Profile cover photo
Profile photo
ST Mühendislik
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
Radar Kesit Alanı Simülasyonu

Nesnenin saçılma özellikleri, nesnenin elektromanyetik dalgalara maruz kalması durumunda saçılan enerjinin dağılımıyla ilgilidir. Nesnenin şekli, boyutu ve malzemesinin özelliklerine bağlı olarak, gelen dalgalar yansıtılabilir, birden fazla yönde dağılabilir veya nesne tarafından soğurulabilir. Yapıların saçılma özelliklerinin önemli olduğu iki senaryo vardır:
1- Örneğin çarpışma algılama ve önleme sistemleri için “non-cooperative” teknolojiyle nesneleri algılayan sistemler tasarlama
2- Tespit etme yeteneğini arttırma veya engelleme amacıyla nesne tasarlama; örneğin hayalet uçak
Add a comment...

Post has attachment
solidThinking Click2Cast yazılımını kullanarak 5 kolay adımla metal döküm simülasyonunu gerçekleştirebilir, sonuçları değerlendirerek tasarımınızdaki olası problemleri tespit edebilirisiniz
Add a comment...

Post has attachment
HyperMesh içerisinde yer alan Transformation aracı, elemanların ve tanımlı olan sınır koşullarının (kuvvet, mesnet) translate, rotate, reflect ve scale işlemlerinin birden fazla kopyasıyla, kolay ve hızlı şekilde yapılmasını sağlamaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Mikroşerit Antenler ve Devreler

Ticari ve askeri uygulamalarda mikroşerit antenlerin araştırma ve geliştirmeleri için oldukça aktif çalışmalar yapılmaktadır. Düşük maliyet, hafiflik, küçük boyutlar ve hacim ile toplu imalatın kolaylığı, çoğu zaman bu antenlerin tercih edilmesine neden olmaktadır. Mikroşerit antenler ve devreler, mobil uydu iletişimi, direkt yayın sistemi (DBS), küresel konumlandırma sistemi (GPS), biyomedikal, uçak, füze, radar gibi askeri uygulamalarda kullanılmaktadır.
Add a comment...

Post has attachment
Sac metal şekillendirme sürecinin başında sac açınım fizibilite analizinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sac açınımı , bant üzerine yerleştirilmesi ve atık sac miktarını, solidThinking Click2Form yazılımını kullanarak kolay ve hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
DC Motorun Bir Boyutlu (1D) Modellenmesi ve Simülasyunu

DC motorlar yüksek torka sahip olması ve gerilim polaritesiyle dönüş yönünün kolayca değiştirilmesi sebebiyle günlük hayatımızda hemen hemen her elektronik cihazda bulunmaktadır.

Bu örnekte, DC motor sistemi tasarımı bir boyutlu (1D) sistem modelleme yazılımı solidThinking Activate’de bulunan blok kütüphanesi kullanılarak gerçekleştirilmiştir. solidThinking Activate ile birlikte kurulu gelen Modelica tabanlı blok kütüphaneleriyle (elektrik, mekanik, termal ve magnetik ) sistemleri kolayca tasarlayabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Web Semineri : OptiStruct 2017 & Güncellemelerdeki Yeni Özellikler

HyperWorks CAE simülasyon paketinde yer alan ; statik, dinamik ve termal yükler altında, lineer ve non-lineer problemlerin analizi ve optimizasyonunda kullanılan OptiStruct çözücüsünün 2017 ve güncelleme versiyonları ( 2017.1, 2017.2 , 2017.2.2 ) yüzlerce yeni özellik ve geliştirme içermektedir.

Düzenleyeceğimiz web seminerine katılarak Non-Linear, NVH, Yorulma, Termal, Optimizasyon başlıklarındaki yeni özellikler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Yeni pozisyonların eklendiği güncel iş ilanlarımızın detaylarına sitemizden erişebilirsiniz.
- Sistem Modelleme Mühendisi
- Yapısal Analizler (Explicit FEA)
- Yapısal Analizler (Implicit FEA)
- Dinamik Sistem Modelleme
- Endüstriyel Tasarımcı
- Model Tabanlı Yazılım Mühendisi
- Elektromanyetik
- Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği
Add a comment...

Post has attachment
solidThinking Compose 2017.2 Yayınlandı !

Matris tabanlı ileri seviye nümerik hesaplama yazılımı Compose 2017.2 versiyonundaki bazı yenilikler :
- Yeni fonksiyonlar : importdata, xlsread, xlswrite, checksyntax, circshift
- Compose arayüzünden OML fonksiyonlarını kaydederek HyperGraph, HyperStudy, MotionView ve HyperMesh Matrix Browser da yeniden kullanma olanağı
Add a comment...

Post has attachment
HyperMesh 2017.1 Yenilikler Web Semineri

13 Temmuz günü Web seminerimize katılarak HyperMesh 2017.1 versiyonundaki yeni özellikler ve geliştirmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded