Profile cover photo
Profile photo
Śląskie Laboratoria Analityczne Sp. z o.o.
17 followers
17 followers
About
Posts

Post has attachment
Objawy nietolerancji pokarmowej pochodzą z różnych układów ciała (pokarmowy, nerwowy, skóra, stawy) i mogą wystąpić w różnym czasie od spożycia pokarmu oraz utrzymywać się nawet przez wiele tygodni. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego najczęstsze objawy pochodzące z układu pokarmowego. Przez cały grudzień test EUROLINE-FOOD wykonasz z nami w cenie 900 zł. Wynik otrzymasz w formie graficznego wykresu z oznaczoną reakcją immunologiczną organizmu na 108 różnych alergenów pokarmowych. Zapraszamy na badanie!

Post has attachment
Kurczak, wołowina, wieprzowina, a może jednak dorsz, pstrąg lub łosoś? Chcesz się dowiedzieć, jakich produktów spożywczych i dodatków do żywności unikać, by poczuć się lepiej? Wykonaj z nami test EUROLINE-FOOD i odbierz wynik w postaci przejrzystej prezentacji w formie graficznej, przedstawiający siłę reakcji odnoszącej się do stężenia przeciwciał IgG przeciwko spożywanym pokarmom (nietolerowanym, bądź tolerowanym przez Ciebie), uporządkowane według 13 grup najpowszechniejszych produktów spożywanych w Polsce: zboża zawierające gluten, zboża bezglutenowe, warzywa, sałaty, rośliny strączkowe, owoce, mięso, nabiał i jajka, ryby i owoce morza, zioła i przyprawy, orzechy i nasiona, grzyby, inne (różnorodne). Dowiedz się więcej!

Post has attachment
Według danych Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego na terenie Polski w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2017 r. odnotowano 2644 przypadki zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (potocznie zwane żółtaczką pokarmową lub chorobą brudnych rąk). Dla porównania w analogicznym okresie w 2016 roku były to 33 przypadki. Na Śląsku wykryto już ponad 400 zachorowań. Do zakażenia może dojść poprzez: spożycie skażonego pożywienia (np. nieumytych owoców) lub skażonej wody (także w formie kostek lodu); kontakt bezpośredni z zakażonym człowiekiem (np. przeniesienie wirusa poprzez nieumyte po wyjściu z toalety ręce) oraz przez kontakty seksualne. Podstawą w zapobieganiu zakażeniom jest przestrzeganie zasad higieny. Dowiedz się więcej!

Post has attachment
Objawy nietolerancji pokarmowej (alergii IgG-zależnej) mogą wystąpić w różnym czasie od spożycia pokarmu oraz utrzymywać się nawet przez wiele tygodni. Do najczęstszych objawów należą: niewyjaśnione bóle brzucha, biegunki, zaparcia, zespół jelita drażliwego, nudności, nieuzasadniony przyrost lub utrata wagi, bóle głowy, migreny, depresja, ospałość, trądzik, wysypki, przewlekłe bóle stawów, dna moczanowa. Wykonaj z nami test EUROLINE-FOOD i uzyskaj wynik dla 108 różnych produktów spożywczych. Dowiedz się więcej!

Post has attachment
Badanie nietolerancji pokarmowej (alergii IgG-zależnej) warto wykonać, jeśli: chcesz się dowiedzieć, jakich produktów spożywczych i dodatków do żywności powinieneś unikać, by poczuć się lepiej; odczuwasz dolegliwości i wykluczyłeś alergię IgE-zależną oraz inne schorzenia; chciałbyś zmienić nawyki żywieniowe na dopasowane do Twojego organizmu, ale nie wiesz, od czego zacząć. Przez cały grudzień badanie wykonasz z nami w cenie 900 zł. Wynik otrzymasz w formie graficznego wykresu z oznaczoną reakcją immunologiczną organizmu na 108 różnych alergenów pokarmowych. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu oraz zapraszamy na badanie!

Post has attachment
Dla naszych Pacjentów mieszkających w Jastrzębiu-Zdroju mamy ważną wiadomość. Zmieniliśmy lokalizację naszego punktu pobrań. Od dnia 4 grudnia zapraszamy na badania krwi na ulicę Warszawską 1. Punkt znajduje się na pierwszym piętrze w budynku położonym przy ul. Warszawskiej 1 (obok "Galerii Jastrzębie"). Wejście znajduje się z boku budynku. W punkcie dostępna jest oczywiście cała oferta badań laboratoryjnych oraz pakiety badań pozwalające na oszczędności. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00 - 10.00. Dowiedz się więcej!

Post has attachment
Światowy Dzień Walki z AIDS ma szerzyć wiedzę o profilaktyce choroby, a także manifestować solidarność z Osobami zarażonymi HIV i AIDS. Swoje symboliczne wsparcie można pokazać Czerwoną Kokardką. Blisko 90% Polaków nigdy nie wykonało testu na obecność wirusa. Konserwatywne jest myślenie, że ta choroba dotyka tylko tych, którzy zażywają narkotyki i mają wielu partnerów seksualnych. Czynniki te na pewno zwiększają ryzyko zakażenia HIV, jednak może spotkać to każdego z nas - nie musimy być nawet tego świadomi. Niewiedza, chwilowa nieostrożność, przyczyn jest wiele, dlatego powinniśmy robić badanie na HIV regularnie i bez skrępowania. Odpowiednio wczesne wykrycie infekcji umożliwia skuteczniejsze leczenie i zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby.

Post has attachment
Badanie nietolerancji pokarmowej (alergii IgG-zależnej) to nasza oferta specjalna grudnia. Wykonaj z nami test EUROLINE-FOOD w cenie 900 zł i sprawdź czy masz nadwrażliwość na pokarmy, które na co dzień spożywasz! Wynik badania otrzymasz w formie graficznego wykresu przedstawiającego siłę reakcji immunologicznej organizmu na 108 różnych alergenów pokarmowych uporządkowanych według 13 grup najpowszechniejszych produktów spożywanych w Polsce. Dowiedz się więcej!

Post has attachment
Przypominamy, że tylko do końca listopada można skorzystać z naszej oferty specjalnej - pakietu badań tarczycowych (TSH, FT3, FT4) w cenie 29 zł! Nieprawidłowości funkcjonowania tarczycy są schorzeniem dość częstym, a w wielu przypadkach zaburzenia te wykrywane są przypadkowo. Od poziomu hormonów tarczycowych we krwi zależy prawidłowy rozwój i funkcjonowanie mózgu oraz układu nerwowego, metabolizmu, mięśni, serca oraz nerek. Oznaczenie poziomu hormonów można dokonać po rutynowym pobraniu krwi w każdym naszym punkcie pobrań, bez wcześniejszego umawiania się. Okres oczekiwania na wynik badania wynosi tylko 1 dzień roboczy. Dowiedz się więcej!

Post has attachment
Dziś w naszym cyklu przedstawiamy nasz duet pobierający od Państwa materiał biologiczny w Kędzierzynie-Koźlu. To w tym momencie jeden z największych naszych punktów pobrań, z którym od początku działania związane są Pani Barbara i Pani Joanna. Słyną z profesjonalnego podejścia do każdego, a przede wszystkim do tych najmłodszych Pacjentów, czego potwierdzeniem jest tablica z kolorowymi pracami odwiedzających punkt dzieci. Miłe słowo i wysoki poziom wiedzy pozwalają uzyskać konkretne odpowiedzi na postawione pytania. Fachowość i uśmiech Personelu w tym miejscu idą w parze z usprawnieniami pod postacią systemu kolejkowego. Wszystko dla Państwa! Zapraszamy na ul. Wojska Polskiego 19!
Photo
Wait while more posts are being loaded