Profile

Cover photo
NOVATV MK
Worked at NOVATV.MK
Lives in Skopje, Macedonia (FYROM)
164 followers|21,818 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Според него, четирите партии, ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДПА и ДУИ се договориле техничката влада да биде формирана 100 дена пред одржувањето на изборите, а следната средба на партиите ќе се одржи на 31-ви Август
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Судот побара дополнително време за главната расправа до 6 јули, до кога треба да се набави Договорот за закуп на Канцеларијата на Иванов за да се утврди сопственоста
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Косово ги следеше примерите на Хрватска и Босна и Херцеговина и го прогласи Шешељ за персона нон-грата
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Според СОНК, членовите на Синдикатот сакаат кризата во Македонија да заврши што побрзо а да се пролонгира
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Она што недостасува во политичките практики во регионот се одговорни влади, владеење на правото и слобода на говор
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Кога во прашање се парите, границите помеѓу авторитаризмите стануваат замаглени
1
Add a comment...
Have them in circles
164 people
Teatar Fabrika's profile photo
Stef Angel's profile photo
dimitar krstevski's profile photo
Dancers United's profile photo
Dona Kolar-Panov's profile photo
tome hristov's profile photo
Elizabeta Avramovska's profile photo
Carlo Colombo's profile photo
Saska Cvetkovska's profile photo

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Следењето на вестите покажа дека едни исти лица ги читаат сите текстови за предавници, платеници, непријатели. Секторот хајки освен посебни уредници има и посебни репортери. Голем дел од нив од анонимните портали завршија во ударните термнини на националните вести
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Следете ја во живо прес конференцијата во Специјалното јавно обвинителство
1
Add a comment...

NOVATV MK

Shared publicly  - 
 
Грчките крајбрежни власти соопштија дека петмина мигранти се удавиле во источниот дел на Егејското Море
1
Add a comment...
People
Have them in circles
164 people
Teatar Fabrika's profile photo
Stef Angel's profile photo
dimitar krstevski's profile photo
Dancers United's profile photo
Dona Kolar-Panov's profile photo
tome hristov's profile photo
Elizabeta Avramovska's profile photo
Carlo Colombo's profile photo
Saska Cvetkovska's profile photo
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Skopje, Macedonia (FYROM)
Contact Information
Home
Email
Address
Naroden front-5/2/33
Work
Employment
  • NOVATV.MK
    Journalist
Basic Information
Gender
Decline to State
Links
YouTube