Profile cover photo
Profile photo
Skalik Robert, lek. med. Spec. kardiolog. Specjalistyczna praktyka lekarska
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
W celu uzyskania szczegółowych informacji ofertowych zachęcamy wszystkich Państwa do nawiązania kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego. Przypominamy, że nasze gabinety mieszczą się we Wrocławiu oraz w Oleśnicy. Dokładne dane teleadresowe umieszczone zostały pod adresem: http://kardiologwroclaw.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Pamiętajcie Państwo, że nadmiar glukozy przyczynia się do powstawania cukrzycy. Cukrzyca to poważne schorzenie, które nie tylko uszkadza naczynia krwionośne, ale również zwiększa ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca i zawału: http://kardiologwroclaw.com.pl/.
Add a comment...

Post has attachment
Nadmiar trójglicerydów oraz złego cholesterolu przyczynia się do powstawania problemów z układem krążenia, a w konsekwencji do zawału mięśnia sercowego. Warto wiedzieć, że jeżeli normy przekroczone są nie o więcej niż 25%, to dieta pomoże w poprawieniu wyników. Po więcej informacji zapraszamy na: http://kardiologwroclaw.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Zawsze przypominamy naszym pacjentom, że lepiej zapobiegać niż leczyć. O tej zasadzie powinny pamiętać szczególnie osoby, które przebyły zawał serca, ludzie otyli oraz wszyscy po pięćdziesiątym roku życia. To bardzo ważne, ponieważ często zdarza się, że dopiero kontrola lekarska wykazuje nieprawidłowości w pracy serca. Zapraszamy na konsultacje: http://kardiologwroclaw.com.pl/.
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli chcecie Państwo, aby Wasze serce było zdrowe, to koniecznie wyeliminujcie ze swojej diety klasyczny olej roślinny. Zamienić go można na oliwę z oliwek lub inne oleje roślinne tłoczone na zimno. Więcej informacji na ten temat umieszczonych zostało pod adresem: http://kardiologwroclaw.com.pl/.
Photo
Add a comment...

Warto regularnie monitorować swoje ciśnienie tętnicze. Nadciśnienie wiąże się z ryzykiem wystąpienia poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego. Pamiętajcie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zapraszamy: kardiologwroclaw.com.pl.
Add a comment...

Post has attachment
Pamiętajcie, że czarna i zielona herbata zawierają związki chemiczne, które obniżają poziom cholesterolu we krwi. Dzięki regularnemu piciu herbaty zwiększa się wydolność tętnic, a popijanie jej przed snem wpływa pozytywnie na zmniejszenie stresu (kardiologwroclaw.com.pl).
Photo
Add a comment...

Odpowiednie dbanie o serce oznacza również odpowiednią dietę. Zawsze powtarzamy pacjentom, że na ich talerzu powinny znajdować się przede wszystkim świeże owoce i warzywa oraz źródła roślinnego białka, takie jak oliwa z oliwek czy fasola. Po więcej informacji zapraszamy na: kardiologwroclaw.com.pl.
Add a comment...

Post has attachment
Pamiętajcie, że jakikolwiek rodzaj aktywności zmniejsza ryzyko zachorowań, ale bieganie ma zdecydowaną przewagę nad innymi formami ruchu. Według najnowszych badań jogging nawet w wolnym tempie i nieregularny zmniejsza ryzyko śmierci z powodu choroby serca aż o 45%. Więcej informacji na ten temat umieszczonych zostało pod adresem: kardiologwroclaw.com.pl.
Photo
Add a comment...

Ostatnie statystyki pokazują, że choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci wśród kobiet i dotykają aż 1/4 spośród nich. O wiele bardziej prawdopodobne, że dorosła kobieta zachoruje na serce, niż na raka piersi. Po więcej informacji zapraszamy na: kardiologwroclaw.com.pl.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded