Profile cover photo
Profile photo
Baby City - Niepubliczny Żłobek i Europejskie Przedszkole Ekologiczne
21 followers -
Baby City to przedszkole i żłobek na warszawskiej Sadybie, które warto odwiedzić.
Baby City to przedszkole i żłobek na warszawskiej Sadybie, które warto odwiedzić.

21 followers
About
Baby City - Niepubliczny Żłobek i Europejskie Przedszkole Ekologiczne's posts

Biedroneczki zakończyły 3-tygodniowy projekt poświęcony czterem porom roku. Podczas realizacji projektu dzieci brały udział w różnorodnych aktywnościach:  
wysłuchaliśmy „The Four Seasons” Antonio Vivaldiego, zgadywaliśmy, których pór roku dotyczy dany utwór i podczas słuchania opowiadaliśmy, co widzimy.
Czytaliśmy książeczki oraz oglądaliśmy film związane z tematem pór roku i odpowiedzieliśmy na pytania dotyczące treści.
Nie zabrakło zabaw ruchowych: chodziliśmy przy utworze „The Four Seasons” i wykonywaliśmy czynności przypisane porom roku;  bawiliśmy się na macie edukacyjnej „Months and Seasons” - skakaliśmy kolejno na pola z nazwami miesięcy.  Biedronkom szczególnie przypadła do gustu zabawa „True/False Chairs” - najpierw słuchały informacji o porach roku i miesiącach i siadały na czas na krzesełka ustawione po dwóch stronach sali oznaczonych kolorem zielonym (true) i czerwonym (false), np. „We celebrate Halloween in March” - false, „In summer we can build a sandcastle” - true.
Zrobiliśmy galaretkę w kolorach czterech pór roku, omówiliśmy składniki i czynności potrzebne do jej zrobienia.  
Wykonaliśmy pracę plastyczną „My favourite season” - po obejrzeniu zdjęć drzew udekorowaliśmy je przy użyciu farb i mówiliśmy „My favourite season is...”.
Nie zabrakło trudniejszych wyzwań jak zadania z czytania globalnego, quiz wiedzy o porach roku czy formułowanie zdań o różnicach związanych z porami roku.

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Ladybirds
12 Photos - View album

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Say Hello To The World
16 Photos - View album

Post has attachment
W roku szkolnym 2013/2014 Baby City przystąpiło do międzynarodowego projektu Say Hello To The World. Grupy Świetlików, Motylków oraz Biedronek pod wodzą swoich anglistów szykują prezentacje dla rówieśników z zagranicy. Dzieci, posługując się językiem angielskim, prezentują nowym znajomym swoje otoczenie,   elementy naszej kultury, a najwięcej śmiechu jest przy nauce polskich słówek. Świetliki poznają kulturę i język Litwy, Motylki - Chorwacji a Biedronki –Słowenii. Do tej pory odbyły się łączności internetowe pod hasłami „This Is Me” oraz „This Is My Family”. Obecnie grupy szykują się do prezentacji swojego przedszkola.
Więcej informacji na temat projektu: http://www.sayhellototheworld.eu/en
Photo

Post has attachment
Nasza strona poświęcona jest wszystkich wydarzeń związanych z aktywnościami kulturalno - językowymi w Baby City. Po więcej zapraszamy na stronę www.babycity.com.pl
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded