Profile cover photo
Profile photo
Migaj Eu
55 followers -
www.migaj.eu
www.migaj.eu

55 followers
About
Posts

Post has attachment
Na naszej aplikacji mobilnej znajdziesz alfabet, znaki, zwroty czy lekcje. A to wszystko zupełnie bezpłatnie :)
Photo

Post has attachment
Od dzisiaj zaczynamy promocję naszej aplikacji dzięki której możesz zacząć naukę polskiego języka migowego (PJM) od podstaw lub rozwijać swoje umiejętności.
Photo

Post has attachment
Już od września zapraszamy w Poznaniu do nowego biura naszego Projektu w Nobel Tower! :)
Photo

Post has attachment
Stephen Torrence znów przygotował teledysk w języku migowym - pamiętacie piosenkę z naszego koncertu? ;) Możecie pomóc Stephenowi w przygotowaniu kolejnych utworów tutaj: http://www.patreon.com/captainvalor #signlanguage  

Post has shared content
Po naszym koncercie w Poznaniu Stephen Torrence postanowił wrócić do migania piosenek! Chce produkować więcej teledysków, w jeszcze lepszej jakości, jeśli chcecie mu w tym pomóc - odwiedźcie jego stronę http://www.patreon.com/captainvalor Na patronów czeka wiele niespodzianek, o których Stephen opowiada w filmiku - dostępne są polskie napisy!
I'm producing new #ASL videos! Support me on @Patreon today and get an exclusive sneak peak at my latest song

Post has attachment
Zdjęcia z koncertu Stephena Torrence'a 16 maja 2014 r.
fot. Jędrzej Hiller / wkolko.pl 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Koncert Stephena Torrence'a
28 Photos - View album

Post has attachment
Kilka słów o nas :)

Post has attachment
O pierwszym maja z przymrużeniem oka ;) A już 16 maja Stephen Torrence wykona ten utwór na żywo na koncercie w Poznaniu!

Post has attachment

Post has attachment
Słyszące psy dla Głuchych

Nie jest niczym nadzwyczajnym widok psa prowadzącego osobę niewidomą – zapewne każdy z nas widział w swoim życiu takie specjalnie wyszkolone psy. Ale czy kiedykolwiek mieliście okazję zobaczyć psa pomagającego Głuchemu?
Tak, to prawda, psy mogą być szkolone także do pomocy Głuchym. Są one nazywane „słyszącymi uszami”, „psami pomocnikami”, „psami dającymi sygnały” czy „słyszącymi przewodnikami”. Spełniają funkcje podobne do psów przewodników dla osób niewidomych, ale ich rolą jest bycie „uszami” zamiast „oczami”.
Szkolenia psów dla niesłyszących rozpoczęły się w 1982 roku w Saunderton pobliżu Princes Risborough w USA.
Psy szkolone są w zakresie rozróżniania dźwięków takich jak syrena, alarm przeciwpożarowy, płaczące dziecko, telefon czy klakson i alarmowania o nich swoich właścicieli. Przez 3 do 5 miesięcy uczy się je posłuszeństwa, poprawnego rozpoznawania i reagowania na dźwięki oraz odpowiedzi na sygnały głosowe i migowe.
Osoba, która chciałaby posiadać takiego „słyszącego psa” musi przejść najpierw przez tygodniowy trening z psem, aby nauczyli się ze sobą współpracować. Taki okres próbny to także czas, by potencjalny właściciel i pies związali się ze sobą. Jeśli wypracują dobrą relację, kandydat staje się właścicielem psa.
Psy te są naprawdę niezwykłe – pomagają właścicielom nie tylko dlatego, że zostały do tego wyszkolone, ale także dlatego, że po prostu ich kochają. Nic nie daje im większego poczucia, że są ważne i kochane niż to, że są nieodłączną częścią życia swoich właścicieli. 

Źródło: Start ASL: http://www.start-american-sign-language.com/hearing-dogs.html
Photo
Wait while more posts are being loaded