Profile cover photo
Profile photo
Sport pod Bílou věží
1 follower -
Mapujeme historii sportu v Hradci Králové.
Mapujeme historii sportu v Hradci Králové.

1 follower
About
Posts

Post has attachment
20. března 1949 úvodní kolo ligy zahájilo nový ročník fotbalových soutěží, které se po vzoru SSSR začaly hrát od jara. Podzimní výsledky byly jednoduše anulovány. Dosavadní územní reorganizace v župách byla přes noc zrušena a nahrazena nově ustavenými kraji. Liga zůstala ve stejném složení, ale nižší soutěže byly přestavěny a víceméně nahodile do nich byly zařazovány především vojenské celky. Po odkladech, způsobených návratem zimy, odstartovala liga až třetím kolem, v němž v derby letenských „S" poprvé pod „upravenými „ názvy Dynamo Slavia porazilo Bratrství Spartu 3:2. Slavia v té době již oslabená o Bicana, který byl na „brigádě" ve Vítkovicích. SK Hradec Králové se v té době změnil na Sokol Škoda Hradec Králové. Bylo to v únoru 1949, kdy bylo rozhodnuto, aby bývalý SK Hradec byl zapojen do závodní sokolské jednoty největšího hradeckého závodu, prý pro lepší budoucnost hradeckého fotbalu. 
Možná, že na tom něco bylo. Po fotbalovém tápání v letech 1949, 1950 a 1951 se v lednu 1952 objevil v Hradci Králové Josef Bican.....
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Z našeho archivu jsme Vám vylovili krásný článek uveřejněný dne 1. května 1956 v hradecké Pochodni o návrhu na vybudování sportovního areálu v Malšovicích.
Je to náš malý příspěvek k současné debatě o výstavbě nového sportovního areálu v Malšovicích. Podobnost některých textů je čistě náhodná ... :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
I Juventus Turín v Hradci Králové prohrál… !!!
Je květen 1962, po 23. kole je prvoligová soutěž přerušena. Celý svět se chystá do Chile, kde 30. května začíná mistrovství světa. I s naší účastí. Hradec hraje premiérově Středoevropský pohár a co soupeř, to kvalita.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Slavností otevření hřiště ve Farářství v Hradci Králové dne 5. dubna 2014 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded