Profile cover photo
Profile photo
داده پردازی پارسیان
3 followers -
نرم افزار مدیریت رستوران حامی | سیستم نوبتدهی بیسیم پارسیان
نرم افزار مدیریت رستوران حامی | سیستم نوبتدهی بیسیم پارسیان

3 followers
About
Posts

Post has attachment
پخش موزیک تاثیری در فروش رستوران دارد؟
وارد هر رستوران یا فست فودی که می شویم یک موزیک در حال پخش است ولی باید دید آیا موزیک تاثیری در بهبود روابط مشتری با یک رستوران دارد یا خیر.
برای اینکه یک رستوران برای مشتری جذاب باشد یک سری اتفاقات باید رخ دهد.
از چشم مشتری به رستوران خود نگاه کنید.
فضای رستوران، چیدمان صندلی ها، راهنمایی و هدایت درست پرسنل، تمیز بودن میز و ظروف و در نهایت نحوه ی سفارش و کیفیت غذا همه از عواملی است که در رضایت مشتری نقش دارد.
موزیک هم در کنار همه ی این عوامل می تواند در ایجاد یک محیط صمیمی موثر باشد ولی آیا هر موزیکی مناسب است یا به طور کلی اصلا استاندارد خاصی برای انتخاب موزیک وجود دارد؟
پاسخ مثبت است؛ هر رستوران بر اساس نوع سرویس دهی می تواند موزیک منحصر به فردی داشته باشد.
موزیک بی کلام اولین پیشنهاد است؛ قرار است مشتری زمان صرف غذا احساس خوبی داشته باشد؛ بنابراین توصیه می کنیم ابتدا یک آمار از میانگین سنی مشتریان خود داشته باشید؛ اگر مشتریان شما بیشتر افراد میانسال هستند از موزیک های قدیمی، سنتی استفاده کنید ولی اگر با مشتریان جوان مواجه هستید هیجان را در موزیک خود نمایش دهید.
داشتن آمار مشتریان هم به سادگی با استفاده از نرم افزار رستورانی که استفاده می کنید قابل گزارش گیری است.
باید به زمان پخش موسیقی هم توجه کرد کارشناسان معتقدند موزیک هایی که کمی ریتم تند دارند برای صبحانه و ناهار و برای شب از موزیک های بی کلام با ریتم ملایم استفاده کنید.
موزیک باید با حال و هوای رستوران تناسب داشته باشد اگر فضای رستوران شما سنتی است موزیک های سنتی را انتخاب کنید یا اگر یک رستوران کلاسیک دارید لیستی از آهنگ های بی کلام کلاسیک را داشته باشید. حتی می توانید در مورد موزیک از مشتریان خود با چند سوال کوتاه نظرسنجی کنید و لیست موزیک های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.
اگر بتوانید به مشتریان خود احساس خوب هدیه دهید مطمئن باشید توانسته اید او را برای همیشه حفظ کنید.
Add a comment...

Post has attachment
تمام مواردی که برای استخدام یک مدیر خوب باید بدانید
مدیر باید توانایی نظارت بر فعالیت های یک رستوران را داشته باشد؛ در غیاب شما تمام مسئولیت ها به عهده ی مدیر است. بنابراین باید فردی را استخدام کنید که فرشته ی نگهبان رستوران شما باشد.
ویژگی های خاصی وجود دارد که باید در یک مدیر جستجو کنید بنابراین استخدام یک مدیر نباید به شیوه های معمول صورت گیرد.
مهارت های ارتباطی
مدیر یک رستوران باید پل ارتباطی بین بخش های مختلف رستوران باشد و توانایی برقراری یک ارتباط موثر را داشته باشد. مالک رستوران ممکن است بصورت مداوم در محل حضور نداشته باشد به خصوص در رستوران های زنجیره ای که این امکان وجود ندارد؛ بنابراین اگر کارکنان با مشکلاتی مواجه شوند مدیر رستوران با توانایی های خود باید قادر به حل مساله باشد. از آن جایی که کارکنان به طور مستقیم با مشتری در ارتباط هستند ممکن است از نقطه نظرات جالبی برخوردار باشند که مدیر باید بتواند با ارتباط دوستانه با کارکنان از نظرات آن ها استفاده نماید. همین طور نیاز است مدیر شرح شغل و روند کار را برای کارکنان جدید شرح دهد. مدیر باید اطمینان حاصل کندکه تمام کارها به طور صحیح انجام می شود و رستوران در مسیر پیشرفت قرار دارد.
توانایی تصمیم گیری سریع
یک مدیر باید بتواند در زمان بحران تصمیمات فوری بگیرد. مدیریت بحران یک ویژگی بسیار مهم برای یک مدیر است. در کسب و کاری مثل رستوران هر روز ممکن است یک چالش جدید رخ دهد، مشتریان جدید دغدغه های جدید برای رستوران دارد. اگر در یک روز شلوغ به طور اتفاقی نرم افزار سفارش گیر گارسون از کار بیفتد یا صندوق دار نتواند با نرم افزار رستورانی به درستی کار کند، سفارش گیری دچار مشکل می شود و ممکن است با نارضایتی مشتریان مواجه شوید. یک مدیر خوب باید تلاش کند و راه حلی برای مشکل پیدا کند.
ممکن است مشتری از نحوه ی ارایه سرویس ناراضی باشد؛ مدیر باید درک کند که مشتری ناراضی چه عواقبی برای رستوران خواهد داشت؛ بنابراین باید با عذرخواهی رضایت مشتری را جلب نماید.
هدایت تیم برای رسیدگی به شرایط استاندارد
زمانی که یک تیم را هدایت می کنید نمی توانید با همه یکسان برخورد کنید. بعضی از کارکنان ممکن است زودتر یاد بگیرند و برخی نه! در ارتباط با مشتری بعضی از کارکنان رفتار بهتری دارند و بعضی دیگر نه. در برخورد با این نوع از کارکنان باید اصول و نحوه ی درست برخورد کردن را آموزش داد و در نهایت منتظر نتیجه ی آموزش ها باشد.
باید توانایی همزمان انجام چند کار را داشته باشد
وقتی از انجام چند کار به صورت همزمان صحبت می کنیم به این دلیل است که مدیر باید بر عملیات خرید و آماده سازی و ارسال غذا تا ارایه خدمات به مشتری نظارت داشته باشد. در این حین اگر موردی رخ داد آن را به سرعت حل کند. از این رو یک مدیر خوب باید چند کاره باشد.
باید هنر مدیریت تیم را بداند
یک مدیر باید تیم را به موفقیت برساند و مطمئن شود که همه اعضای تیم با یکدیگر همکاری می کنند و اگر برای یکی از کارکنان مشکلی پیش آمد که منجر به عقب نشینی شد تلاش کند و به او انگیزه ی همکاری دهد.
باید شیوه ی حل و فصل مناقشات را بداند
وقتی کارکنان زیادی در یک رستوران کار می کنند همیشه احتمال درگیری وجود دارد. برخی از کارکنان ممکن است با ایجاد نفوذ در سایرین محیط رستوران را با چالش مواجه کنند؛ در چنین شرایطی مدیر رستوران با ایجاد روحیه تیمی و مشخص کردن اهداف، کارکنان را به سمت کار گروهی سوق دهد.
Add a comment...

Post has attachment
ایده هایی که از مناسبت ها یک فرصت می سازد
یکی از فرصت هایی است که رستوران ها می توانند با استفاده از آن فروش خود را بالا ببرند مناسبت هاست. جمع کردن خانواده ها در کنار هم در یک محیط دوستانه علاوه بر ایجاد یک خاطره خوش برای مشتریان، منجر به فروش رستوران نیز می گردد.
اقداماتی که می توان در این روزها انجام داد بیشمار هستند؛ در این مقاله به چند مورد اشاره می کنیم:
با برنامه ریزی شروع کنید:
شما برای اجرای ایده های بازاریابی خود نیاز به برنامه ریزی مناسب دارید. برنامه ریزی به شما کمک می کند که هزینه ها را برآورد کنید و برای کمپین بازاریابی خود هزینه بیش از حد، صرف نکنید. مطمئن باشید که برنامه بازاریابی شما مطابق با موضوع رستوران است.
غذاهای ویژه مناسبتی :
از مناسبت ها برای نمایش ویژگی های رستوران خود استفاده کنید؛ اجازه دهید کارکنانتان ایده ها و نظرات خود را ارایه دهند و خلاق باشند؛ دو یا چند مورد جدید به منوی خود اضافه کنید. همینطور یک گروه موسیقی داشته باشید تا مناسبت های شاد بخوبی برگزار شود.
دکوراسیون مرتبط داشته باشید:
بهتر است دکوراسیون رستوران را در مناسبت ها تغییر دهید؛ لازم نیست هزینه ی زیادی صرف کنید. به طور مثال در شب یلدا یک میز کوچک در گوشه ای از رستوران قرار دهید و یک میز یلدای جذاب بچینید.
بازاریابی:
باید برنامه تبلیغاتی خود را به اطلاع مشتریان برسانید؛ این کار را می توانید از طریق شبکه های اجتماعی، ارسال پیامک یا پنل اس ام اس انجام دهید؛ این کار را با طرح های گرافیکی جذاب و جملات مناسب انجام دهید تا مخاطب را جذب نماید. بنابراین مهم است که شبکه های اجتماعی شما بروز باشد. می توانید از یک هفته قبل از شروع مراسم تبلیغات خود را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که این اس ام اس های تبلیغاتی و پست ها را در زمان مناسب ارسال می شود، به عنوان مثال، یک ساعت قبل از ناهار یا شام، زمان مناسبی است.
پیشنهاد تخفیف:
در هر مناسبتی می توان تخفیفات جذاب برای مشتریان داشت؛ این تخفیف می تواند برای همه ی مشتریان باشد یا فقط مشتریان وفادار را شامل شود؛ این موضوع به سیاست های یک رستوران بستگی دارد. دریافت لیست مشتریان از طریق نرم افزار رستورانی براحتی امکان پذیر است. البته شکل دیگری از تخفیف هم وجود دارد؛ شما می توانید در یک مناسبت در ازای خرید یک محصول خاص به مشتریان تخفیف ارایه دهید.
هدیه ای از جنس عکس:
هیچ چیز برای یک مشتری شیرین تر از ثبت خاطراتش نیست. می توانید در گوشه ای از فضای رستوران محلی را برای عکاسی طراحی کنید و به عنوان هدیه یک عکس به مشتریان خود هدیه دهید.
کمپین های بازاریابی:
این کمپین ها در شبکه های اجتماعی زیاد دیده می شود ؛ شما می توانید شروع کننده ی یک کمپین باشید؛ به طور مثال از دنبال کنندگان صفحه ی خود بخواهید نام یکی از غذاهای رستوران شما را به همراه شخصی که غذا را با او صرف کرده اند بنویسند و دوستانشان را تگ کنند و تخفیف بگیرند.
ویدیوی تبلیغاتی:
امروزه بازاریابی از طریق ویدیوی تبلیغاتی بسیار محبوب شده است؛ بنابراین یک راه سریع برای جذب مشتری ساخت یک ویدیوی کوتاه در مورد مناسبت پیش رو است. تجربه ی بصری برای مشتری به مراتب جذاب تر از روش های دیگر است. این ویدیو را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید و منتظر نتیجه ی آن باشید.
یک تفاوت کافیست:
هر رستوران با توجه به نوع خدماتی که ارایه می دهد سعی می کند یک تفاوت داشته باشد؛ چه چیزی رستوران شما را متفاوت می کند؛ به طور مثال یک آشپزخانه ی زنده چطور است؟ جایی که مشتریان به طور مستقیم با آَشپز صحبت کنند و دستور پخت غذاهای رستوران را بگیرند. حتی یک تفاوت کوچک می تواند نتیجه فوق العاده ای برای شما داشته باشد.
نتیجه:
ایجاد یک روز خوب برای مشتری بسیار ارزشمند است و بیشتر اوقات نیازی به صرف هزینه های تبلیغاتی زیاد هم نیست. فقط کافیست با خلاقیت سبک های جدید را امتحان کرد.
پیشنهاد ما:
به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی "ایده هایی که به کسب و کارهای نوپا کمک می کند" را مطالعه نمایید.
Add a comment...

Post has attachment
چطور یک تیم حرفه ای استخدام کنیم؟
تمرکز بر استخدام کارکنان رستوران یکی از مهمترین وظایف یک مدیر است؛ اگر هدف شما ارایه ی خدمات عالی به مشتریان باشد باید بر روی انتخاب کارکنان خود دقت بیشتری داشته باشید.
باید دید افرادی که برای استخدام انتخاب می شوند تا چه حد توانایی انجام کار تیمی دارند و چقدر به برندی که در آن فعالیت می کنند وفادار هستند. سرمایه گذاری بر روی کارکنان نیازمند صرف وقت و انرژی زیادی است؛ بنابراین با انتخاب هوشمندانه، افرادی را برگزینید که شما را در رسیدن به اهداف تان یاری کنند.
داشتن کارکنان خوب یکی از عوامل موفقیت یک رستوران است. بعد از استخدام آموزش هایی که به کارکنان خود می دهید می تواند یک تیم بزرگ را برای رستورانتان بسازد.
این راهنمایی ها به شما کمک می کند که کارمندان مناسب استخدام کنید که به موفقیت رستوران کمک می کند:
تعیین الزامات:
قبل از اینکه شروع به ارسال آگهی کنید باید مهارت هایی را که نیاز دارید دسته بندی کنید و بودجه ای که می خواهید اختصاص دهید را در نظر بگیرید. با این رویکرد می توانید آگهی های هدفمند ثبت کنید.
نوع رستوران شما در انتخاب کارکنان مهم است؛ اگر نوع فروش شما بیشتر سالن است باید گارسون های با تجربه استخدام کنید یا اگر فروش دلیوری شما بالاست باید سرعت آماده سازی و ارسال سفارشات بالا باشد؛ بنابراین شما باید پیک ها و آشپزهای خوبی داشته باشید.
هر رستوران در یک بازه ی زمانی بیشترین فروش را دارد؛ برای بعضی از رستوران ها روزهای پایانی هفته روزهای پر رفت و آمدی است بنابراین تعداد کارکنان در این روزها باید بیشتر باشد. برای شناسایی روزهای شلوغ می توانید با استفاده از نرم افزار رستورانی، گزارش روزهای شلوغ را دریافت کنید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.
توصیه می کنیم اگر در ابتدای کار هستید کارکنان زیادی را استخدام نکنید؛ یک بازه ی زمانی را در نظر بگیرید و بر اساس نیاز شروع به اضافه کردن نفرات نمایید.
آگهی:
زمانی که الزامات رستوران شما مشخص شد حالا نیاز دارید جاهای خالی را پر کنید؛ یک آگهی دقیق از شرح شغل، ساعات کار و ... تنظیم و منتشر کنید.
معرفی نیروی کار:
یک گزینه برای پیدا کردن یک کارمند مناسب، کارکنان فعلی شماست؛ کارکنان شما با توجه به شرایط حاکم بر رستوران می توانند از بین دوستان یا بستگان، نیروهای جدید به شما معرفی کنند.
استخدام نیروی کار در شبکه های اجتماعی:
با توجه به گستردگی استفاده از شبکه های اجتماعی، می توانید درخواست همکاری را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر کنید و یا اگر وبسایت دارید بخشی را به عنوان همکاری با ما داشته باشید.
مصاحبه شغلی:
بعد از دریافت رزومه یا شناسایی افرادی که توسط کارکنان فعلی شما معرفی شده اند می توانید مصاحبه را شروع کنید؛ می توانید از کارشناسان منابع انسانی استفاده کنید.
سوابق شغلی:
اگر شما سوابق شغلی را بررسی کنید می توانید ببینید کارکنان چقدر به کاری که قرار است انجام دهند تسلط دارند. وفاداری و داشتن روحیه کار تیمی یکی از خصوصیات مهمی است که می تواند به یک کارمند ارزش دهد. انتظارات خود را شفاف بیان کنید تا نیروی کار مناسب پیدا کنید.
نتیجه:
به طور کلی کارکنان چهره ی رستوران شما هستند؛ آن ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر رضایت مشتریان شما تاثیر می گذارند و می توانند با انجام کار تیمی منجر به موفقیت رستوران شما شوند.
Add a comment...

Post has attachment
ترفندهایی که منوی رستوران را به ابزاری برای فروش بیشتر تبدیل می کند؟
برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم ابتدا باید ببینیم رستوران های موفق و بزرگ در مورد طراحی منو چطور فکر می کنند؟
یک عقیده ی مشترک بین مدیران این رستوران ها، وجود دارد " منو یک لیست کالایی نیست".
به طور معمول دیدگاه ما به یک منو به این ترتیب است: لیستی از موجودی هایی که یک رستوران ارایه می دهد؛ اما اگر دقیق تر نگاه کنیم کاربرد یک منو بسیار فراتر از یک لیست کالایی است. فروش یک رستوران به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از این عوامل "منوی رستوران" است؛
در این مقاله سعی می کنیم نحوه ی صحیح طراحی یک منو را با هدف فروش بیشتر را شرح دهیم:
یک منوی شگفت انگیز:
یکی از اصول رستوران داری داشتن یک منوی جذاب است به طوری که غذاهای انتخاب شده دارای بالاترین میزان سود باشند. طراحی یک منو به عوامل مختلفی بستگی دارد. باید توجه داشت که مشتری بر اساس منوی رستوران تصمیم به خرید می گیرد؛ بنابراین منو باید بصورت هوشمندانه مشتری را به سمت خرید اقلامی که سود بالایی دارد هدایت کند.
کالاهای پر فروش در کدام قسمت منو قرار می گیرد، از چه فونتی استفاده می شود، فاصله ی بین اقلام به چه صورت است؟ همه ی این موارد می تواند منوی شما در سطح قابل قبولی قرار دهد.
انتخاب کالاها بر اساس فروش بیشتر:
لیستی که در منو قرار می دهید باید بر اساس میزان فروش بیشتر دسته بندی شود؛ بر دستیابی به اطلاعات فروش می توانید با استفاده از نرم افزار رستورانی، یک لیست از کالاهای پر فروش خود را در اختیار داشته باشید و بر اساس آن منو را تنظیم کنید.
فونت، نکته ی مهم منو:
حال که از اهمیت منو مطلع شدید باید بگوییم که یکی از مهم ترین جنبه های طراحی منو "فونت" است؛ فونت انتخابی نباید خیلی ساده باشد که مشتری را خسته کند و نه خیلی پیچیده که خواندن را دشوار کند.
اندازه فونت مناسب:
وقتی فونت دلخواه را انتخاب کردید حالا نوبت به انتخاب اندازه است. فونت بزرگ فضای زیادی را اشغال می کند و فونت ریز هم ممکن است خوانا نباشد.
رنگ بندی منو:
عامل بعدی در طراحی منو رستوران، رنگ است. شما باید رنگ منوی رستوران خود را با دقت و بعد از مشاوره و بررسی انتخاب کنید. رنگ علاوه بر اینکه باید با رستوران هماهنگی داشته باشد باید بتواند مشتری را جذب کند.
منو با ابعاد استاندارد:
منوهای بلند ممکن است باعث سردرگمی مشتری شود و انتخاب را سخت کند؛ اگر تعداد کالایی که ارایه می دهید زیاد است بهتر است منوی نوشیدنی یا سالاد را جدا کنید.
آیا می دانستید که در منوی نقاط خاصی وجود دارد که شما ناخودآگاه توجه بیشتری را جلب می کنید؟
در سمت راست منو غذاهای پرسود را قرار دهید تا شانس گرفتن سفارش بیشتر شود.
گوشه بالا سمت راست و گوشه پایین سمت چپ نقاط طلایی منوی شماست که می تواند جایی برای آیتم های پر سود شما باشد.
نوشتن قیمت ها، یک تصمیم درست یا اشتباه!
تا حد امکان نظر مشتری را نباید به قیمت ها جلب کرد چون ممکن است دلیل انتخاب قیمت پایین باشد و به هدف شما که سود بالاست لطمه می زند. از یک فونت ساده برای قیمت استفاده کنید تا آن را کم اهمیت جلوه دهید.
تنظیم یک نقطه جوش!
در منوی خود یک غذای گران قیمت داشته باشید؛ ممکن است مشتری آن را سفارش ندهد، اما هدف از نگه داشتن آن در منو این است که بقیه اقلام نسبت به آن ارزان تر باشد و در مقایسه با آن مشتری بتواند غذاهای موردنظر شما را انتخاب نماید.
استفاده از تصاویر و المان های گرافیکی:
این که از تصاویر در منو استفاده کنیم یا نه همیشه مورد بحث بوده است؛ تصاویر اشتباه و یا نمایش مقدار اشتباه می تواند ضرر بزرگی را به یک رستوران تحمیل کند و باعث سلب اعتماد مشتری شود. بنابراین یا از تصاویر استفاده نکنید یا تصاویر را بر اساس صداقت در منو قرار دهید.
یک شرح وسوسه انگیز:
در کنار اجزای تشکیل دهنده ی هر غذا می توانید یک جمله ی جالب بنویسید و یک نقطه ی قوت غذا را مطرح کنید تا نظر مشتری را بیشتر جلب کنید.
با رعایت این نکات ساده می توانید منوی خود را به استاندرادهای جهانی نزدیک کنید و به فروش بیشتر دست یابید.
پیشنهاد ما:
به شما پیشنهاد می کنیم برای ارزیابی لیست کالایی منوی خود مقاله ی "منوی خود را با تحلیل سود و زیان طراحی کنید" را مطالعه نمایید.
Add a comment...

Post has attachment
چرا برخی از رستوران ها همیشه برنده اند؟

يکي از صنايع فعال در جهان صنعت رستوران داري است که در سالهاي اخير با رشد چشمگيري مواجه بوده است. آمار نشان مي دهد که رستوران هاي زنجيره اي مدام در حال گسترش هستند و سرمايه گذاري در اين حوزه مورد توجه سرمايه گذاران واقع شده است. افتتاح رستوران هاي کوچک محلي، يک تصميم هوشمندانه است؛ چون در حال حاضر رستوران فضايي براي صرف غذا و گفتگو پيرامون مسائل روزمره است. قيمت صرف غذا در يک رستوران محلي، به مراتب پايين تر از رستوران هاي بزرگ است.

بهترين ايده براي جذب مشتري در اين رستوران ها، ايجاد يک محيط صميمي و دوستانه است. نوع چيدمان و نحوه ي نورپردازي مي تواند به مشتريان احساس خوبي را القا نمايد. براي موفقيت، بايد بتوانيد در بازار رقابت، منحصر به فرد باشيد.

غذاي خوب!

قيمت مناسب نبايد باعث کاهش کيفيت شود. غذاي خوب مي تواند مشتريان زيادي را براي شما جذب کند. اگر آنها خدمات مناسب دريافت کنند به شما وفادار مي مانند. در حال حاضر، مساله اين است که چگونه کيفيت را بدون افزايش نرخ حفظ کنيم؟

ابتدا شما بايد امور مالي رستوران را به درستي مديريت کنيد. با تامين کنندگان معتبر کار کنيد؛ کيفيت مواد اوليه را بررسي و در صورت نداشتن استانداردهاي لازم مرجوع کنيد. همچنين به جاي خريد انبوه، سبزيجات و ... را بصورت روزانه خريداري کنيد و با پخت و پز با اقلام تازه، تفاوت ايجاد کنيد. يک شعار رقابتي داشته باشيد؛ به طور مثال قيمت پايين و غذاي تازه...

نمايش غذا

اگر کالاي جديدي را به منوي خود اضافه مي کنيد با قرار دادن آن در ديد مشتري سعي کنيد نظرها را جلب کنيد.

به طور مثال يک بشقاب سالاد که ديزاين جذابي دارد مي تواند براي شروع مناسب باشد. اين روش به خصوص براي سالادها که سود مناسبي هم براي رستوران ها دارد مي تواند ايده ي مناسبي باشد.

تفاوت در طراحي

براي لحظاتي از ديد مشتري به ظرف غذا نگاه کنيد؛ يک بشقاب سفيد ساده که با قطره هاي سس گوجه فرنگي و چند برگ سبزي تزيين شده است چه جذابيتي مي تواند داشته باشد.

نگاهي به صنايع دستي ايراني بيندازيد و بشقاب هاي جذاب، با طرح ها و رنگ هاي زيبا را انتخاب کنيد. مي توانيد حتي مي توانيد از المان هاي سنتي و اصيل ايراني در طراحي و دکوراسيون استفاده کنيد. تا زماني که رستوران شما مکاني فوق العاده براي مشتري نباشد، نمي توانيد انتظار اتفاق خاصي را داشته باشيد. مي توانيد يک تم را انتخاب و براساس آن برنامه ريزي کنيد؛ به طور مثال در حال حاضر استفاده از المان هايي که اشاره به پيشينه ي تاريخي دارد مورد توجه طراحان است.

شايد گاهي لازم باشد مشتريان را به گذشته برگردانيد و خاطرات خوش و برنامه ها و موسيقي هاي دوران گذشته را براي آن ها تداعي کنيد.

محل رستوران

گاهي اشتباه در انتخاب محل رستوران مي تواند قابل جبران نباشد. افتتاح رستوران، در يک محل کم تردد ممکن است با هزينه ي پايين تري قابل انجام باشد ولي شما را در شرايطي قرار مي دهد که مجبوريد مدت ها منتظر مشتري بمانيد.

حتي اگر بهترين غذا را ارايه دهيد ممکن است مشتريان از وجود شما بي اطلاع باشند، اگر در يک مکان دور افتاده قرار داشته باشيد. قبل از راه اندازي محدوده را از لحاظ جمعيت شناسي بررسي کنيد. سن، جنسيت يا حتي موقعيت اجتماعي ساکنان يک محله مي تواند در سياست گذاري هاي شما نقش مهمي داشته باشد.

نقطه فروش

حقوق و دستمزد، خريد مواد اوليه، اجاره ملک و هزينه هاي جاري و ... هزينه هاي يک رستوران است که با يک نرم افزار رستوراني براحتي قابل محاسبه مي باشد. لازم است يک نقطه ي فروش تعيين نماييد به طور مثال در صورتي که روزانه مبلغ a تومان فروش داشته باشيد در شرايط سود قرار مي گيريد. اين محاسبات در قيمت گذاري کالاها نيز مي تواند موثر باشد.

تجربه جديد

يک منوي خلاق، نوع بسته بندي جديد، مي تواند تجربه اي جديد به مشتريان دهد. اين روزها مردم دوست دارند تجربه هاي جديد داشته باشند؛ تنوع غذايي در ايران بسيار گسترده است ولي چيزي که در اکثر رستوران ها وجود دارد يک منوي تکراري است. غذاهاي جديد و اصيل ايراني مي تواند به منوي شما روح تازه اي ببخشد و عامل تمايز شما باشد.

کار گروهي

هرگز در مورد انتخاب بهترين افراد براي رستوران خود، مصالحه نداشته باشيد، زيرا کارکنان مي توانند يک عامل براي موفقيت يا شکست رستوران باشند.

فناوري براي بهينه سازي

هنگامي که همه نکات ذکر شده در بالا به انجام رسيد، نياز داريد با استفاده از فناوري مناسب در رستوران يک برنامه مديريتي تنظيم کنيد. يک نرم افزار رستوران مي تواند شما را در دريافت گزارشات مديريتي و کنترل عملکرد کارکنان همراهي نمايد.

نتيجه گيري:

رستوران هاي زيادي در دنيا هستند که با قيمت مناسب يک تجربه ي غذايي خوب به مشتري مي دهند مي توانيد با بررسي هاي دقيق و خلاقيت شما هم در زمره ي رستوران هاي موفق قرار بگيريد.

پيشنهاد ما:

براي آشنايي بيشتر با شيوه هاي نوين مديريت پيشنهاد مي کنيم مقاله ي " روش هاي جالب جذب مشتري" را مطالعه نماييد.
Add a comment...

Post has attachment
نکاتی که قبل از خرید یک نرم افزار رستورانی باید بدانید
مانند هر کسب و کار دیگری صنعت رستوران داری هم دستخوش تغییرات شده است. نوآوری ها و ابزارهای جدید در حال تغییر راه رستوران ها هستند. هیچ کس نمی تواند تاثیر تکنولوژی را در فرآیند مدیریت رستوران کم اهمیت جلوه دهد. به عنوان مدیر یک رستوران شما باید بدانید از این ابزارها چگونه استفاده کنید. یکی از این ابزارها که برای رستوران ها شناخته شده است نرم افزار رستوران است.مانند هر کسب و کار دیگری صنعت رستوران داری هم دستخوش تغییرات شده است. نوآوری ها و ابزارهای جدید در حال تغییر راه رستوران ها هستند. هیچ کس نمی تواند تاثیر تکنولوژی را در فرآیند مدیریت رستوران کم اهمیت جلوه دهد. به عنوان مدیر یک رستوران شما باید بدانید از این ابزارها چگونه استفاده کنید. یکی از این ابزارها که برای رستوران ها شناخته شده است نرم افزار رستوران است.
این درست است که در حال حاضر در اکثر رستوران ها از نرم افزار رستورانی استفاده می شود ولی باید دید آیا این نرم افزارها منطبق با آخرین فناوری های روز دنیا هستند یا نه.
مدیران باید بدانند که یک نرم افزار رستورانی چه عملکردی می تواند داشته باشد. در واقع ویژگی هایی که در یک نرم افزار رستوران گنجانده شده است می تواند تا حد زیادی به صورت سیستمی مدیریت رستوران را بر عهده بگیرد. عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری، در خرید در نظر گرفته شود.
در اینجا ما لیستی کامل از نیازهای شما را مطرح می کنیم که قبل از مکانیزه کردن یک رستوران باید بدانید:

فناوری مورد استفاده در طراحی نرم افزار
اولین و مهم ترین سوالی که باید بپرسید این است که نرم افزاری که خرید می کنید از چه تکنولوژی استفاده کرده است. زبان های برنامه نویسی در حال پیشرفت هستند؛ دلیل اهمیت این موضوع به این خاطر است که ارتقا یک نرم افزار رستورانی مستقیما به متدهایی بستگی دارد که نرم افزار با آن برنامه نویسی شده است.

دسترسی و امنیت صندوق
صندوق یک رستوران از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین باید از امنیت صندوق رستوران اطمینان داشت. عملکرد کاربران باید قابل رصد باشد و تمام عملیات انجام شده از قبیل ثبت فاکتور، ویرایش یا حذف یک فاکتور با جزییات در سیستم ثبت شود تا از طریق مدیر رستوران قابل پیگیری باشد.
در سیستم فروش یک رستوران گاهی تصمیم بر این است که برای کاربران محدودیت هایی در نظر گرفته شود تا به تمام اطلاعات دسترسی نداشته باشند. تفاوتی که نرم افزارهای رستورانی مدرن دارند این است که مدیریت می تواند هر نوع دسترسی که تمایل داشت به صورت دلخواه تعریف نماید و مدلی بصورت پیش فرض وجود ندارد. دانستن این نکات می تواند این اطمینان را حاصل کند که شما بتوانید برای سیستم صندوق خود تصمیم گیری نمایید.

نرم افزار حسابداری رستوران
مورد دیگری که در درجه اهمیت قرار دارد این است که چه انتظاراتی از یک نرم افزار حسابداری رستورانی دارید؟
صدور یک فیش یا یک سند حسابداری به تنهایی می تواند کارگشا باشد؟ بدیهی است که کنترل گردش مالی یک رستوران به عوامل بیشتری مرتبط است. ثبت اسناد حسابداری، حقوق و دستمزد کارکنان، سال مالی و ... همه جز جدا نشدنی از نیازهای یک رستوران است.

امکانات نرم افزار تبلت
در رستوران هایی که ثبت سفارش از طریق تبلت انجام می شود باید به نکات مهمی توجه شود. معمولا برای رستوران هایی که از تبلت سفارش گیری استفاده می کنند سرعت در سرویس دهی اهمیت بالایی دارد. گاهی ممکن است شرایطی رخ دهد که به دلیل مشکلات یا نوسانات برقی ارتباط از حالت آنلاین خارج شود در این شرایط تکلیف چیست؟
در نرم افزارهای قدیمی مشکل به این شکل باقی می ماند و ثبت سفارش متوقف می شد ولی در نرم افزارهای جدید امکان ثبت سفارش به صورت آفلاین نیز در نظر گرفته شده تا این مشکل برطرف شود. همینطور تمام مراحل از ثبت سفارش، ارسال به آشپزخانه، تغییرات فاکتور و زمان رزرو هر میز می بایست قابل رصد باشد.

مدیریت از راه دور
حضور فیزیکی در محل یک رستوران بصورت دایمی امری غیر ممکن است در صورتی که یک رستوران به یک نظارت همیشگی نیاز دارد. برای این کار وجود یک اپلیکیشن مدیریت رستوران می تواند کارگشا باشد. میزان فروش روزانه، زمان بستن صندوق، فاکتورهای حذف شده یا ویرایش شده و .... از طریق اپلیکیشن قابل کنترل است و مدیریت از راه دور را امکان پذیر می نماید.

پشتیبانی و آموزش نرم افزار
یک نرم افزار رستورانی را در صورتی می توان کامل و جامع دانست که پشتیبانی پاسخگو داشته باشد. بدلیل موارد متعددی که در رستوران پیش می آید و عدم آشنایی کاربران با سیستم رستورانی و مالی همواره مشکلات اجتناب ناپذیرند بنابراین یک پشتیبانی پاسخگو می تواند به یک نرم افزار اعتبار ببخشد. توجه کنید گاهی انتخاب یک نرم افزار رستورانی می تواند عامل اصلی رشد رستوران شما باشد.

بهبود سرویس دهی به مشتری
وقتی شما از یک نرم افزار رستوران استفاده می کنید عملیات رستوران شما با سرعت انجام می شود و مشتری یک تجربه ی جذاب خواهد داشت. سهولت در سفارش، رزرو راحت میز، سرعت دریافت خدمات، نظم در نوبت دهی همه امکاناتی است که مشتری می تواند از آن بهره مند شود.

شناسایی رفتار مشتری
با استفاده از نرم افزار رستوران و بررسی رفتار مشتریان، می توان آن ها را دسته بندی کرد و برای او برنامه ریزی نمود. مشتریان چقدر هزینه می کنند، چه کالایی را بیشتر می خرند، چه روزهایی بیشتر به رستوران مراجعه می کنند و ... با این آشنایی می توانید کمپین های بازاریابی خود را طراحی کنید و برای مشتریان خود برنامه ریزی نمایید.

گزارشات مدیریتی
دریافت گزارشات و تحلیل آن ها، یکی از بخش های زمان گیر و پیچیده ای است که مدیر رستوران باید انجام دهد. مدیر نیاز دارد از عملکرد خود از طریق گزارشات مختلف اطلاع پیدا کند. چه چیزی در رستوران به فروش می رسد و چه چیزی تغییر می کند؟ این فاکتورها در هر رستورانی متفاوت است بنابراین گزارشات باید بصورت اختصاصی موجود باشد. در نرم افزارهای جدید قابلیتی به نام گزارش سازی وجود دارد که از طریق آن مدیریت می تواند بر اساس درخواست های خود هر نوع گزارشی را از سیستم با خروجی دلخواه استخراج نماید.

نتیجه گیری:
به طور کلی عوامل متعددی وجود دارد که در انتخاب باید مد نظر گرفته شود، بنابراین در زمان انتخاب باید ابتدا از نیازهای رستوران خود مطلع باشید و بر اساس آن تصمیم گیری نمایید. برای این کار از می توانید از مشاورین فعال در این حوزه کمک بگیرید.
Add a comment...

Post has attachment
روش های جالب جذب مشتری | قسمت دوم
پیشنهاد تخفیف:
مانند کالای رایگان تخفیفات هم شیوه ی مناسبی در جذب مشتری است.
مردم اغلب تخفیفات را روش مناسبی برای صرفه جویی در هزینه ها می دانند، تخفیفات تاثیرگذار هستند زیرا مشتری این کار را فرصتی می داند تا همان محصول را با قیمت مناسب خریداری نماید.
پیشنهادات و تخفیف ها همچنین یک راه قدرتمند برای تبلیغ نام تجاری شما هستند.
برخی از رستوران ها در ازای خرید برخی از محصولاتشان به مشتریان تخفیفات خوبی ارایه می دهند که همان مفهوم پروموشن است. به طور مثال مشتریان می توانند در ازای خرید یک عدد پیتزای پپرونی یک پیتزای سبزیجات با تخفیف 30 درصد دریافت کنند.
مسابقات جنجالی:
در رستوران خود مسابقات جذاب برگزار کنید.
یکی از فروشگاه هایی که تشک های طبی به فروش می رساند کار جالبی انجام داده است. این فروشگاه هر روز صبح برای سالمندان برنامه های ورزشی برگزار می کند و به آن ها راهکارهای پزشکی ارایه می دهد. در کنار بحث آموزشی این فروشگاه اوقات خوشی را به سالمندان هدیه می دهد. با توجه به اینکه بازار هدف این فروشگاه سالمندان هستند با این روش هر روز تعداد زیادی از این افراد به این فروشگاه سر می زنند و این یک فرصت برای فروش است.
شاید این ایده بتواند در رستوران کاربرد زیادی داشته باشد.
از چه راهی برای آگاهی سازی استفاده می کنید؟
با نفوذ عظیم اینترنت در زندگی مردم فارغ از اینکه کسب و کار شما در چه سطحی قرار دارد؛ به وب سایت و شبکه های اجتماعی نیاز دارید.
وب سایت و شبکه های اجتماعی همان بیلبوردی ست که می تواند تبلیغات شما را نمایش دهد و در تمام نقاط شهر قابل دسترسی است.
تبلیغات آنلاین:
مشتریان بیشتر از تماشای تلویزیون لذت می برند تا ورق زدن یک مجله! وقتی تصمیم به خرید می گیرند یا قرار است مراسم خود را در یک رستوران برگزار کنند شروع به جستجو در اینترنت می کنند تا اینکه بصورت حضوری در محل حاضر شوند.
تراکت برای محدوده های کوچک:
تراکت ها برای مکان های محدود مثل یک محله ی کوچک یا دانشگاه یا مناطق صنعتی می تواند هنوز کاربرد داشته باشد؛ این به شرطی است که مطمئن شوید درست توزیع می شود و به دست افراد می رسد. دانستن این موضوع در حال حاضر با وجود نرم افزار رستورانی کار پیچیده ای نیست کافیست دو گزارش مقایسه ای از محله مورد نظر قبل از توزیع تراکت و بعد از آن داشته باشید و بر اساس میزان فروش از نتیجه کار مطلع گردید.
از رویدادهای اجتماعی جا نمانید.
از کنار مناسبت ها و رویدادهای اجتماعی به سادگی نگذرید؛ هر چه حضور بیشتری داشته باشید برند شما بیشتر در ذهن باقی می ماند.
گاهی اوقات ترکیب چند روش می تواند به ارتقا کسب و کار شما کمک کند و شما را به هدف برساند. فروش بیشتر به معنای سود بیشتر است و سود بیشتر یک خبر خوب برای هر کسب و کاری است.
Add a comment...

Post has attachment
روش های جالب جذب مشتری | قسمت اول
برای جذب مشتری در هر کسب و کاری راه هایی وجود دارد که برخی از آن ها علاوه بر ساده بودن بسیار جالب است. کسب و کار بدون مشتری معنایی ندارد. پس می توان جذب مشتری را مهم ترین هدف هر کسب و کاری دانست.
تجربه نشان می دهد علت شکست کسب و کارهای کوچک این نیست که مشتریان علاقه ای به صرف غذا در رستوران های کوچک یا تازه تاسیس ندارند بلکه به این دلیل است که مشتریان شناخت درستی از آنها ندارند.
برای کسب و کارهای کوچک مشکل ترین کار بازاریابی و تبلیغات است در این مقاله به روشهای ساده و ارزان و در عین حال جالب جهت فروش بیشتر می پردازیم: اگر شما هم با این چالش مواجه هستید یا دنبال راهکاری برای فروش بیشتر هستید این مقاله را از دست ندهید.
اولین سوالی که با آن مواجه می شویم این است:
راه درست تبلیغات چیست و چگونه می توان در رقابت پیروز بود؟
اولین مانع جدی برای تبلیغات هزینه است. بسیاری از روش های تبلیغاتی که برای مخاطب جذاب است مانند رادیو و تلویزیون یا مجلات بدلیل هزینه ی بالا نمی تواند گزینه ی مناسبی برای تمام کسب و کارها باشد.
همیشه رستوران های بزرگ که سرمایه های بزرگی دارند با حضور در رسانه و تصاحب بیلبوردهای خیابانی برنده می شوند ولی تکلیف کسب و کارهای دیگر چیست؟
تفاوت کارآفرینان با دیگر افراد جامعه در این است که آن ها از شیو های عمومی تبلیغات، که همه مردم میشناسند چشم پوشی می کنند و روش های جدید و در عین حال ارزان را جایگزین می نمایند.
تبلیغات کلامی:
شاید هنوز هم بتوان تبلیغات کلامی را در جذب مخاطب بسیار موفق دانست. بسیاری از مخاطبان به محصولاتی که در تلویزیونی یا ... می بینند نظر خوشی ندارند چون این تبلیغات با پرداخت هزینه انجام می شود و معیار کیفیت نیست ولی کافیست یکی از دوستان از کیفیت و طعم غذای یک رستوران تعریف کند؛ به سرعت آن را می پذیرند و بزودی در جمع مشتریان رستوران مذکور قرار می گیرند.
بنابراین مشتری راضی یکی از موثر ترین شیوه های تبلیغاتی برای یک رستوران است.
مشتریان راضی به سرعت به مشتریان وفادار تبدیل می شوند و می توانند تعداد زیادی از افراد را به رستوران شما دعوت کنند.
در دنیا بسیاری از رستوران ها فقط با این شیوه تبلیغاتی فعالیت می کنند و جز موفق ترین ها هستند.
راه های ساده ای وجود دارد که به آن می پردازیم:
در بالا گفتیم یکی از راه های تبلیغاتی موثر داشتن یک مشتری راضی است؛ اولین قدم برای داشتن مشتری راضی ارایه خدماتی بی نقص است. از کیفیت مواد اولیه گرفته تا طعم غذا، نوع سرویس دهی و قیمت.
اگر برای مشتری ارزش قایل باشید می توانید خود را در تبلیغات برنده بدانید.
هدف مشتری از حضور در یک رستوران صرف غذاست پس اگر این غذا مطلوب باشد مشتری حس خوبی خواهد داشت.
بسیاری از رستوران ها کیفیت غذا و رضایت مشتری را رها کرده و با شیوه های پرهزینه به دنبال برند سازی هستند باید بگویم این تفکر محکوم به شکست است؛ به عنوان یک مدیر موفق بر روی کار خود تمرکز کنید، خواهید دید بزودی به یک برند بزرگ و بدون رقیب تبدیل خواهید شد.
پاداش برای مشتریان:
تشکر از مشتری همیشه جواب می دهد. مشتریان پولی را که به سختی فراهم کرده اند تقدیم شما می کنند بنابراین شایسته قدردانی هستند.
گاهی لازم است برای اینکه مشتریان برای شما تبلیغات کنند انگیزه های لازم را برای آن ها فراهم آورید .
این انگیزه ها می تواند طرح های تشویقی یا تخفیفات باشد. لازمه ی این کار داشتن اطلاعات لازم از مشتریان است که براحتی از طریق باشگاه مشتریان نرم افزار رستورانی شما قابل دسترسی است.
یک برنامه پاداشی در نظر بگیرد تا مشتری با هر بار خرید بتواند تخفیف بیشتری دریافت کند بعد از مدت کوتاهی از نتایج آن حیرت می کنید.
روش کار بسیار ساده است گزارشی از مشتریان خود را تهیه کنید؛ می توانید برای مشتریان سه سطح برنز، نقره و طلا در نظر بگیرید و مشتریان را دسته بندی کنید و تخفیفات را بر این اساس دسته بندی کنید بزودی تغییرات را در کسب و کار خود مشاهده می کنید.
کلمه ای جادویی به اسم رایگان:
همه مردم کلمه رایگان را دست دارند.
این روش برای رستوران های تازه تاسیس کاربرد زیادی دارد. حتما با این تابلو مواجه شده اید پیتزا + نوشیدنی رایگان.
یا گاهی حتی رستوران بزرگ نمونه ای از غذاهای جدید خود را بصورت رایگان برای تست و نظرسنجی در اختیار مشتریان قرار می دهند.
افتتاح یک رستوران جدید می تواند با این شعار همراه باشد به مناسبت افتتاحیه تا یک هفته غذای رایگان ارایه می گردد.
بهتر است زمان بندی را مشخص کنید تا مشتریان بدانند این روند در یک بازه زمانی خاص انجام می شود و بعد از آن هزینه دریافت می گردد.
پایان قسمت اول
Add a comment...

Post has attachment
5 خطری که رستوران شما را تهدید می کند
هر کسب و کاری همواره ممکن است در معرض خطرات و آسیب هایی قرار گیرد؛ برای محافظت از کسب و کاری که دارید یک برنامه ریزی مناسب ضروری به نظر می رسد.
مقاله زیر به شما کمک می کند تا ریسک هایی که ممکن است در محیط رستوران با آن مواجه شوید را شناسایی و برای مدیریت آن راهکارهایی ارایه دهید:
اقدامات غیر قانونی:
در معرفی یک کسب و کار نام تجاری بسیار مهم و حیاتی است؛ این نام قرار است فعالیت شما را معرفی نماید پس باید طوری نام گذاری شود که علاوه بر جذابیت در ذهن مشتریان باقی بماند. برای نام گذاری باید به این نکته توجه نمود که نام انتخابی با قوانین جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد. استفاده از نام های غیر ایرانی مانند نام شخصیت ها، نام فیلم ها یا حتی نام های برگرفته از رستوران های معروف دنیا از مواردی است که منع قانونی دارد.
تغییر نام بسیاری از رستوران های معروف از جمله: نوتلا بار، سنسو، برگرلند و گاد فادر پیرو همین قوانین صورت پذیرفته است. از آن جایی که تبلیغات شما بر اساس نام و برند شما انجام می شود بنابراین از ابتدا این کار را به درستی انجام دهید تا مجبور به صرف هزینه های اضافی نشوید.
آسیب هایی که کارکنان وارد می کنند:
یک مدیر وظیفه دارد به کارکنان خود رسیدگی نماید، به آن ها آموزش دهد و از آن ها در برابر آسیب هایی که ممکن است در محل کار رخ دهد محفاظت کند. ایجاد حس همدلی و افزایش روحیه کار تیمی از دیگر وظایف یک مدیر است.
کارکنان قلب تپنده ی یک کسب و کار هستند و مدیر نقش یک هدایتگر را ایفا می کند.
به رابطه ی گارسون و مشتری دقت کنید؛ همین ارتباط کوتاه اگر با یک خوش آمد گویی گرم و صمیمی همراه باشد و گارسون رستوران بتواند سفارشات را به دقت ثبت نماید و با حوصله به سوالات مشتریان پاسخ دهد امتیاز رستوران افزایش می یابد. ولی اگر هر کدام از کارکنان کوتاهی کنند با مشتریان ناراضی مواجه خواهید بود.
در این خصوص تجربه ای دارم که با شما به اشتراک می گذارم:
هفته پیش به همراه یکی از دوستانم برای صرف ناهار به یکی از رستوران های معروف تهران رفتیم. سفارش غذای ما بسیار ساده بود، بعد از حدود 10 دقیقه گارسون یکی از سفارشات را روی میز گذاشت و من منتظر شدم تا سفارش دوم هم برسد.
بعد از گذشت 30 دقیقه از گارسون توضیح خواستم و متوجه شدم گارسون به اشتباه فقط یکی از سفارشات را ثبت کرده است؛ درخواست کردم مجدد سفارش را ثبت کند و با یک تاخیر 15 دقیقه ای سفارش دوم رسید و این در حالی بود که سفارش اول کاملا سرد شده بود!!
با دقت در رفتار این گارسون متوجه نقش کمرنگ مدیر رستوران شدم.
رفتار درست از نظر من این بود که ابتدا گارسون عذرخواهی نماید و هر دو سفارش را مجدد ثبت و با یک توضیح آشپزخانه را در جریان این اشتباه قرار دهد تا لااقل بعد از گذشت این زمان مشتری مجبور نشود غذای سرد میل کند.
علت این ناهماهنگی عدم ارتباط مستقیم گارسون و آشپزخانه بود در صورتی که با ابزارهایی که امروزه وجود دارد اگر گارسون سفارش را از طریق نرم افزار سفارش گیر تبلت انجام می داد بسرعت می توانست سفارش را با یک توضیح کوتاه برای آشپزخانه ارسال کند.
تاثیر این اشتباه برای این رستوران غیرقابل بازگشت خواهد بود.
از دست دادن ملک تجاری:
یکی از مهم ترین دارایی های یک رستوران موقعیت تجاری است که رستوران در آن دایر شده است؛ تغییر مکان می تواند بسیار زیان بار باشد و منجر به از دست رفتن مشتری و کاهش فروش شود؛ البته اطلاع رسانی های درست از طریق پنل اس ام اس می تواند تا حدی این زیان را کاهش دهد ولی به صورت کلی جابجایی های زیاد، مناسب نیست. بنابراین کسب و کارهایی که ملک تجاری آنها به صورت رهن و اجاره است بیشتر در معرض این آسیب قرار دارند.
ولی گاهی تغییر مکان به دلایل دیگر مثل افزایش فروش هم انجام می شود.
این کار باید با بررسی و تحقیق درست انجام شود برای مثال به شرح یک نمونه از این اقدامات می پردازیم:
مدیر یکی از رستوران ها تصمیم می گیرد برای جذب مشتری بیشتر تغییر مکان داده و رستوران خو را در محدوده ای که تردد بیشتری دارد مستقر نماید.
به نظر می رسد این تصمیم درست باشد هر چه تردد در یک مکان بیشتر باشد امکان جذب مشتری هم بیشتر خواهد شد ولی نکته ای که وجود دارد این است که در محل جدید تعداد زیادی رستوران و فست فود با فاصله کم از هم وجود دارد که اکثر آن ها رستوران های موفقی هستند و یکی از علت های شلوغی این خیابان حضور همین رستوران هاست.
با این توضیح آیا تغییر مکان تصمیم درستی است؟ چقدر امکان رقابت با رستوران های موفق و برند وجود دارد؟
وقفه در کسب و کار:
هر کسب و کاری نیاز به برخی اصلاحات در محل خود دارد ولی بسیاری از رستوران ها در جریان این ساخت و سازها زمان را فراموش می کنند. عدم زمان بندی صحیح و طولانی شدن این کار منجر به از دست دادن مشتری و بازگشت به نقطه اول می گردد تا جایی که بسیاری از مشتریان تصور می کنند رستوران تعطیل شده است.
عدم کنترل صندوق رستوران:
یکی از تهدیدات برای یک رستوران نقض اطلاعات است. برخی رستوران ها فاقد ابزارهای لازم جهت ثبت اطلاعات و اسناد و فاکتورها هستند.
سیستم مالی یک رستوران باید به نحو درست و امن ثبت و نگهداری شود. این اطمینان باید حاصل شود که اطلاعات دریافت و پرداخت بدرستی صورت می گیرد. انجام این امور به سادگی با استفاده از یک نرم افزار رستورانی قابل پیاده سازی است و هزینه زیادی هم در بر نخواهد گرفت ولی نبود این امکانات می تواند صدمه زیادی به رستوران وارد نموده و حتی در مواردی باعث ورشکستگی گردد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded