بازیکنان ،جستجوی هوشمند، سیستم گالری تصاویر، واترمارک خودکار تصاویر، پرتال مسابقات،سیستم نتایج زنده, سیستم مدیریت خبرنگاران و … همه نشانگر موفقیت های وردپرس برای تولید یک سایت خبری میباشند.

همچنین این یک سایت دولتی و بین المللی محسوب میگردد که سراسر دنیا در تیررس هکرها است. از آنجا که بارها مورد تهاجم قرار گرفته امنیت آن نیز مهم است . اما وجود هسته قدرتمند و سیستم امنیتی وردپرس مانع هرگونه سواستفاده و نفوذ بوده.نرم افزار هلو , یک سایت شرکتی با وردپرس
هلو یک نرم افزار حسابداری که میتوان محبوب ترین و قدیمی ترین سایت در زمینه کاری خود تلقی کرد. ساخت سایت شرکتی به وسیله CMS یا سیستم مدیریت محتوای وردپرس به عالی ترین شکل ممکن انجام شده.

از مهمترین ویژگی های این سایت سیستم اعلان اخبار جدید،جستجوی هوشمند محصولات و سیستم نمایش نمایندگی های مجاز بر روی google map که میتوان آن را عنوان برترین سایت شرکتی در جشنواره وب ۹۵ انتخاب نمود.
Add a comment...

Post has attachment
تاریخچه تغییرات نسخه در اپلیکیشن IOS فروشگاهی

آخرین نسخه ریلیز شده ۲٫۷٫۱ در تاریخ ۹۶/۱۲/۲۸

تاریخ ۹۶/۱۲/۲۸

تغییرات در نسخه ۲٫۷٫۱ اپلیکیشن ios

رفع مشکل کرش در صفحه نمایش محصول به دلیل تصویر با آدرس فارسی
بهبود در سرعت اسکرول لیست ها در برخی صفحات به خصوص سبد خرید و دسته بندی ها


تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰

تغییرات در نسخه ۲٫۷٫۰ اپلیکیشن ios

پشتیبانی از ماژول ورود با حساب گوگل
اضافه شدن نمایش تب بار در صفحه اصلی (قابل تنظیم از افزونه)
اضافه شدن قابلیت نمایش تصویر کاربر (حساب گوگل یا گراواتار)
اضافه شدن منوی چپ (قابل تنظیم از بخش منو در افزونه)
اضافه شدن آیتم رهگیری سفارش در منو
اضافه شدن آیتم های ثبت نام – لاگین – پروفایل در منو
اضافه شدن قابلیت مرتب سازی در آیتم لیست محصولات در منو
بهبود در سرعت لود تصاویر در اسلایدر صفحه اصلی و صفحه محصولات
رفع مشکل نمایش دکمه پرداخت برای روش پرداخت در محل
انتخاب پیش فرض روشهای پرداخت و حمل ونقل در صورتی که یک مورد باشد
تاریخ ۹۶/۱۱/۲۲

تغییرات در نسخه ۲٫۶٫۰ اپلیکیشن ios

پشتیبانی از ماژول فیلتر پیشرفته محصولات
پشتیبانی از ماژول چیدمان سفارشی دسته‌بندی ها
رفع مشکل محاسبه حمل و نقل در ماژول ثبت سفارش پیشرفته
رفع مشکل نمایش عنوان طولانی محصول در سبد خرید
رفع مشکل نمایش عنوان طولانی روش های پرداخت و ارسال در گام آخر ثبت سفارش


تاریخ ۹۶/۱۱/۱۷

تغییرات در نسخه ۲٫۵٫۱ اپلیکیشن ios

بهبود در نمایش بنرهای ۲تایی – ۳ تایی – ۴ تایی
بهبود در نحوه نمایش کیبرد در صفحه‌ی ورود کاربر
بهبود در سایز عنوان لیست ها
بهبود در نحوه نمایش قیمت در لیستها و صفحه محصول هنگامی که طول قیمت زیاد باشد
بهبود در نحوه نمایش عنوان محصول در لیستها هنگامی که طول عنوان زیاد باشد
بهبود در نمایش سلول های لیست در نوع شماره ۲ لیست ها
بهبود نمایش لودینگ در برخی بخش ها
رفع مشکل در اسکرول لیست در فرم ثبت نام پیشرفته
رفع مشکل کرش در ثبت سفارش پیشرفته
رفع مشکل نمایش تصویر دسته بندی در برخی سایت ها
رفع مشکل چک کردن موجودی انبار در برخی موارد
رفع مشکل ترجمه برخی حالات در نمایش جزییات سفارش
رفع مشکل نمایش عنوان صفحه بعد ٬ هنگام کلیک بنرها
رفع مشکل نمایش ایمیل در فرم ثبت سفارش پس از لاگین کاربر
رفع مشکل خالی شدن سبد خرید هنگام خروج از اپ در ماژول زمانبندی ثبت سفارش
رفع مشکل اضافه کردن محصول متغییر از طریق لیست ها
رفع مشکل کرش در سبد خرید در برخی سایت ها


تاریخ ۹۶/۱۱/۶

تغییرات در نسخه ۲٫۵٫۰ اپلیکیشن ios

پشتیبانی از ماژول ثبت نام پیشرفته
پیشتیبانی از ماژول ثبت سفارش پیشرفته
پیتشیبانی از ماژول زمانبندی ثبت سفارش
اضافه شدن دکمه لاگین در فرم ثبت سفارش
رفع مشکل نمایش قیمت تکراری در برخی محصولات متغیر
رفع مشکل اعمال رنگ در لیست پیشنهادات ویژه
اضافه شدن قابلیت ثبت نام اجباری برای ثبت سفارش (قابل تنظیم از افزونه – منوی تنظیمات اصلی)


تاریخ ۹۶/۱۰/۱۳

تغییرات در نسخه ۲٫۴٫۱ اپلیکیشن ios

رفع برخی مشکلات


تاریخ ۹۶/۱۰/۵

تغییرات در نسخه ۲٫۴٫۰ اپلیکیشن ios

اضافه شدن قابلیت تغییر نحوه نمایش لیست ها توسط کاربر
رفع برخی مشکلات


تاریخ ۹۶/۹/۳۰

تغییرات در نسخه ۲٫۳٫۰ اپلیکیشن ios

اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از محصولات متغییر
اضافه شدن نوع جدید لیست محصولات (محصولات انتخاب شده) در چیدمان صفحه اصلی
اضافه شدن قابلیت تغییر رنگ برای برخی از آیتم ها
اضافه شدن قابلیت تعیین حداقل مبلغ جهت ثبت سفارش
اضافه شدن قابلیت ورود تعداد محصول در سبد خرید(جهت رفع مشکل سفارشات با تعداد بالا)
بهبود در سرویس کد تخفیف
بهبود در سرویس روش های پرداختی
تغییرات جزیی در رابط کاربری صفحه ورود – جست و جو – نویگیشن بار – پیشنهاد شگفت انگیز
رفع مشکل نمایش واحد پولی در برخی بخش ها
تاریخ ۹۶/۸/۱۷

تغییرات در نسخه ۲٫۲٫۰ اپلیکیشن ios

اضافه شدن قابلیت ویرایش اطلاعات کاربر
اضافه شدن قابلیت ویرایش رمز عبور
تاریخ ۹۶/۷/۳۰

تغییرات در نسخه ۲٫۱٫۰ اپلیکیشن ios

اضافه شدن محاسبات مالیاتی
رفع برخی مشکلات
برای این نسخه حتما باید پلاگین ۱.۷.۱ یا بالاتر نصب باشد.

تاریخ ۹۶/۷/۲۰

تغییرات در نسخه ۲٫۰٫۳ اپلیکیشن ios

رفع مشکل نمایش فرمهای ورود اطلاعات در برخی از نسخه های ios
اضافه شدن دکمه Done در بالای کیبورد جهت سهولت کار کاربران
تاریخ ۹۶/۷/۱۷

تغییرات در نسخه ۲٫۰٫۲ اپلیکیشن ios

رفع مشکل کرش در ثبت سفارش
رفع مشکل کرش در چیدمان صفحه اصلی
رفع مشکل عدم لود کامل جزییات محصول در برخی دستگاه ها
رفع مشکل در نمایش مطالب وبلاگ در برخی سایت ها
تاریخ ۹۶/۶/۱۰

تغییرات در نسخه ۲٫۰٫۱ اپلیکیشن ios

رفع باگ
تاریخ ۹۶/۶/۱

تغییرات در نسخه ۲٫۰٫۰ اپلیکیشن ios

سازگاری و تست کامل با نسخه جدید ios ۱۱
اضافه شدن ویژگی وبلاگ و نمایش مطالب
اضافه شدن گالری تصویر در صفحه محصول
اضافه شدن ویژگی پیشنهاد شگفت انگیز
اضافه شدن ویژگی پشتیبانی کامل از محصولات مجازی و دانلودی
اضافه شدن مرتب سازی بر اساس پرفروش ترین-جدید ترین-قیمت-پر بازدیدترین در محصولات
اضافه شدن ویژگی بنر های جدید دو تایی و سه تایی
اضافه شدن لوگو روش های پرداخت
بهبود در نمایش و سرعت بنر ها و تصاویر
بهبود رابط کاربری در فرم ها
بهبود رابط کاربری در نمایش لیست ها
بهبود نمایش و تنظیمات رنگ ها
بهبود در نمایش توضیحات و تصاویر موجود در توضیحات محصول
رفع مشکل جست و جو با کیبورد عربی
رفع مشکل کرش در برخی دستگاه ها
رفع مشکل نمایش واحد پولی
رفع مشکل ثبت سفارش در برخی فروشگاه ها
رفع مشکل در اکشن بنر ها
رفع مشکل در اتصال به برخی از درگاه های بانکی
رفع مشکل در نمایش فونت ها
رفع مشکل لود تصاویر با لینک فارسی
رفع مشکل در نمایش عنوان بنر ها
Add a comment...

Post has attachment
IP اختصاصی چیست, تاثیر IP اختصاصی بر سئو

IP آدرس چیست؟
هر دستگاهی مثل پی سی، موبایل یا سرور سایت یک آیپی مشخص دارد. آیپی چهار قسمت دارد که اعداد بین ۰ تا ۲۵۵ بین هر قسمت قرار میگیرند. برای مثال : ۱.۲۵.۲۵۵.۲۵۵

بوسیله این آیپی آدرس شما میتوانید به اینترنت متصل شوید و ارسال و دریافت داشته باشید.

آی پی اشتراکی چیست ؟
همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، سروری که میزبان شما برای میزبانی سایتتان استفاده میکند یک سخت افزار همراه با یک آیپی است. خب در هاست اشتراکی یک سرور میتواند هزاران سایت را میزبانی کند و همه این هزاران سایت توسط همون آیپی ای که به سرور اختصاص داده شده شناخته می شوند.آی پی اختصاصی چیست ؟
اگر شما سرور خودتان را داشته باشید که روی آن یک وب سایت میزبانی شود بصورت طبیعی آیپی شما اختصاصی محسوب می شود.

و نوع دیگر این است که یک آیپی برای یک وب سایت بخصوص در نظر گرفته میشود.

کاربرد IP اختصاصی چیست ؟
آیپی های اختصاصی بطور معمول برای سایت های بزرگ و تجاری که از رمزنگاری برای امنیت استفاده میکنند، استفاده می شود. برای مثال سایت هایی که اطلاعات حساسی مثل اطلاعات حساب های بانکی و از این قبیل را نگه میدارند.

بعضی ها هم تصمیم دارند سایتشان روی یک آیپی بخصوص میزبانی شود تا آیپی ای که صد ها سایت دیگر از آن استفاده میکنند. که این مورد در سئو سایت تاثیر گذار است.IP اختصاصی به شما امکان می دهد که با وارد کردن آدرس IP در مرورگر، سایت خود را مشاهده نمایید.

کاربرد بیشتر آن برای سایتهایی است که نیاز به نصب SSL دارند.

همچنین IP اختصاصی جهت بهینه سازی رتبه سایت در موتورهای جستجو و افرادی که به صورت نمایندگی فعالیت دارند ارزشمند است.

IP اختصاصی برای فروشگاه اینترنتی به دلیل امنیت ارزشمند است.

مزایای استفاده از IP اختصاصی
بالا بردن رتبه سایت و سئو

سهولت در گرفتن ssl

کاهش ورود اسپمرها

کاهش خطرات بلاک شدن

Add a comment...

Post has attachment
گوگل چطور سایتها را رتبه بندی میکند

اخیرا گوگل اطلاع داده سایتهایی رو که صفحات جانبی (پاپ آپ های آزار دهنده) داشته باشند جریمه میکنه و روی حرفش هم وایساده. مدهای تازه نشون میدن که این موتور جستجو تجربه کاربری سایت رو تو اولویت قرار داده.

پس یعنی انتظار نداشته باشید که اگه سایتتون پاپ-آپ داره بطور ناگهانی از صفحه اول نتایج جستجو بیرون بیفتید، چون صدها عامل دیگه هم هستن که روی رتبه سایت اثر دارن اما جالبه که طرز کار سایت از نقطه نظر کاربر به شدت روی رتبه سایت اثر میذاره.

سایتهایی که گوگل روی صحفه اول نتایج جستجوش فهرست میکنه، سایتهایی هستن که مفیدتر و به عبارت سرچ شده مرتبط تر بودند. گوگل اول با الگوریتمهای پیچیده (شامل فرایند ریاضی) بر اساس عوامل مختلف به سایتها نمره میده و اونهایی که نمره بالاتر از ۲۰۰ بگیرند سایتهای مفید و مرتبط محسوب میشن.
گوگل عواملی رو که برای رتبه بندی در نظر میگیره افشا نمیکنه، اما مردم با تحقیقات مختلف، تست و تجربه، مشاوره های سئوی گوگل تا حدی متوجه شدند که مهمترین عوامل چیا هستن. مثلا بیشتر سئوکارها توافق دارند که عوامل مهمی که تو رتبه بندی دخیلند اینها هستند:
کاربرد کلیدواژه
ساختار سایت
سرعت سایت
زمانی که کاربر روی سایت میمونه
تعداد لینکهای داخلی
کیفیت لینکهای داخلی

الگوریتم گوگل رو انسانها تنظیم و طراحی کردند و رتبه ای که به سایتها داده میشه خروجی این الگوریتم خواهد بود. اما در تعیین رتبه ای که بر اساس این الگوریتم به سایتها داده میشه هیچ عامل انسانی دخیل نیست.
سایتی که جایگاه اول صفحه نتایج رو تصاحب میکنه، یعنی تونسته طبق معیارهای الگوریتم از بین همه سایتها بالاترین رتبه رو بگیره. دقت کنید از اونجایی که گوگل دائما هماهنگی و بروزرسانی نتایجش رو بررسی میکنه، سایتی که امروز روی جایگاه اول قرار گرفته شاید دیگه هفته بعد حتی روی صفحه اول هم ظاهر نشه.

گوگل روی رمزگذاری SSL موضع قاطع اتخاذ کرد و در سال ۱۳۹۳ تغییراتی در الگوریتمش ایجاد کرد تا سایتهایی رو که از تأییدیه SSL استفاده میکنند تشویق کنه. سالها این مسئله جزء اصلی سایتهای فروشگاهی بود، و این چراغ سبز راحت طلبانه برای افزایش ترافیک طبیعی جستجو هم مفید بود.
از نظر کاربر، رمزگذاری SSL خیلی عالیه چون این حس رو بوجود میاره که اطلاعات شخصی (ایمیل، اطلاعات کارتهای اعتباری، شماره تماس) موقع عبر از مرورگر به دیتابیس سایت به خوبی رمزگذاری شدند.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded