Profile cover photo
Profile photo
BIOMAR Gabinet fizjoterapii i medycyny naturalnej MARTA JAKUBOWSKA
5 followers -
Gabinet fizjoterapii i medycyny naturalnej Biomar mgr Marta Jakubowska . Zakres usług rehabilitacja i medycyna w mieście Skarżysko-Kamienna
Gabinet fizjoterapii i medycyny naturalnej Biomar mgr Marta Jakubowska . Zakres usług rehabilitacja i medycyna w mieście Skarżysko-Kamienna

5 followers
About
Posts

Post has attachment
NAJSKUTECZNIEJSZA BEZKONTAKTOWA NIEKRĘPUJĄCA TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU
Jeśli cierpisz na wysiłkowe nietrzymanie moczu nie jesteś sama. Miliony kobiet ma ten problem, szczególnie w bardziej zaawansowanym wieku. Nowoczesna technologia umożliwia leczenie zaburzeń układu moczowo-płciowego, dzięki urządzeniu Tesla stym i Funkcjonalnej Stymulacji Elektromagnetycznej. Podczas zabiegu pacjent siedzi zupełnie ubrany na wygodnym fotelu, skupiając się na skurczach mięśni, co wspomaga aktywne wykonywanie ćwiczeń w tych partiach.

WSKAZANIA do terapii:
- zaburzenia układu moczowo – płciowego, nietrzymanie moczu
- problemy z mięśniami dna miednicy
- problemy pooperacyjne i poporodowe u kobiet
- przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego
- problemy z prostatą i zaburzeniami erekcji u mężczyzn
- dysfunkcje seksualne

Każda sesja terapeutyczna trwa około 20 minut. Poprawa jest odczuwalna już po około sześciu sesjach. Zabieg leczenia nietrzymania moczu jest BEZBOLESNY i BEZKONTAKTOWY

Rejestracja 731-079-177

www.nietrzymanie.moczu.eu/gdzie-na-zabieg
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Funkcjonalna stymulacja magnetyczna FMS to innowacyjna metoda terapii polem magnetycznym potwierdzona badaniami naukowymi. Umożliwia stymulację głębokich struktur mięśniowych i tkanek w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Daję dużo większe możliwości w porównaniu z dotychczas stosowanymi metodami w fizykoterapii. Zapraszamy na zabiegi .
Photo
Photo
04.08.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Terapia FMS już dostępna w naszej ofercie. Funkcjonalna stymulacja elektromagnetyczna (FMS) jest innowacyjną bezdotykową metodą stymulacji, która w sposób nieinwazyjny i bezbolesny umożliwia stymulację głębokich tkanek. Pozwala na łatwe dotarcie do każdej części ciała bez skutków ubocznych.Terapia łączy w sobie zalety magnetoterapii i elektroterapii. Głębokość efektywnej stymulacji polem elektromagnetycznym sięga do 10 cm. Indukcja ta jest około 200 razy większa od najmocniejszych stosowanych do tej pory aparatów magnetoterapii. Terapia korzystnie wpływa na krążenie obwodowe, natlenowanie krwi, wzmożenie wymiany jonów oraz stymulację reakcji biochemicznych w organizmie. Dzięki temu znacznie przyspiesza odbudowę i regenerację tkanek.

Najczęstsze wskazania:

- Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe, np.: zwyrodnieniowe zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśni, zespół bolesnego barku
- Zaburzenia funkcjonalne kręgosłupa, np.: ostry lub przewlekły ból lędźwiowy, rwa kulszowa, rozszczep kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, bóle miejscowe i pochodne odcinka szyjnego
- Zaburzenia nerwowe: uszkodzenie nerwów obwodowych
- Rozluźnianie napięcia mięśniowego
Terapia bólu ostrego
Rehabilitacja pourazowa mięśni lub nerwów
- Osłabienie mięśni, zaniki mięśniowe, przykurcze
- Choroby układu moczowo – płciowego np.: ból prostaty, ból szyjki macicy
- Nietrzymanie moczu
- Urazy sportowe, odnowa biologiczna

Rejestracja tel 731-079-177
www.gabinetbiomar.pl
Photo
Photo
23.07.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Zabiegi z użyciem laseroterapii wysokoenergetycznej w gabinecie poprzedzamy krioterapią miejscową. Dzięki temu uzyskujemy bardzo dobre efekty w leczeniu wielu dysfunkcji. Moc aparatu jest 5 razy większa od klasycznej laseroterapii biostymulacyjnej co pozwala na szybsze efekty terapii. Kiedy stosować takie zabiegi ?

- przy ostrodze piętowej / powięź podeszwowa
- bóle stawów barkowych ze zwapnieniami lub bez nich
- ból ścięgna Achillesa
- zespół tarcia proksymalnego pasma biodrowo- piszczelowego
- zapalenie nadkłykcia promieniowego/łokciowego kości ramiennej
- ból ścięgien rzepki
- zespół brzegu kości piszczelowej
- urazy
- kontuzje sportowe (naderwania, naciągnięcia, zwichnięcia, skręcenia)
- zmiany zwyrodnieniowe stawów
- zespoły bólowe kręgosłupa

Zapraszamy bez skierowania na konsultację na której przeprowadzimy szczegółowy wywiad i pomożemy dobrać najlepsze zabiegi by szybko pozbyć się bólu.
Rejestracja telefoniczna 731-079-177
Pełna oferta znajduje się na naszej stronie www.gabinetbiomar.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Choroby krążka międzykręgowego mogą występować w każdej grupie wiekowej, również u dzieci, ale zazwyczaj dotykają osób w średnim wieku oraz starszych – ze względu na zwiększony odsetek zachorowań na chorobę zwyrodnieniową w tych grupach wiekowych (około 30 proc. populacji w wieku 30–50 lat)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Trzeba dbać o kręgosłup każdego dnia. Czy się stoi, czy się leży, kręgosłupowi odpowiednia postawa się należy.!!:)
Pamiętajmy że zdrowy ruch to nie sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów czy też praca w ogródku, koszenie trawy, odrzucanie śniegu... Są to prace wykonywane najczęściej w pochyleniu do przodu ze zgiętym kręgosłupem, powodujące jego przeciążenie.
Add a comment...

Post has attachment
Artroskopia kolana to zabieg, który wykonuje się dość często. Niestety nierzadko też spotykamy się ze zjawiskiem niedoinformowania pacjentów po tego rodzaju zabiegach i o ich dalszych losach po wyjściu ze szpitala. Brakuje im nie tylko informacji o ,,możliwości’’ rehabilitacji, ale wręcz jej konieczności dla uniknięcia niekorzystnych powikłań po zabiegu np. zrosty i przykurcze. Polecamy artykuł.
Add a comment...

Post has attachment
Aż 90. procent polskich dzieci ma wady postawy. Najczęściej są to wady kręgosłupa, kolan i stóp. Przyczyny są różne – zbyt mało ruchu, zbyt ciężki plecak, niewłaściwa postawa przy biurku... Wielu problemów można by uniknąć, odpowiednio postępując z dzieckiem w wieku niemowlęcym. Bo na wiele wad pracujemy od urodzenia malucha.Jak ich uniknąć?? Polecamy artykuł.
Add a comment...

Post has attachment
Kontuzja zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) zalicza się do bardzo częstych urazów w obrębie stawu kolanowego i dotyczy głównie ludzi młodych, aktywnych fizycznie. Do urazów dochodzi najczęściej podczas jazdy na nartach, przy graniu w piłkę nożną i koszykówkę. Są to dyscypliny sportowe o dużym nasileniu ruchów skrętnych.
Postępowanie rehabilitacyjne po rekonstrukcji więzadła krzyżowego opiera się głównie na ćwiczeniach oraz terapii manualnej. Do rodzaju wykorzystywanych ćwiczeń zalicza się m.in. ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia bierne, ćwiczenia samowspomagane zgięcia w stawie kolanowym oraz pracę mięśniowo – powięziową na bliznach. Bardzo często umieszcza się kończynę w ortezie. W późniejszym okresie do ćwiczeń dochodzi m.in. jazda na rowerze stacjonarnym, ćwiczenia oporowe dla zginaczy stawu kolanowego oraz wchodzenie i schodzenie ze stopnia.
Leczenie zerwania więzadła krzyżowego przedniego wymaga od nas dużego zaangażowania i czasu, aby powrócić do pełnej sprawności fizycznej. Celem rehabilitacji jest przywrócenie funkcji stawu kolanowego, a szczególnie ważne jest tutaj postępowanie przed zabiegowe. Powrót do pełnej aktywności sportowej jest możliwy już po około 6 – 9 miesięcy po operacji, natomiast proces przebudowy więzadła trwa nawet do 3 lat.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na indywidualne zajęcia razem z naszymi fizjoterapeutami którzy bezpiecznie pomogą ci w osiągnięciu założonego celu a także odpowiednio przygotowują twoje ciało do wysiłku fizycznego. Wszystkie zajęcia prowadzone są metodą Medycznego Treningu Terapeutycznego MTT.
Czym jest Medyczny Trening Terapeutyczny?. To terapia i trening w jednym. W MTT stosuje się metody zaczerpnięte z rehabilitacji oraz metodologię treningową stosowaną u sportowców. Różnica polega jedynie na doborze innych obciążeń treningowych. Dzięki indywidualnie dobranym ćwiczeniom i intensywności można dostosować trening zarówno dla osób początkujących, chorych, osób aktywnych fizycznie jak również sportowców.

Wskazania:
• odbudowa tkanki mięśniowej po urazach ortopedycznych i zabiegach chirurgii urazowej,
• zaniki mięśniowe z nieczynności,
• dysbalanse mięśniowe,
• nadciśnienie tętnicze,choroba wieńcowa
• zaburzenia przemiany materii,
• insulinoodporność, hiperinsulinemia,
• cukrzyca typu II,
• otyłość,
• niektóre schorzenia układu oddechowego,
• osteoporoza,
• zespoły bólowe kręgosłupa (różnego pochodzenia),
• hipertonia, hipotonia mięśni,
• bóle głowy pochodzenia napięciowego,
• depresja,
• niektóre postacie chorób reumatycznych (RZS, fibromialgia, choroba Bechterewa),
• po stanach wyniszczenia organizmu (np. po przejściu leczenia wyniszczającego organizm).
Przeciwwskazania
• niewydolność krążeniowa, zawał serca
• przewlekłe infekcje,ostre stany zapalne
• brak możliwości czynnej współpracy pacjenta,
• choroby z przeciwwskazaniami do ćwiczeń z zastosowaniem oporu, obciążenia,
• niektóre przewlekłe choroby, o czym decyduje lekarza zlecający
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded