Profile cover photo
Profile photo
ЛЮРЦ Львівський Юридичний Центр
16 followers
16 followers
About
Posts

Post has attachment
ЯК ПОНОВИТИ ПРОПУЩЕНИЙ СТРОК ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ.

Дуже часто трапляються випадки, коли через незнання норм закону або через інші причини (наприклад, перебування за кордоном на навчанні, на роботі, у тривалому відрядженні, на лікуванні, відбування покарання) спадкоємці не встигають подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини у шестимісячний строк, встановлений Цивільним кодексом України. Фактично, таке неподання заяви з боку спадкоємця свідчить про його бездіяльність, та відповідно, є відмовою у прийнятті ним спадщини.

Така ситуація була би «плачевною» в тому випадку, якби спадковим правом України не було врегульовано додаткових можливостей спадкоємцю реалізувати своє право на прийняття спадщини. Проте, законодавство України таку можливість нам надає, і тому дану проблему можна вирішити.

Станом на сьогодні є два варіанти (способи) вирішення цієї проблеми:
(http://lurc.com.ua/yak-ponovyty-propuschenyj-strok-dlya-pryjnyattya-spadschyny/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ЩО РОБИТИ ЯКЩО ОДИН З БАТЬКІВ НЕ ДАЄ ДОЗВОЛУ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН.

У практиці сімейних правовідносин дуже часто трапляються випадки коли для виїзду дитини за кордон один з батьків не дає своєї згоди.

Здебільшого це буває після розірвання шлюбу, внаслідок фактичного припинення шлюбно-сімейних відносин, або ж, зумовлено постійними сварками в сім’ї, в якій є діти, і коли один із батьків бажає поїхати з дитиною за кордон на постійне місце проживання або на відпочинок, оздоровлення, а інший спеціально не бажає надати другому з подружжя дозволу на виїзд дитини за кордон.

Слід відзначити, що в законодавстві України досить детально розписаний порядок виїзду громадян, іноземців та осіб без громадянства через державний кордон України.

Дані відносини є предметом конституційного права України, а їх правове регулювання здійснюється: Цивільним кодексом України, Сімейним кодексом України, Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» та ін. (http://lurc.com.ua/scho-robyty-yakscho-odyn-z-batkiv-ne-daje-dozvolu-na-vyjizd-dytyny-za-kordon/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ: ПРАВОВІ АСПЕКТИ.

Усиновлення дитини є однією із форм її сімейного виховання, яке відбувається або у випадку коли батьки дитини невідомі, або померли, або визнані безвісно відсутніми чи оголошені померлими, позбавлені батьківських прав або з інших поважних причин не можуть здійснювати батьківських обов’язків щодо своїх дітей.

Під усиновленням слід розуміти юридичний факт, який дає підставу для виникнення між усиновлювачами та усиновленою ними дитиною таких відносин, як між батьками та їх дітьми. Усиновлення повинно здійснюватися у найвищих інтересах дитини, для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя, виховання, сімейного затишку, батьківської любові, для фізичного та розумового розвитку дитини, її виховання. Адже те, що можуть дати батьки дитині, не зможе дати держава у випадку перебування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на утриманні в державі. Саме для забезпечення регулювання відносин усиновлення, в Сімейному кодексі України було закріплено спеціальну главу, присвячену питанням усиновлення.

Контроль за тим, щоб усиновлення здійснювалося у найвищих інтересах дитини, для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя покладається на орган опіки та піклування, і крім цього, на суд під час розгляду справи про усиновлення. (http://lurc.com.ua/usynovlennya-dytyny-pravovi-aspekty/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ. ОБОВ’ЯЗОК БАТЬКІВ УТРИМУВАТИ СВОЇХ ДІТЕЙ ТА ЙОГО ВИКОНАННЯ.

Обов’язок батьків утримувати свою неповнолітню дитину належить до конституційних обов’язків і передбачений ч.2 ст. 51 Конституції України в якій зазначено, що батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.

Такий обов’язок також передбачений ст. 180 Сімейного кодексу України, відповідно до якої батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а в окремих випадках – і своїх повнолітніх дітей. Варто зазначити, що отримання аліментів на дитину не залежить від того перебувають батьки у шлюбі чи ні, живуть вони разом чи окремо один від одного. Також від обов’язку щодо утримання дитини не звільняється особа, яка позбавлена батьківських прав.

Чинним законодавством України передбачено декілька способів стягнення аліментів. (http://lurc.com.ua/styahnennya-alimentiv-obovyazok-batkiv-utrymuvaty-svojih-ditej-ta-joho-vykonannya/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
РОЗПИСКА. ДОГОВІР ПОЗИКИ.

Що потрібно знати тим, хто позичає гроші та дає гроші в позику.

Договір позики між фізичними особами на суму понад 170 гривень повинен укладатися в письмовій формі. Відповідно до ст. 1047 Цивільного кодексу України – договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, – незалежно від суми.

Якщо мова йде про невелику суму, або позичають у друзів, родичів чи інших близьких людей, то нерідко договір позики укладається в усній формі. Це несе ризики для позикодавця, оскільки при неповерненні грошей та запереченні позики позичальником довести факт надання грошей у позику буде дуже важко. (http://lurc.com.ua/rozpyska-dohovir-pozyky/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ПРАКТИЧНІ НЮАНСИ ВИДАЧІ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ ПРАЦІВНИКУ У ДЕНЬ ЗВІЛЬНЕННЯ.

Людина стала людиною завдяки праці. Працюючи людина не лише заробляє кошти на своє проживання, не тільки покращує добробут. Наше місце праці, це значна частина нашого життя, школа, де ми здобуваємо нові навички, заводимо дружні і ділові контакти. Для працедавця ж кваліфікований працівник, це в першу чергу величезний ресурс і потенціал для розвитку підприємства. Але настає момент, коли з тих чи інших причин відбувається прощання з одним зі членів колективу, а працівник в свою чергу змушений шукати інше місце роботи.

В такий момент як працівник, так і роботодавець для запобігання конфліктів і для збереження нормальних людських відносин повинні докласти усіх знань і зусиль, щоб розійтися «полюбовно», без скандалів і конфліктів. Звільнення – складний і трудомісткий процес, і важливе місце у ньому займає обов’язок роботодавця видати працівнику трудову книжку. Трудові відносити, трудові спори – досить значний пласт роботи юриста.

Не зважаючи на розповсюдженість резюме згідно зі ст. 48 Кодексу законів про працю України саме трудова книжка працівника є основним документом, який засвідчує досвід роботи на тій чи іншій посаді та підтверджує загальний стаж роботи для пенсійного забезпечення, та документально підтверджує досвід та кваліфікацію працівника.
(http://lurc.com.ua/praktychni-nyuansy-vydachi-trudovoji-knyzhky-pratsivnyku-u-den-zvilnennya/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ПРАВОВІ АСПЕКТИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СПАДКОЄМЦЯ ЗА КРЕДИТНИМ ДОГОВОРОМ.

Яскраві вивіски, біг-борди, торгові центри – з усіх боків на нас як споживача тисне пропозиція придбати певні товари. І великими літерами поруч з назвою товару виблискує слово: КРЕДИТ.

Кредит обслуговує все більшу частку товарних потоків, замінюючи традиційні товарно-грошові зв’язки обміну. Кредит необхідний як важливий засіб забезпечення фінансово-господарської діяльності економічних суб’єктів.

Проте споживче кредитування, яке після світової фінансової кризи знову набирає обертів несе у собі не лише позитивні, а й негативні наслідки – ризики життя у борг.

Кредитні відносини виникають і діють між двома суб’єктами: кредитором, який надає позику, і позичальником, який отримує позику. Рушійним мотивом надання позики у тимчасове користування є одержання доходу у формі позичкового відсотка. Метою кредитора є одержання прибутку (відсотка); метою позичальника — задоволення тимчасової потреби у додаткових грошових ресурсах. З боку кредитора позика є актом комерційного продажу на певний термін грошових коштів. Позичальник є клієнтом, споживачем послуг кредитора.

Беручи споживчий кредит у банку ми не завжди задумуємося про його наслідки і подальшу сплату відсотків, комісій і тіла кредиту. Але найстрашніше те, що ці борги можуть впасти на наших близьких. Сьогодні пропонується поговорити про ризики і шляхи вирішення такої проблеми, як правові аспекти виконання зобов’язань за кредитним договором у випадку смерті боржника.
(http://lurc.com.ua/pravovi-aspekty-vidpovidalnosti-spadkojemtsya-za-kredytnym-dohovorom/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ЗПОШКОДЖЕННЯ (ВТРАТА) ВАНТАЖУ ПІД ЧАС ЙОГО ПЕРЕВЕЗЕННЯ АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ В УКРАЇНІ З ВИНИ ПЕРЕВІЗНИКА: ПРАВОВІ АСПЕКТИ ДОКАЗУВАННЯ В СУДІ РОЗМІРУ ЗАПОДІЯНОГО ЗБИТКУ.

Автомобільний транспорт є важливою галуззю господарства, яка забезпечує потреби населення в усіх видах перевезення – як пасажирів, так і вантажів.

Даний вид транспорту є особливо зручним для перевезення вантажів на невеликі відстані, адже порівняно із залізничним, вартість перевезення вантажу автомобільним транспортом є порівняно нижчою.

Взаємовідносини учасників перевезення оформляються на підставі договору перевезення, на основі якого, як на перевізника, так і на замовника (вантажовідправника) покладаються певні права і відповідні ним обов'язки.
(http://lurc.com.ua/poshkodzhennya-vtrata-vantazhu-pid-chas-joho-perevezennya-avtomobilnym-transportom-v-ukrajini-z-vyny-pereviznyka-pravovi-aspekty-dokazuvannya-v-sudi-rozmiru-zapodiyanoho-zbytku/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ЗМІНА ЧЕРГОВОСТІ ОДЕРЖАННЯ ПРАВА НА СПАДКУВАННЯ ЗА ДОГОВОРОМ АБО РІШЕННЯМ СУДУ.

При спадкуванні за законом трапляються випадки, коли спадщину приймають спадкоємці першої черги за законом, незважаючи на те, що вони разом не проживали із спадкодавцем, не доглядали за ним, не допомагали йому, хоча він потребував такої допомоги внаслідок тяжкої хвороби або похилого віку, матеріально його не забезпечували, не купували ліків, продуктів харчування, а спадкоємець наступної черги за законом, який постійно опікувався спадкодавцем, доглядав за ним, допомагав йому, матеріально його забезпечував, сплачував комунальні платежі, купував ліки, продукти харчування позбавлявся права на спадкування. Звичайно, що наведена ситуація є несправедливою по відношенню до спадкоємця наступної черги, такою що порушує моральні норми життя.

Як можна вирішити дану проблему.

Законодавством України дані відносини врегульовані й передбачено два варіанти вирішення подібних ситуацій:
(http://lurc.com.ua/zmina-cherhovosti-oderzhannya-prava-na-spadkuvannya-za-dohovorom-abo-rishennyam-sudu/)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
ЗАКОННЕ ПЕРЕБУВАННЯ ІНОЗЕМЦЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ, ЯКИЙ ОДРУЖЕНИЙ З ГРОМАДЯНИНОМ УКРАЇНИ.

Питання про одруження з іноземцем завжди було і є актуальним. За даними статистики, кожний тридцятий шлюб в Україні укладається з іноземцем.

Разом з тим, незважаючи на бурхливі міграційні процеси, все більше збільшується кількість подружніх пар, які бажають постійно проживати на території України. Незважаючи на факт одруження з громадянином України, іноземець не набуває права безперервного і законного перебування на території України, працевлаштування.

У такому випадку для того, щоб іноземцю, що перебуває в шлюбі з громадянином України, законно перебувати на території України потрібно пройти законодавчо встановлену процедуру. (http://lurc.com.ua/zakonne-perebuvannya-inozemtsya-na-terytoriji-ukrajiny-yakyj-odruzhenyj-z-hromadyanynom-ukrajiny/)
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded