Profile cover photo
Profile photo
Reset Mikro s.c. Oświetlenie LED, wagi, elektonika
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Zamiana świetlówek na LEDowe
Świetlówki LED są bardzo wydajnym źródłem światła, mogą zastąpić zwykłą świetlówkę. Świetlówki ledowe zużywają mniej prądu, mają czterokrotnie większą żywotność, nie są wrażliwe na częste włączanie i wyłączanie.

Montaż świetlówek LEDowych
Świetlówki tradycyjne można z powodzeniem zastąpić świetlówką LED. Świetlówka ledowa zewnętrzną budową przypomina popularną jarzeniówkę, posiada identyczne elektrody na końcach, dzięki temu można ją umieścić w oprawce. Zastosowanie świetlówki ledowej wymaga jednak uproszczenia zasilania przez odcięcie dławika i wymontowanie startera.
https://www.24sklep.pl/22-swietlowki
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-07-14
7 Photos - View album

Post has attachment
LED UV i utwardzanie żywic, klejów, farb, lakierów UV.

https://www.24sklep.pl/img/cms/ledy%20uv%20linia.jpg

Co to jest promieniowanie ultrafioletowe UV
UV to zakres promieniowania elektromagnetycznego o długości fali od 10 do 400 nanometrów. Jest to zakres poniżej promieniowania widzialnego. Promienie UV niosą ze sobą energię, którą mogą przekazać wywołując reakcje chemiczne zachodzące w substancjach.

https://www.24sklep.pl/img/cms/widmo%20uv.jpg

Jak przebiega utwardzanie promieniami UV
Preparaty utwardzane UV posiadają w składzie cząsteczki nazywane fotoinicjatorami.
Promienie UV rozrywają wiązania w fotoinicjatorach. Na skutek ich rozpadu powstają rodniki, które wywołują reakcję sieciowania spoiwa, tworząc powłokę polimerową.

https://www.24sklep.pl/img/cms/polimeryzacja.jpg

Znaczenie zakresu promieniowania i mocy dla procesu utwardzania UV.
Promieniowanie UV obejmuje szeroki zakres długości fal. Ze względu na właściwości poszczególnych zakresów długości fal wyodrębnia się podział:

UV-C – długość fali: 100–280 nm -utwardzenie powierzchni,
UV-B – długość fali: 280–315 nm - wnika głębiej, zapewnia zadowalające rezultaty,
UV-A – długość fali: 315–400 nm - utwardza również głębsze warstwy

Różnice pomiędzy lampą UV, a diodami LED UV.
Tradycyjna lampa UV emituje promieniowanie w szerokim zakresie. W przypadku LED UV jest nieco inaczej. Diody UV emitują promieniowanie w wąskim zakresie np. fale o długości 380-385nm. Jeżeli potrzebujemy promieniowania o określonej, przez producenta preparatu, długości fal, diody sprawdzą się najlepiej.
Ważnym czynnikiem jest moc, czyli ilość energii dostarczanej.
Od niej zależy, czy wiązania w fotoinicjatorach zostaną rozbite i powstaną rodniki.
Nominalna moc lampy UV zwykle jest dość duża, diody LED UV charakteryzują się mniejszą mocą jednostkową. Można to zrekompensować zwiększając ich ilość.

Więcej o różnicach między lampą UV a diodami LED UV oraz możliwościach ich zastosowania, na naszej stronie https://www.24sklep.pl/content/29-led-uv-i-utwardzanie-zywic-klejow-farb-lakierow-uv

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
LAMPKI CHOINKOWE TRADYCYJNE, CZY LEDOWE?

Najczęściej pierwszym kryterium, które brane jest pod uwagę przy zakupie oświetlenia choinkowego jest cena. W tej kategorii przewagę ma wciąż oświetlenie tradycyjne, które jest tańsze o około 30-40% od ledowego. Jednak w szerszym ujęciu oświetlenie ledowe może okazać się tańsze.

Kolejnym kryterium są parametry techniczne- jasność, energooszczędność i żywotność. Jasność zależy od wybranego modelu im większa moc tym więcej światła, ta zasada obowiązuje w obu przypadkach. W tym kryterium lampki ledowe wypadają dużo lepiej. Lampki ledowe zużywają około o 80% mniej energii niż porównywalne oświetlenie tradycyjne. Lampki ledowe nie przepalają się tak szybko jak zwykłe żarówki ich żywotność jest dwudziestokrotnie większa.

Najważniejsze kryterium na koniec – świąteczny nastrój, tu każdy użytkownik musi sam zadecydować. Oświetlenie ledowe daje więcej możliwość pod względem programowania sekwencji świetlnych oraz wyboru barwy światła. Lampki ledowe występują również w barwach, których zwykła żarówka niej est w stanie osiągnąć.

Pozostaje pytanie jaki kolor jest najładniejszy?
Photo

Dawno oczekiwana dostawa neonów giętkich wreszcie dotarła.

Post has attachment
W naszym sklepie internetowym https://www.24sklep.pl/ mogą Państwo kupić zestaw taśm LED z zasilaczem dzięki którym w szybki i prosty sposób oświetlą sobie Państwo schody i balustrady w domu. Taśmy LED dają dużo światła i dobrze oświetlą każde trudno dostępne miejsce.
Photo
Wait while more posts are being loaded