Profile

Cover photo
Limbo.mk
8 followers|87,327 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Limbo.mk

Shared publicly  - 
18 годишен тинејџер избоден е до смрт во една од најпрометните улици во Лондон Во моментот кога бил нападнат на улицата Оксфорд имало 1000 купувачи, а тинејџерот е избоден во најголемата гужва. Почин...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Хирург и медицински техничар од американската клиника Мајово во Џексонвил загинаа во несреќа што се случи кога хеликоптер во кој пренесувале срце за трансплантација, се урнал на север во Флорида....
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Врз основа на пријавен настан и спроведени истражни дејствија од страна на НК на ПС Кисела Вода констатирано е дека во текот на изминатите две години заклучно со 16 овој месец, пријавениот Ј.И. (57) о...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, испрати писмо на сочуство до претседателот на Федерална Република Нигерија, г-дин Гудлак Џонатан, по повод загубените животи во неодамнешните те...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Степенот на реализација на активностите за изградба на технолошко-индустриските развојни зони и планот за нивна реализација за идната година, се меѓу најзначајните заклучоци на вчерашната седница на Е...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Во експлозија во католичка црква во Нигерија во близина на главниот град Абуја, во неделата на Божиќ загинаа најмалку 19 луѓе, изјавил извор од спасувачките служби. Експлозијата со непознато потекло ...
1
1
Add a comment...
Have them in circles
8 people
Robert Sofronijoski's profile photo
iDevelop AD's profile photo
tome petrov's profile photo
Dragan Manasiev's profile photo
Limbo Mk's profile photo

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Висока делегација на Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, предводена од министерката за внатрешни работи м-р Гордана Јанкулоска и директорот на БЈБ м-р Љупчо Тодо...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Град Скопје, деновиве, во печатените медиуми објави Јавен повик, на којшто можат да се пријават сите заинтересирани граѓани, лица со оштетен вид, лица со оштетен слух, лица со телесно оштетување, лица...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорѓе Иванов на 26.12.2011, го додели признанието “Повелба на Република Македонија” на установата за уметнички дејности “Скопски Џез Фестива...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Малолетничка деликвенција, Меѓународно приватно право, Филозофија на право, Казнено право, Практика на односи со јавноста, Историја на политичките идеи... се меѓу 17-те нови наслови од областа на прав...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
Против 52-годишниот хрватски почесен конзул во Битола, кој додека управувал со автомобил со дипломатски регистерски таблички удрил пешак, а потоа побегнал од местото на несреќата и на повредениот не м...
1
1
Add a comment...

Limbo.mk

Shared publicly  - 
За љубителите на НБА кошарката, асоцијацијата на НБА им овозможува бесплатно следење на натпреварите од 25.12.11 до 09.01.12 со League Pass-от За повеќе детали можете да се логирате на следниов ...
1
Add a comment...
People
Have them in circles
8 people
Robert Sofronijoski's profile photo
iDevelop AD's profile photo
tome petrov's profile photo
Dragan Manasiev's profile photo
Limbo Mk's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Introduction
Официјален Google+ профил на веб порталот www.limbo.mk - Портал за забава, новости и информации.
Links