Profile cover photo
Profile photo
Акимовский районный центр социальных служб для семьи, детей и молодежи
About
Акимовский районный центр социальных служб для семьи, детей и молодежи's posts

Post is pinned.Post has attachment

Post has attachment
Заключна лекція для молоді на тему: "Життєві цінності. Аспекти зрілості"
20.12.2016 року фахівці Якимівського центру соціальних служб провели заключну лекцію для студентів ЯПАЛ з курсу підготовки молоді до подружнього життя. Тематика зустрічі була спрямована на усвідомлення життєвих цінностей та формування мотивації у молоді до процесу взросління, набуття зрілості, як фізичної, психологічної, юридичної, так і економічної. Саме це є запорукою побудови в подальшому міцних родинних стосунків.
Впродовж зустрічі було проведено анонімне анкетування, результати якого показали, що провідними цінностями студенти виділяють сім'ю, здоров'я та роботу. До найменш вагомих вони віднесли релігію та політику.
Наприкінці лекції відбувся обмін думками в формі гри "Павутина". Студенти висловили свої враження від отриманної інформації та озвучили, які набуті знання будуть використовувати в своєму житті.
Бірюк Л.В.
Photo
Photo
2016-12-21
2 Photos - View album

Post has attachment
Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

З 25.11.2016 по 10.12.2016 року по всій Україні проходять заходи, присвячені боротьбі з насиллям. Ця проблема гостро стоїть в нашому суспільстві, і у всьому світі в цілому. Нажаль, більшість фактів сімейного насильства, насилля над жінками приховані, однак вони є! Тому про це слід говорити з підростаючою молоддю, формувати в свідомості підлітків негативне ставлення до жорстокого поводження з іншими людьми, бути більш толерантними та цивілізованими!
Саме цій тематиці були присвячені зустрічі, які фахівці Якимівського ЦСССДМ провели у всіх навчальних закладах смт. Якимівка:
01.12.2016 року - лекція-дискусія в ЗОШ №1,
06.12.2016 року - в НВК "Якимівська гімназія",
06.12.2016 року - в Якимівському професійному аграрному ліцеї,
08.12.2016 року - в ЗОШ №2.
Учні переглянули відеоролік "Коло насилля", який яскраво демонструє послідовність та види насильницьких дій. Було проведено анонімне анкетування в групах та розглянуто міфи про насилля, які існують в нашому суспільстві. Особлива увага на заходах була присвячена способам протидії насиллю, розумінню своїх прав, як громадянина. Проінформовано учнів про установи, до яких слід звертатись за допомогою в разі жорстокого поводження з вами або іншими людьми.
Подібні заходи були проведені спеціалістами ЯРЦСССДМ з вагітними жінками, які перебувають на обліку в жіночій консультації. Також бесіди щодо протідії сімейному насиллю були проведені в сім'ях СЖО, що знаходяться під соціальним супроводом ЯРЦСССДМ.
Заключним заходом акції став круглий стіл в центрі зайнятості на тему "Формування нових соціально-прийнятних норм та цінностей ненасильницької поведінки". Цю зустріч директор ЯРЦСССДМ Волошко Наталя Сергіївна провела з учасниками бойових дій, які вже демобілізовані та перебувають на обліку в ЦЗ як безробітні.
Сподіваємося, що розповсюджена інформація найде відгук в серцях учасників проведених зустрічей, і вони будуть будувати свої стосунки на принципах ненасильницького спілкування, поважаючи свої права, і права інших людей!
Бірюк Л.В.
Photo
Photo
2016-12-09
2 Photos - View album

Post has attachment
06.12.2016 року в Якимівській кримінально - виконавчій інспекції був проведений груповий захід на тему : " Шкідливі звички - паління, алкоголізм, наркоманія. Їх вплив на розвиток людини" для неповнолітніх, які засудженні до покарань не пов'язаних з позбавленням волі.
В заході прийняли участь фахівець із соціальної роботи ЯРЦСССДМ - Хлопко О.В., головний спеціаліст ССД - Таран О.В. та фахівець із соціальної роботи КВІ - Місевич К.С.
Мета заходу: пропагувати здоровий спосіб життя, викликати у неповнолітніх негативне ставлення до вживання наркотиків, алкоголю та паління, сформувати вміння і навички щодо власної безпеки.
PhotoPhotoPhoto
08.12.16
3 Photos - View album

Post has attachment
Дискусія з підлітками "Психологічні аспекти спілкування" 06.12.2016 року спеціалісти Якимівського РЦСССДМ провели чергову зустріч з студентами ЯПАЛу. Тема заходу - "Психологічні аспекти спілкування". В ході бесіди з підлітками було розкрито особливості побудови конструктивного діалогу. Проведено практичну вправу на розуміння та сприйняття іншої людини. Переглянуто відеоролік "День та ніч", який наглядно показує, що всі ми різні, однак наші розбіжності в характерах та манері поведінки не є перешкодою в спілкуванні. Молодь активно приймала участь в обговоренні цих важливих питань. Бірюк Л.В.


Photo

Щороку в Україні, на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права. Цьогоріч він проходитиме з 5 по 9 грудня. Таким чином, Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян.
В рамках проведення інформаційної та просвітницької роботи пропонуємо розглянути права та пільги тих, хто захищав і нині захищає незалежність та цілісність нашої Батьківщини — права учасників антитерористичної операції та забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” військових, які беруть участь в АТО, прирівняли до учасників бойових дій. Центральне місце серед нормативних актів щодо пільг для учасників бойових дій займає саме зазначений закон. Також це питання регулюється Законом України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни»; Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”; Постановою КМУ «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій» та ін. Безпосередньо перелік пільг, що передбачені для учасників бойових дій, вказаний у ст. 12 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Їх ми розглянемо, розділивши за наступними групами:
ОПЛАТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ:
– 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
– 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах соціальних норм;
– 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
КОРИСТУВАННЯ ТРАНСПОРТОМ:
– безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі - та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
– безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.
ПОБУТОВІ ПОСЛУГИ:
– позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів – додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів;
– першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту.
МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ:
– безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;– першочергове безоплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
– безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням;– користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
– щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
– першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;– виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ:
– першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом;
– одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.
РОБОТА ТА НАВЧАННЯ:
- використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.
– переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації.
КРІМ ТОГО:
– дострокова пенсія за віком для військовослужбовців, начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, по досягненню: чоловіки — 55 років (страховий стаж – не менше 25 років), жінки — 50 років (страховий стаж – не менше 20 років).
Відповідно до ст. 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” особи, на яких поширюється дія ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом.
ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНА ОСОБА МАЄ ПРАВО НА:
- безпечні умови життя і здоров’я;
- достовірну інформацію про наявність загрози для життя та здоров’я на території її покинутого місця проживання, а також місця її тимчасового поселення, стану інфраструктури, довкілля, забезпечення її прав і свобод;
- створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання;
- забезпечення органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами приватного права можливості безоплатного тимчасового проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; для багатодітних сімей, інвалідів, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;
- сприяння у переміщенні її рухомого майна;
- сприяння у поверненні на попереднє постійне місце проживання;
забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством;
- надання необхідної медичної допомоги в державних та комунальних закладах охорони здоров’я;
- влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади;
отримання соціальних та адміністративних послуг за місцем перебування;
- проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання за місцем перебування;
безкоштовний проїзд для повернення до свого покинутого постійного місця проживання у всіх видах громадського транспорту у разі зникнення обставин, що спричинили таке переміщення;
- отримання гуманітарної та благодійної допомоги;
- інші права, визначені Конституцію та законами України.
-
ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНА ОСОБА ЗОБОВ’ЯЗАНА:
- дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства;
- повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів;
- повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів;
- у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом;
- один раз на шість місяців з’являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики.
Пам’ятаймо про свої права, та не забуваймо про свої обов’язки!


Post has attachment
Груповий захід для молоді: "Любов чи закоханість?"
29.11.2016 року пройшов черговий захід для студентів ЯПАЛу в межах програми підготовки молоді до подружнього життя на тему "Любов чи закоханість". Використовуючи наглядні приклади з сучасних фільмів та кінострічок радянської епохи було розкрито різницю між любов'ю та закоханністю, визначено головні ознаки цих явищ та розглянуто 5 мов любові. В кінці заняття проведено анонімне анкетування та обговорення викладеної теми в групі. Підлітки з зацікавленістю приймали участь у занятті, тому що дана тематика для є досить актуальною для їх віку.
Бірюк Л.В.
Photo

Post has attachment
Експрес - інформація
З метою проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території Якимівського району, службою у справах дітей Якимівської райдержадміністраціїї 25.11.2016 о 09.00 в залі засідань Якимівської райдержадміністрації був проведен «круглий стіл» на тему « Запобігання насильства в сім'ї», де прийняли участь опікуни,піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі.
PhotoPhotoPhoto
2016-11-28
3 Photos - View album

25 листопада в Україні розпочалася акція "16 днів проти насильства", яка проходитиме у період із 25 листопада по 10 грудня та ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:
25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі. Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.
Основні завдання акції “16 днів проти насильства”: привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, активізувати партнерський рух громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні, сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому.
Якимівський район традиційно візьме участь в акції. Районні заходи передбачають проведення тематичних конкурсів, виставок, дискусій, семінарів, анонімне анкетування школярів старших класів, показ відеороликів, груповий захід для батьків і т. і. Запрошуємо всіх замислитися над проблемою насильства та зробити все можливе для запобігання будь-яких його проявів у вашій родині.

Заступник начальника управління
соціального захисту населення
райдержадміністрації В. Косс

Post has attachment
22.11.2016 року в Якимівському професійному аграрному ліцеї пройшов черговий захід з програми підготовки молоді до подружнього життя, виховання сімейних цінностей. Тема зустрічі була присвячена проблемі конфліктів в спілкуванні. Ведучі заходу Саввова Катерина Олександрівна та Бірюк Людмила Василівна в формі діалогу з учнями розглянули причини виникнення конфліктів, стилі поведінки в конфліктній ситуації, способи зниження агресії та вирішення конфлікту. На груповому заході були використані практичні вправи, які допомогли краще зрозуміти сутність поняття конфлікт та усвідомити власні емоції, той факт, що всі ми - різні і по-різному реагуємо на стресові ситуації. Та враховуючи наші розбіжності в характерах та стилях поведінки, ми можемо досягати компромісу, і спокійно вирішувати суперечливі питання. Цей досвід буде корисним молодим людям, які починають будувати стосунки з протилежною статтю, та вподальшому буде важливим в створенні щасливої та дружньої родини.
Бірюк Л.В.
Photo
Photo
2016-11-22
2 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded