Profile

Cover photo
Rivka Binyamini
217 followers|69,579 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
סינים כחול-לבן:
אדריכלים ישראלים צעירים עוברים לעבוד בשנגחאי
ההמולה של הכרך הענק ממגנטת את החברות המערביות הגדולות בעולם, וגם האדריכלים מחפשים כאן זהב. אדריכלים צעירים מישראל עולים על המטוס ומתחילים לעבוד בעיר שמציעה פרנסה משופרת, יצירתיות והשפעה שקשה להשיג בארץ. ומה לגבי הטעם של הלקוחות? אם רוצים להצליח, הם אומרים, צריך לדעת להתפשר.
מה גורם לאדריכלים צעירים לעזוב את הביצה המקומית ולהניע את חייהם המקצועיים דווקא בסין, ולא בארצות המערב שבהן עמיתיהם רגילים לנסות את מזלם - כמו ארצות הברית, הולנד או בריטניה למשל? האם זו ההבטחה הכלכלית האסיאתית שנמצאת ברקע ההחלטה, האתגר המקצועי, העניין או חוויית חיים חד-פעמית? משיחות עם שלושה ישראלים שעברו לשנגחאי, נדמה כי מדובר בשילוב של כל הסיבות גם יחד. סין פוטרת אותם מהשיגור הכפוי לסדנאות יזע כפועלי שרטוט, כפי שצופן להם העתיד במשרדים הגדולים בישראל (ובעולם המערבי), שהרי במעצמה האסיאתית הם יכולים לדלג על תא המכונות ולקפוץ במידרג החברתי כדי לכהן כאדריכלים יצירתיים עם רוח צעירה, כאלה שמוזמנים להשפיע על העיצוב, הרעיונות והתכנון. את השרטוטים והעבודה השחורה יבצעו בדרך כלל העובדים המקומיים, שיכולים רק להזדהות עם עמיתיהם הישראלים שנשארו בארץ.
 
בין הקונצרניים העולמיים שפתחו בעשור האחרון שלוחות באסיה, נמצאים גם משרדי אדריכלים בינלאומיים. כולם מעוניינים להכות בברזל הפיננסי בעודו חם ולתכנן פרויקטים ענקיים של תשתיות ובינוי, כפי שרק סין יכולה להציע כיום – ובפרט כאשר שאר העולם שרוי במיתון. המדינה היא בעלת הקרקע, והיא זו שמחליטה להפשיר קרקעות ולהעניק תמריצים ליזמים. להיקפים של הפרויקטים אין אח ורע: בסין מדברים בקילומטרים מרובעים, ומטר מרובע הוא יחידת מידה זניחה. הלקוחות נוהגים לפנות לכמה משרדי אדריכלים לצורך תחרות רעיונית, תמורת תשלום נאה למשתתפים.
 
האדריכלות של הונג קונג: הרחוב מסתתר בחדר המדרגות
מלון האמנים בשנגחאי: אי אפשר להזמין כאן חדר
 
''בגלל החוצפה הישראלית''
 
בנוסף לקהילה היהודית העתיקה של שנגחאי, מעריכים את מספר הישראלים בעיר בכ-500 – סטודנטים ואנשי עסקים בעיקר. האדריכלים הצעירים שהחלו לעבוד כאן הם קומץ של חלוצים, אך ייתכן שמדובר בתחילתו של גל וכדאי לסמן את תחילתה של התופעה הזו. "הסינים זקוקים לנו בגלל החוצפה והתעוזה הישראלית, ובזכות היכולת להתבונן, לנתח ולנצל את הידע שלמדנו באקדמיה", סבור גלעד רייכנברג, שעובד וחי בשנגחאי זה כשלוש שנים. "כאן אנחנו לא רק שרטטים. אני מרגיש שכל היתרונות שמדכאים צעירים בארץ, משמשים אותי בסין. המקומיים עושים את עבודת השרטוט טוב, מהר ממני ובזול, ואיך שהגעתי למשרד התחלתי לעבוד על תחרויות. אני עובר מתחרות לתחרות".
 
"כשהגעתי לשנגחאי בפעם הראשונה ב-2002 במסגרת טיול אחרי צבא", מספר רייכנברג (33) בעיניים נוצצות, "הבנתי לראשונה מה זו עיר גדולה. הייתה תחושה של מקום שלא נגמר". אחר כך התחיל ללמוד אדריכלות ב"בצלאל" וידע כי בסוף הלימודים יחזור לסין. כך קרה ביולי 2009, וכשנחת מצא שנגחאי  תוססת וקפיטליסטית הרבה יותר. הוא נקלט במהירות במשרד השוויצי Lemanarc Sa (המונה 25 איש בלבד), שם עבד כשנה וחצי. משם עבר למשרד הסיני SHANGHAI SUNYAT ARCHITECTURE DESIGN CO.LTD, המונה לא פחות מ-600 עובדים. "כשאני מתבונן בתמונות העבר של שנגחאי ובוחן אותן מול מה שמתרחש בהווה, אני רואה את ההתפתחות", הוא אומר בהתפעלות. "הסינים הורסים ובונים מחדש, וכמות המגדלים בלתי נדלית".
אדריכל מתחיל בשנגחאי עשוי להשתכר בשנה הראשונה בין 7,000-10,000 שקלים. בסוף השנה הזו עוברים בדרך כלל את משוכת השכר הנמוכה הזו, ואז צפוי זינוק בשכר – אפילו עד פי שלושה ויותר מאדריכל צעיר בישראל. הביקוש לעבודה כאן גובר, כאמור, וגם זו נקודה שצריך לקחת בחשבון כששוקלים לחפש תעסוקה בשנגחאי. "כנראה שרק בפברואר יהיו הרבה משרות פתוחות", מספר אחד האדריכלים הצעירים בעיר, "כי בראש השנה הסיני כולם מחכים לבונוסים ואז מחליפים עבודות". לדבריו, "האדריכלים פה מרוויחים מעט מאוד ביחס לישראלים שבאים לעשות פה עסקים, אבל אפשר לחיות פה טוב בהוצאות נמוכות יותר מאשר בתל אביב. ומאוד כיף ויפה פה".
 
במשרד השווייצי תיכנן רייכנברג פרויקט מגורי יוקרה, המשתרע על פני 300,000 מ"ר לצד שפת אגם (Dushu lake) באזור שנגחאי. "על אף שלא היה לי ניסיון בתכנון עירוני קיבלתי לתכנן פרויקטים בסדר גודל", טוען רייכנברג, אף שחשוב לציין כי הוא לא היה אמון על שלב התכנון המפורט. בימים אלה בונים את השלב הראשון בפרויקט. לעתים גילה רייכנברג כי התכנון שלו עבר שינויים או כלל לא התגשם, כפי שקרה בפרויקט תכנון מרשים בעיר חדשה הסמוכה לקונמינג, בירת חבל יונאן שבדרום סין: מתחם גדול של אזורי מסחר, משרדים, מגורים ומבני ממשלה לא יצא לפועל מעולם.
 
ואחרי התכנון, מי בונה את הפרויקטים?
 
"פעמים רבות פונים למשרד מערבי שיתכנן את הקונספט ויגבש מרקם מורכב והטרוגני. בשלב הבא משרד סיני מוציא את הפרויקט לביצוע, וחלק מהרעיונות לא מתממשים. זו דרך העבודה כאן. הסינים יכולים בסופו של דבר לקחת מבנה ולשכפל אותו 100 אלף פעמים, ולכן, בפועל, מעט משרדים מערביים יתכננו מגורים. השכונות הסיניות הן לרוב קופי-פייסט".
 
יש הבדל בין תכנון וילה ישראלית לווילה סינית?
 
"הבתים הישראליים, גם מבני היוקרה, צנועים יותר בדרך כלל. זה דבר שצריך להתגבר עליו כשעובדים בסין. הסינים מחפשים גדול, אייקוני, מפואר. אם וילה ישראלית - וזה לאו דווקא משהו רע - לרוב לא תנכר בצורתה, כשאתה סיני עשיר אתה תחצין את העושר שלך ותחפה את הבית באבני ירקן, למשל".
 
קנה מידה אחר לגמרי
 
כשמשה עלמני (32), בוגר הטכניון, עלה על הטיסה לסין כבר היה ברשותו תיק עבודות נאה. במשרד האדריכלים הישראלי שבו עבד כשכיר, הוא תיכנן כמה וכמה בתים פרטיים. קנה המידה שלהם נראה זניח בהשוואה לפרויקטים הגדולים שהוא שוקד עליהם כעת, אך עלמני מבקש להדגיש כי "העבודה האינטנסיבית במשרד קטן בישראל תרמה לידע בפרטים ובבנייה, ידע שאני מיישם היום". הוא העדיף לעבוד במשרד לא-סיני ומועסק בסניף של המשרד האוסטרלי PTW, זה שתיכנן את בריכת השחייה האייקונית באולימפיאדת בייג'ין 2008 – קוביית המים, Water Cube - בשיתוף משרד ההנדסה הבריטי ARUP.
 

הקווים הנקיים חביבים על עלמני, שמציג בגאווה פרויקט מגורים בעיר יאנגז'או (Yangzhou), המרוחקת כארבע שעות נסיעה משנגחאי. הבניין מורכב מארבעה סוגי קופסאות המונחות בהסטה, כך שנוצרים אזורים ירוקים ביניהן. במרכז הגג הוקצה אזור ציבורי-למחצה לכל התושבים, וחנויות שובצו בקומת הקרקע. "לצערי הפרויקט לא יוצא לפועל", הוא מודה.
 
פרויקט שכן יצא לפועל, ובמהירות סינית, הוא ביתן מכירות שעלמני תיכנן. "את היזם שהוביל את הפרויקט הזה אנחנו מאוד אוהבים, בגלל החיבה שלו לקווים נקיים ופשוטים וחוסר החיבה לקיטש, שאופייני לרוב הסינים", הוא מספר. עכשיו הם מכינים לאותו לקוח את פרויקט המגדלים qingdo towers, שיתוכנן בהשראת מפרש – ביטוי צורני עדין יחסית, בהשוואה לחוסר הטעם האקסטרווגנטי הנפוץ כיום ברחבי סין.
 
"החוכמה היא להבין את הראש הסיני", חושב עלמני. "הם עדיין לא השכילו להבחין בין קונספט למטאפורה. אנחנו לא נחשוב לתכנן בניין בצורת דרקון, בעוד שאצל הסינים הצורה היא המרכיב החשוב ביותר". כדי להתגבר על הפער המנטלי, עלמני מסביר שלפעמים מתחילים בתכנון ורק מאוחר יותר מתאימים לו עיצוב של קונספט צורני "שהלקוח יוכל להתחבר אליו". כשהוא מספר את זה, הוא מציג על מסך המחשב מצגת עתירת תמונות של תוכנית עירונית, שבשלב מסוים תיראה כמו לטאה כדי למצוא חן בעיני הלקוח.
 
בחודש הבא תתחיל הבנייה של מלון "אוקטופוס", שאותו יפעיל קונצרן הקזינו Ceasar Palace באי היינן, הממוקם בין סין לווייטנאם ומאכלס יותר ויותר בתי מלון יקרים. "הקונספט העיצובי ניזון מהמסורת של דיג התמנונים", מספר עלמני. "דורות של תושבים באי עסקו במלאכה הזו באמצעות מלכודות עץ. הסינים רוצים לראות את הסיפור הסיני, שהוא מקור גאווה בעבורם. הם רוצים לראות את התרבות וסמליה מול עיניהם, אחד לאחד". עלמני מוצא פן חיובי בעבודה מול חובבי קיטש, גם אם זה מנוגד לחלוטין לטעמו הפרטי: "לשבת סביב שולחן לצד אנשים מכובדים מ'סיזרפאלאס' ולהציג להם פרויקט, גם כשהוא לא תמיד לטעמי, זאת חוויה". הוא גם גאה בכך שהחללים בפרויקט "מעניינים ומתייחסים למשתמש ולתנאי האקלים הטרופיים, ואנחנו בני האדם חווים את המבנה ברגליים".
 
בסין נוהגים להעתיק. כמה מהפרויקטים מקוריים וכמה לא?
 
"זאת תרבות שבה מעתיקים, מבחינתם זהו דפוס נורמלי. יש אפילו העתק של ה-water cube במקאו. אנחנו מנסים לנסות ולחנך את הלקוח, וכשזה קורה, זו נקודת אור".
 
זה התחיל בגטו
 
חודשים ספורים לאחר שסיים את לימודי באוניברסיטת תל אביב, עודד נרקיס כבר עובד בשנגחאי. הקשר התחיל עוד בזמן הלימודים, כשהציעו לו לנסוע לסין ולחקור את הגטו היהודי שהתקיים בשנגחאי בזמן מלחמת העולם השנייה. "התאהבתי במקום. עיר גדולה עם הרבה ניגודים וקונפליקטים, ומאוד נקשרתי אליה", הוא מספר. כשהוא חזר לשנגחאי בסוף הפרויקט הסטודנטיאלי, כדי להגיש אותו שם, הוא קיבל את ההחלטה. מיד אחרי סוף הלימודים, בקיץ האחרון, הוא עלה על המטוס ונחת בעיר הענקית "בלי שאני יודע היכן אעבוד (שנגחאי כבר מבוקשת בקרב אדריכלים זרים וקשה יותר למצוא עבודה, נ"ר). אחרי כמה ראיונות התקבלתי והתחלתי לעבוד".
 
בגיל 30 הוא עובד ב- IBI GROUP, משרד בינלאומי עם 70 סניפים ברחבי העולם. המסלול מפרך לא פחות מהאלטרנטיבה הישראלית, ולא מדובר בגן של שושנים. "בהתחלה עבדתי כ-12 שעות ביום בשכר דומה לשכר אדריכל ישראלי מתחיל, וכמעט ולא הלכתי לפגישות. עכשיו אני יותר מעורב". 
כשנרקיס מדבר על פרויקטים גדולים שהוא מעורב בהם, הוא מציג סדרי גודל שאין להם אח ורע בישראל. פרוגרמה של 45 קילומטרים רבועים בעיר Weihai, שתוכננה במסגרת תחרות שאושרה לאחרונה, כוללת כמעט הכל: תעשייה, מסחר, מגורים, אוניברסיטאות, מלונאות, חופים ושטחים פתוחים.
 

בסופו של דבר, בפרויקטים כאלה מתמקדים בעבודה גרפית ובהדמיות. אדריכל צעיר ילמד כאן איך בונים?
 
"את הסינים מלמדים להעתיק דברים באופן מדויק. הם פחות חזקים בלפתח רעיון. המנטליות שלהם הפוכה משל הישראלים, וזה התפקיד שלנו. במשרד לא מגיעים אמנם לרמת הפירוט שהייתי מגיע אליה אילו הייתי מתכנן בית פרטי, אך לקצב של הפרויקטים כאן אין תחליף. בשנתיים-שלוש הקרובות אוכל ללמוד דברים שלא הייתי מתנסה בהם בשום משרד בישראל, ואני מקווה שהחוויה הזו תקפיץ אותי קדימה כשאחזור לארץ".
 
למי מתאים לעבוד בסין?
 
רייכנברג: "מי שמחפש לעבוד על פרויקטים גדולים ויצירתיים, וכמובן להרוויח משכורת כמו בהייטק הישראלי. מי שמעוניין לתקן ולשנות עולם - זה לא המקום. זה לא מה שהסינים מחפשים. וצריך לזכור שלא תמיד יש לאדריכל שליטה מלאה על הפרויקט".
 
זה לא מתסכל?
 

"אני אוהב את החוויה ואת החיים האינטנסיביים, אני בוחר לפעול מתוך הנקודה שלי. אני מוסיף מה שאני יכול, יש לי ה'אני מאמין' שלי, אבל אני לא כופה אותו על הסינים, ואני כן מאמין שהלקוח צודק בסופו של דבר. לעתים יש תסכול שנובע מהשתנות של רעיון, או מעבודה מרובה על פרויקט שבסוף לא יוצא לפועל, אך זה טבוע במקצוע בכל מקום בעולם, בוודאי שבישראל, והוא לא מוגבל רק לסין". והוא מסכם: "במשרד שבו אני עובד יש תחושה של עבודה בסטודיו אקדמי מתמשך".
 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
הצצה לבתים המיוחדים בעולם:
בית מדברי שמתמזג עם סביבתו או וילה על צוק שמשקיפה לאוקיינוס; 60 בתים, כל אחד מרהיב בדרכו, נבחרו לספר חדש ומיוחד של הוצאת הספרים הגרמנית TASCHEN. הנה שלושה מהם.
חשבתם שראיתם כבר הכל? ספר חדש של הוצאת הספרים הגרמנית TASCHEN מוכיח איך ארכיטקטורה מותחת את גבולות החיים בבית. 60 בתים מרהיבים, כל אחד בדרכו, הצטלמו לספר אחד. חלקם בנויים על צוקים, חלקם על שפת הים, וכל אחד מהם נבחר בקפידה לאוסף שנקרא "Architecture Now! Houses 3". הבתים, שתוכננו ונבנו בשנים האחרונות על ידי אדריכלים מפורסמים בעולם, מהווים דוגמה לדרך חיים ומגורים בחלל, שחומריו והסביבה שלו נוצרו משימוש בדרכים חדשות ומעניינות. קבלו הצצה לשלושה בתים מיוחדים מהספר.
להכניס את המדבר הביתה
הבית  שלפניכם נקרא  HOUSE Equis וממוקם בעיר Cañete בפרו. במשרד האדריכלים הצרפתי Barclay& Crousse Architecture ביקשו ליצור בית  אינטימי שממוקם במדבר. הם רצו ליצור בית שיתמזג ויהיה נאמן לסביבתו המדברית, אך גם יצליח לספק לדייריו את האינטימיות הביתית. התוצאה שהתקבלה הינה חלל שממזג את החללים החיצוניים והפנימיים באופן מושלם ומעמעם את הגבולות של חוץ ופנים.
הכניסה מובילה למרחב האינטימי של הבית, שפתוח לכיוון האוקיינוס ​​עם מרפסת גדולה. המרפסת מתוכננת כחוף מלאכותי עם בריכה ארוכה וצרה ופינת אוכל פתוחה. הכל תחום בדלתות הזזה מזכוכית ללא מסגרת, המטשטשות את גבולות המתחמים. גרם מדרגות פתוח מוביל לקומת חדרי השינה מתחת למרפסת. חדרי השינה של הילדים נגישים באמצעות פרגולה המכוסה על ידי סיפון המרפסת. הגישה לחדר השינה של ההורים ממוקמת  בסוף גרם המדרגות ועוברת מתחת לבריכה השקופה.
צלונים מעלי קוקוס
לאחר עבודה על מספר פרויקטים לשיקום בתים לאחר הצונאמי בסרי לנקה, האדריכל היפני הנודע, Shigeru Ban,הוזמן לבניית מגורים פרטי על צוק המשקיף על האוקיינוס. הבית, שנבנה מבטון, עץ טיק מקומי ועלי קוקוס, כולל מסכי צל ותריסים מפורמטים האמורים להגן מפני השמש וחום, אבל לעודד את  זרימת האוויר דרך השטחים הפתוחים.
הבית מורכב מסדרה של פלטפורמות שהגישה אליהן נעשת באמצעות מדרגות. הגג הגדול עשוי מלוחות בטון קלים שעמידים במים ומכסים את החלל כולו. הבית הפתוח מוגן מפני השמש באמצעות צלונים מעלי קוקוס ארוגים בדוגמת לוח דמקה. לוחות מעץ טיק מחפים את התקרה ויוצרים טקסטורה ארוגה וטבעית.
000 מ"ר למשפחה אחת
Quinta da Baronesa נמצא בפאתי סאו פאולו, ברזיל. הבית הפתוח משקיף אל מגרש גולף יפיפה באמצע נוף טבעי עוצר נשימה. האתגר של משרד האדריכלים STUDIO ARTHUR CASSA היה פשוט: ליצור בית (יותר מ-1,000 מ"ר) עבור זוג צעיר ושני ילדיו, עם שפע של חללים פתוחים לילדים ולאורחים. בעלי הבית ביקשו שביתם יתמזג לחלוטין עם הרחוב. חומרים אורגניים שולבו בעיצובו של הבית, כגון עץ ולבנים ישנות שמוחזרו מבתים שנהרסו. העיצוב של הבית כולל פתחים וחלונות רבים שחושפים נוף מרהיב למסלול הגולף והמרחבים הפתוחים.
 ·  Translate
1
‫מנחם שנקר‬‎'s profile photo
 
רחמנות...
 ·  Translate
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
למכירה בארה"ב:
בית ב-190 מיליון דולרמה יקבלו הקונים תמורת הסכום האסטרונומי של האחוזה בקונטיקט? 12 חדרי שינה, שבע אמבטיות, מרתף יינות, מטע תפוחים, בריכה, רצועת חוף, וכל זה במרחק נסיעה קצרה מניו יורק. כך נראה הבית היקר ביותר בארה"ב .
אם הופתעתם לשמוע על הדירה היקרה ביותר שנמכרה בישראל לפני כחודש, במחיר עתק של 81 מיליון שקלים עבור עשרה חדרי מגורים בקומה ה-17 של מגדל בתל אביב, חכו שתשמעו את מחירה של אחוזה יוקרתית, שנמצאת בגרינוויץ', קונטיקט ומוצעת למכירה תמורת 190 מיליון דולרים - סכום שהופך אותה לבית המגורים היקר ביותר כעת בארצות הברית.
לא עמדה למכירה כבר מעל 100 שנים
הבית, שגודלו 4,120 מ"ר בנוי על שטח של כ-200 דונם, בעיירה גרינוויץ', כולל רצועת חוף שמתפרשת על פני 1,200 מטרים. האחוזה מוצעת בימים אלו למכירה על ידי מתווך הנדל"ן דיוויד אוגילבי ושות' (David Ogilvy & Associates) יחד עם חברת הנדל"ן הבינלאומית, קריסטיס (Christie’s). לאחרונה הסכימו המתווכים לפרסם לראשונה תמונות של האחוזה המפוארת.
ברחבי הבית, בן שלוש הקומות, 12 חדרי שינה, שבע אמבטיות ושתי מקלחות. כמו כן, ספריית ענק עשויה פאנלים מעץ, סולריום, מרתף יינות, גנים מרשימים ומטע תפוחים. מגרש טניס, חנייה לשש מכוניות, בריכה מחוממת באורך 23 מטרים וביתני בריכה עם תאי הלבשה ומקלחות. בגינה העצומה אף נבנה בית נוסף בן שלושה חדרים.
העיירה גרינוויץ' ידועה כאזור יוקרתי במיוחד, בעיקר בשל קרבתה לעיר ניו יורק (כ-45 דקות נסיעה), ובשטחה נמצאות ארבע האחוזות היקרות ביותר בארצות הברית. האחוזה שעומדת כעת למכירה, נקראת "חוות אשור נחושת" (Copper Beech Farm) על שם העצים שמקיפים את שטחה, והיא נחשבת לאחת האחוזות המרשימות. בעבר אף נכללה בספר “Junior League of Greenwich”, שסימן את 46 האחוזות המשמעותיות מבחינה היסטורית בסביבה.
האחוזה שנבנתה בשנת 1896, הייתה שייכת להרייט לאודר גרינווי שאביה, ג'ורג' לאודר (George Lauder) היה שותף בחברת הפלדה המצליחה ביבשת, "פלדת קרנגי" (Carnegie Steel). גרינווי התגוררה בבית במשך 75 שנים, ולבסוף מכרה אותו לתעשיין העץ ג'ון רודי, שמתגורר בה כ-31 שנים. למעשה, האחוזה לא עמדה למכירה באמצעות חברות תיווך כבר למעלה מ- 100 שנים.
חדר שמש לימים הקרים
הבית פונה לנוף מרהיב וירוק של לונג איילנד. "הנוף והתחושה העוצמתית של 200 דונם על המים מעתיקה את נשימתך", אומר המתווך אוגילבי. סגנון העיצוב השלט בבית הוא צרפתי, וברחביו אזכורים מהתקופה בה נבנה, ביניהם צנרת מתקופה בה לא השתמשו בחשמל, מרפסות שינה בהן התקררו בימות הקיץ החמים לפני המצאת המזגן וכן סולריום (חדר שמש) שנועד לחמם את הדיירים בימים הקרירים.
על פי נתונים שהתפרסמו באתר Greenwich Time, רק המבנה באחוזה מוערך בשווי של 15 מיליון דולר - 70 אחוז משווי השוק המלא שלו - 21.3 מיליון דולר. לדברי המתווך, אוגילבי, הסכום - 190 מיליון דולר- אותו דורשים בעלי האחוזה, נקבע בהתאם למחירים של בתים אחרים באזור ועסקאות דומות שנערכו בסביבה. בעל הבית ערך אומדן בעזרת חברות נדל"ן שונות, שהעריכו את שווי השטח והבית העצום בכ-200 מיליון דולר, כך שבעצם מדובר בהנחה.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
מכוונים גבוה:
בסין משיקים את המבנה הגדול בעולם
בניין ה"ניו סנטורי גלובל סנטר", שגדול פי 20 מבית האופרה בסידני ומתפרש על שטח של כ-1.7 מיליון מ"ר, מכיל בתי מלון, קניונים, חוף ים מלאכותי ופארק מים ענק
סין לא עוצרת לרגע בחתירה להפוך ולהיות המעצמה הממובילה בעולם, וכעת, מתברר, המדינה הכי מאוכלסת בעולם מסתערת על שוק הנדל"ן בעוצמה. השבוע נחנך בה הבניין הגדול ביותר בפלנטה, ואם אתם לרגע רוצים להיעלם בתוך עולם אחר - כדאי לכם להגיע לשם, ומהר.
ממוקם בצ'נגדו, בירת מחוז סצ'ואן במרכז הרפובליקה של סין, בניין ה"ניו סנטורי גלובל סנטר", שנפתח ב-28 ביוני, הוא "המבנה בודד הגדול ביותר בעולם". ולמרות שהתואר הנכסף עושה אסוציאציה של גורד שחקים אימתני, הפרויקט הזה הוא לא באמת כל כך גבוה, אבל הוא בהחלט גדול.
באורך של 500 מטר, רוחב של 400 מטר ו-100 מטר גובה, ה"גלובל סנטר", לפי שלטונות סין, גדול פי 20 מבית האופרה בסידני ופי שלושה מבניין הפנטגון בוושינגטון. המרכז, המשתרע על פני שטח של 1.7 מיליון מ"ר, הוא ביתם של משרדי עסקים, בתי מלון, בתי קולנוע, קניונים, חוף ים מלאכותי המשתרע על פני שטח של 5,000 מ"ר, ואטרקציות משפחתיות כמו פארק מים ענק שנקרא "אי גן העדן". בנוסף, בתוך המבנה תזרח "שמש מלאכותית" שתספק אור וחום לקונים ולמבלים באתר במשך 24 שעות ביממה.הבניין בעל גג הזכוכית ממוקם באזור חדש לחלוטין בעיר, הנקרא Tainfu New District. בעיר, המונה כ-10.5 מיליון תושבים, מרחיבים כיום את קו הרכבת התחתית, וב-2020 עתיד לעמוד לרשות המבקרים בעיר שדה תעופה חדש - דבר המצהיר באופן רשמי על השאיפות להפוך את העיר לבירה הכלכלית והתרבותית של סין.
 ·  Translate
2
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
" איי התמרים הם שלושה איים מלאכותיים שמוקמים בחופיה של העיר דובאי. האיים נועדו להגדיל את אורך החוף של העיר בכ-520 קילומטר ולשם כך מעוצבים בצורת עצי תמר. איים אלו הם מטיפוס איי סוללה הנבנים באמצעות סוללות אבנים ופיזור חול על קרקעית הים עד הגיעו לגובה פני הים. מקור החול המפוזר הוא מקרקעית הים הסמוכה.
מסביב לכל אי הוקמה סוללת אבנים וחול, המשמשת כשובר גלים, שנועדה להגן מפני סחיפה וסחף של זרימת הים. בסוללה ארבעה פתחים וזאת על מנת למנוע מצב של מים עומדים ומעופשים.
אי התמרים הראשון מכונה ג'ומרה על שם החוף שהוא צמוד לו. זהו האי הקטן מבין השלושה והוא מאוכלס בעיקר בבתים צמודי קרקע. הקמתו החלה ב-2001 וב-2006 החל אכלוסו. עבודות הבנייה בשטחו צפויות להסתיים ב-2008. באותה עת צפויה גם השלמתו של האי השני, ג'בל עלי, שהקמתו החלה ב-2002. בנייתו של האי השלישי והגדול מכולם החלה ב-2004 והיא צפויה להסתיים ב-2015. קוטרו של האי הקטן ביותר, ג'ומרה, נע בין חמישה לשישה קילומטר והוא ממוקם כעשרה קילומטר מאי מלאכותי אחר שעליו ממוקם מלון בורג' אל-ערב. ממדיו המתוכננים של האי הגדול ביותר, דיירה, צפויים להיות באורך של 12.5 קילומטר ורוחב של שמונה וחצי קילומטרים."
 ·  Translate
1
Add a comment...
Have her in circles
217 people
Pakorn Hus's profile photo
‫בינה גרליץ‬‎'s profile photo
‫אבישג אילוז‬‎'s profile photo
‫שילת עיצובים‬‎'s profile photo
Yakov Itai Samelson (‫יעקב איתי סמלסון‬‎)'s profile photo
‫לאה גלינרט-אפשטיין‬‎'s profile photo
‫יעל ביטון‬‎'s profile photo
Edith Naaman's profile photo
‫שיק סייט‬‎'s profile photo

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
בוקר טוב עולם,
יש חללית באגםבקצה אחד מיערות הגשם שבאוסטרליה על גדות האגם, נבנה בית אקולוגי מבטון המותאם לתנאי האקלים השוררים באזור, הכוללים סופות טרופיות ושיטפונות .
מי שבוחר לגור באזור שבו משתוללות סופות טרופיות מפעם לפעם, צריך להתאים את אורחות חייו לתנאים האקלימיים, ובראשונה את מבנה ביתו. הבית שתוכנן על ידי משרד האדריכלים האוסטרלי Charles Wright Architects, אמנם נראה כמו ספינת חלל חדשנית או מפקדת חייזרים עצומה, אך זהו בית מגורים אקולוגי, שנמצא בצפון קווינסלנד שבאוסטרליה, ושוכן בקצהו של יער גשם למרגלות אגם.
נכנסים מהקומה העליונה
בשל מיקומו ביער הגשם, נבנה המבנה מבטון עמיד לסופות הטרופיות החזקות שפוקדות את האזור. בית המגורים בן שתי הקומות תלוי מעל האגם, צורתו ההנדסית וחומרי הבנייה, לא רק שאמורים להדוף את הסופות המשתוללות, אלא גם למנוע מהמים לחדור ולהציף את המבנה במהלך השיטפונות בזכות העמודים המגביהים את המבנה. הבית האקולוגי כולל פנלים סולאריים על גג המבנה ומערכת להטפלה ולאיסוף מיי הגשמים, ואת תהליך בנייתו, אף ליוו נציגים מהמשרד לאיכות הסביבה ורשות הטבע והגנים באזור.
הגישה אל בית המגורים נעשית באמצעות חציית גשר ארוך מעל פני האגם. הכניסה למבנה ממוקמת בקומה העליונה, המכילה סלון מרכזי גדול עם מספר פינות ישיבה, מטבח, חדר אוכל וחדר כושר. חדרי השינה נמצאים באגפים נפרדים. החלל הפנימי מקושט באלמנטים הנדסיים רבים מבטון על פני הקירות והתקרה.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
לישון מתחת לאדמה:
המלון העמוק ביותר בעולםכדי להגיע לסוויטת הכורים בבית המלון "סלה סילברמיין" בשוודיה תצטרכו לרדת 155 מטר מתחת לפני הקרקע. באולם האירועים שבמקום תוכלו אפילו להתחתן ובזול. כך זה נראה מלמטה .

חלמתם פעם לתפוס תנומה עמוק מתחת לאדמה? לא פחות מ-155 מטרים מתחת לפני הקרקע, בבית המלון "סלה סילברמיין" (Sala Silvermine) בשוודיה, שוכנת סוויטה יחידה מסוגה. בסוויטת הכורים, הממקומת בסמוך לאולם החגיגות של המלון, תוכלו לבלות לילה ייחודי שיגרום לכם להרגיש כמו אחד מתוך שבעת הגמדים הכורים של שלגיה, או אפילו כמו כורה מן המניין, רק בלי הלכלוך.מלון מתחת לאדמה, שולחן כחול כולל פינוקים על השולחן.
השפעה צרפתית על עיצוב הפנים :
המלון מושתת על כור עתיק, בו כרו כסף מהמאה ה-15 ועד המאה ה-20, והינו חלק מהמורשת ההיסטורית השוודית. הכסף, שהיה מצרך חשוב לשוודים לצורך הכנת מטבעות (בעיקר במאות ה-16-18), נכרה בעבודת יד קשה על ידי כורים במקום. באותה תקופה הושפע העיצוב השוודי מהסגנון הצרפתי, החל מהמעמדות הגבוהים ועד לפשוטי העם. דוגמה טובה לכך היא בתי העץ השוודים שצבועים בצבע אדום.
גם עיצוב הפנים העכשווי של סוויטת הכורים הושפע מהסגנון הצרפתי של תקופת הנאורות (המאה ה-18) ובמקום שולבו נגיעות של צבע כסוף, כהנצחה של המורשת של המקום. לינת לילה במלון כוללת סיור בגלריות וחללים מפותלים ומרתקים, כמו גם סלסילה עם גבינות, ביסקוויטים, פירות, יין מבעבע ושוקולד. כמו כן, תעברו תהליך גמילה קשה במשך ביקורכם, שכן טלפונים ניידים ואינטרנט לא עובדים בסוויטה. במקרה הצורך תוכלו ליצור קשר עם הקבלה דרך רדיו שמחובר לאינטרקום.
סיור ב-2 מעלות בלבד
בזמן הסיור המודרך מומלץ להצטייד בלבוש חמים ונוח, שכן הטמפרטורה מגיעה ל-2 מעלות צלזיוס בלבד, לא משנה מה התאריך. אבל אל דאגה, הסוויטה היוקרתית נמצאת בתוך כיס אוויר שמחומם כל ימות השנה ל-18 מעלות והמיטה מצוידת בשמיכה עבה, כמו גם שמיכות נוספות למקרה הצורך. אם תצטרכו ללכת לשירותים, הם נמצאים במרחק 50 מטרים מהסוויטה. המקלחות והלובי, לעומת זאת, ממוקמים מעל האדמה, אבל הגישה אליהם נוחה. מחיר לינה הוא כ-2,150 שקלים ללילה.
מופעי אש ומוסיקת כורים הם להיט גדול במקום, ולמקרה שרציתם להתחתן במקום תוכלו לעשות זאת. באולם שמכיל 100 מקומות ישיבה ניתן לערוך טקס ייחודי שידגיש את ההתחייבות הנוצרית לאהבה עד מוות (ועד שהאדם ישוב לאדמה). את הטקס תוכלו לסיים במופע זיקוקים. וזה הרבה יותר זול מאשר בארץ (אם לא מחשבים את מחירי הטיסות): עבור כל אורח בחתונה, כשהמינימום הוא 15 איש, תשלמו 135 שקלים בלבד, ובאיזו עוד חתונה האורחים יוכלו לספר שעשו להם סיור מתחת לאדמה?
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
בעל מעוף:
בית הציפור במיורקה - הגגות מכונפים, התקרות מקומרות כתנועת הגלים וחלקי המסלעה משולבים בפנים הבית; אי אפשר לפספס את הווילה המטריפה שתכנן האדריכל, אלברטו רוביו, על הצוק באי הספרדי .
למרות ששמו יכול מעט לבלבל, "בית הציפור" שתוכנן על ידי האדריכל הספרדי אלברטו רוביו לא מיועד עבור בעלי כנף. מדובר בגן עדן אמיתי עבור בני אנוש. הבית העצום והאוורירי יושב על קצה צוק שמשקיף אל הים באי הספרדי מיורקה, ובנוי כמו לופט פתוח ומפואר.
סימן ההיכר של האדריכל הספרדי הוא בניית גגות מכונפים - גגות לבנים ומעוקלים שמתקיימים בהרמוניה עם הנוף שמסביב ו"בית הציפור", הוא ללא ספק אחד מיצירותיו המרשימות ביותר.
החלל הפנימי של הבית פתוח ומרווח עם תקרות מקומרות מחופות בקורות עץ ומחקות את גלי הים. ההישג הכי משמעותי של עיצוב המבנה היא יכולתו לתקשר ולהשתלב עם הסביבה הטבעית שמקיפה אותו ובאותו זמן גם להשרות אווירה מודרנית.
הווילה, אשר בנויה כטרסות מעוגלות, מתפרשת על שתי קומות ומכבדת את הצוק עליו נבנתה. חלקים מהמסלעה שולבו בתוך החלל הפנימי ובחלקים מסוימים של הבית ניתן להבחין בה עוטפת את הבית מתוך חלונות הענק.
הווילה המרהיבה נהנית מבריכת אינסוף חיצונית, כאשר רוב האזורים המשותפים כמו המטבח, פינות האוכל ופינות הישיבה נמצאים בחוץ בשל מזג האוויר הנפלא ששורר באזור ברוב ימות השנה. בחלל הפנימי ישנם חמישה חדרי שינה, חדרי רחצה וחדר כושר וסאוונה. החלל הפנימי מרוהט בצבעים טבעיים ונטרליים אשר מאפשרים לנוף מסביב להיות הדומיננטי. חלונות ענק מחליפים את הקירות ומאפשרים תצוגה אופטימלית של הנוף מכל חלקי הבית, כולל בחדרי הרחצה אשר נהנים גם הם מקירות שקופים.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
" הקטר הוא כמעט יצור חי, שצורתו החיצונית היא ביטוי לעצמתו... על כן יש לקטר סגנון המביע את הישות הפיזית של כוחו הגולמי. "
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
" העין המודרנית איבדה את התחושה לקנה מידה אינטימי קטן והתרגלה לצורות פחות מגוונות, קווים ארוכים יותר, שטחים רחבים וגושים גדולים. אלו מרמזים כי עלינו להיות מאופקים יותר, עם פחות דגש על קו הרקיע של גושי המגורים. "
 ·  Translate
1
Add a comment...

Rivka Binyamini

Shared publicly  - 
 
Ordea Tower - ramat gan 
1
Add a comment...
People
Have her in circles
217 people
Pakorn Hus's profile photo
‫בינה גרליץ‬‎'s profile photo
‫אבישג אילוז‬‎'s profile photo
‫שילת עיצובים‬‎'s profile photo
Yakov Itai Samelson (‫יעקב איתי סמלסון‬‎)'s profile photo
‫לאה גלינרט-אפשטיין‬‎'s profile photo
‫יעל ביטון‬‎'s profile photo
Edith Naaman's profile photo
‫שיק סייט‬‎'s profile photo
Basic Information
Gender
Female