Profile cover photo
Profile photo
Fikriyat Net
1 follower -
Hür tefekkürün kalesi
Hür tefekkürün kalesi

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Hıristiyan bakış açısına göre Yahudiler, yapacakları faaliyetlerle insanları tanrı oğlunun yeniden yeryüzüne gelişine hazırlayacaklardır. Bu nedenle onlar bir bakıma ilahi bir görev ifa etmektedirler; dolayısıyla onların desteklenmesi dini bir sorumluluktur.

İsa’nın gelişi öncesi Yahudilerin büyük çoğunluğunun Hıristiyan olması beklenmektedir bu bakış açısında. Buna göre, Hıristiyan olmayı reddedenler, zaten İsa’nın gelişi sonrası yapılacak yargılamada diğer tüm inkarcılar gibi yok edilecekleridir. Bütün bu inanışlar, doğal olarak günümüzde milenyarist Hıristiyan gruplarla Yahudi Siyonistler arasında güçlü bir ittifakın oluşmasına zemin hazırlamıştır.

Yahudi Siyonistler açısından Hıristiyan sağının bu yaklaşımı bulunmaz bir fırsattır; tüm dünyada Siyonist politikalar lehine kamuoyu oluşturma ve siyasal, ekonomik ve askeri ranta dönüştürme açısından bu perspektif kullanılmaktadır.
Add a comment...

Post has attachment

Mayıs 2013.

Yani “Gezi’ye 1 kala”, 17/25 Aralık’a “2 kala”

Bu toplantıda Obama-rika’nın Türkiye devletinin üzerine FETÖ’yü saldırtmakla tehdit ettiği karşılıklı restleşme.

Bugün o masada başlayan savaş, 15 Temmuz’la en şiddetli haline geldikten sonra hâlâ devam ediyor.

Joe Biden‘ın Türkiye ziyaretinde gündem FETÖ, Gülen’in iadesi, IŞİD’le ortak mücadele olarak açıklansa da, aslında tüm bunlar bu savaşın birer alt konuları ve belki de “barış şartları”

Obama’nın Joe Biden’la gönderdiği mesaj, Kasım seçimlerine doğru yapacağı “veda ziyareti”ni de etkileyecek.

Obama “savaş mesajı” gönderdiyse zaten gelemez, “barış mesajı” gönderdiyse de bu ziyarete yüzü olmaz.

Barack “Hüseyin” Obama 6 Nisan 2009’da TBMM’de yaptığı konuşmaya “ABD Başkanı olarak ilk ülke ziyaretini Türkiye’ye yaptım. Bana bunun bir ‘mesaj’ olup olmadığını sordular. Buna cevabım evet” diyerek başlamıştı, hem de “evet”i türkçe söyleyerek.

Aynı Barack “Hüseyin” Obama 4 Haziran 2009’da Mısır Meclisi’ndeki konuşmasına da “esselamu aleykum” ile başlamıştı.

Obama-rika’nın Mısır’a yolladığı “selâm”, başarılı birdarbe ile devam etti; Türkiye’de ise Gezi’yle başlayıp 15 Temmuz’la zirveye çıkan darbe denemeleri şimdilik başarısız.

Joe Biden Meclis’i ziyaret ettiğinde, FETÖ’ye bombalattıkları yerlerde Obama’nın konuşma yaptığı hatırlatılabilir..
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded