Profile cover photo
Profile photo
Travelike blog
15 followers -
Migawki z podróży wzdłuż i wszerz kontynentów.
Migawki z podróży wzdłuż i wszerz kontynentów.

15 followers
About
Posts

Post has attachment
W poszukiwaniu śniadania wyruszamy na rynek miasteczka, gdzie już czekają liczne stragany oferujące amazońską strawę, czyli grillowane platany (banany), ryby pieczone w liściach bananowca, rozmaite mięsa oraz szaszłyki z… larw żuka o nazwie Rhynchophorus palmarum!
Add a comment...

Post has attachment
Przez cały rok 2013 opisywaliśmy dla Was niesamowite miejsca, nasze przygody i historie niezwykłych ludzi, których spotykaliśmy po drodze. Teraz prosimy, abyście to Wy napisali coś dla nas – a konkretnie smsa o treści H00149 na numer 7122 (koszt 1,23 zł). Z zagranicy piszcie na numer 00487122. Liczymy na Was – i obiecujemy napisać jeszcze wiele ciekawych podróżniczych postów!
Add a comment...

Post has attachment
Historia opowiedziana przez naszego przyjaciela, który wielokrotnie odwiedzał Peru.
- Myślałem, że o peruwiańskich złodziejach wiem już wszystko. Prowadząc samochód, zawsze miałem zegarek na prawej ręce – bo z lewej ręki, która wystaje przez okno, zaraz by mi zegarek ukradli. Jadę więc przez Limę z zegarkiem na prawej dłoni, staję na światłach i nagle czuję niewyobrażalny ból na lewej ręce – szybko odwracam się i prawą ręką sięgam do źródła bólu – i w tej chwili złodziej ściąga mi zegarek z prawej ręki…
Add a comment...

Post has attachment
Potoki górskie, zielone łąki, ośnieżone skały, bajeczne oczka wodne i Alpamayo, okrzyknięta jedną z najpiękniejszych gór świata… Cordillera Blanca to ukryty skarb Peru. Dlaczego ukryty?

Peru dla większości turystów zaczyna się od Limy – i nie chodzi tu tylko o przylot na główne lotnisko kraju. Peru zaczyna się od Limy w dół – bo to tam czekają główne atrakcje, ruiny, urocze miasteczka, kaniony, wydmy, tajemnicze linie i największe jezioro wysokogórskie na Ziemi
Add a comment...

Post has attachment
- Ale ja potrzebuję pieczątkę graniczną od policjanta! – wołam do mundurowego.
- To potańczmy jeszcze 5 minut! – odkrzykuje policjant z czerwoną twarzą, wywijając przy tym rękami i nogami.
- Czy to pan przybija graniczne pieczątki? – próbuję się upewnić przekrzykując głośną muzykę.
- Tak – odkrzykuje policjant obracając obfitą Peruwiankę, a ja wcale nie jestem pewna, czy odpowiada na moje pytanie, czy wyśpiewuje radośnie słowa piosenki (Si, si, si…).
Add a comment...

Post has attachment
Ekwador ze swoimi górami i dolinami, Indianami przyodzianymi w poncha, spódnice i kapelusze, świnkami morskimi z rożna i amerykańskimi emerytami jest już dla nas oswojony i poznany. Po raz kolejny przekonujemy się o tym, że możemy liczyć na pomoc Ekwadorczyków – przy jednym z długich podjazdów zatrzymuje się obok nas pickup, a jego kierowca nie tylko przewozi nas przez kilka morderczych gór i dolin, ale będąc pod wrażeniem naszej historii zaprasza nas na obiad.
Add a comment...

Post has attachment
Z rąk wojowniczego plemienia Jivaro ginęli Indianie innych plemion, jak również przypadkowi podróżnicy i konkwistadorzy. Dowodem zwycięstwa były głowy ofiar, które dziś pozostają już tylko niemymi świadkami owych krwawych wydarzeń. Każdego, kto chce zobaczyć te makabryczne eksponaty, czeka wyprawa do miasta Cuenca.
Add a comment...

Post has attachment
Podróż rowerem przez Ekwador jest jak jazda rollercoasterem – wolno, mozolnie i z wielkim wysiłkiem wspinamy się pod górę, by zaraz potem z szaloną prędkością zjechać w dół. Dłonie zaciśnięte na kierownicach bieleją na zakrętach, czapki nie raz spadają z głów – lecz cała prędkość wytraca się momentalnie przy kolejnym podjeździe…
Add a comment...

Post has attachment
...to tylko wulkan Tungurahua – mówi Anna uspokajającym tonem. – Co chwila ma lekkie wybuchy, to nic takiego. Trochę większa erupcja miała miejsce w marcu i wtedy ewakuowali wyżej położone wioski, ale nie moją okolicę. Mój dom znajduje się w różowej strefie – czyli w tej bezpieczniejszej; najgroźniejsza jest czerwona. Chociaż jestem pewna, że gdyby wulkan naprawdę wybuchł, to i tak byśmy zginęli.
Add a comment...

Post has attachment
Emerytura w egzotycznym kraju, w pięknym otoczeniu i w wygodnym domu – to wszystko brzmi jak z bajki. Czy emerytura w Ekwadorze naprawdę jest tak bajeczna?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded