Profile cover photo
Profile photo
شرکت طراحی وب سایت Ratin Co
1 follower -
طراحی سایت ,طراحی سایت حرفه ای ,فروشگاه آنلاین ,طراحی مالتی مدیا ,طراحی وب سایت ,شرکت طراحی سایت ,طراحی وب ,بهینه سازی سایت ,طراحی سایت asp.
طراحی سایت ,طراحی سایت حرفه ای ,فروشگاه آنلاین ,طراحی مالتی مدیا ,طراحی وب سایت ,شرکت طراحی سایت ,طراحی وب ,بهینه سازی سایت ,طراحی سایت asp.

1 follower
About
شرکت طراحی وب سایت's posts

Post has attachment
تفاوت و مزیت های سایت اختصاصی با قالب های آماده
امروزه داشتن یک سایت برای رشد و پیشرفت خیلی از مشاغل الزامی شده است که صاحبان کسب و کارها می توانند با وجود قالبهای آماده و سیستم های مدیریت محتوای رایگان سایتی را در کوتاه ترین مدت وپرداخت هزینه کمتر راه اندازی کنند.اما در طراحی های اختصاصی امکاناتی هست که در سیستم های مدیریت محتوا و قالب های پیش ساخته وجود ندارد.در این مقاله به برخی از این تفاوت ها میپرداریم.

قابل انعطاف و تغییر و توسعه
یکی از مهم ترین دلایلی که صاحبان کسب وکار تمایل دارند سایت شان به صورت اختصاصی طراحی شود امکان توسعه و بهره وری نامحدود در آینده است.چون در این نوع طراحی محدودیتی وجود ندارد و طراح میتواند مطابق سلیقه و نیاز شما سایت تان را طراحی نماید. همچنین امکان توسعه در آینده نیز وجود دارد، درحالی که در سیستم های مدیریت محتوا و قالبهای آماده محدودیت هایی وجود دارد که شما ناچارید آن ها را بپذیرید. اگر فکر میکنید که در آینده نیز نیازی به توسعه سایت تان ندارید، همین قالب های آماده جوابگوی نیازهای شما است و نیازی به طراحی سایت اختصاصی ندارید ولی در صورتی که برای آینده برنامه ریزی کردید و میخواهید سایت تان را توسعه و گسترش دهید و به یک سایت حرفه ای تبدیل کنید باید یک سایت اختصاصی را راه اندازی نمایید.

کاربر پسند بودن سایت
در قالب های آماده چون بیشترین تمرکز را برای زیبایی و ترغیب کاربر برای خرید که حاصل آن فروش بیشتر محصولات می باشد را می گذارند، این نکته را در نظر نمیگیرند که یک سایت علاوه بر افزایش فروش و رونق کسب و کار باید ایجاد تجربه کاربری و تعامل با کاربر را هم مد نظر داشته باشد.با طراحی اختصاصی یک وب سایت می توانید تجربه کاربری مناسبی را به کاربر جهت تعامل القا نمایید.

منطبق بودن با برند تجاری
همانطور که گفتیم قالب های آماده دارای یک سری محدویت هایی هستند که امکان دارد به طور کامل برای کسب و کار شما مناسب نباشند به خصوص زمانی که شما و افرادی که می خواهید سایت را مدیریت کنید آشنایی با کدینگ و شخصی سازی قالبها نداشته باشند.در صورتی که با استفاده از طراحی سایت اختصاصی می توانید با در نظر گرفتن برند و کسب و کارتان آن طور که شایسته شماست سایتی را طراحی و اجرا کنید.

بوجود آوردن نوآوری در طراحی اختصاصی
اصولا تمام قالب های آماده در یک سبک می باشند و از نظر ظاهری یکسان نمایش داده می شوند و نمیتوان در آن ها خلاقیتی بوجود آورد و اضافه کرد ، در صورتی که شما می توانید با سفارش یک سایت به صورت کاملا اختصاصی از طراح بخواهید در سایت شما نوآوری و خلاقیت ایجاد کند، از تصاویر با کیفیت استفاده کند و هر آن چه که سایت شما را متمایز و حرفه ای تر از دیگر سایت ها نشان میدهد را پیاده کند. با انجام این کارها ، تفاوت بین سایت شما و دیگر رقبا بوجود میاید که برای بازدیدکننده گان نیز کاملا قابل درک می باشد.

Post has attachment
نکات موثر در طراحی سایت رستورانی
هر شخصی که تجربه رستوران داری وهر شغلی که مرتبط با غذا باشد را دارد این را میداند که اولین عامل تحریک کننده مشتری برای خوردن غذا، دیدن تصویرغذاهایی است که در آن رستوران ارائه و سرو می شود و بعد از آن ، به مرحله چشایی و ... می رسد. با این وجود بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند در طراحی وب سایت رستوران این موضوع مهم را نادیده میگیرند و بیشترین تمرکز خود را بر روی متن و منوها و سفارش گیری آنلاین میگذارند. در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار در طراحی سایت رستورانی میپردازیم.

انتخاب تصاویر اشتها برانگیز
شما با انتخاب تصاویر خیره کننده و با وضوح بالا میتوانید اشتهای مشتری را تحریک و او را به خرید ترغیب نمایید. ممکن است شما بهترین و شگفت انگیز ترین غذاها را در رستوران خود داشته باشید ولی فقط با انتخاب تصاویر درست و مناسب است که میتوانید توجه کاربر را به آن ها جلب نمایید و فروش خود را افزایش دهید.

استفاده از تصویر در منو
شما هیچ وقت نمیتوانید با استفاده از متن و تعریف و تمجید کردن از غذایی خوشمزه بودن آن را به مشتری القا کنید. برای این که این حس را در مشتری بوجود بیاورید احتیاج به عکس با کیفیت از غذاها ما بین منو و متن دارید.

نوع رنگ و فونت نوشتار
بهتر است در انتخاب رنگ دقت داشته باشید و برای تحریک حس گرسنگی مشتریان از رنگ هایی مثل قرمز و نارنجی استفاده کنید.همچنین به نوع فونت ها نیز باید توجه داشته باشید مثلا با استفاده از فونتی درشت تر از بقیه متن ها پیشنهادات خود را به کاربر انتقال دهید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
بعد از انتخاب درست تصاویر و منو ها برای بیشتر دیدن شدن باید اجازه اشتراک گذاری خدمات را به کاربران بدهید و با قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری در جای مناسبی از صفحه این امکان را به کاربر می دهید که خدمات شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

سایت بدون موزیک
درست است که مشتریان در فضای رستوران با شنیدن موزیک لذت بیشتری از خوردن غذا می برند ولی این دلیل نمیشود که شما در سایت تان نیز از موزیک استفاده کنید.چون ممکن است کاربر در شرایطی نباشد که با ورود به سایت شما موزیک پخش شود در این صورت او ناچار به ترک سایت شما می شود.
Post has attachment
معرفی راهکارهایی برای طراحی سایت کاربر محور
در این مقاله به چند راه که می تواند در بهبود تجربه کاربری وب سایت شما تاثیرگذار باشد و وب سایت شما را کاربر محورتر نماید می پردازیم.

انتخاب درست رنگ های سایت
ازعوامل ماندگاری یک سایت در ذهن کاربر رنگ می باشد که میتواند باعث حفظ کاربر در سایت شود. انتخاب رنگ درست و مطابق با زمینه فعالیت کاری شما می تواند ار مهم ترین و موثر ترین راههای موفقیت یک وب سایت باشد.پس در انتخاب رنگ دقت کنید و ترجیحا از یک یا دو رنگ اصلی و مکمل استفاده نمایید و از بکار بردن رنگ های تند و زننده دوری کنید.

طراحی ساده منوها
باید منوها را ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی طراحی کنید.نحوه قرار گیری منوها در سایت باید به طوری باشد که کاربر با ورود به صفحه با حداکثر 3 کلیک به اطلاعات مورد نظر خود در سایت شما برسد.

استفاده از تصویر
استفاده از تصاویر مناسب و هماهنگ با محتوا می تواند فضای سایت شما را از یکنواختی خارج و به صفحه روح دهد.پس در نتیجه علاوه بر اینکه محتوا و مطالب سایت باید بروز و بهینه باشد تا در رتبه بندی گوگل کسب امتیاز نمایید باید در کنار تولید محتوا و مطالب، تصاویری را انتخاب کنید که بتواند نظر کاربران را به خود جذب کند و حتی از طریق عکس نیز بتواند با سایت شما ارتباط برقرار کنند.

طراحی ریسپانسیو
با نگاهی به دنیای پیرامون وآمار وب سایت ها و تحلیل مرورگر ها متوجه می شوید که روز بروز به تعداد کاربران موبایلی اضافه می شود و این دسته از کاربران بدنبال سایتی می گردند که همه جوره با دستگاه آن ها سازگار بوده و با کار کردن در آن سایت دچار مشکل نشوند.پس در نتیجه سایتی می تواند رضایت کاربران را جلب کند که با تکنیک ریسپانسیو طراحی شده باشد.

قرار دادن اطلاعات کامل از خود
برای تعامل بیشتر با کاربر بخشی از سایت را به اطلاعات تماس تلفن ، موبایل ، ایمیل و صفحات شبکه های اجتماعی اختصاص دهید تا کاربر بتواند براحتی با شما در ارتباط باشد. در بیشتر سایت ها متاسفانه این اطلاعات برای ارتباط با کاربر وجود ندارد و این عامل منفی برای بازدیدکننده از سایت شما می باشد.

Post has attachment
نکات موثر در طراحی سایت های فروشگاهی
با افزایش محبوبیت تجارت الکترونیک و گسترش آن در دنیا و تاثیر مثبت آن در اقتصاد جهانی، همچنین افزایش میزان فروش بر پایه تجارت الکترونیک ، رقابت را برای رقبا در این عرصه تنگ کرده و ورود و موفقیت را دشوارتر نموده است . در این مقاله به چند نکته که میتواند کمک بزرگی به موفقیت شما در تجارت الکترونیک داشته باشد می پردازیم.

جایگاه مناسب دکمه های خرید در صفحه
دکمه های خرید که با گزینه های اضافه به سبد خرید و یا خرید آنلاین و ... در سایت ها نمایش داده می شود را باید طوری در سایت طراحی و قرار دهید که هم از نظر رنگ بندی، نوع و سایز فونت مناسب باشد و هم در جایی از صفحه جایگذاری کنید که کاملا در معرض دید کاربر باشد.

نوع طراحی یک وب سایت
از آن جا که هدف نهایی در طراحی سایت های فروشگاهی تبدیل کاربر به مشتری و در نتیجه فروش بیشتر میباشد پس باید در نوع طراحی و بروز بودن آن دقت کنید چون موثرترین راه موفقیت در یک سایت فروشگاهی مجازی به عهده طراحی ساده ولی در حین حال حرفه ای می باشد.

اهمیت دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
بهتر است در سایت خود بخشی را ایجاد کرده و به شبکه های اجتماعی اختصاص دهید تا با این کار علاوه بر معرفی خود و محصولات، فروش خود را در این بخش نیز افزایش دهید. گذاشتن دکمه های اشتراک گذاری در وب سایت و شبکه های اجتماعی در دنیای تجارت الکترونیک بسیار اهمیت پیدا کرده است. در صورت وجود این دکمه ها کاربر میتواند محصولی جدید و خاصی را که شما معرفی کرده اید را به دوستان خود اطلاع دهد که این باعث درصد فروش بیشتر شما می شود.

فواید و راهکارهای ساده سازی در طراحی و خرید محصولات
متاسفانه بسیاری از طراحان بر این باورند که در یک سایت فروشگاهی چون هدف آن فروش محصولات میباشد بیشترین تمرکز خود را بر روی بخش خرید بگذارند وفقط آن بخش را ساده طراحی کنند در صورتی که این تفکر اشتباه می باشد و باید تمام مراحل طراحی یک سایت از صفحه اول تا صفحاتی که درباره جزییات یک محصول می باشد را به شکل بهینه طراحی و پیاده کنند تا کاربر را به سمت خرید نهایی هدایت کند.همچنین به مرحله پرداخت توجه داشته باشید که طراحی آن بخش نیز باید اصولی، ساده و کوتاه باشد یعنی به نحوی طراحی را انجام دهید که همه کاربران با سطح سواد مختلف و تجربه استفاده متفاوت از اینترنت بتوانند خرید را انجام دهند و دچار سردرگمی نشوند که مجبور به ترک سایت شما شوند.
Post has attachment
بررسی مزایا و معایب گذاشتن تصویر بک گراند کل صفحه در طراحی
در حال حاضر طراحی سایت به سرعت در حال تغییر و بروز شدن متد های قبلی یا تکنیک و روش های جدیدی می باشد.طراحان برای طراحی سایتی حرفه ای و مدرن باید طبق این قاعده پیش روند تا بتواند سایتی بروز طراحی کنند.این روزها در طراحی استفاده از تصویر پس زمینه بزرگ و تمام صفحه مورد استقبال و توجه زیادی قرار گرفته و طراحان نیز با توجه به این نکته در طراحی از این روش استفاده میکنند، ولی اگر بخاطر داشته باشید در چند سال گذشته هم این متد اجرا و طراحی می شد که به علت حجم بالای تصاویر، کند بودن سرعت اینترنت در گذشته و دیر لود شدن صفحه نظرات منفی کاربران را به سوی خود بازداشت.
اما امروزه بخاطر بهبود سرعت اینترنت این روش مجدد مورد استقبال کاربران و طراحان قرار گرفته است. از مزایای این روش می توانیم به تاثیر دید مثبتی که در کاربر ایجاد میکند اشاره کنیم به این صورت که با ورود کاربر به وب سایت و با مواجه با یک تصویر بزرگ در تمام صفحه که نمایشگر فعالیت شما می باشد امکان جذب کاربر به سایت شما بسیار بالا خواهد رفت و همین موضوع باعث ادامه و همکاری کاربر با سایت شما میشود.
بهتر است در این روش تنها از یک تصویر که بیانگر فعالیت و زمینه کاری شما می باشد استفاده کنید، چون این کارعلاوه بر اینکه می تواند تاثیر بسزایی بر روی کاربر داشته باشد شما را متمایز از رقیبانتان میکند که این تفاوت برای کاربر نیز چشم گیر می باشد و آن را درک میکند.
یکی از مهم ترین مسائل در طراحی از نظر طراحان تاثیر بصری است که از طریق دیدن سایت به کاربر منتقل می شود که میتواند در ذهن او نیز تاثیر مثبت ایجاد نماید به همین دلیل طراحان با این تکنیک سعی در جذب هر چه بیشتر کاربران برای یک سایت را دارند. بعد از جذب کاربر نوبت شماست که با محتوای بکر و بروز که در سایت استفاده میکنید، بتوانید کاربر را به مشتری تبدیل نمایید.
در کنار این مزایا معایبی نیز وجود دارد، اولین مورد این است که با اضافه کردن تصویر حجیم ، سایت شما در مقایسه با سایتی که از تصویر استفاده نکرده سرعت پایین تری دارد که این مورد در بهینه سازی موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت جز امتیاز منفی به شمار می رود. برای اینکه این امر صورت نپذیرد باید تا جایی که به وضوح تصویر لطمه نمیخورد حجم عکس را کم کنید و با این کار به افزایش سرعت سایت کمک نمایید. همچنین بهتر است یک نمای تیره به تصاویر اضافه کنید تا نوشته های سایت بهتر دیده شوند.به هیچ عنوان از تصاویر با رنگ های تند و زننده استفاده نکنید.
دومین موردی که باید به آن اشاره کنیم این است که طراحان با الگو برداری از وب سایت های مدرن و پیشترفته در این روش تصویربزرگی را در بک گراند استفاده میکنند که هیچگونه خلاقیتی در آن نیست و از تصاویری استفاده میکنند که حتی گویای کسب و کار و فعالیت مدیران سایت نمیباشد و کاربران را به خود جذب نمیکند.
Post has attachment
برخی عوامل ناپسند در طراحی سایت
سیر تغییرات در طراحی سایت هم مانند بقیه عواملی که در دنیای پیرامون ما به سرعت در حال تغییر هستند می باشد. همانطور که در دنیای مد و زیبایی روش هایی مد می شوند و بعد از مدتی مد جدیدی ارائه میشود که ممکن است مد قبلی کامل از بین برود ویا خیلی کمرنگ شود در طراحی سایت هم به همین صورت میباشد یعنی با آمدن یک روش ممکن است روش قبلی بخاطر بی ثباتی و تاثیرات منفی کاملا از بین برود.
اما همانطور که شاهد طرز لباس پوشیدن افرادی هستیم که برای بقیه خنده دار و مضحک است و به نظر از مد افتاده و قدیمی می باشد ، در طراحی سایت نیز هنوز هم سایت هایی هستند که با روش های قدیمی و ناپسند طراحی شده و باعث غیر حرفه ای بودن یک وب سایت می شوند. در ادامه به چند عامل که باعث میشود نمایش یک سایت زشت و ناپسند جلوه دهد را توضیح خواهیم داد.

استفاده از فلش و تصاویر متحرک
سال های گذشته تکنیکی بنام فلش در دنیای طراحی بوجود آمد که طراحان نیز از این تکنولوژی به شدت استقبال کردند و بخاطر جلب توجه کاربران شروع به استفاده از فلش در طراحی وب سایت کردند.اما این تکنولوژی مشکلاتی را با خود به همراه داشت اعم از کاهش چشم گیر سرعت یک وب سایت ، باز نشدن سایت در مرورگرهای جدید و همچنین اینکه برای سئو یک سایت بهینه نبودند.در نتیجه عمر این متد بسیار کوتاه بود ولی ناگفته نماند که هنوز هم کسانی هستند که در طراحی سایت خود از این روش ها استفاده می کنند و باعث می شوند کاربران بسیاری را بخاطر بروز نبودن سایت از دست دهند.

نمایش کلید واژه ها برای سئو
در گذشته بخاطر بهینه سازی و سئو سایت، طراحان بخش هایی در سایت را به تکرار کلمات کلیدی که در مرورگر ها توسط کاربر سرچ می شدند را اختصاص می دادند که در رتبه سایت هم تاثیر داشت.این بخش ها باعث گرفته شدن فضای سایت و دید نامناسب صفحه می شد. این روش با بروز شدن موتور های جستجوگر تقلب شناخته شد و باعث دادن امتیاز منفی از سمت موتورهای جستجوی گوگل به این نوع سایت ها شد. همچنین به دلیل ساختار قدیمی ، کاربران این نوع سایت ها را غیر حرفه ای تلقی می کنند.

پاپ آپ ها
یکی دیگر از عواملی که باعث میشود یک سایت برای کاربر ناخوشایند به نظر برسد استفاده از پاپ آپ های مزاحمی هستند که با هر کلیک باز شده و سرعت جستجوی مطالب و دقت کاربر را کاهش میدهد البته نوع دیگری از پاپ آپ ها هستند که به منظور ارائه پیشنهادات در سایت نمایش داده می شود که باز هم ممکن است همین نوع از پاپ آپ ها هم برای برخی کاربران مزاحمت ایجاد نمایند.

استفاده از رنگ های روشن و غلیظ
بهتر است در طراحی سایت حداکثر از سه رنگ اصلی یا مکمل در کنار رنگهای خنثی استفاده کنید چون با استفاده از رنگ های مختلف، روشن و غلیظ باعث می شوید سایت تان جلوه ای ناپسند و زشت به خود بگیرد.

منوی پنهان و دور از دید کاربر
هر چقدر میتوانید منو ها را ساده و در دسترس و دید کاربر قرار دهید چون استفاده از منوهای مخفی منجر به سردرگمی کاربر و به هدر رفتن زمان استفاده از مطالب سایت می شود و امکان دارد سایت شما را ترک کند.

قراردادن اطلاعات در صفحه اصلی نه فرعی
صفحه اصلی به صفحه ای گفته میشود که کاربر با ورود به سایت براحتی بتواند در مورد کسب و کار شما و هدف اولیه سایت اطلاعات کسب کند. در برخی سایت ها این اطلاعات که باید در صفحه اصلی نمایش داده شوند، در صفحات فرعی و به شکل یک گالری تصویر و ویدئو نمایش داده میشوند.

استفاده از فونت های فانتزی
در برخی از وب سایت ها هنوز شاهد فونت های فانتزی هستیم که هر چند یک سایت دارای محتوای قوی ، بروز و تخصصی باشد ولی نوع فونت باعث می شود که وب سایت کاملا غیر حرفه ای به نظر آید.
Post has attachment
ایجاد تغییراتی از سوی شبکه های اجتماعی بر روی سایت ها
در جوامع امروزی با راه اندازی شدن شبکه های اجتماعی مختلف و تاثیر بسزای آن در رشد و پیشرفت کسب و کارها ، مدیران را ترغیب به استفاده از اینگونه شبکه ها به جهت معرفی خدمات و محصولات ، بازاریابی ، و فروش هر چه بیشتر محصولات و هماهنگی بهتر با سایت خود کرده است.همچنین ارتباط شبکه های اجتماعی با وب سایت ها می تواند در موفقیت یک سایت نقش مهمی داشته و آن سایت را به مراتب حرفه ای تر جلوه دهد.
در ادامه به تغییراتی که برای هماهنگی شبکه های اجتماعی با وب سایت ها ایجاد کرده است می پردازیم.

طراحی سایت با تکنیک ریسپانسیو
امروزه تعداد کاربران شبکه های اجتماعی رو به افزایش می باشد که این کاربران با استفاده از تلفن همراه از این رسانه ها استفاده میکنند. در بسیاری از این رسانه ها اپلیکیشن های کاربردی وجود دارد که می توانند کار یک وب سایت را برای کاربر ایجاد کند.پس در نتیجه شما باید برای بهتر دیده شدن در این شبکه ها سایتی با تکنولوژی ریسپانسیو طراحی کنید که بتواند هماهنگ با تلفن های همراه باشد چون وقتی شما لینک سایتی را در شبکه اجتماعی قرار میدهد کاربر با لمس لینک آن را با مرورگر موبایل خود باز می کند و از سایت شما بازید میکند. همچنین برای بهتر دیده و شناخته شدن خود باید سایت طراحی شده با تکنیک ریسپانسیو را در کانال های مختلف اجتماعی معرفی کنید.

تولید محتوای شبکه های اجتماعی
در شبکه های اجتماعی کار تولید و تهیه محتوا به عهده کاربر می باشد و در این راستا با محتواهای قدرتمندی برخورد کرده ایم که در بازاریابی اهمیت بسیاری داشته اند.شما نیز می توانید در وب سایت خود بخشی را در نظر بگیرید و در اختیار کاربر قرار دهید تا بتواند شما را در تولید محتوا یاری دهد.

دکمه های تبادل مطلب
در شبکه های اجتماعی بهترین راه اشتراک گذاری ، تبادل لینک و مطلب بین کاربران است . در این روش تمامی مطالب به صورت یک لینک کوتاه برای کاربران ارسال می شود که شما میتوانید بهترین استفاده از تبادل خدمات و محصولات سایت خود را از این گونه لینک ها داشته باشید.

استفاده از تصاویر و ویدئو های با کیفیت
وجود تصاویر و ویدئوهای با کیفیت در شبکه های اجتماعی نزد کاربران از محبوبیت ویژه ای برخوردارند و شبکه های اجتماعی با آگاهی از این موضوع سعی در استفاده این موارد میکند.شما نیز میتواند از تصاویر و ویدئوهای با کیفیت و مرتبط با زمینه کاری تان در وب سایت و شبکه های اجتماعی استفاده کنید و برای هر چه شناخت تر شدن نام و برند تجاری خود تلاش کنید.

استفاده از عکس ها و مطالب شخصی و روزمره
یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود کاربران زمان زیادی را در این شبکه ها صرف کنند، فعالیت های روزانه افرادی است که داستان زندگی خود را در قالب عکس، ویدئو و متن در صفحات خود قرار میدهند همین کار باعث جذب کاربران برای آگاهی از داستان زندگی افراد مختلف شده است. شما نیز با توجه به این نکته باید سعی کنید در وب سایت خود از عکس ها و مطالبی استفاده کنید که کاربران را به خود جذب نمایید.Post has attachment
نکاتی برای انتخاب درست عکس برای وب سایت
در بعضی مواقع طراحان و مدیران وب سایت ها به علت سرعت بخشیدن در کار به درستی عکس ها را انتخاب نمیکنند و تمرکز لازم را بر روی انتخاب تصویر ندارند در صورتی که انتخاب صحیح تصاویر می تواند تاثیر بسیار زیادی روی کاربر بگذارد.در ادامه چند نکته که میتواند در این زمینه به شما راهنمایی کند را ذکر میکنیم.

رنگ بندی و ترکیب رنگ ها
بهتر است برای تصاویر اصلی در صفحه اولیه سایت از رنگ هایی استفاده کنید که با رنگ بندی زمینه سایت همخوانی و مطابقت داشته باشد. و حتی می توانید از رنگ اصلی سایت، با لایه کم رنگتر از رنگ اصلی بر روی بقیه تصاویر نیز قرار دهید که این نکته کاملا سلیقه ایی میباشد.

انتخاب تصویر تاثیرگذار برروی کاربر
انتخاب تصاویر تاثیر گذار می تواند شما را به هدف برقراری ارتباط کاربر با سایت برساند در اینجا شما میتوانید با کاربر خود ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را مطرح نمایید. با انتخاب یک تصویر صحیح و مناسب در صفحه تماس با ما میتوانید مخاطب را به پر کردن فرم تماس ترغیب نمایید.

وضوح تصویر
در انتخاب تصاویر دقت لازم را بکار ببرید و از عکس های بی کیفیت و با وضوح پایین در سایت خود استفاده نکنید چون استفاده از تصاویر بی کیفیت، نشانه غیر حرفه ای بودن یک سایت و خدمات آن را می رساند و تا جایی حجم تصویر خود را پایین بیاورید که لطمه ای به کیفیت و وضوح تصویر از دید کاربر وارد نشود.

انتخاب تصاویر مرتبط با وب سایت
شما باید از تصاویری در سایت خود استفاده نمایید که مرتبط با زمینه فعالیت و کسب و کارتان باشد و قرار نیست که شما از هر تصویری که خوشتان آمد آن را در سایت خود قرار دهید.

منتقل کردن احساس توسط عکس
با دیدن تصاویر گوناگون احساسات مختلفی به شما دست میدهد که این احساسات ناشی از بار احساسی که یک تصویر دارد می باشد که با دیدن تصویر آن حس به شما منتقل می شود و آنرا تجربه میکنید. به عنوان مثال شما برای اینکه بخواهید یک حس شادی به کاربرانتان انتقال دهید باید از تصاویر شاد ، جشن ها و هر تصویری که حس شادی کاربر را برمی انگیزد باید در سایت تان استفاده کنید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید انتخاب عکس های احساسی میتواند تاثیر مثبت یا منفی بر روی برند تجاری شما داشته باشد. پس با توجه به این نکته برای طراحی سایت حرفه ای و تخصصی در نظر گرفتن انتقال احساسات درست بسیار مهم می باشد.
Post has attachment
طراحی وب سایت مطابق با موبایل یا اپلیکیشن های موبایل
در جوامع امروزی به دلیل رشد سریع تکنولوژی و گسترش روزافزون استفاده کاربران از تلفن های همراه هوشمند در فضای مجازی صاحبان کسب و کار را به این فکر انداخته تا با ایجاد راهکارهای مختلف و ایجاد سایت هایی با تکنولوژی ریسپانسیو و اپلیکیشن های موبایل، خود را به کاربران معرفی و مخاطبان بیشتری را به خود جذب نمایند و کسب و کار خود را رونق دهند. حال سوالی که برای آن ها بوجود آمده این است که کدام روش را انتخاب کنند که نتیجه بهتر و سود بیشتری از فروش محصولات و خدمات را برایشان به ارمغان بیاورد
در این مقاله ما تفاوت ها و ، معایب و مزایا هر روش را بررسی کردیم که در ادامه به آن می پردازیم.

طراحی اپلیکیشن برای موبایل
شما با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل می توانید به آسانی خود را در فضای مجازی معرفی و کسب درآمد نمایید. یک اپلیکیشن موبایل می تواند یک ابزار مناسب برای ارتباط شما با کاربران باشد البته در صورتی که همواره از آن استفاده کنید.شما با استفاده از اپلیکیشن این حس را به کاربر القا میکنید که در کسب و کار خود مصمم و حرفه ای هستید. همچنین با در نظر گرفتن اپلیکشین این امکان را به کاربران خود میدهید که حتی به صورت آفلاین هم به شما دسترسی داشته باشند.

نمایش وب سایت برای موبایل
با رشد روزافزون کاربران موبایل، وب سایت ها ی موبایلی و وب سایت هایی که در طراحی آن ها از تکنیک ریسپانسیو استفاده شده اهمیت زیادی پیدا کردند. ولی با این حال تفاوت بسیاری بین این دو وجود دارد.اولین تفاوت آن ها در این است که وب سایت های موبایلی فقط برای موبایل طراحی شده ولی طراحی سایت با تکنیک ریسپانسیو قابلیت نمایش در هر نوع دستگاهی را دارد و فقط مخصوص به موبایل و کاربران موبایلی نمیباشد. بیشتر مواقع وب سایت های موبایلی آدرسی متفاوت با دامنه اصلی دارند و مانند یک ساب دامین که با حرفm به کاربران نمایش داده میشود به کاربران موبایل نشان داده خواهد شد. در صورتی که در طراحی سایتی با تکنیک ریسپانسیو سایت همیشه بر روی دامنه اصلی است و با استفاده از دستگاه های مختلف همان قالب اصلی سایت مطابق با هر دستگاهی را به کاربر نمایش میدهد.
نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که در وب سایت های موبایلی به دلیل ساده سازی سایت و با حذف موارد حجیم و حذف بخش هایی که در سایت اصلی وجود دارد سرعت بیشتری نسبت به سایت اولیه پیدا کرده و در نتیجه استفاده کاربران از سایت را راحت تر میکند ولی از سوی دیگر این اتفاقات باعث گمراهی کاربر نیز می شود چون سایت موبایلی با سایت اصلی مطابقت دارد و می تواند نقص نسخه موبایل را به کاربر نشان دهد.
Post has attachment
3 نکته برای ایجاد ارتباط کاربری مناسب در طراحی وب سایت
درطراحی سایت های امروزی تجربه کاربری نقش بسیار مهمی دارد که سه عامل بیشتر از بقیه عناصر یک وب سایت بر روی روند بهبود کاربری تاثیر بیشتری دارند. پس در نتیجه شما با تغییراتی بر روی این سه عامل می توانید تاثیر بیشتری بر روی تعامل کاربر با سایت ایجاد نمایید تا درصد بیشتری از کاربران سایت به مشتری های بالقوه تبدیل شوند.

صفحه اولیه یا صفحه ورودی سایت
مهمترین قسمت یک سایت صفحه اصلی آن می باشد و هدف ما از طراحی صفحه اصلی این است که با ورود کاربر و دیدن صفحه اصلی به آن جذب شود و در سایت بماند و از دیگر بخش های سایت دیدن کند و اطلاعات مورد نیاز خود را از سایت ما دریافت کند. پس با توجه به این نکته باید به نحوی صفحه اصلی را طراحی کنید که علاوه بر سادگی و آراستگی تمرکز خود را بر روی ارائه پیشنهاد به کاربران نگه دارید و سعی کنید برای جلب توجه کاربران و خواندن مطالب در صفحه اصلی ، متن ها تا حد امکان کوتاه و خلاصه در سایت چیدمان شود و همچنین از تصاویر متحرک و یا موسیقی استفاده نکنید.
همه لینک های صفحه اصلی را چک کنید و مطمئن شوید که همه لینک ها به درستی کار کرده و به صفحه مورد نظر هدایت می شوند . بهتر است از فونتی استفاده کنید که برای همه کاربران در سنین مختلف و سطح سواد متفاوت قابل درک باشد. عناوین و تیتر های مهم و تاکیدی را با فونت درشت نمایش داده و لوگوی خود را با سایز قابل قبولی در بالای سایت نشان دهید.

جمله نگاری
یکی از ابزار های ارتباطی مهم در طراحی سایت جمله نگاری یا تایپو گرافی تیترها و متن های اصلی سایت می باشد که دربردارنده اطلاعات اصلی سایت شما برای کاربران است. در زیر به چند نکته مهم برای تایپوگرافی متن های سایت اشاره میشود:
حداکثر از دو نوع فونت خوانا برای نوشتن مطالب استفاده نمایید.
تا میتوانید مطالب را خلاصه و کوتاه کنید و فقط مطالب مهم را نمایش دهید.
از سایزی استاندارد مثل فونت 14 پیکسلی برای متون استفاده کنید تا کاربران در خوانندن مطالب دچار مشکل نشوند.
در پس زمینه روشن و سفید به هیچ عنوان از متون با رنگ خاکستری روشن استفاده نکنید چون ممکن است کاربر نتواند آن را ببیند.
اگر ناچار به استفاده از متون کج (ایتالیک) شدید از تکرار آن بپرهیزید و فقط برای نکته های تاکیدی استفاده نمایید.

نوارمنوهای سایت
یکی از دلایلی که کاربران ناچار به ترک سایت شما شده و به سایت دیگری رجوع میکنند طراحی منوها به شکل پیچیده و ناسازگار با مرورگرهای مختلف می باشد.بهتر است قبل از طراحی و کد نویسی ، یک بار منویی را که مد نظر دارید را بر روی کاغذ کشیده و بعد از تایید نهایی خود، آن را در سایت اجرا کنید.همچنین در طراحی منو ها و زیر منوها توجه کنید که کاربر با کمترین کلیک باید به اطلاعات مورد نظر خود در سایت شما برسد. از گذاشتن منوهای متحرک به علت عدم سازگاری با مرور گرهای مختلف دستگاه های گوناگون خودداری فرمایید. منوها را باید جوری برنامه نویسی کرد که در تمامی مرورگرها با هر رزولوشنی به صورت کاملا ریسپانسیو نمایش داده شود.
Wait while more posts are being loaded