Profile cover photo
Profile photo
Radim Hasalík
902 followers -
Radim Hasalík - konzultant online marketingu ParMinut.cz
Radim Hasalík - konzultant online marketingu ParMinut.cz

902 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Před pár dny jsme dali dohromady s týmem DATARTu toto video. Mannequin Challenge - reakce na celosvětový trend https://en.wikipedia.org/wiki/Mannequin_Challenge
Add a comment...

Post has attachment
Levné elektro - online komentáře k vývoji celé situace (dodatek k objektivitě: pracuji pro www.DATART.cz). Tento komentář je čistě moje soukromá aktivita a nejedná se o oficiální stanovisko mého zaměstnavatele. Ten zatím situaci veřejně nekomentoval.

Shrnutí podstatných událostí předchozích dnů:

* Eshop s 25 letou historií Levné Elektro (www.levneelektro.cz - levneELEKTRO.cz), provozovaný Elektra PV s.r.o., ze dne na den ukončil činnost. Spoluzakladatel z konce firmy veřejně obvinil "zásah finanční správy České Budějovice".

* Finanční úřad v Českých Budějovicích se ohradil proti nařčení provozovatele Levné Elektro. Podrobnosti však nemůže sdělit, protože by ho museli lidé z Elektra PV s.r.o. zbavit mlčenlivosti (http://bit.ly/28PHJQF). K tomu se zatím nikdo z firmy nevyjádřil. Na Facebooku se ale už někteří lidé ptají, zda-li to majitelé firmy učiní.

* Cca 100 lidí z týmu Levného Elektra bylo "nabídnuto" netradiční formou na Facebooku. Odcházet budou bez dohod o mlčenlivosti. Současným hráčům na trhu mohou přinést nemalé znalosti (viz https://www.facebook.com/tomas.kapler/posts/10206724786693527). Už jsem zažil ledacos, ale tento nábor vidím prvně. Ve firmě zřejmě panovala přátelská atmosféra, jak lze usoudit z postu https://www.facebook.com/jana.vobejdova/posts/1321331871210687 .

* Zákazníci zatím na Facebooku nedostávají odpovědi na dotazy ohledně reklamací / vrácení zboží / dodání zboží apod. - viz https://www.facebook.com/levneelektro/ . Když měl potíže dodavatel MT nábytek, zažil jsem jako jejich zákazník něco podobného. Ke cti Levného Elektra to vypadá, že se firma k problémům staví čelem.

* Pokud by šlo "sestřelit" úspěšnou firmu s využitím finančního úřadu, nebyla by to pro české podnikatele dobrá zpráva. '

* DATART nabídl zákazníkům Levného Elektra, že pro ně zajistí reklamace: https://www.datart.cz/levne_elektro

Tento status se budu průběžně snažit doplňovat, jakmile se na téma Levné Elektro objeví další informace.
Add a comment...

Post has shared content
Tak jo. Těším se, až budu mít děti. Bude sranda.
Jestli máte dceru, pravděpodobně řešíte podobné dilema, když řekne:
"Tati, já musím kakat."
Na pánský nebo na dámský? Samozřejmě, že ji odtáhnu na pánský, jenže ona protestuje:
"Ale tohle je klučičí! A já jsem holka."
"No to máš smůlu, já na dámský nejdu. Proč se ti tu tak nelíbí?"
Načež Viki pronese nesmrtelnou větu:
"Protože tady je to plný bimbasů."
Na to není co říct. Má pravdu. Do značné míry. Jeden pán u pisoáru musel na chvíli přestat, jak se začal smát.
"A kluci jsou čuňata. Jozífek u nás říkal, že jednou počůral i světla na stropě."
"No, to má výkon." ocenil jsem a tlačil jsem ji do kabinky.
"A učitelka se prý ptala, co to dělá a on se otočil a taky jí počůral."
Více pánů u pisoárů muselo přestat, ale Viki si smíchu vůbec nevšímala.
"A paní učitelka křičela, takže přiběhla paní uklízečka."
Na chvíli nastalo ticho v napjatém očekávání. Viki si rozepla kalhoty a já ji vysadil na prkénko.
"A taky ji počůral."
Pánské záchodky se změnily v Comedy Show.
"Radši tlač." pronesl jsem zničeně.
"Mě to nejde. Pomůžeš mi?"
Věděl jsem, že každý poslouchá, ale co jsem měl dělat. Jinak tu zkejsneme navěky.
"Heeee..." začal jsem neochotně.
A Viki se chytla: "Heeee..."
A odvedle z kabinky se ozvalo: "Heeee..."
A od pisoárů se ozvalo několikahlasé: "Heeee...."
Byli jsme Pražsky Tlačící sbor.
Viki to nadchlo, takže to zkusila ještě několikrát. Hlavně, že to zabralo a padalo to tam, což komentovala slovy: Jé, mně se úplně vysypalo bříško." A pak to zazdila:
"Já udělám celou rodinku čokoládových anakond, jo?" radovala se. Jen jsem odevzdaně přikývl.
"Já si myslela, že si jen prdnu a teď se mi narodila celá rodinka." kopala nožkama spokojeně do mísy.
"Já to tady snad dneska nedodělám..." ozvalo se od pisoárů, když ustal smích.
Hotovo. Hledal jsem vlhčené ubrousky, Viki chvíli čekala, pak jí to přišlo dlouhé, tak povídá:
"Ty si zapomněl hajzlíka papíra! A teď tu budu muset stát a čekat až uschnu." Našel jsem je. Utřeli jsme, oblékli se, Viki chtěla sama spláchnout. Tak jsem ji nechal spláchnout a ona:
"Pa pá, hovínka! Mějte se, hezky plavejte a nezlobte tam."
U pisoárů bychom z fleku mohli vybírat vstupné. Táhl jsem dceru ven. Zatímco si vyhrnovala rukávky k mytí, přišla s dotazem dne:
"Tati a co dělají hovínka, který nemaj maminku ani tatínka?"
Spolkl jsem větu, že to asi budou zasraný sirotci a rychle jí umyl ruce. Pisoáry se konečně uvolnili a jeden z nastojáků při vycházení ven povídá kamarádovi:
"Tady je to skvělý, sem musíme chodit častěji."
No.
My ne.
Už nikdy.

http://mmcabicar.com/
Add a comment...

Google přitvrdil. Začíná rozesílat na e-maily registrované v Google Webmaster Tools oznámení o chybách v mobilním zobrazení webu. A dává jasně najevo: "Vyhledávání Google tyto stránky nebude považovat za vhodné pro mobilní zařízení, což bude mít vliv na jejich pořadí ve výsledcích vyhledávání z chytrých telefonů.". Setkali jste se v praxi s tím, že skutečně poklesly přístupy z přirozeného vyhledávání z mobilů? 

Doplňuji ještě aktuální zkušenost z webu jednoho klienta, kde jsem varování dostal. V Google Analytics vidím od roku 2012 nárůst přístupů z mobilů (což souvisí s růstem návštěvnosti webu a souběžně nárůstem obliby mobilního Internetu). Do října 2014 vidím stále nárůst, od října však následuje pokles. Při pohledu na jednotlivý měsíc (prosinec) není křivka poklesu přístupů tak výrazná (tj Google asi nedělá razantní propady pro nemobilní verze), ale je větší, než třeba v roce 2013.  

Kolegové, záludná otázka: klient má firemní web ve tvaru nazevfirmy.cz. Dostal doporučení, aby budoval další doménu. Tam by dával oborově stejné věci, které by bylo možné zveřejňovat na firemním webu. Tohle rozhodnutí je také kvůli tomu, že Seznam.cz klade důraz na klíčové slovo v doméně. Klient chce budovat nikoliv značku, ale mít doménu ve tvaru klicoveslovo.cz. Podle mého názoru to nedává smysl. Budoval bych jeden silný firemní web (bez ohledu na krátkodobý efekt u Seznam.cz). Další doménu bych dělal jen ve chvíli, kdy by se to opravdu tematicky nehodilo na firemním webu nebo šlo např. o microsite pro reklamní kampaň. Váš názor?

Jak myslíte, že posuzuje vyhledávač tzv. HTML entity v kódu stránky? Objevil jsem web, který není po Zobrazit / Zdrojový kód vůbec čitelný. I normální české znaky jsou nahrazeny entitou. Řekl bych, že je to chyba nějakého redakčního systém. Může to mít nějaký negativní vliv?

Post has attachment
Když podpoříte částkou 3 000 Kč neziskový projekt Pracovna v Parku, uspořádám pro vás ve stejné hodnotě školení online marketingu zdarma.
Add a comment...

Post has attachment
Sepsal jsem krátký článek o začátcích svého podnikání + doplněno o zkušenosti dvou dalších živnostníků.
Add a comment...

Narazil jsem na zajímavou situaci: ze článku o Google Universal Analytics odkazuji na britský blog. Nyní se mi ozval majitel blogu (nějaký konzultant online marketingu) a žádá o odstranění odkazu. Argumentuje penalizací od Google. Snažil jsem se mu vysvětlit, že Google pouze doporučuje odstranit závadné odkazy a potom předat web znovu k posouzení. Na to mi tvrdil, že se rozhodli vyčistit všechno a začít na zelené louce. Odkaz z českého blogu na anglický je podle něj podezřelý (podle mého názoru ovšem Google dokáže zjistit, že je v ČR obvyklé odkazovat na zahraniční zdroje).

Co si o tom myslíte?
1. Je opravdu nesmysl při penalizaci odstranit všechny odkazy a začínat na zelené louce? Já si myslím, že je to nesmysl.

2. Panikaří kolega z oboru zbytečně a odkaz v blogu mu neublíží? Já si myslím, že je to z jeho strany zbytečný krok a zbytečné obavy.

Díky za případné sdílení zkušeností. Kdysi jsem zahlédl obdobnou žádost majiteli blogu Pooh.cz, takže to není ojedinělý přístup.

Jednostránkový nebo klasický web? Řeším pro klienta zajímavou otázku, zda-li udělat jednostránkový nebo klasický web. Klient podniká v realitách, kde je velká konkurence. Vím, že třeba Marek Prokop penzionům doporučuje jednostránkový web, protože zapomínají uvádět informace o místech v okolí do postránek. Shrnuji plusy a mínusy. Budu rád za případné komentáře:

1. Jednostránkový web 

+ zvýšení autority stránky, protože všechny odkazy míří na jedno místo

+ jde to naproti trendu, který vidím v poslední době u Google (preferuje kvalitní stránky s dostatečným množstvím informací). 

+ možná lepší pokrytí méně hledaných výrazů díky jazykové pestrosti stránky

+ zřejmě lepší sociální signály, pokud si na správné místo umístí lajkovací tlačítka. Bude se to koncentrovat na jedno místo.

- nemožnost pracovat s odlišným titulkem a popiskem webu (byl by jenom jeden)

- horší možnost odkazování ze strany lidí (mohou odkázat jen na web a nemají možnost poslat link na konkrétní stránku)

- horší měřitelnost (jde to obejít, ale implementace Google Analytics v tomto případě nebude triviální)

Zatím se kloním spíše k tomu, že bych klientovi doporučil myšlenku jednostránkového webu opustit a udělat klasický vícestránkový firemní web. Pokud by pro jednostránkový web existoval nějaký závažný důvod (zatím jsem na žádný nepřišel), pak bych alespoň některé sekce (blog, možná reference) umístil na samostatnou stránku. Ale tam bych se nad tím musel zamyslet ještě z pohledu použitelnosti, protože to už přestává být jednostránkový web a pro návštěvníka může být chování webu matoucí.

Co byste doporučili vy na mém místě z pohledu SEO?
Wait while more posts are being loaded