Profile cover photo
Profile photo
Firma w sieci.net
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
Jakiś czas temu (dokładnie 890 dni temu) wrzuciłem na bloga +Firma w sieci.net ostatni artykuł dotyczący wyszukiwarek internetowych. Po wielu podejściach zdecydowałem, że nadszedł czas kiedy trzeba ruszyć z miejsca i rozpocząć cykliczną pracę nad treściami dla Was. Poniżej link do pierwszego artykułu, który jest zalążkiem dużego cyklu związanego z narzędziami Google, które przydadzą się każdemu, kto chciałby rozpocząć przygodę z marketingiem internetowym.

http://bit.ly/fws-reaktywacja-gp-fws
Add a comment...

Post has attachment
Od 1 lutego na najpopularniejszym w Polsce portalu aukcyjnym +Allegro, obowiązują nowe zasady tworzenie miniatur zdjęć, które wyświetlają się przy każdej aukcji. Wprowadzona zmiana w zasadach serwisu jest dość kontrowersyjna ale jednocześnie konsekwentną. Użytkownicy, którzy nie dostosują się do nowych zasad, nie będą mogli dalej sprzedawać swoich produktów lub ich oferta znajdzie się na niższych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Pierwszy raz o tych zmianach Allegro poinformowało już w lipcu ubiegłego roku. Od tamtej pory, sprzedawcy wiedzieli że nowy format zdjęć będzie dopuszczał rozdzielczość zdjęć: 2560x2560 px, co daje możliwość zapewnienia wysokiej jakości prezentacji sprzedawanych produktów. Co więcej pojawiła się możliwość zmiany zdjęć podczas trwania oferty.

Nowe zdjęcia muszą spełniać szereg wymogów. Poniżej kilka przykładowych:

- zdjęcia powinny znajdować się na białym tle,
- na zdjęciu mogą pojawić się modelik/modele,
- nie można wykorzystywać kolorowego tła, ramek, nazwy i logotypu sklepu, znaku wodnego, ikonografik oraz tekstów np. call-to-action,
- w przypadku sprzedaży biletów/kuponów/voucherów, na zdjęciach powinny znaleźć się wyłącznie logotyp lub nazwa produkty.

Więcej szczegółów dostępnych na blogu dla sprzedawców: https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kodu.je pokazuje jak w prosty sposób zrobić ciekawe okienko do udostępniania kodu na stronach www.
Add a comment...

Post has attachment
Najciekawsze biura Google. Chcielibyście tak pracować? http://buff.ly/2k98AxL
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Ciekawa infografika ukazująca sieci społecznościowe, strony funkcjonalne, portale itp. w zupełnie innym świetle (co więcej można zakupić sobie taki plakat).
Add a comment...

Post has attachment
Czy zdarzyło wam się kiedyś oglądać TV i jednocześnie korzystać ze smartfonu, tabletu lub laptopa? Takie zjawisko to wieloekranowość, które krótko zostało opisane na blogu: http://www.firmawsieci.net/wieloekranowosc/
Add a comment...

Post has attachment
 Każdy posiadacz strony internetowej doskonale wie, że jego strona jest najlepsza i łatwa w obsłudze . Tak to ewidentny sarkazm, jednak spowodowany doświadczeniami nabytymi podczas pracy z klientami. Jakub Linowski z linowski.ca stworzył listę zasad, dzięki którym strony internetowe staną się jeszcze bardziej użyteczne. #UX #webusability #usability
GoodUI
GoodUI
goodui.org
Add a comment...

Post has attachment
Jak wiadomo "Wujek" Google zbiera o nas bardzo dużo informacji tłumacząc to troską o nasze bezpieczeństwo oraz chęcią przedstawienia jak najciekawszych treści. Jeżeli jesteście ciekawi co sądzi o Was Google sprawdźcie poniższy link.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded