Profile cover photo
Profile photo
Marcin Sierociński
3 followers -
Chirurg plastyczny dr n. med. Marcin Sierociński
Chirurg plastyczny dr n. med. Marcin Sierociński

3 followers
About
Posts

4 i 5 sierpnia. W te dni zaproponujemy Państwu bezpłatne konsultacje -Powiększenie Piersi. Mamy limit zapisów, więc zachęcam do dzwonienia już teraz ......
Add a comment...

Kiedy ostatnio byli Państwo na ulicy Zabrskiej ? Trochę się zmieniło, m.in. za sprawą billboardu Naszej Kliniki :)
Add a comment...

Zapraszam do skorzystania z Promocji - korekta uszu 10% taniej, wymagana konsultacja i zabieg do końca wakacji 2014!
Add a comment...

Modelowanie sylwetki własnym tłuszczem, czyli redukcja lub transfer. Serdecznie zapraszamy na konsultacje
Add a comment...

Promocja Walentynkowa !
Odmłodzenie twarzy (lub innej części ciała) kwasem hialuronowym w 30 minut! 
Podaruj sobie trochę luksusu, na który zasługujesz - za 50% ceny. Termin: 10 luty oraz 14 luty
Add a comment...

W ramach  działalności chirurgii plastycznej zajmujemy się także leczeniem następstw urazów. Pracując w Klinice Chirurgii Rekonstrukcyjnej Śląskiej Akademii Medycznej poszkodowani w  wyniku kolizji drogowych trafiali na nasz oddział. Dziś z racji niegasnącej pasji do jednośladów oraz wąskiego grona motocyklistów w stosunku do reszty użytkowników dróg, dominują w tej grupie motocykliści. W 2013 pojawiła się w mediach reklama Komendy Głównej Policji  „Idzie wiosna będą warzywa”. Mam nadzieję że z nadchodzącym sezonem w roku 2014  KGP o niej sobie nie przypomni.
Statystyki wypadków z naszych dróg pokazują bowiem, że motocykliści nie są głównymi uczestnikami wypadków. Akcja, która w założeniu miała propagować szczytną ideę oddawania narządów do przeszczepów utrwalała jedynie stereotyp motocyklisty-dawcy narządów. 
Motocykle i wypadki w świadomości ogółu społeczeństwa są nierozłączne.  Wypadki z naszym udziałem przebiegają często bardzo gwałtownie.  Ciało motocyklisty wystawione jest na duże przeciążenia. To  one przy gwałtownej kolizji  prowadzą do uszkodzeń narządów wewnętrznych. Nasze organy są w stanie znieść przeciążenia na poziomie 20G, ale w czasie wypadku wartości te potrafią być zdecydowanie większe.  Narządy aby ratować życie innym chorym czy poszkodowanym muszą spełniać szczególne kryteria. W przypadku gwałtownego zdarzenia praktycznie nie dochodzi do izolowanego urazu głowy powodującego jedynie śmierć mózgową. Ten mechanizm urazu zwykle nie ma miejsca. Stan naszych organów wewnętrznych w takich przypadkach dyskwalifikuje je od wykorzystania w jakimkolwiek szczytnym celu.
Urazy głowy stanowią 20-30% urazów którymi podlegamy w czasie wypadku. Na szczęście dzięki poprawie jakości kasków obecnie mamy relatywnie mało urazów czaszkowo- mózgowych. Dominować  zaczynają  urazy kończyn.
Znakomita większość z nas ma świadomość, że nic nie jest w stanie nas ochronić  w chwili gwałtownego zderzenia z jakimś twardym elementem otoczenia. W chwili wypadku najważniejszym jest, aby w nic nie trafić. Prawda jest taka, że motocyklami jeździmy szybko a nasze obrażenia zawsze są zgodne z prędkością, przy jakiej doszło do wypadku i… szczęściem. Poszkodowanych motocyklista w najgorszym wypadku trafia na oddział intensywnej terapii lub na obserwację szpitalną i do leczenia w oddziałach traumatologii ,chirurgii szczękowo- twarzowej oraz chirurgii plastycznej.
Gdy pomagamy ofierze wypadku ustabilizujmy osobę poszkodowaną, szczególnie jej głowę. Jeśli uszkodzony jest kręgosłup, przesuwanie poszkodowanego i nieprzemyślane zdejmowanie jego kasku może pogłębić uraz. 
Następnie postarajmy się  zorientować, czy nie ma krwotoku. Złamana kończyna może zaczekać. Jeśli  mamy do czynienia z krwotokiem, należy zastosować opatrunek uciskowy. 
Improwizuj jeżeli nie masz niczego pod ręką, nie martw się o stopień ucisku gdyż niedokrwienie może trwać bardzo długo nie powodując strat. Natomiast silny krwotok może zakończyć się śmiercią jeszcze przed przyjazdem wykwalifikowanych służb. Nieprzytomnego lub wymiotującego, niezależnie od rozległości urazu należy ułożyć  w tzw. pozycji bocznej ustalonej, żeby uniknąć zachłyśnięcia treścią pokarmową. 
Pamiętajmy że nawet jeżeli nie znamy podstaw udzielania pierwszej pomocy jesteś zobowiązani pomóc poszkodowanym tak jak potrafimy najlepiej. 
Gdy to Ty jesteś ofiarą wypadku i masz zachowaną  świadomość tego co się dzieje unikaj pochopnych decyzji. Jeśli leżysz po upadku nie próbuj natychmiast wstawać. Przede wszystkim upewnij się, że żyjesz i że wiesz gdzie jesteś i co się dzieje. Sprawdź powoli czy czujesz wszystkie części ciała, począwszy od czubków palców, skończywszy na korpusie. Jeśli masz podejrzenia, lub po prostu wiesz, że złamałeś kość – nie  posługuj się tą kończyną. Nie wstawaj na złamaną nogę, nie obciążaj złamanej ręki. Nie rób nic poza zakresem swoich możliwości. Poproś o pomoc i zabezpieczenie miejsca wypadku jeżeli masz się do kogo zwrócić. 

Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Serdecznie zapraszam do skorzystania z konsultacji w 3D. Wykonujemy komputerowe modelowanie Przed zabiegiem w naszym gabinecie w Katowicach.

Pracujemy z naszymi pacjentami w taki sposób, aby zaproponować optymalne dla nich rozwiązania zarówno z zakresu chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej ,jak i medycyny estetycznej.Nasze podejście chirurgiczne ma swoje podstawy w oparciu o naturalną estetykę, czystość formy, prostotę i funkcjonalność.Szukamy właściwego balansu, proporcji twarzy i ciała.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded