Profile

Cover photo
مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان
34 followers|20,884 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 

برنده دوره زوجین
برنده این ماه دوره «آموزش آنلاین زوجین جوان» زوج خوشبخت کرمانی، «جناب آقای هادی زینلی کرمانی و بانو» هستند.
این زوج در دوره کاملا رایگان زوجین جوان شرکت فعال داشته اند.
با استفاده از «کارت سبز رنگ» شرکت رایگان در «دوره آنلاین زوجین جوان» که در هنگام آزمایش پیش از ازدواج از مرکز بهداشتی درمانی دریافت کرده اید وارد سایت فراسا شده و بسادگی با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور روی کارت در این دوره شرکت کنید.
پس از گذراندن دوره و آزمون پایانی آن به لیست قرعه کشی ماهانه فراسا بپیوندید.


http://www.efarzan.com/home/?p=792
 ·  Translate
1
1
Amir Salm's profile photo
 
سلام وقت بخیر اگر نیازمند دفتر یا مستغلات اداری یا مجتمع اداری تجاری نیازمند بودید در خدمتم 
 ·  Translate
Add a comment...
 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، نشست خبری چرایی نظام ملّی مهارتی، آموزش‌های مهارتی ناب حلقه مفقود شده آموزش کشور عصر امروز به همت کانون کار آفرینان استان تهران در دبیرخانه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران برگزار شد.
براساس این گزارش، مجید سیاری، دبیر کانون کار آفرینان استان تهران در ابتدا اظهار کرد: این کانون به عنوان مجموعه غیرانتفاعی تشکیل شده و هدفش فعالیت به عنوان اتاق فکر در زمینه کارآفرینی به خصوص در سال جاری که با عنوان دولت و ملّت همدلی و همزبانی دولت و ملّت است و ما تعاملاتی با وزارت کار داشته‌ایم و مشکلات را در جلسات کارشناسی به اطلاع مسئولان مربوطه رسانده‌ایم.
دبیر کانون کار آفرینان استان تهران ادامه داد: همچنین در این مدت اسناد مختلفی را تهیه کرده و به شورای اشتغال استان تهران ارائه داده‌ و برای سال 94 دو ماموریت اصلی را برای کانون کار آفرینان استان تهران تعریف کرده‌ایم.
وی افزود: سعی ما بر این است تا با همکاری این عزیزان کلیه اطلاعات به اطلاع همه کار آفرینان استان برسد که ماموریت اول شناسایی مشکلات و موانع کلیدی استان تهران در مسیر توسعه کار آفرینی و ارائه آن به صورت بیانیه‌های ماهانه در مطبوعات و ارائه به مراکز قدرت و موضوع دوم فعال کردن کمیته‌های تخصصی است.
سیاری اظهار کرد: اولین بیانیه ما در سال جاری مربوط به فضای کسب و کار بود و با توجه به اینکه متاسفانه رتبه کسب و کار ما اصلا مناسب نیست به این موضوع پرداختیم و نکته‌ دیگری که باید به آن اشاره کنم این است که فرق کانون کار آفرینان استان تهران با تشکلهای دیگر همانند اتاق تعاون در این است که این کانون یک مجموعه فرا صنفی و هدفش ایجاد ارزش افزوده است.
در ادامه غلامرضا حبیبی، دبیر کارگروهای کانون کار آفرینان استان تهران به بیان رسالت این کانون و جایگاه کار آفرینی پرداخت و اظهار کرد: کار آفرینی، ارزش آفرینی به واسطه نوآوری است و از این منظر صرفاً صنف خاصی را در بر نمی‌گیرد. در دنیا تشکیلات کار آفرینان بسیاری شکل گرفته و شرکتهای مختلف در غالب کار آفرینی مشغول فعالیت هستند و در ایران در سالهای قبل حرکتی در این زمینه شروع شد و جشنواره‌های کار آفرینی برگزار و کار آفرینان برتر معرفی شدند و بر این اساس در هر استان به صورت جداگانه این کانونها تشکیل و مشغول فعالیت هستند.
وی در ادامه به بیان رسالت این کانون پرداخت و اظهار کرد: نقش اصلی که برای کانون کار آفرینان استان تهران تعریف شده است اتاق فکر کار آفرینی است و تلاشهای این کانون در تجزیه و تحلیل و جمع بندی مشکلات و ارائه راهکار به مسئولان کار ساز است.
حبیبی اظهار کرد: از آنجا که کار آفرینان از نزدیک دستی بر آتش دارند می‌توانند با تجربیات خود راهکارهایی ارائه دهند که مورد توجه مسئولان قرار گیرد. همچنین باید دانست که این کانون متشکل از کار گروه‌های است که در اصل نقش اتاق فکر تخصصی را بازی می‌کند.
وی افزود: کارگروه‌هایی که در کانون کار آفرینان استان تهران تشکیل شده است شامل کار‌گروه فضای کسب و کار، کار‌گروه تامین مالی، کار‌گروه خیرین کار آفرین، کارگروه نوآوری ، کارگروه آموزش، کارگروه بازاریابی و کارگروه متودها و روش‌ها است و این کارگروه‌ها متشکل از کارآفرینان برتر استان تهران است که بین 4 تا 23 شرکت عضو هر یک از این کار گروه‌ها هستند.
دبیر کارگروه‌های کانون کارآفرینان استان تهران در پایان در ارتباط با فضای کسب و کار اظهار کرد: عوامل موثر بر کار آفرینی شامل عوامل داخلی و خارجی هستند که از جمله عوامل موثر داخلی، بهره وری شرکت‌ها است و در حوزه عوامل موثر خارج از کنترل یک کارگاه این تاثیر گذاری می‌تواند عمیق‌تر باشد. همچنین مجموعه کار آفرینان کشور متشکل از عوامل به هم پیوسته‌‌ای است که باید به خوبی با هم کار کنند تا همه مجموعه در ایفای رسالت خود موفق باشند و خواهش ما از مسئولان این است که تدابیر لازم برای بهبود محیط کسب و کار و مشکلات کار آفرینان را فراهم کنند.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

تداوم سیر صعودی فراسا: کاربران در مرز 40 هزار نفر
 
تعداد کاربران سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا، در مرز 40000 کاربر قرار گرفته است. هر کاربر در یک یا چند دوره آموزشی شرکت نموده است. تعداد فراگیران و کاربران در طی 5 سال اخیر با سیری صعودی، مرتب در حال افزایش است.
 
همچنین با تایید صلاحیت موسسه از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای برگزاری دوره آموزشی و آزمون پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی که دارای مصوبه هیات وزیران نیز می باشد، تا کنون بیش از 8000 نفر در این دوره شرکت کرده و فارغ التحصیل شده اند.
گفتنی است که این دوره برای کارکنان بیش از 20 وزارتخانه، سازمان، نهاد دولتی و دانشگاه برگزار شده و نظرسنجی های به عمل آمده، حاکی از رضایت بالای کارکنان و سازمان ها از برگزاری دوره آموزشی مذکور بوده است.
 
پیرو تایید مجدد صلاحیت موسسه از طرف معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و مرکز آموزش مدیریت دولتی و استانداری در خصوص برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت کارکنان دولت در حوزه سلامت، این دوره هم اکنون در حال برگزاری برای سایر سازمان ها می باشد.
 
سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا پیشرو در برگزاری دوره های آموزشی و آزمونهای آنلاین است. دوره های این موسسه در حوزه های سلامت، کارآفرینی، مهارتهای فردی و حرفه ای، مهارتهای پژوهشی، دوره های ویژه دست اندرکاران مجلات، دوره های ضمن خدمت کارکنان دولت، دوره های ICDL مبتنی بر امکانات چند رسانه ای و کاملا تعاملی در این سامانه وجود دارد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

 
کارآفرین برتر: سخنان مدیرعامل موسسه فرزان در ششمین جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر
 
موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان در ششمین دوره حشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر کشور به عنوان کارآفرین برتر ملی در سال 1390 شناخته شد. در این جشنواره دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه، به نمایندگی از کارآفرینان منتخب سخنرانی کرد. وی در سخنان خود تحلیلی از وضعیت کارآفرینی بویژه کارآفرینی دانش بنیان در کشور ارائه داد. متن سخنرانی به این شرح است.
 
با عرض سلام و ادب و اجازه از رياست محترم جمهوري و مقام عالي وزارت كار و ديگر بزرگان حاضر، حسب وظيفه، به نمايندگي از كارآفرينان، تحليلي از مسائل فراروي كارآفريني را در كشور به استحضار مي رسانم. همچنين از آنجايي كه اينجانب از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوري فرزان به عنوان يك سازمان دانش بنيان، توفيق انتخاب در ششمين جشنواره ملي امتنان از كارآفرينان برتر را يافته ام، به طور خاص مطالبي را نيز در حوزه كارآفريني دانش بنيان فهرست وار تقديم خواهم كرد.
 
جناب آقاي رئيس جمهور، حضار محترم
خدا را شاكريم كه امروز كارآفريني در صدر اولويت هاي كشور قرار گرفته است بنحويكه در سياستهاي كلي اشتغال كه طي روزهاي اخير از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شد در نخستين بند، به كارآفريني تاكيد شده است.
 
در ارتباط با فرهنگ سازي، بايد فرهنگ كار و كارآفريني به گفتمان غالب در سطح جامعه تبديل شود. در اين زمينه، نقش صدا و سيما به عنوان دانشگاه عمومي، جهت ايجاد فرهنگ كارآفريني در جامعه حائز اهميت است.
در عين حال استعداديابي نيز در سطح آموزش عالي و آموزش و پرورش و متعاقب آن پرورش استعدادها با آموزش مهارتهاي كارآفريني، در توفيق كارآفرينان آينده موثر خواهد بود.
 
در خصوص منابع مالي و اعتبار، يكي از مهمترين چالش هاي كارآفرينان، تامين منابع مالي است. خوشبختانه دولت محترم در اين زمينه منابعي را اختصاص داده است كه هنوز جاي افزايش فراواني دارد. اما مسئله، تنها تخصيص منابع مالي نيست بلكه گاهي به دليل عدم اطلاع رساني مناسب، كارآفرينان از وجود اين منابع و امكان جذب آنها آگاه نمي شوند. اين امر گوياي نياز به اطلاع رساني عمومي توسط دستگاه هاي ذي ربط است.
 
در زمينه بستر سازي براي كارآفريني، بايد توجه نمود كه اختصاص منابع مالي، لازم است ولي كافي نيست. در اين ارتباط، آموزش و مشاوره به كارآفرين نيز از اهميت بالايي برخوردار است. همچنين ايجاد و فعال سازي دفاتر و مراكز مشاوره كارآفريني جهت پشتيباني از كارآفرينان، در مواردي همچون تجاري سازي ايده ها، ثبت اختراع، توسعه فناوري، پشتيباني از طرحهاي پژوهشي، تامين اعتبار و امور حقوقي در كسب و كار مي تواند نقش مهمي در ايجاد بستر مناسب براي كارآفرينان داشته باشد.
اما در باب قوانين و مقررات، يكي ديگر از مسائل پيش روي كارآفرينان، قوانين و مقررات و پروسه هاي بروكراتيك به ويژه سرعت ارائه مجوزهاست. متاسفانه در بعضي موارد، قوانين و مقررات موجود، متضمن طي مراحلي طولاني و ضوابط پيچيده براي كارآفرينان است. به عبارت ديگر، ماهيت آن قانون و مقررات، به نحوي است كه كارآفرين را درگير خود مي كند.
 
گاهي هم مشكل در اجراي اين قوانين است. كاري كه طبق قانون بايد ظرف مدت دو هفته يا يك ماه انجام شود، گاهي نزديك به يك سال يا حتي بيشتر به درازا مي كشد. اين موضوع در مورد مجوزها و انعقاد قراردادها با دستگاه هاي دولتي اهميت بيشتري مي يابد.
 
در ارتباط با حضور در عرصه هاي بين المللي و جلوگيري از خروج ارز، به اعتقاد اينجانب، همان اندازه كه تأمين نيازهاي داخلي توسط كارآفرينان كشور و خودكفايي اهميت دارد، حضور در عرصه هاي بين المللي و صدور محصولات و خدمات از كشور، به ويژه محصولات و خدمات دانش بنيان مهم است.
 
در بحث جلوگيري از خروج ارز صرفا به ذكر يك مثال از موسسه متبوع خود بسنده مي كنم: موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوري فرزان نرم افزاري را با عنوان فراديتا جهت مديريت اطلاعات باليني به زبان فارسي توسعه داده كه به طور خاص در تحقيقات دارويي كاربرد دارد. شركتي آمريكايي از يكي از قطب هاي علمي کشور، براي تهيه نرم افزاري مشابه، 250 هزار دلار مطالبه نموده بود.
 
ما اين نرم افزار را با همان امكانات با قيمت ۶ ميليون تومان در اختيار اين مركز كشورمان قرار داديم. گفتني است اين قطب علمي كشورمان هم اكنون از نرم افزار فراديتا جهت رفع نياز خود استفاده مي كند.
 
بدين ترتيب از يك سو خروج ارز مهار گشته و از سوي ديگر براي گروهي از نخبگان، كارآفريني شده است و ضمن ايجاد زيرساخت تحقيقات دارويي، سد تحريم ها نيز شكسته است.
 
با همين رويكرد و قطره قطره ي صرفه جويي هاي چند صد هزار دلاري، مي توان از خروج ميلياردها دلار ارز جلوگيري كرد.
 
 
جناب آقاي رئيس جمهور – حضار محترم !
فراز پاياني گفتار حاضر به كارآفريني دانش بنيان اختصاص يافته است.
سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در افق سال ۱۴۰۴ هجري شمسي به كسب جايگاه نخست منطقه در حوزه علم و فناوري اشاره نموده است. اين سند همچنين بر دستيابي به اقتصاد متنوع و دانش بنيان تأكيد دارد. ماده ۱۶ قانون برنامه پنجم توسعه كشور نيز به كسب جايگاه دوم منطقه در شاخص هاي علم و فناوري به ويژه شركت هاي دانش بنيان، پتنت و توليدات علمي بين المللي اشاره دارد. از سوي ديگر براساس نقشه جامع علمي كشور كه اخيراً در اقدامي ارزشمند توسط رياست محترم جمهوري ابلاغ شد ايجاد 20000 شركت دانش بنيان در افق چشم انداز پيش بيني شده است.
 
همچنين در ماه هاي اخير لايحه ارزشمند شركت هاي دانش بنيان پس از تصويب در مجلس و شوراي نگهبان توسط رياست محترم جمهوري ابلاغ شد و هم اكنون منتظر اجرايي شدن آن هستيم. در بخشي از اين قانون، صندوق نوآوري و شكوفايي با بودجه اوليه سه هزار ميليارد تومان پشتوانه اي اميدواركننده و قابل تقدير براي ايجاد شركت هاي دانش بنيان است. اما در كنار اين اقدامات، همچنان ملاحظاتي نيز وجود دارد كه عدم توجه به آنها ممكن است به قيمت عدم توفيق در اين برنامه هاي ارزشمند تمام شود.
 
نخست آنكه: وجود يك ارتباط پويا ميان دانشگاه ها و شركت هاي دانش بنيان مي تواند در شكل گيري اقتصاد دانش بنيان نقشي تعيين كننده داشته باشد. دانشگاه ها مي توانند با انتقال دانش و فناوري به شركتهاي دانش بنيان، سهم مهمي را در شكل گيري و توسعه شركت هاي دانش بنيان ايفا كنند. در شروع مي توان با ايجاد زيرساخت ها، يك يا چند دانشگاه از دانشگاه هاي كشورمان به عنوان دانشگاه كارآفرين، اين رسالت را بر عهده گيرند و حتي در جشنواره هاي كارآفريني، در كنار كارآفرينان، از دانشگاه كارآفرين نيز قدرداني شود.
 
دوم آنکه: فقط اختصاص منابع جهت شركت هاي دانش بنيان كافي نيست بلكه تغيير رويكرد دانشجويان و دانش آموختگان از كارجويي به كارآفريني با بستر سازي، فرهنگ سازي، آموزش و مشاوره ضروري است تا كسب و كارهاي كوچك و متوسط دانش بنيان، امكان رشد و توسعه پيدا كنند. اميد است با اتخاذ تدابير همه جانبه در افق سند چشم انداز، شاهد ايراني با اقتصاد شكوفا و دانش بنيان باشيم.
 
اينجانب در انتهاي عرايضم علاقمندم كه به سهم خود و به عنوان عضوي از خانواده كارآفريني، به طور ويژه از جناب آقاي رئيس جمهور به دليل تلاش خستگي ناپذيرشان در خدمت به رشد و تعالي كشور تشكر نمايم. همينطور از مقام عالي وزارت كار و از دست اندركاران برگزاري جشنواره امتنان از كارآفرينان برتر كه با برگزاري موفق اين جشنواره، باعث ايجاد انگيزش مضاعف در كارآفرينان شده اند، قدردانی نمايم. سخنان خود را با یک درخواست از ریاست محترم جمهوری و مقام عالی وزیر کار به پایان می برم: تسریع در تشکیل سازمان کارآفرینی کشور و حضور نماینده ای از کارآفرینان در جلسه شورای عالی اشتغال که قطعا نقش مهمی در پیشبرد کارآفرینی در کشور می تواند داشته باشد. از حسن توجه شما متشكرم.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

سخنان مدیرعامل موسسه فرزان در پانل تخصصی کارآفرینی
 
در حاشیه برگزاری جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران، نشستی تخصصی با حضور کارآفرینان برتر سال جاری و سالهای گذشته و اساتید کارآفرینی برگزار شد. در این نشست دکتر غلامرضا حبیبی مدیرعامل موسسه طی سخنانی به تشریح نظرات خود پرداخت.
 
توجه شما را به فرازهایی از سخنان دکتر حبیبی در پنل جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران جلب می نماییم.
حاضرین در پنل کارآفرینی: جناب آقای دکتر حبیبی از موسسه فرزان، جناب آقای احمدی از شرکت فدک، جناب آقای قدیر کاشانی از خدمات همراه اول، جناب آقای دکتر سیاری و جناب آقای قهرمانی از کارآفرینان سالهای قبل.
آقای دکتر حبیبی در آغاز بحث تاکید کردند: برای همه این اتفاق نمی افتد که پس از زمین خوردن دوباره بلند شوند، البته با لطف و عنایت خداوند و تلاشی که کارآفرین انجام می دهد منشا برکات را ایجاد می کند و کارآفرین در تمام کارها باید متکی بر اراده و ایمان درونی خود باشد.
 
 
ایشان در ادامه مطلب به ذکر مثالی می پردازند: استیوجابز پایه گذار شرکت اپل است. وی در یک سخنرانی که در جمع دانش آموختگان دانشگاه استانفورد داشتند اینطور بیان می کند: "من شرکت اپل را گوشه یک گاراژ راه اندازی کردم" به مرور زمان، این شرکت مراحل رشد و توسعه را طی می کند. بسته به مختصات شرکت که توسعه پیدا کرده بود و برای دست یابی به کیفیت بالاتر مجموعه، مدیری را انتخاب می کنند. شرکت توسعه پیدا می کند، به چندهزار پرسنل میرسد، میلیاردها دلار سرمایه کسب می کند. در همین لحظه بنا به اختلافی که جابز با مدیر جدیدپیدا می کند اعضای هیئت مدیره شرکت اینگونه تصمیم می گیرند که وی را از هدایت و ترکیب شرکت کنار بگذارندکه البته این امر برای او بسیار دردناک و سخت بود، پس از آنکه ایشان را از شرکت حذف می کنند، او در این مرحله ناامید نشده و شرکت دیگری در زمینه انیمیشن پایه گذاری می کند. نرم افزاری را در این زمینه طراحی می کند و درکار جدید نیز به موفقیت زیادی دست پیدا می کند. پس از آن این شرکت توسط شرکت اپل خریداری می شود و دوباره استیو جابز در راس شرکتی قرار می گیرد که خود پایه گذاری کرده بود. او می گوید زمانی که آن اتفاق در اپل برای من رخ داد این حس خیلی دردناک بود ولی همان لحظه احساس کردم چیزی در من وجود دارد که اپل آن را از بین نبرده است و آن اراده و ایمانی است که باعث می شود بعد از یک شکست، فرد دوباره روی پای خود بایستد و بخواهد حرکتش را به نحوی دیگر ادامه دهد.
و حالا استیوجابز در سخنرانی خود در جمع فارغ التحصیلان یکی از معتبرترین دانشگاه های دنیا این مسئله را به عنوان خاطره تعریف می کند.
این چنین الگوهایی قابل تحسین است و حتما در گوشه و کنار کشور خودمان نیز نمونه هایی از این افراد یافت می شوند.
دکتر حبیبی در زمینه آموزش کارآفرینی با تاکید بر اهمیت حیاتی آموزش در کارآفرینی گفت: "که بحث آموزش اهمیت حیاتی دارد." تا دهه 90 اعتقاد بر این بود که کارآفرینی یک مختصات ژنتیکی داردکه صحت آن اثبات شده است. اما واقعیت این است که از دهه 90 به بعد اعتقاد دیگری شکل گرفته است که علاوه بر این مختصات بر ویژگی های فردی و اهمیت فوق العاده آموزش در شکل گیری مهارت هایی که برای کارآفرینی لازم است اشاره می کند. امروزه شرکتهای مختلفی در زمینه آموزش کارآفرینی فعالیت می کنند. به نظر من حتی کارآفرینانی مانند اینجانب که سالهاست در موسسه فرزان مشغول به کار هستیم بتوانیم از این آموزش های تخصصی به صورت موثر استفاده کنیم."
مدیر عامل موسسه فرزان در مقوله فرهنگ سازی به این نکته اشاره کردند: بحث فرهنگ سازی یک عبارت کلی است. گاهی اوقات آنقدر یک عبارت کلی که اهمیت زیادی هم دارد تکرار می شود که برای همگان عادی شده و بعد از مدتی ارزش خود را از دست می دهد. ایشان ادامه دادند: گاهی اوقات یکایک مصادیق بحث فرهنگ سازی را باید مشخص کرد و به تک تک آنها پرداخته شود. در بحث نهادسازی فعالیت های ارزشمندی در حال شکل گیری است. از جمله همین ایجاد کانون کارآفرینان. چقدر این کار خوب است.
ایشان به اهمیت جایگاه فکر و ارزش آن اشاره نمود و به ارزش بحث خرد جمعی پرداخته و ذکر کرد: حالا شما می بینید که بحث خرد جمعی چه ارزشی پیدا می کند. قطعا اگر افرادی باشند به نمایندگی فکر کنند یا اینکه نظرات افراد دیگر را جمع آوری و منتقل کنند می تواند بسیار موثر باشد. من برای راه اندازی این برنامه به دوستان تبریک می گویم و هر کاری هم که لازم باشد قطعا به سهم خود انجام می دهم. البته بحث های زیادی مطرح است که فرصت نیست.
دکتر حبیبی در انتهای سخنان خود به اهمیت مباحث مربوط به قوانین و مقررات، مسائل بین الملل، زمینه سازی برای حرکت در سطح خارج از کشور و عرضه محصولات در خارج از کشور نیز اشاره نمود و از بانیان جشنواره تشکر کرد.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

سخنان دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل محترم موسسه در محضر مقام معظم رهبری
 
دکتر غلامرضا حبیبی، مدیر عامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان و کارآفرین برتر ملی در سال 1390، به عنوان یکی از مدعوین نشست مقام معظم رهبری با برگزیدگان فعالان اقتصادی کشور، به ایراد سخنرانی در حوزه کارآفرینی دانش بنیان پرداخت. متن سخنرانی به شرح زیر است.
 
با عرض سلام و ادب و اجازه از محضر مقام معظم رهبری، حسب وظيفه، تحليلي از مسائل فراروي كارآفريني را در كشور به استحضار مي رسانم. همچنین از آنجايي كه اينجانب از موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوري فرزان به عنوان يك سازمان دانش بنيان، توفيق حضور در این نشست ارزشمند را يافته ام، به طور خاص مطالبي را نيز در حوزه كارآفريني دانش بنيان فهرست وار تقديم خواهم كرد.
 
خدا را شاكريم كه امروز کارآفرینی در صدر اولویت های کشور قرار گرفته و در نخستين بند از سیاست های کلی اشتغال به كارآفريني تاكيد شده است. در این ارتباط، فرهنگ کار و کارآفرینی باید به گفتمان غالب در سطح جامعه تبديل شود.
 
يكي از مسائل پيش روي كارآفرينان، قوانين و مقررات و پروسه هاي بروكراتيك به ويژه سرعت ارائه مجوزهاست به نحوي كه كارآفرين را در نخستین گام، درگير خود مي كند.
 
برای بهبود فضای کسب و کار، ساده سازی فرایند شکل گیری یک فعالیت اقتصادی، حائز اهمیت می باشد و مستلزم همراهی قوای سه گانه است.
 
يكي دیگر از مهمترين چالش هاي كارآفرينان، تامين منابع مالي است. تخصیص موثر منابع، با الگوهای مناسب باز پرداخت، توام با ضمانت در مواقع نیاز، می تواند گره مهمی از کار کارآفرینان باز کند.
 
البته اختصاص منابع مالی گرچه لازم است ولی کافی نیست. در اين ارتباط، آموزش، مشاوره و پشتیبانی از كارآفرينان، نقش مهمی در توفیق کارآفرین و کارایی منابع مالی خواهد داشت.
 
در ارتباط با حضور در عرصه های بین المللی، به اعتقاد اینجانب همان اندازه که تامین نیازهای داخلی توسط کارآفرینان کشور و خودکفایی اهمیت دارد، حضور در عرصه های بین المللی و صدور محصولات و خدمات از کشور نیز مهم است.
 
اما فراز پاياني گفتار حاضر به كارآفريني دانش بنيان اختصاص يافته است.
 
سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در افق سال ۱۴۰۴ هجري شمسي به كسب جايگاه نخست منطقه در حوزه علم و فناوري اشاره نموده است. اين سند همچنين بر دستيابي به اقتصاد متنوع و دانش بنيان تأكيد دارد.
ماده ۱۶ قانون برنامه پنجم توسعه كشور نيز به كسب جايگاه دوم منطقه در شاخص هاي علم و فناوري
به ويژه شركت هاي دانش بنيان، پتنت و توليدات علمي بين المللي اشاره دارد. از سوي ديگر براساس نقشه جامع علمي كشور ايجاد 20000 شركت دانش بنيان در افق چشم انداز پيش بيني شده است.
 
اینک پس از تصویب لايحه ارزشمند حمایت از شركت هاي دانش بنیان منتظر اجرايي شدن آن هستيم. در بخشي از اين قانون، صندوق نوآوري و شكوفايي پشتوانه اي اميدواركننده براي ايجاد شركت هاي دانش بنيان است. اما در كنار اين اقدامات، همچنان ملاحظاتي نيز وجود دارد كه عدم توجه به آنها ممكن است به قيمت عدم توفيق در اين برنامه هاي ارزشمند تمام شود.
 
نخست آنكه: فضای کسب و کار بویژه برای شرکت های دانش بنیان و سرمایه گذاریهای ریسک پذیر بهبود یابد.
دوم آنكه: جهت ارتباط پویا میان دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان، شکل گیری دانشگاه های کارآفرین ضروری است. همچنین تغییر رویکرد دانشجویان و دانش آموختگان از کارجویی به کارآفرینی لازمه رشد و توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط دانش بنیان می باشد.
 
امید است با اتخاذ تدابیر همه جانبه در افق سند چشم انداز شاهد ایرانی با اقتصاد شکوفا و دانش بنیان باشیم.
از عنایت و حسن توجه حضرتعالی و حضار محترم سپاسگزارم.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
جلسه‌ی «اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران» با دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص حمایت از طرح‌های پشتیبان مشاغل خانگی، جهت هماهنگی لازم بین «مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان» و «موسسه فن‌آوران کارآفرین نوآور» در روز سه‌شنبه مورخ 9/4/94 در سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان تهران (مرکزی) به ریاست جناب آقای داود روشن‌نیا برگزار گردید.
در این جلسه آقای روشن‌نیا مدیر کارآفرینی و اشتغال مطالبی را پیرامون هدف از تشکیل جلسه بیان داشته و اظهار نموده با توجه به سیاست‌گذاری وزارت مطبوع در سال جاری مبنی بر تمرکز بر اشتغال و حمایت از کسب و کارهای خرد، کوچک و خانگی بایستی تمامی تلاش خود را صرف نماییم. سپس ایشان نسبت به معرفی مدیران مرکز مشاوره فرزان و موسسه فن آوران کارآفرینان نوآور اقدام نمودند.
در ادامه دکتر حبیبی مدیر عامل «مرکز مشاوره، اطلاع‌رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان» مطالبی را در خصوص فعالیت‌های مرکز فوق‌الذکر بیان نمودند و اظهار داشتند این مرکز تفاهم‌نامه‌ای با «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» جهت اجرای برنامه‌ای به منظور ارتقای مهارت‌های زندگی برای گروه هدف که شامل زوجین جوان به تعداد 50000 زوج می باشد منعقد نموده‌اند. در ادامه اعلام داشتند مرکز مشاوره  فرزان قادر است علاوه بر فعالیت‌های مذکور، در خصوص اشتغال و کارآفرینی بصورت آنلاین با تمرکز بر مشاغل خانگی خدماتی را به زوجین ارائه نماید تا افرادی که شغل مناسبی ندارند یا جهت تکمیل معیشت خود در کنار شغل اصلی، تمایل به انجام کار در حوزه مشاغل خانگی را دارند، آموزش‌های لازم را فراگیرند. آقای دکتر حبیبی آمادگی خود را جهت ارائه خدماتی همچون راهنمایی پشتیبان‌ها، تشکیل خوشه‌های کسب و کار، برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت آنلاین را اعلام نمودند. ایشان ابراز داشتند ارائه تسهیلات، رویکرد جامعه برای ایجاد شغل نیست، بلکه یکی از ارکان توانمندی برای ایجاد اشتغال میباشد. ایشان همچنین پیشنهاد نمودند بجای اختصاص منابع خرد، بهتر است تسهیلات در اختیار پشتیبان قرار گرفته تا فعالیت‌هایی نظیر برندسازی، بازاریابی و تجاری‌سازی توسط پشتیبان انجام شود، تا منجر به اشتغال پایدار گردد.
در پایان آقای دکتر حبیبی از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی درخواست نمودند که نسبت به معرفی پشتیبان‌ها به منظور تحت پوشش گرفتن زوجین جوان که تحت آموزش‌های مرکز هستند اقدام نمایند.
سپس دکتر فدایی مدیر عامل «موسسه فن آوران کارآفرین نوآور» ضمن معرفی موسسه، گزارش فعالیت خود را بصورت power point ارائه نمود و آمادگی خود را جهت خدمات‌رسانی به متقاضیان مشاغل خانگی به‌ویژه پشتیبانان در زمینه تهیه مدل‌های کسب و کار اعلام داشتند. در ادامه ایشان به ضرورت غنی‌تر نمودن دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، شکل‌گیری تولید براساس تقاضا و اهمیت سرعت عمل و نوآوری به عنوان مهمترین مسئله در تصمیم‌گیری و راه اندازی کسب و کار اشاره نمودند. دکتر فدایی اظهار داشتند مهمترین نکته کلیدی در مدل کسب و کار، ارزش افزوده است. با توجه به اطلاعات بدست آمده از400 بنگاه اقتصادی، محرز گردید مشکل آنان کمبود نقدینگی نیست، بلکه کمبود توان نوآوری است. جهت رفع این مشکل، باید از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خالی بنگاه‌های اقتصادی استفاده نمود. در پایان ایشان پیشنهاد نمودند بهتر است مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی به‌صورت قطبی فعالیت و در قالب یک شبکه با هم همکاری نمایند.
مصوبات این جلسه به قرار زیر است:
1- نمایندگان دستگاه‌های اجرایی نسبت به معرفی پشتیبان‌های حوزه خود به «مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان» و «موسسه فن آوران کارآفرین نوآور» جهت ارائه خدمات و مشاوره اقدام نمایند.
2- دستگاه‌های اجرایی استان طرح‌های متقاضیان پشتیبان مشاغل خانگی خود را در اسرع وقت، جهت معرفی به «صندوق کارآفرینی امید استان»، به دبیرخانه مشاغل خانگی استان ارسال نمایند.
3- دستگاه‌های اجرایی در خصوص بررسی رشته‌های پیشنهادی متقاضیان، همکاری بیشتری را با دبیرخانه مشاغل خانگی داشته باشند.
4- دستگاه‌های اجرایی نسبت به شناسایی و معرفی طرح‌هایی که قابلیت فعالیت به‌صورت پشتیبانی در حوزه مشاغل خانگی را  دارند اقدام نمایند.
 ·  Translate
1
1
Add a comment...
 
جلسه اداره کل تعاون، کار رفاه اجتماعی استان تهران
در راستای اجرای سیاست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در سال جاری مبنی بر حمایت از کسب وکارهای خانگی، خرد و کوچک، توسعه ظرفیت های اشتغالزایی و تقویت فرهنگ کار جمعی و کارآفرینی و تولید، جلسه ای در روز سه شنبه مورخ 9/4/94 در محل سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار رفاه اجنماعی استان تهران با حضور مدیرعامل مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان و نمایندگان تام الاختیار و مطلع نهادهای زیر برگزار شد:
• سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران
• سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
• میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران
• آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
• فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران
• کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران
• سازمان بهزیستی استان تهران
• بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران
• بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ
• صندوق کارآفرینی امید استان تهران
• استانداری تهران
در این جلسه آقای دکتر حبیبی مدیرعامل موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان که موفق به دریافت مجوز مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان، از اداره کل تعاون، کار رفاه اجنماعی استان تهران در سال 1393 شده است، به معرفی اجمالی موسسه و مرکز و فعالیت های آن ها پرداختند. موسسه فرزان با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجری برگزاری دوره مهارت های زندگی زوجین جوان، در سطح ملی و با همکاری 40 دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور می باشد. در این طرح 50.000 زوج جوان مهارتهای زندگی را به صورت آنلاین از طریق سامانه فراسا، آموزش می بینند. مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فرزان خدمات آموزش و مشاوره کارآفرینی را به صورت حضوری و آنلاین از طریق سامانه های آموزش و مشاوره آنلاین، اپلیکیشن های موبایل و وبینار ارائه می نماید. 
در این جلسه آقای دکتر حبیبی اعلام کردند که بهترین راه برای ایجاد اشتغال فقط ارائه تسهیلات نیست بلکه باید ارکان پنجگانه: ایده یابی، استعداد یابی، آموزش، مشاوره و تامین مالی با هم وجد داشته باشند. دکتر حبیبی ادامه دادند که این مرکز آماده ایده یابی و استعدادیابی از زوجین جوان و ارائه خدمات آموزش و مشاوره کارآفرینی در حوزه مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی به این گروه است. در این راستا، دستگاه های اجرایی می توانند پشتیبان های فعال را با توجه به اولویت های استانی به این مرکز معرفی کنند تا با برقراری ارتباط بین پشتیبان ها و زوجین جوان، امکان اشتغال آن ها در کسب وکارها خانگی فراهم شود.
در پیان جلسه، دستگاه های ذیربط موافقت خود را برای همکاری در اجرای این طرح اعلام کردند.
 ·  Translate
1
1
Add a comment...
 
بسم الله الرحمن الرحیم
وی با اشاره به اینکه در جشنواره های کارافرینی کارآفرینان منتخب انتخاب شده اند اظهار کرد: در کنار دستگاه های اجرایی ارائه راه حل و مشکلات رفع چالش ها از جمله وظایفی است که در کانون کارآفرینی در دستور کار قرارگرفته است .
حبیبی تصریح کرد: کارگروه های متعددی در استان تهران شکل گرفته که از جمله آنها فضای کسب و کار ، تامین مالی، خیرین کارافرین و نهادهای پشتیبان ، نوآوری ، آموزش و بازاریابی است و در هرکدام از این کارگروه ها 4 تا 23 شرکت حضور دارند .
وی با تاکید بر ضرورت استفاده نهادهای کشوری از ظرفیت کانون در نقش اتاق فکر بیان کرد: عوامل تعیین کننده بهره وری و عوامل موثر خارج از بنگاه ها از جمله دلایلی است که موجب رتبه نامناسب ایران در فضای کسب و کار است.
عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران ادامه داد: سهولت بازار ، سهولت خاتمه کسب و کار، شفافیت اقتصادی کشور بر نحوه فعالیت های صنفی موثر است که باید در این زمینه راه کار های بهبود هر یک از بسترها فراهم شود .
حبیبی خاطرنشان کرد: مجموعه کارآفرینی در کشور متشکل از غالب پیوسته ای عمل می کنند تا کارافرینان بتوانند در این رسالت خود موثر عمل کند و باید گفت کانون کارافرینان شامل 143 عضو در استان تهران تلاش می کند تا پشتیبان خوبی برای ادامه فعالیت واحدهای صنفی در محیط کسب و کار باشد.
وی از تشکیل مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی مصوب شورای عالی اشتغال در سال 90 خبر داد و افزود: آئین نامه اجرایی این مراکز در سال 91 به تصویب رسیده و به طور قطع این مراکز مشاوره در حوزه کارآفرینی جایگاه خود را پیدا خواهند کرد.
 
 ·  Translate
خبرگزاری پانا: عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران با اشاره به تشکیل مراکز مشاوره در حوزه کارآفرینی اظهار امیدواری کرد این مراکز بتوانند نقش خود را در بهبود فضای کسب و کار و توسعه کارافرینی در کشور ایفا کنند.
1
Add a comment...
 

جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر
موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن‌آوری فرزان؛ در ششمین جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر به عنوان کارآفرین برتر در بخش خدمات سال 1390 انتخاب گردید و دکتر غلامرضا حبیبی، به عنوان موسس و مدیر عامل موسسه، ضمن کسب عنوان کارآفرین برتر ملی، موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره شد.
این جشنواره در تاریخ 4 مرداد ماه 1390 و در نهاد ریاست جمهوری، سالن شهید بهشتی برگزار گردید. در این مراسم ریاست محترم جمهور، وزیر محترم کار، جمعی از نمایندگان مجلس و دیگر مسوولین حضور داشتند. در این مراسم، دکتر حبیبی به نمایندگی از کارآفرینان برتر ملی، ديدگاه هاي خود را در مورد كارآفريني و مشکلات کارآفرینان بیان نمود.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران
موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن‌آوری فرزان؛ در ششمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان تهران به عنوان کارآفرین برتر سال 1390 انتخاب گردید و موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس جشنواره شد. دکتر غلامرضا حبیبی، به عنوان موسس و مدیر عامل موسسه، ضمن کسب عنوان کارآفرین برتر  موفق به اخذ لوح سپاس و تندیس ویژه جشنواره شد.
در این مراسم، آقایان مهندس دوستعلي قائم مقام محترم وزیر کار و امور اجتماعی، مهندس تمدن استاندار تهران، مهندس ترکی معاون  طرح و برنامه ریزی استاندار، بشیری نماینده مردم پاکدشت و  كلاته آهي مدیر کل تعاون استان تهران و جمعی از مسئولین استان تهران حضور داشتند.
 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی

فعالان و برگزیدگان بخش خصوصی ، مدیران عرصه های «اقتصادی – صنعتی – کشاورزی – بانکی – فناوری اطلاعات و خدمات» همراه با نمایندگان تشکلهای صنفی، عصرروز چهارشنبه 26 مردادماه سال 1390 شمسی مصادف با 16ماه مبارک رمضان سال 1432 هجری قمری در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی به تبادل نظر و بررسی مسائل مختلف اقتصادی پرداختند.
در ابتدای این دیدار که بیش از 3 ساعت طول کشید، 18 نفر از فعالان اقتصادی، از جمله جناب آقای دکتر غلامرضا حبیبی،مدیرعامل مؤسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان، دیدگاههای خود را درباره اوضاع اقتصادی کشور بیان کردند.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن‌آوری فرزان
Introduction

  

   موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان ، کارآفرین برتر ملی و کارآفرین برتر استان تهران، فعالیت خود را در آذر ماه سال 1380 آغاز کرده است. این موسسه در مدت 14 سال فعالیت، در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری بویژه فناوری اطلاعات فعال بوده است  و از بدو تاسیس، نوآوری را در سرلوحه فعالیتهای خود داشته است. حاصل اين فعاليت ها، طراحي و اجراي دهها طرح تحقيقاتي و انتشار صدها مقاله در معتبرترین مجلات بین المللی و تربيت تعداد زیادی از پژوهشگران جوان مي باشد.

   موسسه فرزان نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی را پایه گذاری کرده است. از این موسسه تا کنون بیش از  500 مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا سطح تاثیر(IF)  در حد 24 منتشر شده است.

موسسه توسعه دانش، پژوهش و فن‌آوری فرزان بواسطه نمایه سازی تعدادی از معتبرترین مجلات کشور در ISI و Scopus نقش  مهمی در افزایش شاخص های تولید علم کشور در سطح بین المللی ایفا کرده است.

   موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان نخستین سازمان پژوهشهای بالینی ایرانی را به تایید سازمان غذا و دارو (معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت) تاسیس نموده است و در حوزه تحقیق و توسعه دارویی فعالیت می نماید. در این راستا  30 قرارداد و تفاهم نامه بین المللی با مراکز و سازمانهای خارجی و بین المللی منعقد شده است.

   موسسه همچنین نخستین سازمان مدیریت اطلاعات بالینی را پایه گذاری کرده است و در زمینه اجرای طرحهای مدیریت داده بویژه مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزماییهای بالینی ارائه خدمت می نماید.

   موسسه فرزان در حوزه فناوری اطلاعات 6 نرم افزار را به کاربران ایرانی عرضه نموده است که به تایید شورای عالی انفورماتیک و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نیز رسیده اند. موسسه دارای14  وب سایت می باشد و  بیش از  40000 نفر تحت پوشش آموزش های آنلاین موسسه قرار گرفته اند. موسسه عضو نظام صنفی رایانه می باشد و به عنوان یک ناشر دیجیتال دارای مجوز از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

   این موسسه در سال 1390 در مرحله نخست به عنوان کار آفرین برتر استان تهران و در مرحله بعد به عنوان کارآفرین برتر ملی انتخاب شد و در جشنواره ملی امتنان از کارآفرینان برتر با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفت. موسسه در سال 1391 در همایش ملی مدیریت کارآفرینی در فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران (EMIC Tech 2012)عنوان شرکت برتر کارآفرین را دریافت و موفق به اخذ تندیس پرتو زرین کارآفرینی از این همایش گردید. همچنین در همین سال در جشنواره بزرگان نوآوری موفق به اخذ تندیس نوآوری شده است. گفتنی است که موسسه موفق به اخذ تندیس از همایش ملی تعاون نیز شده است. همچنین برای محصولات موسسه در حوزه فناوری اطلاعات، نشان حمایت از تولید ملی به موسسه اختصاص یافته است. در سال 90 همچنین مدیرعامل موسسه ضمن حضور  در نشست مقام معظم رهبری با برگزیدگان فعالان اقتصادی، توفیق سخنرانی در این نشست را در حضور معظم له یافت.

   موسسه در سال 1390 به عضویت پارک فناوری پردیس در آمده است و شعبه موسسه در این پارک فعال است. موسسه فرزان همچنین عضو مرکز خدمات تخصصی پارک فناوری پردیس می باشد و به سایر شرکت های دانش بنیان ارائه مشاوره می نماید.
آدرس: تهران، میدان توحید، ابتدای خیابان ستارخان، کوچه شهید صیامی، پلاک 17
صندوق پستی: 1678-1318
تلفن: 66423101 ،  66439463،  66919206،  66597463،  66597464، 66563174
فکس 66423304 :

پست الکترونیک موسسه: info@farzaninstitute.com
پست الکترونیک مدیرعامل برای تماس مستقیم: grhabibi@farzaninstitute.com
وب سایت: www.farzaninstitute.com

 


 

جوایز و افتخارات

موسسه فرزان مجموعه ای از افتخارات را در کارنامه خود دارد و بارها از سوی مراجع مختلف مورد تقدیر قرار گرفته است. افتخارات کسب شده تا کنون به شرح زیر می‌باشد:

·        مورد تقدیر از سوی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

·        لوح تقدیر از رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

·        لوح تقدیر از معاون اول محترم رئیس جمهور

·        لوح تقدیر و تندیس از وزیر محترم کار و امور اجتماعی و کسب عنوان کارآفرین برتر ملی

·        لوح تقدیر از استاندار محترم تهران و کسب عنوان جوان برگزیده

·        لوح تقدیر وتندیس از استاندار محترم تهران و کسب عنوان کارآفرین برتر استان

·        لوح تقدیر و تندیس از مدیر کل کار و امور اجتماعی استان تهران

·        لوح تقدیر از ریاست دانشگاه علوم اقتصادی

·        لوح تقدیر از دبیر کل کنفدراسیون صنعت ایران و رئیس گروه مشاوران جوان وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات

·        لوح تقدیر و مدال از رئیس شورا و مرکز ملی رقابت

·        لوح تقدیر و تندیس از همایش ملی بزرگان نوآوری در تولید و خدمات 

·        لوح تقدیر و تندیس از همایش ملی تعاون

·        لوح تقدیر از رئیس محترم سازمان ‌پزشكی قانونی کشور

·        لوح تقدیر از رئیس محترم دانشگاه تهران

·        لوح تقدیر و مدال از رئیس محترم دانشگاه علوم پزشكی تهران

·        لوح تقدیر از معاون محترم پژوهشی دانشگاه علوم پزشكی تهران

·        لوح تقدیر از معاون محترم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران

·        لوح تقدیر از معاون محترم توسعه مدیریت و برنامه ریزی منابع دانشگاه علوم پزشکی تهران


 

معرفی مدیرعامل

دکتر غلامرضا حبیبی در سال 1353 در تهران متولد شد. وی در مقطع دکترا  فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و همچنین دانش آموخته MBA از دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران بوده، در مقطع متوسطه و راهنمایی، فارغ التحصیل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان  دبیرستان علامه حلی تهران است.

     دکتر غلامرضا حبیبی دارای 21 عنوان مقاله در مجلات معتبر بین المللی تا سطح عامل تاثیر (IF) 24، 2 عنوان مقاله در مجلات داخلی و 6 مورد ارائه مقاله در کنگره های خارجی و داخلی می باشد. وی همچنین دارای 11 عنوان کتاب تالیفی در زمینه های مختلف پژوهشی، آموزشی و تخصصی می باشد. تالیفات منتشر شده در زمره بهترین تالیفات کشور قرار داشته و جوایز کشوری زیادی را به خود اختصاص داده اند. وی همچنین موفق به اخذ یک گرانت بین المللی در زمینه مطالعه اپیدمیولوژیک واکسن سرطان گردن رحم و 14 مورد گرانت پژوهشی داخلی شده است. دکتر حبیبی دارای سابقه تدریس روش تحقیق و تالیف است.

  مجموعه ای از تقدیرنامه ها در سوابق ایشان قابل ملاحظه است که از آن جمله می توان به به تقدیر توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران و وزیر کار، کسب لوح تقدیر از معاون اول ریاست جمهوری، لوح تقدیر از رئیس مجلس شورای اسلامی، لوح تقدیر از مدیرکل کار و امور اجتماعی استان تهران، 2 لوح تقدیر از استاندار تهران و کسب عنوان جوان برگزیده، لوح تقدیر از رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، 3 لوح تقدیر و مدال از رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و معاونت پژوهشی این دانشگاه، لوح تقدیر از رئیس دانشگاه تهران، لوح تقدیر از رئیس دانشگاه علوم اقتصادی و کسب عنوان کارآفرین برگزیده به انتخاب این دانشگاه ، لوح تقدیر از رئیس شورا و مرکز ملی رقابت، لوح تقدیر از دبیر کنفدراسیون صنعت ایران، و همچنین کسب عناوین کتاب سال دانشگاهی، کتاب سال دانشجویی، برگزیده جشنواره ابن سینا و جشنواره شهید هدایت در دوره های متوالی و لوح تقدیر و تندیس از همایش ملی تعاون و همایش ملی بزرگان نوآوری اشاره کرد. دکتر غلامرضا حبیبی همچنین به عنوان کارآفرین برتر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز انتخاب شده است.

  دکتر غلامرضا حبیبی مفتخر به احراز عنوان کارآفرین برتر ملی و کارآفرین برتر استان تهران در سال 1390 شده است. متعاقب انتخاب به عنوان کار آفرین برتر ملی، وی در دو نوبت در محضر مقام معظم رهبری (در ماه مبارک رمضان سال 90) و همچنین در حضور رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر پیرامون کارآفرینی سخنرانی داشته است. ایشان هم اکنون عضو هیات امنای کانون کارآفرینان استان تهران و  در حدفاصل سالهای 90 تا 92 نماینده کارآفرینان در شورای عالی اشتغال کشور بوده است.

  دکتر غلامرضا حبیبی عضو هیات موسس، مدیر عامل و عضو هیات مدیره موسسه توسعه دانش، پژوهش و فناوری فرزان می باشد. این موسسه هم اکنون پس از یک دهه ارزش آفرینی،  به عنوان یک شرکت دانش بنیان، عضو پارک فناوری پردیس می باشد و صلاحیت آن به تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری (مرکز آموزش مدیریت دولتی)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان غذا ودارو) نیز رسیده است. دکتر غلامرضا حبیبی همچنین موسس سازمان پژوهش های بالینی فرزان به عنوان نخستین سازمان پژوهش های بالینی ایرانی به تایید معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت است. او پایه گذار نخستین مرکز نگارش علمی ایرانی است که ما حصل آن تا کنون انتشار بیش از 500 مقاله در مجلات معتبر بین المللی بوده است. از دیگر سوابق اجرایی ایشان می توان به موسس و سرپرست دفتر تدوین و بازنگری کتاب های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دبیر شبکه کشوری بیوتکنولوژی پزشکی، مجری طرح هرم تربیت پژوهشگر، مجری طرح کتابخانه الکترونیک کتاب های آموزشی و معاون امور دانشکده پزشکی مرکز پژوهش های علمی دانشجویان اشاره کرد.

    وی همچنین عضو موسس شبکه آموزش پژوهش (RTNet)، عضو انجمن بین المللی پژوهشگران بالینی (ACRP)، عضو جامعه بین المللی مدیریت اطلاعات بالینی (SCDM) و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران است.

    دکتر غلامرضا حبیبی سابقه کار ژورنالی در مجلات مختلف کشور را داراست. وی عضو هیات سردبیری مجله نشاء علم (Science Cultivation) می باشد و پیش از این مدیریت اجرایی و ویراستاری مجله پزشکی قانونی (سازمان پزشکی قانونی کشور) و مجله دانش پزشکی (سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ) را بر عهده داشته است. وی با ارائه مشاوره به دهها مجله کشور، نقش چشمگیری در نمایه سازی مجلات کشورمان در نمایه های معتبر بین المللی و افزایش شاخصه های تولید علم کشور ایفا نموده است. دکتر غلامرضا حبیبی همچنین به انتخاب معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجری طرح ارزشیابی و رتبه بندی مجلات علوم پزشکی کشور بوده است. وی عضو موسس و سردبیر خبرنامه پژوهشی الکترونیک فرزان است. از این خبرنامه تا کنون 73 شماره طی 6 سال گذشته به صورت مرتب و ماهیانه منتشر شده است. این خبرنامه ضمن ارائه مقالات تحلیلی از وضعیت پژوهش کشور و همچنین مقالات آموزشی ، اطلاع رسانی اخبار پژوهشی کشور را به 75000 نفر از اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاهی و غیر دانشگاهی بر عهده داشته است.

      در حوزه فناوری اطلاعات، دکتر غلامرضا حبیبی طراح و تهیه کننده 6  نرم افزار دانش بنیان است که توسط شورای عالی انفورماتیک کشور و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید و ثبت شده اند. اسامی این نرم افزارها "فراسا؛ سامانه آموزش و سنجش الکترونیک" ، "فرادیتا؛ سامانه مدیریت اطلاعات پژوهشی" و "فرانگار؛ سامانه مدیریت مقالات پژوهشی"، فرامک: سامانه ارسال پیامک"، :فراساز: ویژه تولید محتوای چندرسانه ای" و "پژوهشیاران فرزان: ویژه ارائه خدمات پژوهشی" می باشد. بنابر نتایج مطالعات صورت گرفته، نرم افزار سوم و بعضی از قابلیت ها و امکانات نرم افزارهای دیگر در سطح جهانی بی نظیر است. این 6 نرم افزار هم اکنون در سطحی گسترده مورد استفاده هزاران کاربر و مراکز متعدد علمی و پژوهشی کشورمان قرار دارد بنحویکه در سامانه آموزش و سنجش الکترونیک فراسا بیش از 35000 نفر از 200 دوره آموزشی موجود در این سامانه بهره برده اند. وی همچنین طراح و تهیه کننده 14 وب سایت پژوهشی و عضو هیات سردبیری سایت ذهن آسا ویژه آموزش مهارت های پایه جهت موفقیت در کار و زندگی می باشد.

    دکتر غلامرضا حبیبی به عنوان یک کارآفرین، مشاور و تحلیلگر کارآفرینی بویژه در زمینه کارآفرینی دانش بنیان و تهیه کننده بسته آموزشی مهارت های کارآفرینی دانشگاهی و دانش بنیان است.   

 

 

.

Contact Information
Contact info
Phone
+982166439463, +982166919206, +982166423101
Fax
+982166423304