Profile cover photo
Profile photo
Kino Námestovo
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
DOBA ĽADOVÁ: MAMUTÍ TRESK
Slovenský dabing
Kino Kultúra Námestovo premieta
Štvrtok, 14.7.2016 18:00 6 € 3D
Piatok, 15.7.2016 16:00 4 € 2D, 18:30 6 € 3D
Sobota, 16.7.2016 18:00 6 € 3D
Nedeľa, 17.7.2016 16:00 6 € 3D, 18:30 4 € 2D

VSTUPENKY NA DOBU ĽADOVÚ SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ UŽ OD DNES 1.7.2016 V POKLADNI KINA HODINU PRED KAŽDÝM PREDSTAVENÍM, ALEBO V KANCELÁRII DOMU KULTÚRY V NÁMESTOVE V ČASE OD 8:00 DO 15:30. VYHNETE SA TAK VEĽKÝM RADÁM PRED POKLADŇOU.

Toto bude šupa!
Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi.
A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie…
Add a comment...

Post has attachment
Kino Kultúra Námestovo premieta
Nedeľa, 3.7.2016 18:30 4 € 2D OR

Poetický film o súčasnom človeku, ktorý hľadá motiváciu a silu k zmene neuspokojivého života
Príbeh Tomáša, 38ročného muža, ktorý je konfrontovaný so zásadným zlomom vo svojom živote. Zaplieta sa do malicherných konfliktov so svojou bývalou ženou, rieši neriešiteľné problémy svojho dospievajúceho syna, pomoc od neho očakávajú i jeho starnúci rodičia. A tak útek od všetkého s mladou Angličankou sa zdá byť jediným východiskom...
Add a comment...

Post has attachment
RATCHET A CLANK: STRÁŽCOVIA GALAXIE - animovaný
Slovenský dabing
Kino Kultúra Námestovo premieta
Piatok, 1.7.2016 16:00 4 € 2D
Nedeľa, 3.7.2016 16:00 4 € 2D
Piatok, 8.7.2016 16:00 4 € 2D

Čas nakopať pár asteroidov!
Animovaná rozprávka Ratchet a Clank: Strážcovia Galaxie rozpráva príbeh dvoch najnepravdepodobnejších hrdinov snažiacich sa zastaviť nebezpečných votrelcov, ktorí chcú zničiť planétu Solana. Keď títo dvaja kamaráti, lišiak Ratchet a robot Clank, narazia na nebezpečné zbrane schopné zničiť celú ich planétu, musia spojiť svoje sily s týmom profesionálnych hrdinov, ktorí si hovoria Galaktickí Strážcovia, aby zachránili celú galaxiu. Cestou za záchranou sa budú učiť o všetkých stránkach priateľstva a významu objavovania vlastnej identity.
Add a comment...

Post has attachment
PREDTÝM AKO SOM ŤA SPOZNALA
Kino Kultúra Námestovo premieta
Sobota, 2.7.2016 18:00 4 € 2D ST

Láska si ťa nájde tam, kde to najmenej čakáš.
Emilia Clarke (hviezda seriálu Hry o tróny) a Sam Clalfin (séria Hry o život) v hlavných úlohách filmovej adaptácie romantického bestselleru obľúbenej autorky Jojo Moyesovej.
Louise vie všeličo. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum.
Will vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá nepodstatné, a presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako náhla búrka.
A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
TRABANTOM DO POSLEDNÉHO DYCHU
Kino Kultúra Námestovo premieta
Štvrtok, 12. 5. 2016 18:00 3 € 2D OR
Najznámejší český cestovateľ súčasnosti Dan Přibáň podnikol svoju doposiaľ najnáročnejšiu expedíciu. Posádky dvoch žltých trabantov, poľského Fiatu alebo Malucha, Čezety, Jawy a dokonca aj dvoch invalidných vozíkov vyrazili z austrálskeho mesta Perth, a behom polročnej dobrodružnej výpravy prešli Východný Timor, Indonéziu, Malajziu a Thajsko.
Add a comment...

Post has attachment
ANGRY BIRDS
Kino Kultúra Námestovo premieta
Štvrtok, 12. 5. 2016 16:00 5 € 3D SD
Nedeľa, 15. 5. 2016 16:00 5 € 3D SD
Piatok, 20. 5. 2016 16:00 3 € 2D SD
Nedeľa, 22. 5. 2016 16:00 5 € 3D SD
Slávne vtáky mieria konečne na filmové plátna!
Z hry, ktorá si získala milióny fanúšikov po celom svete je dnes už kultový pojem: Angry Birds. Všetci ich poznajú, všetci im fandia, no nikto presne nevie, čo ich vlastne štve. Nastal čas zistiť, prečo sú Angry Birds stále také angry!
Film nás zavedie na ostrov obývaný šťastnými, naivnými a bezstarostnými nelietavými vtákmi. Až na pár výnimiek. V tomto tropickom raji tvoria partičku neobľúbených outsiderov večne nahnevaný Red, ovládaní svojimi náladami, rýchly a neposedný Chuck a výbušný Bomb. Keď sa na ostrove objavia záhadné zelené prasiatka, Red im vôbec neverí. Sú síce vtipné, ale niečo taja. Vtáky sa s nimi však spriatelia a je teda na našich outsideroch, aby zistili, čo majú vlastne za lubom.
Add a comment...

Post has attachment
AKO BÁSNICI ČAKAJÚ NA ZÁZRAK
Kino Kultúra Námestovo premieta
Nedeľa, 1.5.2016 18:30 4 € 2D OR
Legenda sa vracia po 12. rokoch na plátna kín. Tentokrát básnici čakajú na zázrak. Dočkajú sa? Štěpán, Kendy a Karas zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou a nerozlučnými kamarátmi. Ich nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, možno už s ľahkým nádychom skepsy im pomáha sa vyrovnať s ich neusporiadanými životmi. Komédia opäť prináša obyčajné ľudské príbehy, milý humor a poteší skvelými dialógami z pera Ladislava Pecháčeka.
Add a comment...

Post has attachment
TEÓRIA TIGRA
Kino Kultúra Námestovo premieta
Sobota, 30.4.2016 18:00 3 € 2D OR
Aj skrotení muži môžu zdivočieť
Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí.
A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor… Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy“ – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor. Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi.
Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnejšiu, modernejšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák).
Jiří Bartoška o svojej postave a téme filmu prezrádza: „Ženy si berú tigra, aby z neho postupom času urobili králika, ktorému sa nasype trochu toho krmiva, ale hneď sa mu zavrú dvierka, aby mu náhodou nenapadlo hrať sa mimo králikárne na tigra. A to sa snažíme vyrozprávať v našom filme.“
Add a comment...

Post has attachment
HARDCORE HENRY
Kino Kultúra Námestovo premieta
Piatok, 29.4.2016 18:30 3 € 2D ČT
Zbesilá a šialená akčná nádielka v neuveriteľnom tempe. Hardcore Henry je prvý film na svete natočený kompletne, a tým je myslené od úplného začiatku až do úplného konca, z pohľadu prvej osoby. Presne ako počítačové strielačky, ktoré sú samozrejme nosnou inšpiráciou. Divák všetko sleduje z pohľadu hlavného hrdinu, resp. divák JE hlavný hrdina, ktorý v nezastaviteľnej lavíne úderov, streľby, skokov, pádov a jazde na čomkoľvek musí zlikvidovať hlavného záporáka, celú jeho armádu a zachrániť krásnu blondínku s vysoko nadpriemerným sex appealom, navyše ak je jeho ženou.
Hardcore Henry ponúka nekompromisný zážitok, aký v kine doteraz nikto nemal šancu zakúsiť. A k tomu guľometnú dávku násilia, čierneho humoru, divokých nápadov a bezuzdnej zábavy.
Zobudil si sa, nič si nepamätáš. Najskôr preto, že ťa práve oživili. Tá krásna žena hovorí, že ťa miluje a že sa voláš Henry. Máš akoby umelé ruky a nohy. V zapätí niekto vtrhne do miestnosti, strieľa na teba a ženu, ktorá ťa miluje, unáša ju preč. Mal by si jej pomôcť a dostať späť, ale kto ju uniesol? Mocný vodca s armádou žoldnierov a plánom na ovládnutie sveta. Si v neznámom meste, kde sa ťa neustále pokúša niekto zabiť. Okrem Jimmiho, chlapíka z Británie, ktorý je vraj s tebou. Nie si si tým úplne istý, ale zatiaľ na teba aspoň nestrieľa. Pokiaľ celé toto šialenstvo prežiješ, a zistíš, čo sa vlastne deje, mohol by si sa dozvedieť, aký je tvoj účel a kto vlastne si. Hor sa do akcie! A ešte niečo. Veľa šťastia, Henry! S najväčšou pravdepodobnosťou ho budeš naozaj potrebovať.
Add a comment...

Post has attachment
KNIHA DŽUNGLE
Kino Kultúra Námestovo premieta
Piatok, 29.4.2016 16:00 5 € 3D SD
Nedeľa, 1.5.2016 16:00 4 € 2D SD

Veľkolepý návrat klasického príbehu od tvorcov filmov Piráti Karibiku a Iron Man
Nové výpravné spracovanie nadčasového príbehu Rudyarda Kiplinga „Kniha džungle“, inšpirované animovanou disneyovkou. Hlavným hrdinom je ľudské mláďa Mauglí, ktorý sa kedysi zatúlal do džungle, kde sa ho ujala a vychovala vlčia svorka.
Do džungle sa však vracia tiger Šer Chán, obávaný vládca pralesa. Šer Chán, ktorý si nesie jazvy, spôsobené človekom, prisahá, že odstráni všetko, čo vníma ako hrozbu. Mauglí cíti, že musí opustiť džungľu, jediný domov, ktorý kedy poznal. Spoločnosť mu robia len dvaja priatelia – čierny panter Baghíra a ľahkomyseľný medveď Balú. Počas svojej cesty stretáva v džungli veľa tvorov, ktoré však nemajú najčistejšie úmysly. Obrovský pytón so zvodným hlasom Kaa zláka ľudské mláďa do trosiek dávneho chrámu, kde sídli opičí kráľ Louie. Na prvý pohľad priateľský kráľ chce presvedčiť Mauglího, aby mu prezradil tajomstvo krásneho, prchavého a smrtiaceho červeného kvetu – ohňa.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded