Profile cover photo
Profile photo
حامی داده پردازی پارسیان
1 follower -
نرم افزار مدیریت رستوران حامی | سیستم نوبتدهی بیسیم پارسیان
نرم افزار مدیریت رستوران حامی | سیستم نوبتدهی بیسیم پارسیان

1 follower
About
Posts

Post has attachment
چطور یک رستوران را به سود برسانیم؟
هر کسب و کاری برای ادامه حیات خود به برنامه ریزی نیاز دارد. وظیفه مدیر رستوران این است که تمام هزینه ها را ارزیابی و سازماندهی نماید. برای رسیدن به این هدف به ابزارها و راهکارهایی نیاز است که به آن اشاره می کنیم:
1- بهره گیری از نرم افزار رستوران جهت محاسبه و ثبت هزینه ها:
در اداره یک رستوران استفاده از نرم افزار نقش بسیار مهم و حیاتی را ایفا می کند. وقتی شما از نرم افزار حسابداری رستوران استفاده می کنید قادر خواهید بود سود و زیان اقلام را به راحتی محاسبه کنید. شاید برخی از کالاهای شما با توجه به هزینه ای که دارد فروش مناسبی نداشته باشد یا سود آن بقدری کم باشد که تولید آن برای مجموعه شما توجیه مالی نداشته باشد. بنابراین برای کاهش و مدیریت هزینه ها لازم است از منوی غذایی شما حذف یا برای فروش آن تمهیداتی در نظر گرفته شود. این نوع محاسبات در گذشته کار دشواری بود و اغلب با خطا مواجه می شد؛ ولی در حال حاضر با وجود نرم افزار رستورانی قوی به سهولت قابل انجام است.
کافیست یک گزارش از فروش کالایی ماه گذشته خود داشته باشید و بر اساس مشاهدات خود تصمیم گیری نمایید.
2- چه هزینه هایی اضافی هستند؟
درست است که کاهش هزینه ها می تواند راهکار مناسبی باشد ولی باید دقت کرد این هزینه ها از کدام بخش کسر می شوند. گاهی هزینه ی موادی که به اصطلاح دور ریخته می شود ممکن است ناچیز به نظر برسد ولی اگر در یک بازه زمانی به ارقام توجه کنید شگفت زده خواهید شد. دقت کنید مواد غذایی رستوران را از کجا تهیه می کنید. مواد اولیه با کیفیت تهیه کنید و مطمئن باشید از منابع مالی خود بدرستی استفاده می کنید.
3- مدیریت از راه دور:
برای رستوران های زنجیره ای کنترل هر یک از شعب همیشه کار سختی است و اغلب هم بدرستی انجام نمی شود. زمان عنصری است محدود و یک مدیر نمی تواند همزمان در هر یک از شعب حضور داشته باشد و یا حتی با داشتن یک رستوران همیشه در محل رستوران خود باشد.
با استفاده از نرم افزار مدیریت شعب رستوران این مسایل مرتفع شده است و هزینه های اضافی قابل حذف است. کافیست مدیر رستوران در دفتر مرکزی یا حتی در سفر از طریق اپلیکیشن موبایل همراه خود شعب را کنترل و بر عملکرد آن ها و میزان موجودی و ... نظارت داشته باشد.
رسیدن به این اهداف کار ساده ایست، باید از ابزارهای روز در کسب و کار خود استفاده کنید. یکی از مهم ترین این ابزارها همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شیوه های نوین مدیریت رستوران می باشد.
پاسخ به برخی سوالات شما:
چرا باید از شیوه های نوین در مدیریت رستوران استفاده نماییم؟
با توجه به گسترش تکنولوژی اداره یک رستوران بدون ابزارهای روز امکان پذیر نیست؛ اگر یک رستوران بخواهد عملکرد خود را بدون استفاده از نرم افزار رستوران محاسبه و کنترل نماید؛ می بایست زمان و هزینه ی زیادی صرف نماید؛ صرف هزینه ی زیاد یعنی سود کم؛ هدف از ایجاد یک کسب و کار رسیدن به سود ایده آل است.
آیا نرم افزار رستوران برای کسب و کارهای کوچک هم نیاز است؟
پاسخ مثبت است؛ تفاوتی ندارد مجموعه شما در چه سطحی باشد؛ شما باید از امنیت صندوق مطمئن باشید و بدانید بیشتر چه کالاهایی را به فروش می رسانید. چه مشتریانی دارید و اینکه مشتریان بیشتر چه غذاهایی را از شما می خرند؛ سود این کالاها چقدر است و آیا رستوران شما در جهت سوددهی قرار گرفته است یا خیر؟
اگر پاسخ منفی است باید برای حفظ خود از راهکارهای جدید استفاده کنید. همه ی این ها مستلزم وجود یک نرم افزار رستوران دقیق است.
اگر هنوز از نرم افزار رستوران استفاده نمی کنید یا نرم افزاری که دارید پاسخگوی نیازهای شما نیست می توانید نرم افزار رستورانی حامی را انتخاب کنید. با استفاده از نرم افزار حامی زمان بیشتری برای رسیدگی به سایر موضوعات جهت ارتقا کسب و کارتان خواهید داشت.
Add a comment...

Post has attachment
برای جذب مشتری آگهی ندهید...!!!
شاید برای شما این جمله عجیب باشد یا فکر کنید این مطلب اشتباه نوشته شده است! بسیای از شرکت های تبلیغاتی با دریافت هزینه های بالا این آگهی ها را ثبت می کنند ولی فایده ی این تبلیغات چیست؟
در محله ی ما هر روز تعداد زیادی تراکت توزیع می شود که عاقبت همه ی آن ها به یک جا ختم می شود!!!
وقتی تراکت چاپ می کنید چه هدفی دارید؟
می خواهید منوی شما دیده شود؟
من هر روز تعداد زیادی از این تراکت ها را می بینم؛ چه چیزی در این تراکت ها باید باعث شود تا من مشتری شما شوم؟ اسم غذاهای تکراری یا قیمت هایی که گاها می دانم با کمی بالا و پایین شدن سعی در جذب من دارد! در جامعه ی فعلی افراد بدنبال قیمت ارزان نیستند و کیفیت مطلوب حرف اول را می زند؛ پس نوشتن قیمت ها سودی برای شما ندارد. شاید هم فقط بخواهید منوی شما را نگه دارند و در صورت نیاز با شما تماس بگیرند. از بین صدها تراکت چرا باید تراکت شما را بردارند؟ تصویرهای آماده ای که طراح شما استفاده کرده می تواند کسی را جذب کند؟
هیچ کدام از این ها دلیل نمی شود تا من یا هر کس دیگری تصمیم بگیریم مشتری شما شویم. پس درست گفتم برای جذب مشتری آگهی ندهید... یک مشتری به آگاهی نیاز دارد نه آگهی... آگاهی از اینکه شما چه کسی هستید؟ چه تفاوتی با بقیه دارید؟ علت قیمت بالا یا قیمت پایین غذای شما چیست؟ اگر نوشته اید سوپ رایگان مشتری با خوردن این سوپ روانه ی بیمارستان نشود! برای جذب مشتری شاید نظر مشتریان دیگر درباره کیفیت غذا یا نحوه ی سرویس دهی شما موثرتر باشد یا اینکه شما از جمله ی جذاب تری استفاده کنید.
در مقاله ی قبلی گفتیم در سر در یک رستوران نوشته شده بود "با شرافتم کیفیت محصولاتم را تضمین می کنم" شما چگونه کیفیت خدمات خود را تضمین می کنید؟ انتظار دارید با یک تراکت و چند عکس غیر واقعی مشتری جذب کنید در حال حاضر با گسترش شبکه های اجتماعی این کار امکان پذیر نیست. دیدن تراکت های تکراری با محتوای یکسان خسته کننده شده است. چرا به جای هزینه کردن در این مورد مثلا برای اهالی یک محل یک پکیج کوچک از منوی خود تهیه نمی کنید تا از غذای شما میل کنند و بعد تصمیم به خرید بگیرند، یا از عکس های واقعی محصولات خود در شبکه های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن نظرات کاربران استفاده نمی کنید؟ راه های مختلفی وجود دارد؛ فقط کافیست روش های قدیمی را کنار بگذارید و کمی خود را جای مشتری بگذارید.
برای یکبار این روشها را مدتی امتحان کنید تا نتیجه را مشاهده کنید؛ مثلا ماه آینده دو محله را انتخاب کنید. در یک محله مثل روال قبل تراکت پخش کنید و در محله ی دوم پکیج های کوچکی از منو را تهیه کرده و توزیع نمایید. بعد از اتمام یکماه از طریق قابلیتی که در نرم افزار رستوران شما وجود دارد یک گزارش مقایسه ای دریافت کنید و ببینید کدام تبلیغ بازدهی بیشتری داشته است و از این به بعد سیاست های خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید.
از نرم افزار رستورانی خود می توانید گزارشات را براساس موارد دیگری هم داشته باشید که در مقالات بعد به آن می پردازیم.
پس پیشنهاد ما برای شما جایگزینی آگاهی به جای آگهی ست.
Add a comment...

Post has attachment
شرایط فروش اغذیه درماه رمضان
افرادی که در زمینه ی رستوران داری، خدمات غذا و نوشیدنی فعالیت می کنند می دانند که هر ساله در ماه مبارک رمضان به دلیل قوانین مرسوم این ماه، فروش کاهش می یابد به خصوص امسال با شرایط اقتصادی، این رکود بیشتر خودنمايي مي كند.
برای اینکه رستوران ها بتوانند این ماه را به خوبی پشت سر بگذارند باید چاره ای اندیشید. بسیاری از افراد بدلایل مختلف قادر به روزه گرفتن نیستند و نیاز به دریافت خدمات دارند. همینطور بسیاری ممکن است در سفر بوده و به لحاظ شرعی نتوانند روزه بگیرند.
بنا بر روال هر ساله اغذیه فروشی هایی که پروانه کسب دارند می توانند برابر شرایط و ضوابط تعیین شده نسبت به فروش اغذیه ی خام و ساندویچ سرد اقدام نمایند. البته هیچ مجموعه ای اجازه ی سرو غذا در محل را ندارد و فقط هتل ها و مراکزی با این نوع فعالیت، می توانند با دریافت مجوزهای لازم سرویس دهی داشته باشند. با توجه به شرایط و ضوابط موجود، همه ی رستوران ها و فست فودها در این دسته بندی قرار نمیگیرند بنابراین باید با راهکارهایی، فروش را در سطح قابل قبولی حفظ نمود. با توجه به اینکه زمان تفریح و استراحت افراد به ساعات افطار نزدیک می شود و بسیاری از مراکز تفریحی مثل سینماها ساعات بیشتری را باز هستند وقت مناسبی است تا رستوران ها هم برنامه ای را برای این ساعات در نظر بگیرند.
به شما پیشنهاد می کنیم یک منوی غذایی برای ماه مبارک رمضان داشته باشید. شاید فرصت خوبی باشد تا رستوران شما حال و هوای این ماه را داشته باشد؛ ممکن است مشتریان به دنبال جایی باشند که ضیافت افطار را در آن جا برگزار کنند پس رستوران شما با یک منوی مرتبط مثلا سینی افطاری می تواند فضایی دلخواه باشد. بسیاری از رستوران ها فروش خود را گسترش داده و با ابزارهای روز همگام شده اند. با این ابزارها برخی از رستوران ها از حالت محلی بودن خارج شده و به نقاط دورتری از محل رستوران سرویس دهی می کنند.
فروش آنلاین این امکان را برای یک رستوران فراهم می کند که سهم بیشتری از بازار داشته باشند. با توجه به اینکه جستجوی رستوران هایی که سرویس دهی دارند برای کاربر در دنیای مجازی و اپلیکیشن های فروش آنلاین ساده تر است، در ماه رمضان با فروش آنلاین و فعالیت در شبکه های مجازی می توان راحت تر در دسترس مشتریان بود پس ما پیشنهاد می کنیم فروش آنلاین خود را زودتر راه اندازی کنید و به تبلیغات در دنیای مجازی بپردازید. بهتر است مشتریان از خدمات شما در این ماه مطلع باشند مثلا اگر مجوزهای لازم را دریافت کرده اید و امکان سرویس دهی دارید، مشتریانتان را باخبر کنید.
با استفاده از گزارشاتی که می توانید از نرم افزار رستورانی خود دریافت کنید لیستی از مشترکین پر خرید خود را آماده کنید و از طریق پنل sms در قالب یک پیام خدمات خود را به اطلاع مشتریان برسانید. همچنین مشتریانی را که مدت هاست از شما خرید نکرده اند را با پیام های مناسب و اطلاع از خدمات جدید، مشتاق به خرید کنید.
Add a comment...

Post has attachment
تاثیر ورود سرمایه ی برندهای بزرگ بر رستوران های کوچک در بازار ایران
یک رستوران بزرگ و مجلل را در نظر بگیرید که به تازگی در محله ی شما افتتاح شده است. رستورانی پر زرق و برق که در نگاه اول حس می کنید در طراحی دکوراسیون و نورپردازی و حتی آموزش کارکنان از مشاورین زبده استفاده کرده است؛ این رستوران غذای خوب با قیمت مناسب منطقه و با کیفیت ارایه می دهد و برای رضایت بیشتر مشتریان از روش های جدید برای دریافت سفارش نظیر تبلت گارسون یا کیوسک ثبت سفارش استفاده می کند؛ تجربه نشان می دهد مشتریان برای رفتن به چنین رستوران هایی در صف هم منتظر می مانند.
پشتوانه ی مالی به این رستوران ها این امکان را می دهد که در شرایط مختلف مثل مناسبت ها، فصول مختلف و بنا به شرایط روز، سیاست های خود را تغییر دهند و حتی در رکود اقتصادی، هزینه ها را پذیرفته و بدون کاهش کیفیت به فعالیت خود ادامه دهند، ولی آیا این شرایط برای رستوران های کوچک هم مهیاست؟
شاید این آمار خوشایند نباشد! اما افتتاح هر رستوران بزرگ، شرایط کار برای چهار رستوران کوچک را دشوار می سازد. فروشگاه های زنجیری ای مانند افق کوروش، هفت، جامبو و ... که باعث تعطیلی و واگذاری سوپرمارکت های محلی شده اند نمونه واضح این ادعا می باشد البته در صنفی دیگر.
در این شرایط، رستوران های کوچک در صدد رقابت بر می آیند و سعی می کنند با بالا بردن کیفیت غذا، بهبود شیوه ی برخورد با مشتری و حتی پایین آوردن قیمت، خود را از رکود نجات دهند، ولی آیا این راه درست است؟
رستوران های کوچک چقدر توانایی برای ادامه ی این رقابت را دارند؟
حضور برندها بدین معنی نیست که رستوران های کوچک و متوسط در این شرایط محکوم به شکست هستند؛ راهکارهایی وجود دارد که می تواند به آن ها کمک کند. فراموش نکنید با وضعیت فعلی اقتصاد و کاهش قدرت خرید در جامعه، مسیر حرکت بازار تغییر می کند و مشاغل مبتنی بر فروش بسیار و سود اندک جایگزین فروش اندک و سود بسیار می گردد.
یکی دیگر از مشکلات رستوران های ورشکسته اصرار بر انجام روش های قدیمی و تکراری است! چرا می خواهید هنوز هم با منوی مرغ سوخاری و پیتزای مخلوط و سالاد فصل مشتری جذب کنید؟ در مشاوره به سرمایه گذاران، هنگام تاسیس رستوران همیشه یک سوال کلیدی می پرسم؟ چه چیزی باعث می شود مسیری طولانی را طی کنید تا همراه خانواده ساعتی در یک رستوران غذا بخورید و شاد باشید؟ اگر جواب این سوال را در رستوران رویایی که در ذهن خود ساخته اید یافتید به سوال های بعدی می رسیم.
داشتن یک ایده نو مثل یک معجزه عمل می کند. رستوران هایی هستند که غذاها و طعم های خاص خود را دارند بنابراین در شرایط فعلی بازار هم مشتری دارند.
بگذارید یک مثال بزنم تا ببینیم هنوز هم می توان با سرمایه کم ولی با یک ایده ی جدید محبوب بود. به پیشنهاد دوستان هفته گذشته به رستوران آقاخان میدان نوبنیاد رفتم. جمله ی سر در رستوران توجه من را جلب کرد: "با شرافتم تازگى و سلامت محصولاتم را تضمين ميكنم" به نظرم ایده جالبی بود؛ داخل رستوران با سلیقه و نه چندان گران طراحی شده بود طوری که حسی نوستالژیک را در ذهن ایجاد می کرد. همه چیز توسط مشتری قابل رویت بود و رستوران منویی سالم با قیمتی مناسب ارایه داده بود.
دو نکته در موفقیت این رستوران بیشتر خودنمایی می کرد:
1- تفاوت و خوش فکری
2- سلامت غذا و قیمت مناسب محصول و سود در تعداد فروش بالا
چرا مشتری باید ما را انتخاب کند؟ رستوران های کوچک شرایطی دارند که ممکن است رستوران های بزرگ به دلیل حجم زیاد مشتریان به آن توجه نکنند. بخشی از سرویس دهی وجود دارد که نیاز به صرف هزینه ندارد و آن برخورد گرم و صمیمی با مشتری است، شاید مشتری حسی را در یک رستوران کوچک تجربه کند که به مراتب در رستوران بزرگ احساس نشود.
Add a comment...

Post has attachment
دلایل رکود در صنعت رستوران داری و چند راه حل برای خروج از آن
اگر با مدیران رستوران صحبت کنید اغلب از بازار فعلی کسب و کار خود ناراضی هستند؛ با توجه به شرایط فعلی جامعه می توان گفت این وضعیت برای اکثر اصناف وجود دارد. بنابراین رستوران ها هم از این امر مستثنی نیستند.
یکی از دلایل رکود بازار در ماه های اول سال را می توان تعطیلات نوروز دانست. اکثریت مردم هزینه ها را صرف مسافرت می کنند پس طبیعی است که بعد از بازگشت تمایل ندارند هزینه ای برای تفریح بپردازند که این طبیعت سه ماهه ی اول سال است.
مساله ی مهمی که بازار امسال با آن مواجه شد افزایش قیمت دلار و کاهش قدرت خرید مردم است. نبود ثبات در بازار ارز و وضعیت ناپایدار اقتصادی مردم را وادار می کند هزینه های خود را اولویت بندی کنند و تفریح در صدر جدول اولویت ها قرار نمی گیرد.
به دنبال افزایش قیمت، درخواست هم کاهش می یابد بنابراین این زنجیره همینطور ادامه پیدا می کند تا با رستوران های خالی از مشتری مواجه شویم.
راه حل چیست؟
در ادامه چند پیشنهاد برای مدیریت این بحران ارایه می گردد:
برای فروش بیرون بر پکیج ها را متناسب با بودجه ی مشتری و منطقه ای که در آن سرویس ارایه می دهید تنظیم نمایید شاید لازم باشد منوی خود را بازنگری کنید. بهتر است با کارکنان خود جلسه ای ترتیب دهید و وضعیت موجود را برای آن ها توضیح دهید. برای بقا ممکن است لازم باشد از کارکنان خود در چند نقش استفاده کنید تا در زمان بیکاری به کارهای دیگر بپردازند.
در تهیه ی موارد اولیه بسیار دقت کنید؛ از کجا خرید می کنید و چه میزان می خرید. با توجه به اینکه ایام ماه مبارک رمضان هم نزدیک است شاید لازم نباشد انبار خود را پر کنید. درست خرید کردن و بهینه مصرف کردن پیشنهاد ماست.
از نرم افزار رستوران خود روزها و ساعات خالی را پیدا کنید و برای آن ها برنامه ریزی کنید.
در شبکه های اجتماعی فعال باشید و در سایت های فروش اینترنتی غذا عضو شوید؛ خلاصه اینکه از هر فرصتی برای بازاریابی استفاده کنید.
در رستوران خود منوی سرگرمی ایجاد کنید تا فقط محلی برای صرف غذا نباشد و مشتریان بتوانند ساعت بیشتری در رستوران حضور داشته باشند. رستورانی که صندلی های آن خالیست به مراتب زیان بیشتری برای شما دارد.
پیشنهاد ویژه ی ما به شما این است که " لذت فروشی" کنید!!!
بله تعجب نکنید، لذت فروشی یعنی اینکه در روزهای پر تنش و خالی از شادی سعی کنید حتی برای چند دقیقه مشتری را در مکانی آرام شاد کنید و خاطره ای خوش در ذهن او بسازید.
Add a comment...

Post has attachment
منوی خود را با تحلیل سود و زیان طراحی کنید...
به عنوان مدیر یک رستوران هستید؛ مهم ترین هدف شما ارایه خدمات مناسب و فروش بالاست. برای داشتن فروش بیشتر باید برنامه ای درست و اصولی داشته باشید. برای مثال از منو شروع می کنیم:
زمان شروع کار رستوران، شما یک لیست کالایی دارید که باید در منوی خود لحاظ کنید. تولید و آماده سازی هر کدام از این کالاها برای شما هزینه هایی در بردارد. محاسبه ی هزینه ها مقوله ای است که شما به عنوان یک مدیر همیشه با آن مواجه خواهید بود.
با چند سوال شروع می کنیم:
برای مثال یک پرس کوبیده را در نظر بگیرید هزینه ی تولید آن چقدر است؟
چند نفر از کارکنان شما وقت خود را صرف آماده سازی آن می کنند؟
در چه مدتی به فروش می رسد؟
تعداد فروش شما در این کالای خاص چقدر است؟
رسیدن به پاسخ این سوالات مهم است چون شما باید بر اساس آن تصمیم گیری کنید شاید حاشیه سود پایین یک کالا و هزینه های بالای آماده سازی آن منجر به این شود که بخواهید آن را از منو حذف کنید یا برعکس تعداد بالای فروش یک کالا باعث شود از حاشیه سود پایین آن چشم پوشی کنید.
کدام کارشناس و با دریافت چه هزینه ای می تواند این اطلاعات را بدرستی به شما ارایه دهد!!
در این مواقع تمایل دارید این توانایی را داشته باشید و بتوانید این تحلیل ها را ارزیابی نمایید. شاید اگر بشنوید که با استفاده از نرم افزارهای رستورانی امروزی می توانید میزان سود و زیان خود را حتی در مورد یک کالای خاص محاسبه کنید مشتاق شوید مجدد منوی خود را بازنگری کنید.
با نرم افزار رستورانی دستیابی به این امکان به آسانی میسر است. یک نرم افزار رستوران مطلوب باید امکان تولید گزارشات مقایسه ای دلخواه را در اختیار مدیر قرار دهد. این گزارشات بصورت گزارشات نموداری و مقایسه ای بوده و ارزیابی آن بسیار ساده است. بنابراین در هر زمینه ای که تمایل داشته باشید می توانید از این گزارشات استفاده کنید و بر اساس آن سیاست های کاری خود را تغییر دهید.
Add a comment...

Post has attachment
از کجا بدانیم رستورانمان در حال سوددهی است یا نه؟
مدیر یک رستوران برای اینکه بتواند یک برنامه ی کاری درست داشته باشد نیاز دارد از وضعیت سود و زیان خود مطلع باشد؛ اگر رستوران در حال زیان دهی باشد لازم است برنامه ریزی های تبلیغاتی راه اندازی شود تا رستوران از مرحله رکود به سلامت بگذرد.
برای این کار مدیر رستوران به چه ابزاری نیاز دارد؟
شاید تصور کنید وجود یک کارشناس مالی بتواند راهکار درستی باشد ! البته این یک راه است ولی باید دید چقدر قابل اجراست.
برای یک رستوران دار خوشایند نیست امور و اسرار مالی خود را به یک کارشناس در خارج از مجموعه بسپارد در ضمن این کار هزینه ی زیادی دارد و نمی تواند مرتبا انجام شود. به نظر می رسد این روش در بازار امروز نمی تواند خیلی پاسخگوی نیاز رستوران ها باشد.
پس راه درست چیست؟
چون مدیر رستوران نمی تواند مسایل مالی را نادیده بگیرد. ما بر این باوریم که هر رستوران باید بتواند به صورت مستقل و بدون محدودیت ارزیابی دقیقی از فروش خود داشته باشد؛ بهتر است گزارشات به صورت نموداری و مقایسه ای باشد تا براحتی قابل تجزیه و تحلیل باشد.
نرم افزار رستورانی حامی با جدیدترین قابلیت خود یعنی گزارشات ارزیابی فروش افق تازه ای در این زمینه گشوده است که می تواند رستوران داران را در این امر همراهی و هدایت نماید.
Add a comment...

Post has attachment
ایده هایی که به کسب و کارهای نوپا کمک می کند
کسب و کار جدید بدین معنی نیست که کسی تا بحال این کار را انجام نداده باشد بلکه کاری است که شما به شیوه ای متفاوت از روش های قدیمی آن را انجام دهید.
هیچ کسب و کاری نیست که در کوتاه مدت سوددهی داشته باشد بنابراین برای شروع می بایست با یک برنامه ریزی مناسب نتیجه را در بلند مدت جستجو نمایید.
شما می بایست نسبت به کاری که راه اندازی می کنید اطلاعات کامل داشته باشید و از ابزارهای مرتبط بهره بگیرید؛
مثلا شما در حال راه اندازی یک کافه ی سیار هستید بررسی کنید چه ابزارهایی می تواند به سهولت عملکردتان کمک کند. داشتن دانش کمک بزرگی به راه اندازی کسب و کار شما می کند بدون آن و اطلاعات کامل از بازار، شکست یک قدم از پیروزی جلوتر است.
کار را باید با بیشترین توان خود شروع کنید و از نیروهای خلاق استفاده نمایید؛ خلاقیت می تواند گاهی از سرمایه هم موثرتر باشد. به رقبای خود توجه کنید؛ ببینید چه راههایی را رفته اند و شکست خورده اند آنها را تکرار نکنید و مدل های جدید را امتحان کنید. خرید کردن درست یک مهارت است که باید کسب نمایید. واسطه ها باعث می شوند شما هزینه ای بیشتر پرداخت نمایید. پس منابع اصلی را شناسایی و از آن ها خرید بهینه داشته باشید.
اطلاعات دریافت و پرداخت را بدرستی ثبت کنید از نرم افزار حسابداری رستوران استفاده کنید؛ زیرا به شما کمک می کند در پایان هر روز گزارش درستی از میزان فروش خود داشته باشید، با استفاده از نرم افزار رستوران می توانید هزینه های اضافی را شناسایی و نسبت به اصلاح عملکرد خود اقدام نمایید.
Add a comment...

Post has attachment
فروش بیشتر از طریق شبکه های اجتماعی
همه ی ما از نقش شبکه های اجتماعی در دنیای امروز مطلع هستیم. این رسانه ها در تمام جنبه های زندگی افراد تاثیرگذار بوده است. تحقیقات نشان می دهد بیشتر تصمیمم گیری های خرید در این شبکه ها اتفاق می افتد. حال می خواهیم بدانیم نقش این رسانه ها در کسب و کار رستوران ها چیست و چطور می تواند در بهبود فروش موثر باشد.
شبکه های اجتماعی:
گروه های تلگرامی مرتبط، فضایی مناسب جهت تبلیغ و اطلاع رسانی است؛ زیرا افراد حاضر در این گروه ها با هدف شناسایی رستوران های معتبر گرد هم آمده اند. محتوای مناسب و مرتبط می تواند در جذب مخاطب موثر باشد هر چه افراد بیشتری را همراه خود کنید به طبع به مشتریان شما هم افزوده خواهد شد.
مشتریان وفادار:
از تجربیات مشتریان وفادار خود استفاده کنید و از زبان خودشان احساسی که نسبت به صرف غذا در رستوران شما داشته اند را به اشتراک بگذارید.
عکس و فیلم:
از غذاهایتان عکسی را همراه با مواد تشکیل دهنده منتشر کنید و توضیحاتی راجع به تاریخچه ی آن ارایه دهید تا مخاطب تمایل به مطالعه و پیگیری داشته باشد.
کمپین های تبلیغاتی:
مثلا از مشتریان خود بخواهید یک تصویر از غذایی که در رستوران شما صرف کرده اند تهیه نمایند و با هشتگ مرتبط در صفحات خود به اشتراک بگذارند و در نهایت به تصویری که بیشترین بازدید را داشته هدیه ای ارایه دهید.
وبسایت:
برای رستوران خود وبسایت داشته باشید تا اطلاعات دلخواه را در آن منتشر نمایید تا مشتریان راحت تر بتوانند به شما دسترسی داشته باشند.
نرم افزار رستوران:
هر رستوران نیاز به یک نرم افزار رستوران دارد تا علاوه بر انجام کارهای فروش و حسابداری و انبار؛ بتواند از طریق قابلیت های موجود در نرم افزار رستورانی خود تبلیغات موثر داشته باشد.
Add a comment...

Post has attachment
وظایف مدیر داخلی رستوران
کسب و کار در دنیای امروز با گذشته تفاوت بسیاری کرده است، امروزه مدیر با نشستن در دفتر کار و دریافت گزارشات روزانه از عملکرد کارکنان تعریف نمی شود. مدیران موفق مدیرانی هستند که مستقیما وارد کار شده و تمام امور را بررسی کرده و چالش های احتمالی را با آگاهی و راهکارهای جدید حل می نمایند.
برای اداره یک رستوران نیاز به یک مدیر داخلی است تا نظارت بر تمام امور را بر عهده بگیرد. شغل مدیریت با توجه به شخصیت یک فرد و مهارت های او تعریف می شود بنابراین هر کسی نمی تواند در این حوزه فعالیت نماید؛ مدیر می بایست اصول یک رفتار اجتماعی مناسب را در برخورد با مشتریان بداند، رستوران محلی است که افراد مختلف با فرهنگ و رفتارهای متفاوت حضور دارند، برخورد درست با هر یک و ارایه سرویس درست و صحیح از سوی کارکنان کاری است که مدیر باید با درایت انجام دهد تا رضایت مشتری جلب شود.
چه چیزی موجب رضایت مشتریان می شود؟
غذای ارایه شده می بایست کیفیت خوبی داشته باشد، برخورد پرسنل مودبانه بوده و مشتری در یک محیط راحت و صمیمی قرار گیرد، نورپردازی و نوع دکوراسیون می بایست محیطی دلچسب را برای مشتریان فراهم کند، در انتخاب و چیدمان میزها و صندلی ها دقت شود، منوی مناسبی در اختیار مشتری قرار بگیرد که خوانا و واضح باشد و قیمت ها به درستی در آن تعریف شود، همه ی این ها مواردی است که مدیر باید برای اجرای آن ها اقدام نماید. یک مدیر با مهارت های روانشناسی و مدیریتی می بایست آرامش را در محیط کار ایجاد نماید مسائل و دغدغه های پرسنل را در زمان مناسب حل و فصل کند و چنانچه مشتری احساس نارضایتی نسبت به موردی داشت با درایت با آن برخورد نماید. مسائل مالی یک رستوران و برنامه ریزی بودجه و جذب و نگهدای پرسنل نیز از مواردی است که یک مدیر باید بر آن نظارت داشته باشد. در صورت افت فروش یک رستوران مدیر می بایست با روش های تبلیغاتی مناسب در جذب مشتریان و نظارت بر ارایه سرویس مناسب به آنها اقدام نماید.
مدیریت یک رستوران اگرچه شغل بسیار جذابی است اما دغدغه ها و چالش هایی به همراه دارد که باید مرتب با آن ها روبرو شد. بنابراین اگر کسی به تازگی می خواهد قدم در این حرفه بگذارد باید مناسب این کار باشد و انعطاف لازم را داشته باشد.
البته یک مدیر برای رسیدن به اهدافش نیازمند ابزارهایی است که او را هدایت نماید؛ یکی از ملزومات یک مدیر نرم افزار رستوران است. بدون یک نرم افزار رستورانی مطلوب نظارت دقیق بر رستوران و فرآیند انجام کار میسر نخواهد شد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded