Profile cover photo
Profile photo
Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi
About
Posts

Post has attachment
                                            Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?
Kızlık zarı halk arasında bakirelik olarak bilinir. Vajinan 2-3 cm içinde bulunan ve 2-3 mm kalınlığında ( her kadında farklı kızlık zarı yapısı olabilir) olan dokudur. Bazı ülkelerde kızlık zarına çok önem verirken bazı ülkelerde ise fazla önem verilmez. Bazı insanlar kızlık zarı olmadan doğar ya da küçük yaşta jimnastikle uğraşmak, ata veya bisiklete binmek kızlık zarına zarar verebilir.
Günümüzde ilerleyen tıp ile birlikte kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Peki, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Kızlık zarı dikimi iki şekilde olmaktadır. Bir tanesi genelde  "geçici kızlık zarı dikimi" veya "geçici yöntem kızlık zarı dikimi" olarak adlan­dırılan ve planlanan cinsel ilişkiden orta­lama en geç 1 Hafta öncesi yapılan bir kızlık zarı dikme şeklidir. Kızlık zarına kendili­ğinden kaybolan iplikler (hızlı eriyen ipler) ile bir çeşit kalan zar parçalarını birleştirme veya zar olmadığı durumlarda duvarlarda uygun alanları birleştirme ile ilişki anında penis bu dokuları, dikili oldukları yerlerden ayrılarak bu sırada yırtılan dokudan kan gelmesi­ni sağlamaktadır. 
Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Sorusuna cevap arıyorsanız bu yazı sizi bilgilendirmek için oldukça uygundur.
Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? Herkesin merak ettiği bir durumdur. Kızlık zarı dikimi günümüzde oldukça yaygın olarak yapılmaktadır. Eğer böyle bir karar aldıysanız iyi bir araştırma yapmalısınız.
Ve bu işlemi bir uzmana danışarak yaptırmalısınız.
Detaylı Bilgi İçin + 90 212 241 30 10
Photo
Add a comment...

Post has attachment


Kızlık zarı, kızlar için çok önemli olan bir yapıdır. Kızlık zarı, Latince hymen diye adlandırılmaktadır. Bu zar, anatomik olarak vücuda bir yararı ya da zararı olmayan, vajinanın yanaklarına bağlı olarak 1- 1,5 cm içeride olan, zorlandığında yırtılarak kanayan bir yapıdır. Kızlık zarının yırtılması birçok sebepten dolayı olabilir. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır konusuna gelince, bunu kendi başınıza anlamanın imkânı yoktur. Bu yapının bozulup bozulmadığını yalnızca bir doktora başvurarak, doktorun muayenesi sonucu öğrenebilirsiniz.
Kızlık zarı, mastürbasyon ve ilişki gibi durumlarda parçalanır ve kanar. Fakat bazen istenmeyen durumlardan dolayı da kızlık zarının zedelendiği görülmüştür. Örneğin; şiddetli bir trafik kazasında kızlık zarı yırtılabilmektedir. Bu durumun aksine, kızlık zarının ilişki ve benzeri durumlarda yırtılmadığı da görülebilmektedir. Genelde elastik kızlık zarı diye adlandırdığımız kızlık zarları kolay kolay yırtılmazlar. Bu tip zarlar doktor tarafından cerrahi müdahale uygulanarak veya doğum sırasında yırtılmaktadırlar. Kızlık zarının ortası, yapısı gereği deliktir. Bu deliğin amacı adet kanaması ve bazı salgıların bu delikten çıkarak dışarı atılmasını sağlamaktır. Bazı insanlarda bu açıklık yoktur ve adet kanaması sonucu oluşan sıvı dışarı çıkamaz. Dışarı atılamayan bu sıvılardan dolayı kişi rahatsız olur. Bu tip durumlar cerrahi müdahale gerektirmektedir.
Kızlık zarı dikim işlemi, hastanın isteğine göre iki farklı yolla yapılabilmektedir. Bu yollardan biri geçici kızlık zarı dikimi dediğimizi planlanan ilişkiden 3-5 gün önce uygulananıdır. Diğeri ise kızlık zarının tamiri esasına dayanan ve planlanan ilişkiden seneler önce uygulanabilenidir. Bu yöntem geçici kızlık zarı yönteminden daha güvenli olan bir yöntemdir. Kızlık zarı dikimi her ne kadar yapılsa da sonrasında hekiminizin kontrolü çok önemlidir.
Eğer kızlık zarı dikimi ve bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız, + 90 212 241 30 10
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded