Profile cover photo
Profile photo
‫روشنی گشت‬‎
About
Posts

Post has attachment
كشتي يوناني، كشتي عظيم الجثه اي است كه در نوار غربي و در نزديكي ساحل جزيره زيباي كيش به گل نشسته است و موسوم به كشتي يوناني است. اين كشتي غول پيكر در غروب خورشيد، زيبايي دلچسبي دارد و براي همين، هر روزه گردشگران بسياري را به خود جذب مي كند.
داستان اين كشتي، با گذشت سال ها، همچنان در لايه اي از ابهام باقي مانده است. اين طور كه از شواهد بر مي آيد، اين كشتي در ساحل جزيره كيش به حال خود رها شده است.
اولين باري كه بوميان جزيره كيش، متوجه اين كشتي عظيم الجثه شدند، سال ها پيش بود. در 4 مرداد ماه سال 1345 بود كه بوميان جزيره كيش، ناگهان كشتي عظيم‌الجثه‌اي را كه در نزديكي روستاي باغو به گل نشسته بود، ديدند. پس از گذشت سال ها، هنوز دليل به گل نشستن اين كشتي در سواحل جزيره كيش مسكوت مانده است. آنچه اعلام شد اين بود كه اين كشتي، به علت مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دريايي در سواحل جزيره كيش گير افتاده و به گل نشسته است.
اگر بخواهيد درباره عقبه و سال ساخت اين كشتي بيشتر بدانيد، بايد رجوع كنيم به دهه بيست شمسي و دهه 40 ميلادي. اين كشتي در سال ۱۳۲۲ شمسي، توسط شركت ويليام هاميلتون در بندر گلاسكو اسكاتلند ساخته شد. وزن اين كشتي ۷۰۶۱ تن و طول آن  ۱۳۶ متر بود و يك كشتي باري بوده است.
 
اين كشتي، در روز ۴ مرداد ۱۳۴۵ به هنگام بازگشت از ایران، در سفر دریایی خود به کشور یونان به گل نشست و همه ي تلاش هاي اورينكو، يدك كش هلندي براي بيرون كشيدن اين كشتي به جايي نرسيد. اين يدك كش هشتاد روز تلاش كرد و ناموفق ماند. به ناچار سرنشينان كشتي مجبور به ترك آن شده و بار آن تخليه كردند، چرا كه عمليات بيرون كشيدن كشتي از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نبود.
دليل اينكه اين كشتي، به كشتي يوناني موسوم شده است، اين است كه اين كشتي در زمان به گل نشستن، متعلق به كشور يونان و بنام كولااف بوده است. اين اطلاعات، از شركت بيمه لويدز لندن بدست آمده است. البته اين كشتي، نام هاي گوناگوني را با خود به يدك كشيده است كه از آن جمله مي توان به  "شيپور امپراتور" و "ناتوراليست" اشاره كرد. اين كشتي، در مالكيت خطوط كشتي راني ايران هم بوده است و در بين سال هاي ۱۳۳۸ تا يكسال قبل از توقف اش، با نام‌هاي "سيروس فارس"‌ و "همدان"  در تردد بوده است.
كشتي يوناني از نظر تاريخي، قدمت و اهميت چنداني ندارد و گذشت زمان، كشتي را دچار فرسودگي كرده است. قسمت تحتاني كشتي كه در آب است، بر اثر برخورد امواج دريا، پوسيده و هر آن ممكن است، فرو افتد. در واقع اهميت اين كشتي فرسوده ي غول پيكر، موقعیت آن در غرب جزیره و در هنگام غروب خورشید مي باشد.
تماشاي خورشيد، در پشت كشتي يوناني وقتي به آهستگي در آبهاي نيلگون خليج فارس از نظر پنهان شده و غروب مي كند، خاطره اي فراموش نشدني را در ذهن بيننده رقم مي زند. غروب دل انگيز خورشيد با تلألو شعاع هاي رنگي اش در پهنه ي آسمان، به سان تابلوي شاعرانه اي مي ماند كه بيننده را مسحور تماشا مي كند .
 http://www.roshanygasht.ir
Add a comment...

Post has attachment
پارک دلفینها کیش (دلفیناریوم) اولین پارک دلفین ایران است. این پارک با سرمایه گذاری آقای حسین ثابت سرمایه دار بزرگ جزیره کیش و مالک هتلهای داریوش و هلیا و لاله و تماشا و... ساخته شده است.
مجموعه تفریحی پارک دلفین ها با مساحتی حدود ۱۰۰ هكتار در جنوب شرقی جزیره كیش قراردارد. هتلهای سیمرغ و شباویز و کوثر از جمله هتلهایی هستند که در نزدیکی این مجموعه دیدنی قرار دارند. بازار بین المللی مرجان نیز تنها بازار نزدیک به این مجموعه ارزشمند است. پارک دلفین های کیش شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی و  باغ پرندگان اولین دلفیناریوم در ایران است.
متنوع ترین پستانداران دریایی ازجمله دلفین، شیر دریایی شمالی، شیر دریایی جنوبی، گربه دریایی شمالی، گراز دریایی، پنگوئن و ... در بزرگترین دلفیناریوم خاورمیانه، پارک دلفین های کیش جمع آوری شده اند. در این مجموعه بیش از 21 پستاندار دریایی در استخرهای به حجم 18000 متر مکعب آب دریا نگهداری می شوند و مهیج ترین نمایش هایی که در دنیا بی نظیر است به اجرا در می آورند. گفتنی است در طی هفت سال گذشته از بدو ورود این حیوانات از اقصی نقاط دنیا مربیان جوان ایرانی در این مجموعه تعلیمات لازم را آموزش دیده اند و به فعالیت خود مشغولند. شرایط در این مجموعه به قدری برای پستانداران دریایی فراهم است که 3 شیر دریایی شمالی و جنوبی زاد و ولد کرده اند. همچنین این مجموعه شنا با دلفین را در برنامه های آتی خود قرار داده است.
گفته میشود تعدادی از این دلفینها با یک پرواز چارتر اختصاصی از آکواریوم های بزرگ از کشور ژاپن به ایران آورده شده اند .
فضای سبز پارک دلفینهای کیش شامل بیش از یكصد گونه گیاهی از جمله هزاران درخت نخل، بنجامین‌هاى بسیار بزرگ، درختان لور (انجیر معابد)، اوكالیپتوس، آكاسیا، مورد، كهور، گل ختمى، شیشه شور، تكوما، سیاه نوفیلد، كند كارپوس، جونیا پروس و بیش از ۲۵ گونه كاكتوس و سایر گیاهان است كه با توجه به وضعیت اقلیمی جزیره کیش و مرجانی بودن خاك آن در نوع خود بی‌نظیر است.
تاکنون هزاران درخت نخل در این پارک کاشته و مجموعه هایی از کاکتوس های استثنایی گردآوری شده است. در دلفیناریوم و باغ پرندگان این مجموعه زیباترین حیوانات نادر نگهداری می شوند . جنگل بارانهای مصنوعی، کوه آتشفشان، دنیای ارکیده، باغ پروانه ها و رستوران های منحصر به فرد در دست ساخت و طراحی می باشد .
پیش از این قرار بود هتل بین المللی ۷ ستاره کوروش کبیر نیز به سرمایه گذاری آقای حسین ثابت در نزدیکی پارک دلفینها احداث شود اما با روند تعطیلی ساخت این پروژه عظیم معلوم نیست که چنین اتفاق مهمی کی بیفتد .
بازدیدكنندگان در مجموعه توسط اتوبوس قطاری به پارك پرندگان و سپس به دلفیناریوم کیش هدایت می‌شوند.
 http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بازار مرجان پشت سواحل مرجان با وسعت بیش از ۲۰۰ هزار متر مربع در یکی از زیباترین سواحل شرقی جزیره کیش و در نزدیکی هتل‌های شباویز، سیمرغ و کوثر احداث شده و یکی از شیک ترین بازارهای جزیره میباشد. مجتمع تجاری سیاحتی مرجان کیش در زمینی به مساحت ۲۲٬۷۸۲ متر مربع، در یک طبقه احداث و در سال ۱۳۷۰ به بهره برداری رسید.
این مجتمع دارای یک بازار، یک پارک ساحلی و واحدهای مسکونی است. بازار مرجان از معماری جذابی بهره می‌برد و دارای یک آکواریوم دیدنی با حجم ۵٬۴۰۰ متر مکعب است که بیش از ۸۰۰ گونه ماهی و آبزیان مختلف را به نمایش گذارده است. تعداد ۳۹ آب‌نما با ارتفاع ۵۰ متر، که با ۴۲۰ پروژکتور رنگارنگ نور آمیزی شده‌اند، این بنا را در شب‌ها دیدنی‌تر و باشکوه می‌سازند.
بازار مرجان کیش دارای ۲۶۰ واحد تجاری و اداری است که ۱۳۴ واحد آن فعال در زمینه های پوشاک، کیف و کفش، بهداشتی و آرایشی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی و خرازی است.
بازار مرجان کیش از قطب مراکز اقامتی و خرید جزیره کمی دورتر است ولی قیمت مناسب کالاها نزدیکی به سواحل زیبا و سر سبز مرجان از طرفداران زیادی برخوردار است.این بازار همچنین دارای دو رستوران و دو کافه می باشد.
ساحل زیبای مرجان کیش در پشت بازار مرجان قرار دارد.. علاقمندان می توانند از فضای سبز زیبای آن نیز دیدن فرمایند.
بانکهای موجود در بازار مرجان شامل بانک صادرات، بانک ملی و بانک سپه می باشند.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
پارک کیبل اسکی یکی از جاذبه‌های هیجان‌انگیز و پرطرفدار جزیره کیش است که در نزدیکی اسکله تفریحی بزرگ کیش و پلاژ آقایان قرار دارد.
پارک کیبل اسکی (یا اسکی کابلی) جزیره کیش؛ بزرگ‌ترین کیبل اسکی جهان و نخستین مرکز اسکی روی آب در خاورمیانه است. کیبل اسکی کیش به طول 860 متر و عرض 160 متر با 5 برج در آب‌های گرم و نیلگون خلیج فارس نصب شده که با سرعت 28 تا 62 کیلومتر در ساعت، امکان سرویس‌دهی به 12 نفر را به طور همزمان از مبتدی تا حرفه‌ای (بدون محدودیت سنی) دارا می‌باشد.
مجموعه کیبل اسکی کیش که بر اساس استانداردهای مسابقات بین‌المللی ساخته شده و محل بسیار مناسبی برای برگزاری مسابقات و تمرین تیم‌های داخلی و خارجی می‌باشد، دارای امکاناتی نظیر رختکن و دوش، سکوی شروع، اتاق آموزش، فروشگاه لوازم و تجهیزات مخصوص کیبل اسکی، رستوران، کافی‌شاپ، پارکینگ و دفتر رزرواسیون می‌باشد.
این مجموعه در یکی از زیباترین نقاط جزیره کیش واقع شده است؛ علاوه بر ساحل نقره‌فام، وجود درختان نارگیل و لور و آلاچیق‌های متعدد، چشم‌انداز بی‌نظیری ایجاد کرده است.
اين ورزش آسان، ايمن و لذت بخش، شرايط سني خاصي نداشته و همه مي توانند از 3 سال تا 93 سال از آن لذت ببرند. پارك كيبل اسكي كيش جاذبه اي است كه به راحتي نمي توان از رفتن به آن صرف نظر كرد.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اگر به کیش سفر میکنید این مکان را از دست ندهید.
قنات کیش بیش از 2500 سال قدمت دارد و از آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می کرده ولی اکنون به یک شهر زیر زمینی شگفت انگیز بدل شده که بیش از 10000 متر مربع وسعت دارد.
کارگزاران با تجربه آن زحمت تمام طراحی های آن را کشیده و می کوشند تا در پروژه بازسازی قنات کیش که اکنون کاریز کیش خوانده می شود ضمن حفظ بافت تاریخی آن کاربری های جدیدی از این شهر زیر زمینی بدست آورند . شهر زیر زمینی کاریز در فاز یک خود به قسمتهای زیر تقسیم و قابل بهره برداری خواهد بود.
غرفه های صنایع دستی ایران و جهان ، رستوران سنتی و جدید ، موزه سالن آمفی تئاتر سالن کنفرانس ، گالری های هنری .
شهر کاریز در عمق 16 متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف آن مملو از سنگواره ، صدف و مرجانهایی است که با نظر کارشناسی 270 تا 570 میلیون سال قدمت دارد و تک تک آن شناسایی و دارای شناسنامه رسمی است. کارگزاران شهر زیر زمینی بر این باورند که دو ویژگی کاریز را در فهرست ابنیه جهانی در خواهد آورد.
اول اینکه کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا واقع است. دوم آنکه تنها بنایی است  که سقف مملو از صدفها و مرجانهای طبیعی است. صدفها و مرجانهایی که برای بازدید آنها دو راه وجود داشته ، بازدید از موزه های طبیعی یا غواصی در آبهای آزاد و اکنون کاریز فصلی جدید و استثنایی در یش روی تمامی دوستداران طبیعت گشوده که بی واسطه خواهند توانست از بزرگترین مجموعه مرجانی بازدید کنند.
در خاتمه گفتنی است که خاکهای برداشت شده از کاریز دارای خواص درمانی زیادی است که در « گل درمانی » استفاده های فراوان خواهد داشت. این امر همراه با خدمات گوناگونی همچون تاسیس مراکز اقامتی ، تجاری و تفریحی در زمینی معادل 60000متر مربع در روی زمین کاریز احداث خواهد گردید. زمین سطحی کاریز به پارک وسیعی بدل خواهد شد که دارای دو تپه مرتفع خواهد بود. این په ها از خاکهای برداشت شده زیر زمین ساخته شده و به چم انداز بی نظیر جزیره کیش دل خواهد شد.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
در شمال جزیره ی کیش و در ساحل این دریای زیبا  در کنار مجموعه ورزشی المپیک ویرانه هایی دیده میشود که گویای یک شهر باستانی با وسعتی حدود 120 هکتار ، مهم و پر رونق بوده که حریره نامیده میشده است و مربوط به سده ی 5 تا 10 هجری قمری میباشد.
بندر و یا شهر تاریخی حریره یک تمدن یک پارچه و متمرکز بوده و ساحل صخره‌ای آن از سطح دریا که حدود ده متر بلندتر است و وجود سه خلیج  که نقش بندرگاه طبیعی را دارد و نیز آرامش دریا در این منطقه خود عوامل شکل گیری شهر در ساحل شمالی جزیره کیش شده است . اکتشافات باستانی در این محدوده باعث اکتشاف سه مجموعه گردیده است:
اول، خانه اعیانی، که خانه های است متشکل از چندخانوار در یک خانه ی بزرگ و نمونه های آن در شهرهایی چون یزد، اصفهان و کاشان دیده میشود و یکی از نمونه های قدیمی مسکن جمعی در حاشیه خلیج فارس محسوب می شده است. علاوه بر بزرگی این خانه ها و همچنین فضاهای مختلف و متنوع درون آن، همچنین کاشی‌های ستاره‌ای شکل که در این خانه به دست آمده، مانند کاشی‌هایی است که در بناهای مهم ایلخانی ایران همچون تخت سلیمان و سلطانیه به عنوان تزیین به کار رفته است. پیدایش این مقدار کاشی در این بناها نشان می‌دهد که این عمارت مربوط  به یکی از ثروتمندان جزیره ی کیش بوده است.
دوم، قسمتهای صنعتی و کارگاهی بندر حریره که این مجموعه درست در کنار ساحل دریا ساخته شده است و دارای مجموعه معماری خاص و فضاهای مرموز می باشد. مجموعه حفره های افقی و زیرزمینی و چاه‌های متعدد در آن،بسیار جالب و نادر بوده و هنوز عملکرد آن‌ها برای کسی روشن نیست، ولی به نظر می‌رسد که رابطه ای با فعالیت های صیادی (صید ماهی، مروارید و مرجان) داشته و برای دسترسی آسان تر به دریا و صید از آن احداث گردیده است. شاید هم راههای فرار مخفی بوده که هنگام خطر بتوان از شر دشمنان جان سالم به در برد.
سوم مجموعه حمام بندر حریره که شامل حمامی است با صحن‌های متعدد و حصار آن به مساحت تقریبی ۵۰۰ مترمربع دارای دو خزینه کوچک و بزرگ در جنوب گرمخانه ، تون و...که  بیانگر مراعات بهداشت اجتماعی در شهر در آن زمان بوده است.  همچنین نقل قول دیگری از باستان شناسان موجود است که ممکن است این حمام در خدمت مجموعه اعیانی و خصوصی بوده است.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
آیس رینک دامون در حال حاضر تنها پیست اسکیت روی یخ در جزیره کیش بوده و دومین سالن اسکیت روی یخ در ایران پس از انقلاب به حساب می آید.پیست اسکیت روی یخ آیس رینک دامون واقع در مرکز خرید دامون،  در تاریخ ۹۳/۰۱/۰۱ افتتاح شد این پیست که با مساحت بیش از ۲۰۰ متر مربع در سالنی به وسعت ۴۵۰ مترمربع در طبقه دوم مرکز خرید دامون واقع گردیده، به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و دید مستقیم به دریا از داخل پیست در طول روز، بدون شک یکی از منحصر به فرد ترین پیست های اسکیت روی یخ در دنیا به شمار می رود. علی رغم اینکه اسکیت روی یخ با توجه به کمبود امکانات این رشته در ایران ورزش نوپایی محسوب می شود، آیس رینک دامون از شروع فعالیت با استفاده ازمربیان زبده و اعضای تیم های ملی اسکیت این لاین و اسکیت روییخ به طور جدی اقدام به آموزش این ورزش مهیج و تماشایی نموده و شرایط یادگیری این رشته را برای تمام اعضای خانواده فراهم کرده است. از طرف دیگر با توجه به استقرار این مجموعه در مرکز خرید دامون، امکان استفاده اعضای خانواده از امکانات متنوعی چون فودکورت و کافی شاپ، رستوران فرانسوی، مرکز شبیه ساز پرواز فلای دامون، برندهای معتبر تجاری، سوپرمارکت ۲۴ ساعته و… در کنار پیست اسکیت روی یخ فراهم بوده و بدون شک خاطره ای فراموش نشدنی برای بازدیدکنندگان از مرکز خرید دامون رقم خواهد زد.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
«مجموعه پارس سافاری کیش» مجموعه ورزشی، تفریحی و توریستی جزیره کیش است.

هدف پارس سافاری کیش، توسعه گردشگری و ایجاد محیط مفرح و سالم برای تمام رده های سنی به خصوص جوانان و گردشگران جزیره زیبای کیش است. این مجموعه اولین برگزارکننده تورهای سافاری صحرا در ایران می باشد.
سافاری(Safari) در لغت به معنای سیاحت کردن و سیاحت اکتشافی در آفریقا است و به برنامه تور گردشی اطلاق می گردد که طی آن شرکت کنندگان در تور توسط انواع خودروها و یا چهار پایان و با طی مسیری مشخص از مکانهای دیدنی و جذاب بازدید کرده و از آن لذت می برند .
یکی از معروفترین انواع تور سافاری ، تور صحرا است که موقعیت و مسیر حرکت آن نقاط بیابانی و صحرائی است . انواع وسیله نقلیه مورد استفاده در این تورها شامل خودروهای دو دیفرانسیل و چهار محور نظیر لندرور ، تویوتا لندکروز و... حتی شتر می باشد. شرایط اقلیمی مورد نیاز یک تور صحرا طبیعت گرم و خشک بیابانی و نیمه بیابانی است. جزیره کیش با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت مناسب برای پذیرش گردشگران استعداد بالقوه ای برای این نوع تور را دارا می باشد و شرکت پارس سافاری کیش با برنامه ریزی و سرمایه گزاری به جا افتخار بالفعل نمودن این استعداد را دارد.  
پیست offroad پارس سافاری محیط مناسبی برای تجربه موتورسواری با موتور های Buggy، ATV، موتور Trail و موتور Cross است که برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با امکانات مجموعه در این زمینه می توانید به بخش پیست خاکی مراجعه فرمایید. پارس سافاری دارای چند پیست آسفالت استاندارد است که امکان تجربه اتومبیلرانی و موتور سواری در رشته های متنوع برای سنین مختلف در شرایط امن را فراهم می کند. همچنین بخش آموزش پارس سافاری با بهره گیری از مدرسان حرفه ای در رشته های مختلف اتومبیلرانی دوره های آموزشی در سطوح مقدماتی و پیشرفته را برگزار خواهد نمود. امکانات تفریحی این مجوعه عبارتند از: رستوران سرپوشیده، رستوران روباز و کافی شاپ و نیز غرفه های نمایشگاهی که صنایع دستی مناطق مختلف ایران را معرفی و ارائه خواهند کرد.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اگر علاقه مند به اتومبيل سواري هستيد، اين ورزش مختص شماست. اگر هم نيستيد، يادتان باشد كه اين پيست يكي از بزرگ ترين پيست هاي خاورميانه است و با توجه به زيبايي هاي جزيره كيش، دنبال هيجان در جاي ديگري نباشيد و اين تجربه را، از دست ندهيد.
كارتينگ، يك تجربه ي هيجان انگيز براي همه است. ورزشي شاد و پر هيجان كه پايه ورزش اتومبيل راني حرفه اي است.
خودروهايي كه در اين ورزش استفاده مي شود، چرخ هايي كوچك، فرماني كوچك و صندلي كوچك دارند. از دور مثل اسباب بازي بچه ها به نظر مي آيد. اما هيجان آن تجربه اي فراتر از دنياي بچه ها را مي طلبد.
پيست كارتينگ كيش، يكي از بزرگ ترين پيست هاي خاورميانه و البته نخستين كارتينگ در ايران است كه طول آن 800 متر و عرض آن 7 متر مي باشد. این پیست روباز، پذیرای علاقمندان و گردشگران بسياري بوده و به عنوان میزبان اولین دوره مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور فعاليت كرده و قدمي موثر براي نزديك شدن این رشته ورزشی به سطح استانداردهای جهانی داشته است. پیست کارتینگ جزیره کیش شامل موتورهاى چهار چرخ ATV و ماشین هاى کنترل از راه دور مي باشد.
استفاده از كارتينگ براي همه آزاد است و حداقل سن براي استفاده از كارتينگ 10 سال با حداقل قد 140 سانتي متر بوده و حضور والدين براي استفاده كنندگان زير 16 سال الزامي است.
http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...

Post has attachment
پيست خاكي باگي، يكي از مکان هاي تفريحي و ورزشي جزيره زيباي كيش است كه در واقع همان ماشين هاي مخصوص شن نوردي است. اين پيست در فضايي محدود طراحي شده است اما هيجان تجربه كردن آن، باعث مي شود كه ناديده گرفته نشود.
محدوده باگي سواري، 400 متر است و شامل ماشين هايي دو نفره است كه داراي يك موتور چهار چرخ ATV  در جلو مي باشند. این موتورها بعلت کاربرد خاصي كه دارند، بسیار سبکتر و پر شتاب تر اند. سیستم تعلیق این نوع ATV ها بلند می باشد تا بتواند ضربه ناشی از فرود پس از پرش را دفع کند.
روند تفريحي باگي شامل عبور از مسيرها و جاذبه هاي گردشگري كيش مثل درخت سبز، كلبه هور و كشتي يوناني است تا باگي سواران، علاوه بر لذت بردن از اين ورزش، يك تور تفريحي همراه با گردشگري داشته باشند.
علاوه بر وجود يك موتور چهار چرخ  ATV، يك راهنماي حرفه اي نيز باگ سواران را همراهي مي كنند. براي همين گردشگران عزيز و والدين محترم، دل نگران نباشيد و اين فرصت هيجان انگيز را از دست ندهيد.
 http://www.roshanygasht.ir
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded