Profile cover photo
Profile photo
a alizade
87 followers
87 followers
About
Posts

Post has attachment
مذاکره گوگل با نوکیا برای خرید بخشی از کسب و کار شبکه شرکت فنلاندی

بلومبرگ گزارشی را به نقل از چندین منبع آگاه منتشر کرد که طبق آن گوگل هم اکنون در سطح پیشرفته ای از مذاکرات با نوکیا است تا واحد سیستم های پهن باند هوا پایه این شرکت را خریداری کند. گفته می شود که گوگل، غول جستجو قصد دارد سیستم تکنولوژی های توسعه یافته توسط نوکیا برای ارائه وای فای سریع تر در سفرهای هوایی بهره مند بگیرد.در سال گذشته که نوکیا از شبکه ارتباطی هوا به زمین تاره خود رونمایی کرد و مدعی شد سرعت اینترنت این شبکه با اینترنت درون پروازی شرکت Google برابری نموده و حتی بیشتر از آن هم بوده است لیکن در صورتی که گوگل سیستم وای فای اختصاصی خود را در هواپیما مستقر کند که می تواند مسافران این گونه سفرها را با سهولت بیشتری به استفاده از محصولات سرگرمی اش از جمله یوتوب تشویق کند.

در هر حال اگر خریدی صورت بگیرد یکی دیگر از پروژه های ارتباطی آلفابت که مدتی است توجه خاصی را به آنها معطوف کند.گوگل فایبر، لون (بالون های ارائه دهنده اینترنت) و همکاری با استار باکس برای ارائه این خدمات به مشتریان شرکت ذکر شده را می توان از جمله پروژه های گوگل در این راستا دانست. اما بلومبرگ گزارش داده که تکنولوژی وای فای درون پروازی نسبت به تلاشهای مخابراتی نوکیا از اهمیت کمتری برخوردار است. به عنوان مثال در ماه فوریه نوکیا یک استارتاپ فعال در زمینه شبکه وای فای خریداری نمود که همکاری نزدیکی با گوگل فایبر ایجاد کرد و تلاش می کند راهی به سرویس های وای فای خانگی پیدا کند.

لازم به ذکر است تا این لحظه آلفابت و نوکیا هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده اند ولی با توجه به داشتن استراتژی تازه شرکت فنلاندی برای کوچک کردن کسب وکار خود و تمرکز بر روی برخی از حوزه های خاص می توان انتظار داشت که در روزهای آتی خبرهای تکمیلی و بیشتری در این زمینه ارائه خواهد شد.

منبع:
http://blog.behcharge.com/%d9%85%d8%b0%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%87-%da%af%d9%88%da%af%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d9%88%da%a9%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a8%d8%ae%d8%b4%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%da%a9/

…………………………………………………………………

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ ایرانسل – خرید شارژ همراه اول و خرید شارژ رایتل و همچنین خرید شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه نمایند.

www.BehCharge.com

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.
1200#789
Photo

Post has attachment

افزایش ۵۰ درصدی سود عملیاتی سامسونگ الکترونیکس طی زمستان ۲۰۱۸


طی سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی سامسونگ الکترونیکس پیش بینی کرده است که شاهد ۵۰ درصدی سود عملیاتی که نتیجه‌ی افزایش سوددهی در بخش تولید تراشه‌ی حافظه است خواهیم بود. بخش تولید تراشه‌ی حافظه‌ی سامسونگ تقریبا کاهش فروش گوشی‌ هوشمند و همچنین ماژول‌های مورد نیاز گوشی‌ را کم اثر می‌کند.

سامسونگ طی زمستان ۲۰۱۸ به کمک بخش تولید تراشه‌، سود عملیاتی ۱۳.۷ میلیارد دلاری به جیب می‌زند. براساس آمارهای ارائه شده ، ۷۰ سنت از سود عملیاتی سامسونگ نتیجه‌ی فروش یک دلار از تراشه‌های حافظه‌ی DRAM این شرکت است.

افزایش تقاضا برای تراشه‌ی حافظه همچنان طی سال جاری میلادی ادامه خواهد داشت. البته رشد سود کسب‌شده در این حوزه همچون سال گذشته ۸۳ درصد نیست و به ۱۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. افزایش عرضه‌ی محصولات توسط سامسونگ در کنار استفاده از روش‌هایی برای کاهش هزینه‌ها، روشی است که باعث افزایش سوددهی سامسونگ خواهد شد.

طبق پیش بینی های انجام شده که تحلیل گران تامسون رویترز انجام شد، سامسونگ طی سه‌ماهه‌ی اول سال جاری میلادی با افزایش ۴۶ درصدی سود عملیاتی در مقایسه با زمستان سال گذشته روبرو شود و سود عملیاتی ۱۳.۷ میلیارد دلاری کسب کند. هرچند سود عملیاتی مورد انتظار برای سامسونگ طی زمستان ۲۰۱۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده، اما از رقم ۱۴.۳ میلیارد دلاری کسب‌ شده طی پاییز ۲۰۱۷ کمتر است.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، سامسونگ تنها ۶۰ تا ۶۵ درصد از سفارش اولیه مورد انتظار را تولید کرده و در اختیار اپل قرار داده است.

نزدیک به ۴۰ درصد از درآمد سامسونگ الکترونیکس را گوشی هوشمند تشکیل می دهد. به گزارش استراتژی آنالیتیکس این شرکت موفق شده است ۹.۳ میلیون دستگاه گلکسی اس ۹ را در زمستان سال جاری راهی بازار کند.
منبع:
http://blog.behcharge.com/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b3%d9%88%d8%af-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9%d8%b3/
……………………………………………………………………………

قابلیت خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و شارژ مستقیم ایرانسل– خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس در سایت بهشارژ وجود دارد.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل فراهم شده است.
Photo

Post has attachment

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل بزودی متوقف خواهد شد


این سرویس همچنان برای مشترکان در دسترس است اما تا سال آینده به طور کامل متوقف خواهد شد.

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل goo.gl سرویسی است که برای کوتاه سازی لینک های طولانی و سئو سازی به کار می رود. با این سرویس اشتراک‌گذاری لینک‌ها به مراتب راحت‌تر شده است. این موضوع مخصوصا برای کاربران ایرانی که به خاطر سر و کله زدن با لینک‌های متشکل از حروف فارسی، مجبور به دست و پنجه نرم کردن با لینک‌هایی بسیار طولانی و نامفهوم هستند بسیار مهم است.

کوتاه کننده لینک گوگل URL Shortener باعث می شود که بتوان لینک های بلند را برای تبلیغات یا ارسال در شبکه های اجتماعی کاستومایز کرد. مزیت بسیار مهم دیگر کوتاه کننده لینک گوگل امکان ردیابی رفتار و وضعیت آن‌ها است.

کوتاه کننده لینک گوگل یک سرویس آنالیتیک است که می توان با استفاده از آن نوع رفتار افراد در برابر کلیک روی هر لینک را ردیابی و مشاهده کرد. اگر با خواندن این مطالب به استفاده از کوتاه کننده لینک گوگل علاقه‌مند شده‌اید، متاسفانه دیگر زمان برای اقدام دیر است، چرا که گوگل تصمیم گرفته به کار این سرویس خاتمه بدهد.

بر اساس پست وبلاگی تازه منتشر شده توسط گوگل، طی سال‌هایی که شرکت سرویس کوتاه‌کننده لینک خود را معرفی کرده است، کاربران برای دست پیدا کردن به مطالب مورد نیازشان در اینترنت، به شیوه‌ای متفاوت در مقایسه با گذشته اقدام می‌کنند، به همین دلیل گوگل تصور می‌کند دیگر نیازی به وجود یک ابزار اینترنتی کوتاه‌کننده لینک نیست.

از روز ۱۰ فروردین ماه پشتیبانی از این سرویس برای افراد غیر عضو متوقف شد و انتظار می رود که به طور گام به گام این سرویس از دسترس خارج شود. تا سال آینده، کاربران قدیمی و جدید همچنان می‌توانند آمار و ارقام مربوط به لینک‌های خود را مانیتور کرده و اطلاعات آن‌ها را در قالب یک فایل دارای فرمت csv دریافت کنند.

این روند تا ۱۰ فروردین سال ۹۸ ادامه پیدا می کند. بعد از آن، اگرچه امکان ساخت لینک کوتاه و یا مانیتور کردن لینک‌های قبلی ساخته شده برای هیچ کاربری امکان‌پذیر نخواهد بود، اما لینک‌های قبلی همچنان کاربران را به لینک‌های اصلی ارجاع می‌دهند.

منبع:
http://blog.behcharge.com/%d8%b3%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3-%da%a9%d9%88%d8%aa%d8%a7%d9%87-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%da%af%d9%88%da%af%d9%84/

————————————————————————————-

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و خرید شارژ مستقیم– خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com
www.behcharge.com/autocharge

ضمنا امکان خرید شارژ و پرداخت قبض بدون نیاز به اینترنت از طریق شماره گیری کد زیر از سیمکارت های ایرانسل و رایتل و شاتل وجود دارد.

۱۲۰۰#۷۸۹
Photo

Post has attachment

امکان دسترسی همزمان از راه دور چند کاربر به ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت

دسترسی همزمان از راه دور چند کاربر به ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت فراهم شد

مایکروسافت به صورت رسمی در اواخر سال قبل اعلام کرده است در حال کار کردن روی راه های جدید برای دسترسی مجازی و همزمان به اپلیکیشن ها و دسکتاپ ویندوز ۱۰ است. تا پاییز ۲۰۱۸ سرویس های ریموت دسکتاپ یک به روز رسانی بزرگ دریافت خواهند کرد.

بخشی از قابلیت های سرویس های ریموت دسکتاپ است و کاربران را قادر می سازند به کار با اپلیکیشن های نصب شده روی یک سرور مشخص و نه رایانه شخصی خود بپردازند. بسیاری از ادارات برای دسترسی کارمندان دورکار خود از این قابلیت استفاده می کنند.

در اواخر سال جاری میلادی کمپانی ردموندی اعلام کرده است یک بروزرسانی اساسی را برای سرویس های ریموت دسکتاپ ویندوز ارائه دهد. دسترسی ریموت تا حدودی از انحصار ویندوز سرور خارج شده و بهبودهایی نیز در زمینه امنیت حاصل شود.

امکان دارد قابلیت multi-session ویندوز ۱۰ همزمان با آپدیت بزرگ Redstone 5 ویندوز ۱۰ در حدود ماه اکتبر از راه برسد.

کاربران ویندوز ۱۰ Enterprise همچنان قادر خواهند بود یک نسخه مجازی از ویندوز ۱۰ را از طریق سرویس مذکور در اختیار داشته باشند.

کاربرانی که قصد دسترسی به اپلیکشن ها به گروهی از افراد قرار می دهند می توانند از قابلیت Multi Session سیستم عامل مایکروسافت بهره ببرند. قابلیت مذکور از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی و همچنین اپلیکیشن های «Universal Windows Platform» پشتیبانی کرده است.

منبع:
http://blog.behcharge.com/%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d9%87%d9%85%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86-%da%86%d9%86%d8%af-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-%db%b1%db%b0/
………………………………………………………………………………

کاربران عزیز می توانند برای خرید کارت شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و شارژ مستقیم ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد.
Photo

Post has attachment

استفاده از ipv6 ایرانسل برای تمام نقاط کشور


ایرانسل اعلام کرد که ipv6 را به بهره برداری تجاری در تمامی کشور رسانده است. امکان استفاده تمام مشترکان سرویس نسل ۲، ۳، ۴ و ۴.۵ اینترنت همراه و اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) ایرانسل از این بستر فراهم شده است. برای استفاده از آخرین پروتکل اینترنت ۶ IPv لازم است دستگاه مشترکان ایرانسل از ۴ IPv پشتیبانی کند و در دستگاه‌های اندرویدی، در قسمت تنظیمات نقاط دسترسی (Access Point Names) لازم است که APN protocol بر روی۴ IPv/۶ IPv تنظیم شده باشد. جدیدترین نسخه پروتکل اینترنت که ۶ IPv است طبق پیش‌بینی‌های انجام شده به زودی جایگزین نسخه ۴ IPv خواهد بود.

با توجه به توسعه کاربرد خدمات دستگاه به دستگاه و اینتزنت اشیا (IoT) که منجر به برقراری ارتباط میان بسیاری از دستگاه ها مانند موبایل‌ها، دوربین‌ها، قاب عکس‌های دیجیتال و حتی لوازم خانگی بر بستر اینترنت شود، نیاز به پروتکل IP می باشد.

ایرانسل به عنوان اپراتور پیشگام در زمینه اینترنت اشیا و شهر هوشمند در جهت راه اندازی سامانه دستگاه به دستگاه به عنوان بسترساز این ارتباطات سرمایه گذاری کلانی را انجام داده است تا با بهره برداری از آن امکان اتصال هزاران دستگاه و ارائه صدها خدمات مختلف بر روی این بستر فراهم شود.

نسخه ششم پروتکل اینترنت یا ۶ IPv از فضای آدرس دهی ۱۲۸ بیتی استفاده می‌کند که بهره‌گیری از ۲ به توان ۱۲۸ آدرس یکتا را امکان‌پذیر خواهد کرد. این در حالی است که نسخه چهارم پروتکل اینترنت یا ۴ IPv که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، از استانداردهای قدیمی آدرس‌دهی است و فضای آدرسی ۳۲ بیتی دارد.

این امکان برای مشترکان ایرانسل در استان های تهران، البرز، مرکزی و قم فراهم شده بود تا سرویس اینترنت را در بستر ipv 6 دریافت کنند.
منبع:
http://blog.behcharge.com/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-ipv6/

…………………………………………………………………………………………………………………………
کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و شارژ مستقیم ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ و خرید بسته اینترنت و پرداخت قبض با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد.

Photo

Post has attachment

Nimbus Data حافظه SSD با حجم ۱۰۰ ترابایت را رو نمایی کرد.

حافظه های SSD با مقیاس گیگا بایت معرفی می شوند و روز به روز شاهد حافظه های SSD حجیم تر هستیم. حافظه های SSD با حجم ۱۰۰ ترابیات از شرکت NIMBUS DATA فاکتور سرعت را در اندازه ای معمول نگاه داشت و از نظر حجم آن را افزایش داده است تا کنون این شرکت حافظه SSD با حجم ۵۰ ترابایت هم معرفی کرده است اما اگر در رقبا دنبال گزینه ای می گردید سامسونگ شرکتی است که با حافظه SSD با حجم ۳۰ ترابایت در مقام بعدی ایستاده است. مصرف انرژی حافظه SSD تنها ۱ وات است و یعنی یک پنجم بهترین حافظه SSD دیگری در بازار وجود دارد.

Nimbus Data یک شرکت آمریکایی است که حافظه SSD با حجم ۱۰۰ ترابایت از نوع ۳٫۵ اینچی و سرعت خواندن ۵۰۰ مگا بایت بر ثانیه توسط این شرکت ارائه شد.
منبع:
http://blog.behcharge.com/%d8%ad%d8%a7%d9%81%d8%b8%d9%87-ssd-%d8%a8%d8%a7-%d8%ad%d8%ac%d9%85-%db%b1%db%b0%db%b0-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%aa/

————————————————————————————————

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

همچنین امکان خرید شارژ - پرداخت قبض و خرید بسته اینترنت با شماره گیری کد #۱۲۰۰*۷۸۹* از سیم کارت ایرانسل و رایتل وجود دارد
Photo


پیوستن آرین تل به جمع اپراتورهای مجازی تلفن همراه

اپراتورهای مجازی تلفن همراه

اپراتور مجازی تلفن همراه MVNO که برگزفته از Mobile Virtual Network Operator است یک نوع اپراتور موبایل است که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده ها نیست. این اپراتورها با یک اپراتور موبایل MNO که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده هاست قرارداد منقعد می کنند تا برای خریداری خدمات به شکل عمده از آن ها بتوانند به فروش با نام و برند اختصاصی خود بپردازند.

تعداد پروانه های صادر شده MVNO به هشت مورد رسید که با اعطای مجوز فعالیت تجاری در حوزه اپراتور مجازی تلفن همراه برای یک برند فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. شرکت ارتباطات آرین تل توانست همپای کیش‌سل پارس، توسعه ارتباطات همراه شاتل، پارسیان همراه لوتوس و های‌وب، پروانه اپراتور مجازی تلفن همراه «نوع اول» را دریافت کند.

کامل ترین مدل کسب و کاری این حوزه نوپا در ایران اپراتورهای مجازی است که به شبکه اپراتور میزبان دسترسی دارد و گاهی به شبکه هسته (Core) دسترسی ندارند.

در واقع این کار به‌نوعی خرده‌فروشی محسوب می‌شود و MVNO-ها به‌عنوان بازوی بازاریابی اپراتورهای اصلی موبایل عمل می‌کنند تا در شرایط رو به اشباع بازار، بتوانند ظرفیت خالی آن‌ها را فعال کنند.

تفاوت اپراتور مجازی تلفن همراه با اپراتور موبایل به شرح زیر است:

سرویس‌های اپراتور مجازی که به‌عنوان MVNO در کشور فعالیت خواهد کرد، مشابه سرویس‌های اپراتورهای موجود خواهد بود و عمده تفاوت بین آن‌ها، این است که MVNO-ها شبکه دسترسی یا همان طیف رادیویی ندارند.

این نوع اپراتورها با بستن قرارداد با یک اپراتور دیگر که دارای امکانات فیزیکی برای ارسال مکالمات و داده‌ها است، خدمات خود را به‌صورت عمده خریداری و سپس با نشان تجاری و برند خود اقدام به فروش خدمات تلفن همراه، در بازار خرده‌فروشی می‌کنند.
اپراتورهای مجازی تلفن همراه

اپراتورهای مجازی تلفن همراه

در دنیا نخستین MVNO توسط اپراتور دانمارکی TELE2 تشکیل شد و پس از آنکه موج این پدیده اروپا را فراگرفت، اپراتور مجازی موفق انگلیس در سال ۱۹۹۹ با برند Nextel به فروش خدمات مخابراتی اپراتور UK پرداخت. موفقیت این اپراتور فاقد شبکه و تجهیزات، به شکل‌گیری اپراتور مجازی «ویرجین موبایل» در آمریکا منجر شد.
http://blog.behcharge.com/%d9%be%db%8c%d9%88%d8%b3%d8%aa%d9%86-%d8%a2%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%84-%d8%a8%d9%87-%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d8%a7%d9%be%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2%db%8c/

—————————————————————————————

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

Post has attachment

آخرین مرحله طرح رجیستری سال ۹۶

آخرین مرحله از طرح رجیستری اجرا شد!

در آخرین روزهای سال ۹۶ طرح ریجستری موبایل شامل سه برند سونی ، تکنو، شیائومی از روز شنبه ۲۶ اسفند ماه آخرین مرحله را پشت سر می گذارد. برای ثبت و شناسه دار کردن گوشی های هوشمند وارداتی کشورمان محصولات سه کشور گفته شده شامل این طرح می باشند و خریداران باید از صحت اصالت گوشی اطمینان حاصل کنند و نسبت ثبت گوشی خود در شبکه ارتباطی کشور اقدام کنند.

براساس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی کشور صاحبان گوشی سونی،تکنو و شیائومی تا پایان ساعت ۲۴ روز ۲۵ اسفند شامل این طرح نمی شوند و گوشی آنها حتی بدون ثبت شناسه در شبکه ارتباطی کشور سرویس می گیرد و از بامداد ۲۶ اسفند ورود هر گوشی از سه شرکت گفته شده شامل طرح ریجستری خواهد بود و باید شناسه آن ثبت شود و در غیر این صورت بعد از یک ماه دیگر به این گوشی سرویس دهی نخواهد شد.


طرح رجیستری

قبل از آن از آذر ماه سال جاری طرح رجیستری برای هفت برند اپل، موتورولا، گ.گل، بلک بری، ال جی، نوکیا و هواوی اجرا شده است و گوشی هایی که براسا زمان اعلام شده شناسه آنها در شبکه گمرک و شبکه ارتباطی مطابقت نداشته باشد از دسترس خارج می گردد. گوشی های سامسونگ در سال آینده از نیمه فروردین شامل طرح رجیستری می شود.

تاکنون بیش از ۵۰ هزار گوشی در راستای طرح رجیستری توسط رگولاتوری قطع شده است.
-------------------------------------------------------------------------------
کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

Post has attachment

پیاده سازی فناوری شهر هوشمند

با پیاده سازی فناوری شهر هوشمند در وقت شهروندان صرفه جویی می کنیم.

سال ۲۰۱۸ سال پیشرفت‌های خیره ‌کننده برای شهر هوشمند خواهد بود. پیش بینی شده است طی چند سال اخیر، توسعه فناوری شهر هوشمند در مسیر پیشرفت قرار داشته است؛ اما گردانندگان شهرها در مواجهه با این مفهوم، رویکردهای متفاوتی در دستور کار خود قرار داده‌اند. می‌توان گفت تردید آن‌ها از آنجا ناشی می‌شود که برپایی شهر هوشمند به سرمایه گذاری زیادی نیاز دارد. سال ۲۰۱۸ سال متفاوتی برای این فناوری خواهد بود.

درحالی‌که شهرداران به دنبال این هستند که کجا و چگونه دست به پیاده‌سازی فناوری شهر هوشمند بزنند، اینتل با همکاری مؤسسه تحقیقاتی جونیپر ریسرچ در گزارشی به تشریح مزایای سرمایه‌گذاری در این فناوری برای شهروندان پرداخته‌اند.

این مطالعه ۲۰ شهر را از سراسر جهان در این چهار حوزه نوآوری کلیدی مورد بررسی قرار داده است: تحرک پذیری (Mobility)، مراقبت‌های بهداشتی، امنیت همگانی و بهره‌وری. سپس این گزارش، محاسبه کرده که فناوری‌های یادشده تا چه حد باعث صرفه‌جویی در وقت شهروندان می‌شوند.

این مطالعه نشان داده است که پیاده‌سازی فناوری شهر هوشمند در این چهار حوزه کلیدی باعث صرفه‌جویی ۱۲۵ ساعت در سال در وقت هر یک از شهروندان می‌شود.

به‌طور خاص، فناوری‌های مرتبط با تحرک پذیری از قبیل زیرساخت‌های فعال‌شده با اینترنت اشیاء می‌توانند تا ۶۰ ساعت در سال باعث صرفه‌جویی در وقت شهروندان بشوند. خدمات درمانی دیجیتال متصل نیز می‌توانند حدودا ۱۰ ساعت در سال، صرفه‌جویی در زمان به همراه داشته باشند. ابزارهای بهره‌وری از قبیل اپلیکیشن‌های شهری و خدمات دیجیتال نیز قادرند با ساده‌سازی امور اداری شهر تا ۲۱ ساعت در سال در وقت هر شهروند صرفه‌جویی کنند. پیاده‌سازی فناوری‌های مرتبط با امنیت همگانی هم می‌تواند با بهبود فرآیندهای اجرای قوانین و افزایش سرعت خدمات‌دهی نیروهای امدادی، نزدیک به ۳۵ ساعت در سال، زمان برای شهروندان ذخیره کند.

بسیاری از بحث‌های درگرفته در مورد برنامه‌ریزی برای برپایی شهر هوشمند، بر اموری از قبیل فناوری، چارچوب‌های قانونی موردنیاز و روش‌های تأمین مالی متمرکز شده است.
فناوری شهر هوشمند


سمیر شارما می گوید:

وقتی که با افراد عادی صحبت می‌کنید، نمی‌توانند در سطح شخصی، مزایای شهر هوشمند را درک کنند. در واقع این پرسش برای آن‌ها مطرح است که چگونه موارد ساده‌ای از قبیل پارک کردن سریع‌تر می‌تواند کمکی به من بکند؟ مطالعه‌ای که به‌تازگی انجام داده‌ایم به اندازه‌گیری مزیت‌های شهر هوشمند از نظر صرفه‌جویی در وقت پرداخته است؛ چرا که معمولا همه شهروندان با مسئله وقت دست به گریبان هستند.

وی می‌افزاید:

زمان، عاملی است که سلامتی و روابط شهروندان را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ از این‌رو می‌تواند سنجشی منطقی برای اندازه‌گیری رفاه مورد انتظار شهروندان از یک شهر باشد.

با این وجود، بسیاری از شهرها با استفاده بیش از حد از منابع، ناکارآمدی بیشتری را بر شهروندان خود تحمیل می‌کنند. برای مثال، در حال حاضر سرعت میانگین خودروها در ساعات اوج ترافیک در جاده‌های شهری، تنها ۶.۴ کیلومتر در ساعت است.

شارما در این رابطه می‌گوید:

این مشکل، روز به روز در حال بدتر شدن است. اکنون حدود نیمی از جمعیت جهان، ساکن شهرها هستند و تا سال ۲۰۳۰ انتظار می‌رود که از هر سه نفر، دو نفر در شهرها ساکن باشند. ما شاهد مهاجرتی عظیم و پیوسته از مناطق روستایی به نواحی شهری هستیم. در یک برآورد، هر هفته نزدیک به سه میلیون نفر در سراسر جهان، از روستاها راهی شهرها می‌شوند و می‌توان گفت مجموعا هر هفته یک شهر به بزرگی شیکاگو در جهان تشکیل می‌شود.

شارما انتظار دارد سال ۲۰۱۸ به دو دلیل عمده، نقطه عطفی برای توسعه شهرهای هوشمند باشد. اول اینکه چون منابع شهری ذاتا محدود است و شبکه‌های اجتماعی ممکن است به تحرکات سیاسی بینجامند، مطالبه شهروندان برای بهبود امور شهری امری اجتناب‌ناپذیر است. مهم‌تر از این، فناوری تا به امروز به حدی از بلوغ رسیده است که پیاده‌سازی شهر هوشمند، مقرون‌به‌صرفه باشد.

گزارش اینتل، نشان می‌دهد که سنگاپور، لندن، نیویورک، سان‌فرانسیسکو و شیکاگو پیشرفته‌ترین شهرهای جهان هستند. همچنین در این گزارش، اینتل به روش‌هایی اشاره کرده است که می‌تواند به شهرها برای پی‌ریزی زیرساخت‌های هوشمند کمک کند. از جمله در پورتلند و سن دیه‌گو، گردانندگان شهر اقدام به نصب سنسورهای Current CityIQ (ساخته‌شده با همکاری اینتل، جی‌ای و AT&T) کرده‌اند که تیرهای چراغ برق را تبدیل به برج‌های دیده‌بانی زیرساخت دیجیتال شهر می‌کند. علاوه بر این، اینتل برای تسهیل ارائه خدمات درمانی از راه دور، پلتفرمی به نام Health Application Platform توسعه داده است.

شارما به شهرداران توصیه می‌کند که به‌سرعت، تحولات فناوری شهر هوشمند را دنبال کنند؛ اما کاملا هوشمندانه و مبتنی بر روش‌شناسی علمی.

وی در انتها می‌افزاید:

شما بزرگراه‌ها را برای حل معضل ترافیک در ۵ سال آینده نمی‌سازید، بلکه آن‌ها را برای افق ۳۰ تا ۵۰ سال آینده احداث می‌کنید. در واقع، این آینده است که به ما می‌گوید باید به کدام سمت حرکت کنیم.

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم همراه اول و ایرانسل- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com

Post has attachment

وزیر ارتباطات در خصوص امنیت کدهای USSD‌ با اپراتورها اتمام حجت کرد

اپراتورها تضمین امنیت نکنند USSD قطع می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مباحث اخیر مطرح شده در مورد قطع سرویس USSD در کشور تاکید کرد که اگر اپراتورها نتوانند از عهده تضمین امنیت بسترهای USSD بربیایند، قطعا نظر ما هم این است که این شیوه ادامه پیدا نکند.

محمد جواد آذری جهرمی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – امروز در جریان بازدید خود از خبرگزاری دانشجویان ایران در پاسخ به سوالی درباره مباحث مطرح شده در روزهای اخیر مربوط به قطع سرویس‌های USSD، اظهار کرد: در هر صورت تصمیم بانک مرکزی در کلیت خودش تصمیم درستی است و این‌که امنیت را در خدمات بانکی لحاظ کنیم یک ضرورت درست است. چرا که اکنون در بستر USSD، از دکل مخابراتی تا شبکه بانکی، اطلاعات کارت مشتریان را در دست دارند و این خود یک مخاطره است.

وی با بیان این‌که USSD از ابتدا با مجوز خود بانک مرکزی به وجود آمده است، بیان کرد: بخش عمده‌ای از خرید مردم از خدمات اپراتورها بر روی بستر USSD انجام می‌شود، بنابراین زمانی که سرویسی دارای محبوبیت در بهره‌برداری است، اگر بخواهیم تغییراتی در آن انجام دهیم، باید تاثیرات آن را در بازار نیز بسنجیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تایید نگاه بانک مرکزی درباره لحاظ کردن مسائل امنیتی مشتریان بانک‌ها ادامه داد: با این حال باید ملاحظات را در انجام اینگونه تغییرات در نظر گرفت. در حال حاضر بعد از USSD ها بیشترین خرید شارژها از خرید دستگاه‌های POS انجام می‌شود، اما خرید از طریق دستگاه‌های POS گاهی گزارش شده تا سقف ۱۵۰۰ تومان درباره کارت شارژهای ۱۰ هزار تومانی برای مشتریان هزینه داشته است.

وی این اتفاق را موجب کاهش بازار حوزه ICT و متضرر شدن مردم دانست و گفت: به همین ترتیب اقتصاد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کوچک‌تر می‌شود و علت آن هم کاهش خرید مردم از خدمات این حوزه است که ما نمی‌توانیم در قبال این مساله بی‌تفاوت باشیم.

آذری جهرمی با بیان این‌که همان‌طور که بانک مرکزی تنظیم‌کننده روابط بانکی در کشور است ما هم به عنوان وزارت ارتباطات، تنظیم‌کننده مقرارت ارتباطاتی در کشور هستیم، ادامه داد: در صحبتی که با آقای دکتر سیف داشتیم، برای ایشان تشریح کردیم که این اقدام تبعاتی به همراه دارد و به همین خاطر اعضای سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نشست مفصلی با مسئولان بانک مرکزی داشتند و اپراتورها گفتند که اگر مساله امنیت این تراکنش‌ها است که ما آن را امن می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد نتیجه این نشست‌ها مطرح کرد: قرار شد تا یکسری اقدامات را سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در جهت خواسته‌های بانک مرکزی انجام دهد تا امنیت بستر USSD تضمین شود. در همین راستا کمیته‌ای نیز برای پیگیری خواسته‌های بانک مرکزی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: البته یکسری مباحث میان دو گروه در بازار که برروی اپلیکیشن‌ها و USSD‌ها کار می‌کنند وجود دارد و چون این دو دسته با هم رقابت دارند هر کدام سعی می‌کنند تا بازار دیگری را از آن خود کنند. این‌که آنها با همدیگر رقابت می‌کنند، مساله نیست بلکه مساله این است که مردم از این مجرا آسیب نبینند.

به گزارش ایسنا، اخیرا بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌ها ابلاغ کرد که در نتیجه تغییراتی در انجام تراکنش‌های مالی، دسترسی به حساب‌ مشتریان بانک‌ها برای عواملی غیر از بانک یا ارایه دهنده خدمات پرداخت محدود شده و از امنیت بالاتری برخوردار می‌شود.

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی نباید اطلاعات حساس کارت مشتریان از جمله رمز دوم آنها از مسیرهایی که فاقد رمزنگاری مناسب بوده و امکان ذخیره سازی یا مشاهده آن توسط عواملی غیر از بانک یا ارایه دهنده خدمات پرداخت وجود دارد، مبادله شود.

بر این اساس قرار بود از نیمه بهمن ماه امسال تراکنش‌های فاقد رمزنگاری از مبدأ تا مقصد وجود نداشته باشد، مگر برای پرداخت قبوض عمومی از جمله آب، برق، گاز و تلفن شهری. همچنین قرار است در صورت اجرای این مصوبه تراکنش‌های مربوط به خرید شارژ و یا پرداخت قبض‌های ویژه در شبکه‌های شتاب و شاپرک نیز پذیرش و پردازش نشود، به عبارتی اطلاعات رمزنگاری شده هستند که پذیرش می‌شوند. در این حالت پردازش از کدهای ussd که اطلاعات در آنجا به صورت رمزنگاری نیستند محدود به پرداخت قبوض عمومی می‌شود و این اپلیکیش ‌هایی که خود بانک‌ها طراحی کردند هستند که جایگزین آنها خواهند شد.

منبع:
http://blog.behcharge.com/%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa-%da%a9%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-ussd/

کاربران عزیز می توانند برای خرید شارژ و شارژ مستقیم- خرید شارژ سیم‌کارت‌های خارجی و پرداخت قبض و همچنین خرید شارژ وایمکس به سایت بهشارژ مراجعه کنند.

www.BehCharge.com
Photo
Wait while more posts are being loaded