Profile cover photo
Profile photo
Travelike blog
15 followers -
Migawki z podróży wzdłuż i wszerz kontynentów.
Migawki z podróży wzdłuż i wszerz kontynentów.

15 followers
About
Travelike blog's posts

Post has attachment
W poszukiwaniu śniadania wyruszamy na rynek miasteczka, gdzie już czekają liczne stragany oferujące amazońską strawę, czyli grillowane platany (banany), ryby pieczone w liściach bananowca, rozmaite mięsa oraz szaszłyki z… larw żuka o nazwie Rhynchophorus palmarum!

Post has attachment
Przez cały rok 2013 opisywaliśmy dla Was niesamowite miejsca, nasze przygody i historie niezwykłych ludzi, których spotykaliśmy po drodze. Teraz prosimy, abyście to Wy napisali coś dla nas – a konkretnie smsa o treści H00149 na numer 7122 (koszt 1,23 zł). Z zagranicy piszcie na numer 00487122. Liczymy na Was – i obiecujemy napisać jeszcze wiele ciekawych podróżniczych postów!

Post has attachment
Historia opowiedziana przez naszego przyjaciela, który wielokrotnie odwiedzał Peru.
- Myślałem, że o peruwiańskich złodziejach wiem już wszystko. Prowadząc samochód, zawsze miałem zegarek na prawej ręce – bo z lewej ręki, która wystaje przez okno, zaraz by mi zegarek ukradli. Jadę więc przez Limę z zegarkiem na prawej dłoni, staję na światłach i nagle czuję niewyobrażalny ból na lewej ręce – szybko odwracam się i prawą ręką sięgam do źródła bólu – i w tej chwili złodziej ściąga mi zegarek z prawej ręki…

Post has attachment
Potoki górskie, zielone łąki, ośnieżone skały, bajeczne oczka wodne i Alpamayo, okrzyknięta jedną z najpiękniejszych gór świata… Cordillera Blanca to ukryty skarb Peru. Dlaczego ukryty?

Peru dla większości turystów zaczyna się od Limy – i nie chodzi tu tylko o przylot na główne lotnisko kraju. Peru zaczyna się od Limy w dół – bo to tam czekają główne atrakcje, ruiny, urocze miasteczka, kaniony, wydmy, tajemnicze linie i największe jezioro wysokogórskie na Ziemi

Post has attachment
- Ale ja potrzebuję pieczątkę graniczną od policjanta! – wołam do mundurowego.
- To potańczmy jeszcze 5 minut! – odkrzykuje policjant z czerwoną twarzą, wywijając przy tym rękami i nogami.
- Czy to pan przybija graniczne pieczątki? – próbuję się upewnić przekrzykując głośną muzykę.
- Tak – odkrzykuje policjant obracając obfitą Peruwiankę, a ja wcale nie jestem pewna, czy odpowiada na moje pytanie, czy wyśpiewuje radośnie słowa piosenki (Si, si, si…).

Post has attachment
Ekwador ze swoimi górami i dolinami, Indianami przyodzianymi w poncha, spódnice i kapelusze, świnkami morskimi z rożna i amerykańskimi emerytami jest już dla nas oswojony i poznany. Po raz kolejny przekonujemy się o tym, że możemy liczyć na pomoc Ekwadorczyków – przy jednym z długich podjazdów zatrzymuje się obok nas pickup, a jego kierowca nie tylko przewozi nas przez kilka morderczych gór i dolin, ale będąc pod wrażeniem naszej historii zaprasza nas na obiad.

Post has attachment
Z rąk wojowniczego plemienia Jivaro ginęli Indianie innych plemion, jak również przypadkowi podróżnicy i konkwistadorzy. Dowodem zwycięstwa były głowy ofiar, które dziś pozostają już tylko niemymi świadkami owych krwawych wydarzeń. Każdego, kto chce zobaczyć te makabryczne eksponaty, czeka wyprawa do miasta Cuenca.

Post has attachment
Podróż rowerem przez Ekwador jest jak jazda rollercoasterem – wolno, mozolnie i z wielkim wysiłkiem wspinamy się pod górę, by zaraz potem z szaloną prędkością zjechać w dół. Dłonie zaciśnięte na kierownicach bieleją na zakrętach, czapki nie raz spadają z głów – lecz cała prędkość wytraca się momentalnie przy kolejnym podjeździe…

Post has attachment
...to tylko wulkan Tungurahua – mówi Anna uspokajającym tonem. – Co chwila ma lekkie wybuchy, to nic takiego. Trochę większa erupcja miała miejsce w marcu i wtedy ewakuowali wyżej położone wioski, ale nie moją okolicę. Mój dom znajduje się w różowej strefie – czyli w tej bezpieczniejszej; najgroźniejsza jest czerwona. Chociaż jestem pewna, że gdyby wulkan naprawdę wybuchł, to i tak byśmy zginęli.

Post has attachment
Emerytura w egzotycznym kraju, w pięknym otoczeniu i w wygodnym domu – to wszystko brzmi jak z bajki. Czy emerytura w Ekwadorze naprawdę jest tak bajeczna?
Wait while more posts are being loaded