Profile cover photo
Profile photo
‫شرکت سامیکس‬‎
89 followers -
سامیکس پیشرو در ارائه سرویس های مشاوره و پیاده سازی بر بستر تکنولوژی های مایکروسافت است
سامیکس پیشرو در ارائه سرویس های مشاوره و پیاده سازی بر بستر تکنولوژی های مایکروسافت است

89 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
وقتی همه ی کارها و پروژه ها طبق برنامه پیش می روند و طبق موعد های تحویل به اتمام می رسند زندگی لذت بخش می شود. شیرپوینت می تواند با سازماندهی کردن کار تیمی حول مایلستون ها و وظایف کلیدی کمک شایانی بکند. تخصیص وظایف به افراد، پیگیری و اولویت بندی ها در واقع ضامن اتمام به موقع فعالیت ها می باشد. البته از تایم لاین و خلاصه پروژه ها هم نباید غافل شد جزئیات مهمی از پروژه به همراه فعالیت های از موعد گذشته، مایلستون ها گام های بعدی همگی در نماهای گرافیکی در این دو جمع شده اند. 
http://www.samix.org/blog/Lists/Posts/Post.aspx?ID=32
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
شیرپوینت خیلی بیشتر از این حرفهاست. از همه قابلیت های آن استفاده کنید.
در حال حاضر شیرپوینت بطور گسترده در سرتاسر دنیا در حال استفاده است. بازارهای app زیادی هم وجود دارند که مایکروسافت یکی از آنهاست. با این حال پتانسیل و قابلیت های بالقوه شیرپوینت خیلی از جاها هدر می رود. چرا؟
دلیل این امر بنا به مورد ممکن است متفاوت باشد، اما آنچه در بین همه این موارد مشترک است، این است که: معمولا شیرپوینت با این هدف پیاده سازی می شود که بعد از پیاده سازی کاربردهای مختلفی را همزمان پاسخ دهد. اینطور به نظر می رسد که هدف و نیت اصلی در بسیاری از مواقع خیلی خوب است،اما واقعیت و آمار نشان می دهد که شیرپوینت بعد از پیاده سازی اولیه توسعه بیشتری نمی یابد و با نیازها منطبق نمی شود.
http://www.samix.org/blog/Lists/Posts/Post.aspx?ID=27
Photo
Add a comment...

Post has attachment

اینترانت 2.0
بخش دوم-شیرپوینت زیرساختی برای اینترانت اجتماعی
مروری بر قابلیت های اجتماعی شیرپوینت- newsfeed

در ادامه معرفی اینترانت اجتماعی در این پست و پست آینده به معرفی قابلیت های شبکه اجتماعی در شیرپوینت 2013 می پردازیم.
در نسخه 2013 مایکروسافت سرمایه گذاری عظیمی روی شبکه های اجتماعی برای شیرپوینت کرده است. شیرپوینت 2010 برخی از ویژگی های شبکه های اجتماعی نظیر سایت من، برخی ویژگی های دنبال کردن، محتوای شخصی و میکروبلاگینگ را فراهم می کرد اما این قابلیت ها عملا بعنوان بخشی از جریان زندگی روزمره کاربران در پورتال ها و سایت ها تطبیق نیافتند. 
 
در میان اهداف بیشماری که برای شیرپوینت 2013 تعریف شده اند، اهداف زیر به قابلیت شبکه اجتماعی مربوط می شود:
1. کاربران بتوانند به راحتی با افراد و محتوایی که برایشان اهمیت دارد مرتبط باشند.
معمولا شیرپوینت در سازمانها شامل سایت ها، محتوا و افراد زیادی می شود، لازم است کاربران بتوانند اطلاعات، افراد و محتوایی که برایشان اهمیت دارد را شناسایی کرده و به آن متصل شوند.
2. کاربران به راحتی بتوانند افراد و محتوایی که از آن اطلاع ندارند را پیدا کرده و کسب دانش نمایند.
دانش قدرت است و سازمانها دارای ثروت اطلاعاتی عظیمی هستند که عمدتا کاربران از آن اطلاعی ندارند. آسان سازی دسترسی کاربران برای یافتن افراد و محتوای مختلف از طریق فعالیت های روزمره به شدت می تواند به اشتراک گذاری دانش و متعاقبا بهره وری را افزایش دهد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
اینترانت 2.0
بخش اول-مروری بر شکل گیری اینترانت اجتماعی

استفاده از قابلیت های تعاملی و تراکنش های دو طرفه فضای وب را از محیطی یک طرفه به سوی فضایی تعاملی و پویا سوق داده است. این روند منجر به شکل گیری مفهوم جدیدی در فضای وب شد که نام آن را وب2.0 - web 2.0 - نهادند. رسانه های اجتماعی و به تبع آن شبکه های اجتماعی در نتیجه این مفهوم پیدا شدند و توسعه یافته اند. آنچنان که این روزها فضای وب بدون امکانات تعاملی و تراکنشی بی معناست. در مفهوم 2.0 مخاطب خود سخن گو است و مخاطب است به سخن گو اعتبار می دهد.  
حقیقتا شبکه های اجتماعی روند مصرف اطلاعات- تاکید می کنم مصرف اطلاعات- را در میان کاربران اطلاعات تغییر داده اند. علاوه بر فضای وب، فضای کاری درون سازمانی نیز تا حد زیادی تحت تائیر این پدیده قرار گرفته است. شدت این اثرگذاری به گونه ای است که می توان گفت انقلابی در پورتال های درون سازمانی- اینترانت سازمانی- صورت گرفته است؛ تا آنجا که این روزها اینترانت های اجتماعی –social intranet- و یا اینترانت 2.0 - intranet2.0 - جایگزین اینترانت های سنتی شده اند.
اما اینترانت 2.0 - intranet2.0- چیست؟ و چطور توانست جایگزین اینترانت سنتی شود؟
اینترانت 2.0 برچسبی است که برای توصیف آن دسته از پرتال های درون سازمانی ای بکار می رود که تلاش دارند از مزایای وب 2.0-web 2.0- و تکنولوژی شبکه های اجتماعی بهره برده و خود را با آن مطابقت دهند. این روزها این برچسب – اینترانت 2.0- با نام تازه تر و به روزتری جای خود را عوض کرده است: اینترانت اجتماعی Social Intranet. 
اینترانت های اولیه، اینترانت 1.0، عملا چیزی جز یک وب سایت خشک و خالی معرفی سازمان روی دسکتاپ کاربران نبود. این نسخه از اینترانت در حقیقت صفحه خوش آمدی بود که شاید نام یا شماره تماس و یا یک پیام خوش آمد ساده داشت.
اینترانت 1.0 به سرعت رشد کرد و تکامل یافت، در برخی از سازمانها سریع تر و در برخی جاها کندتر.
نسخه 1.0: صفحه خوش آمد ( پیغام خوش آمدگویی و یک شماره تماس)
نسخه 1.1: بولتن ( ارتباط و تعامل ساده)
نسخه 1.2: روزنامه شرکتی (خبرهای ساختاریافته و مدیریت مستندات حداقلی)
نسخه 1.3: هلپ دسک (تراکنش های ساده مانند دایرکتوری کارمند)
نسخه 1.4: تراکنش های پیچیده تر مانند e-HR و خدمات Self-Service
نسخه 1.5: پورتال ( مجوزدهی، اعتبارسنجی، یکپارچگی در پایگاه های داده و برنامه های کاربردی)
این دنباله تکامل ادامه یافت و پیشرفت رسانه های اجتماعی نهایتا منجر به جهشی تکاملی در اینترانت ها شد و اینترانت 2.0 یا اینترانت اجتماعی ظهور کرد.
همانطور که در دنیای وب 2.0، ابزارهایی مانند بلاگ ها، صفحات ویکی، و دیگر ماشین ها تبدیل به ابزارهای اصلی شده اند و تقریبا نزدیک به دو سوم فضای وب را تشکیل می دهند، اینترانت های اجتماعی نیز به رسانه های اجتماعی نیاز دارد مانند: بلاگ ها، ویکی ها، و امکان کامنت گذاری کاربران و حتی در نسخه های پیشرفته تر مولتی مدیا، برچسب گذاری کاربران و امکانات شبکه های اجتماعی یکپارچه با چندین کانال مثل پروفایل کاربری (همانند ویژگی هایی که شیرپوینت ارائه می دهد) 
اینترانت اجتماعی بر به اشتراک گذاری اطلاعات و کمک به افراد برای در ارتباط بودن با هم تمرکز دارد. اطلاعات به اشتراک گذاشته شده شامل سیاست های رسمی سازمانی و محتوای ایجاد شده توسط کاربران (مانند بلاگ ها، ویکی ها و ...) می شود. این امر منجر به تقویت کارکنان سازمان می شود تا از طریق ارتباط با یکدیگر، باعث کارایی بیشتر کسب و کار شوند.
هدف فراهم کردن ویژگی های اجتماعی است که کاربران را تشویق کند تا تعامل داشته باشند و دانششان را به یکدیگر به اشتراک بگذارند. ویژگی هایی مانند بلاگ، ویکی و جستجوی متخصصین کمک می کند تا دانش سازمانی متمرکز شود و افراد به راحتی در مورد آخرین اتفاقات در سازمان مطلع باشند. با این دیدگاه اینترانت سازمانی بطور عملی ابزاری جهت مدیریت دانش سازمانی خواهد بود.
ادامه دارد
Add a comment...

Post has attachment
حداکثرسازی مزایای BPM
به نظر می رسد مدیریت فرایندهای سازمانی BPM اکنون در نقطه اوجش و در جذاب ترین مرحله از تکاملش باشد. مدیریت فرایندهای سازمانی ریشه در روش های مدیریتی مانند TQM، BPR دارد اما با ظهور ابزارهای ساده مدلسازی و تکنولوژی های اجرای فرایندها به تدریج این قدرت را به دست آورد که بتواند کسب و کار را به مرحله دیگری منتقل نماید. این امر منجر به ظهور و گسترش بازارهای جدیدی هم برای ارائه دهندگان خدمات و سرویس های BPM و هم برای تولید کنندگان نرم افزاری و تکنولوژی های مرتبط شد. هم اکنون به BPM به عنوان یکی از دیسیپلین های اصلی مدیریت نگاه می شود که منجر به ارزش زایی شایانی در کسب و کار می شود.
وقتی با سوال همیشگی «چطور در طولانی مدت از BPM منفعت بیشتری به دست آورم؟» مواجه می شوید، دو اصل کلیدی زیر را به یاد بیاورید:
Add a comment...

Post has attachment
کدام مورد نیازتان را در مدیریت پروژه بهتر توصیف می کند؟
1. برنامه ریزی و مدیریت پروژه هایتان به راحتی
2. کارایی و عمل طبق اولویت ها
3. امکان مدیریت پروژه از همه جا
4. امکان ارائه گزارش های کاربردی
5. پیش بینی تغییرات
6. استفاده موثر از زمان و منابع
7. یافتن اطلاعات و به اشتراک گذاری
8. ارتباطات بهبود یافته
9. یکپارچگی با دیگر سیستم های سازمانی
 
راهکار مدیریت پروژه سامیکس: راهکاری انعطاف پذیر برای مدیریت جامع پروژه ها و مدیریت پورتفولیو پروژه ها می باشد. این راهکار سازمانها را قادر می سازد، دسته پروژه های سازمان را بر اساس اولویت های استراتژیک سازمان رتبه بندی کرده و بدین ترتیب گام های اجرایی سازمان را در جهت اهداف استراتژیک هدایت نمایند.
http://www.samix.org/Documents/SAMIX-PPM%20BDM%20Presentation%20_V2.0.pdf
#پراجکت   #مدیریت   #پروژه   #EPM   #projectmanagement  
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
شیرپوینت و سیر تکاملی آن
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded