Profile cover photo
Profile photo
VCCFoundation
Vocational Competence Certificate (VCC) to jednolity system kształcenia i certyfikacji kompetencji zawodowych.
Vocational Competence Certificate (VCC) to jednolity system kształcenia i certyfikacji kompetencji zawodowych.
About
Posts

Post has attachment
Coraz większe zainteresowanie Specjalistami ds. funduszy unijnych z certyfikatem VCC w Serbii i Chorwacji

Pierwsze z sukcesem zakończone certyfikowane szkolenia oraz egzaminy VCC w obszarze Specjalista ds. funduszy unijnych odbyły się w Serbii. Posiadająca status Akademii Edukacyjnej firma CPS Academy Belgrade przeszkoliła przyszłych pracowników oraz niezależnych wykonawców nowo tworzonego Biura Pozyskiwania Funduszy Europejskich przy Ministerstwie Pracy, Zatrudnienia i Spraw Socjalnych.

Uczestnicy kursu, dzięki wcześniejszej lokalizacji modułu VCC, mieli możliwość kształcenia oraz zdawania egzaminów w języku ojczystym. Jedna z kursantek, która pełni funkcję konsultanta dla wielu władz samorządowych miast w zakresie realizacji projektów z wykorzystaniem środków UE, uzyskała również akredytację trenerską.

"Zauważenie przez Ministerstwo Pracy zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie funduszy UE jest wielkim krokiem dla całego kraju, a także znaczącym punktem w rozwoju VCC w Serbii. Daje nam przede wszystkim uznanie na szczeblu rządowym jako kluczowej instytucji edukacyjnej w kraju w tym obszarze. Spodziewamy się, że inne resorty będą również wysyłać kandydatów na przeszkolenie jak tylko zaczną działać ich komórki odpowiedzialne za fundusze europejskie. Oczekujemy również, że w wyniku naszej współpracy z Ministerstwem, władze lokalne i regionalne urzędy zauważą korzyści z posiadania certyfikowanych w VCC Specjalistów ds. pozyskiwania funduszy UE wśród swoich pracowników" – mówi Anđelija Tanasijević, Właściciel CPS Academy Belgrade.

Również w Chorwacji, przy współpracy z lokalnym partnerem - firmą Cognita, już we wrześniu zostaną uruchomione pierwsze kursy VCC z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich. Obecnie trwają ostatnie prace lokalizacyjne, mające na celu przetłumaczenie i dostosowanie modułu do wymagań rynku chorwackiego.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Z cyklu "Ekspert VCC radzi"
Najnowszy artykuł Marty Szczodrak, Doradcy zawodowego VCC, "Pracodawcy zatrudniają chętniej, ale mają problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników" już na naszej stronie internetowej.

http://vccsystem.eu/kacik-eksperta/ekspert-radzi/
Add a comment...

Post has attachment
Jakich kompetencji brakuje pracującym?

Prowadzone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie badania dot. kompetencji i zapotrzebowania na szkolenia wśród małopolskich przedsiębiorców wskazują, że największe braki w kompetencjach swoich pracowników pracodawcy wskazują w obszarze typowo zawodowym. Na drugim miejscu są kompetencje społeczne (cechy indywidualne i interpersonalne), które jednocześnie pracodawcy wskazują na najbardziej kluczowe w procesie rekrutacji i zatrudniania pracowników.
 
Pracodawca - Rynek- Pracownik, Badanie zapotrzebowania na pracowników wśród małopolskich pracodawców 2013, wyd. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Kraków 2014
Photo
Add a comment...

Post has attachment
O VCC można będzie posłuchać w Chorwacji.

Już 11 czerwca w Zagrzebiu prezentacja systemu VCC dla przedstawicieli świata biznesu, edukacji i organizacji rządowych zorganizowana przy współudziale partnerów VCC: firmy Syntea oraz chorwackiej firmy Cognita. Szczegółowy program oraz rejestracja na stronie wydarzenia:

http://www.cognita.hr/cognita/obavijesti/pozivamo-vas-na-besplatnu-prezentaciju-programa-vocational-competence-certificate?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=Stručnjak+za+EU+fondove+i+poljska+iskustva
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded