Profile cover photo
Profile photo
Такс Терра
2 followers
2 followers
About
Posts

Із новин податкового законодавства та валютного регулювання (березень 2016 року)

• ВАЛЮТНІ ОБМЕЖЕННЯ НБУ ПРОДОВЖЕНІ ДО 8 ЧЕРВНЯ 2016 року
Національний банк України Постановою №140 від 03.03.2016 р. продовжив дію валютних обмежень. Постанова набрала чинності 5 березня та діятиме до 8 червня 2016 року. 
Наразі продовжено: зобов’язання щодо обов’язкового продажу 75% іноземної виручки; обмеження щодо строку розрахунків за зовнішньоекономічними операціями – 90 календарних днів; дострокове погашення зобов’язань перед нерезидентами; купівлю валюти для виплати дивідендів та повернення інвестицій нерезидентами та ін.
У порівнянні із обмеженнями, що діяли раніше, збільшено максимально дозволений обсяг продажу готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі протягом операційного дня до 6 000 грн. (раніше 3 000 грн.). Також збільшено ліміт щодо видачі готівки в іноземній валюті з рахунків клієнтів у банках до 50 000 грн. за добу (раніше ліміт становив 20 000 грн. за добу). 


• МІНФІН ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК СКАСУВАННЯ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ ПО ДОНАРАХОВАНИХ ПОДАТКАХ
Податковий кодекс містить тимчасову можливість (діє до 31.12.2016 р., див.п.35 підрозділу 10 розділу ХХ) тих платників податків, оборот яких за попередній рік становить менше 20 млн.грн., і які вирішили не оскаржувати податкове донарахування, здійснене податковими органами, не сплачувати штрафні санкції (як правило, 25%-75% від суми донарахувань). Спочатку платник податку сплачує протягом 10 днів донарахований податок (на основі відповідно податкового повідомлення-рішення). При цьому є обов’язковою чітка ідентифікації податкового повідомлення-рішення, згідно з яким сплачується сума донарахованого податкового зобов’язання. 
Протягом наступних десяти днів із дати сплати зобов’язання контролюючий орган має затвердити рішення щодо скасування штрафу, нарахованого платнику податків. Інформацію про це платник податку повинен отримати протягом п’яти днів від ДПІ, у якої знаходиться на обслуговуванні. Скасування штрафних санкцій не вважається підставою для відзиву податкового повідомлення-рішення. Надалі платник податку втрачає право на оскарження податкових донарахувань. 
Відповідний порядок затверджений Наказом Мінфіну №40 від 10.02.2016 року. 

• РИЗИКИ ВИКОРИСТАННЯ ПРАЦІ ФОП ЗАМІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН: закордонний досвід перекваліфікації 

Юрист «Такс Терри» розглянув ризик перекваліфікації відносин із ФОП у трудові. Доступ до матеріалу можна знайти за посиланням. Якщо коротко про ризик перекваліфікації, то підприємство має пам’ятати, що структурування бізнесу через залучення великої кількості фізичних осіб-підприємців, відносини із якими можуть бути розтлумачені як трудові, можуть привести не лише до донарахувань податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, а й притягнення керівництва до адміністративної та кримінальної відповідальності (у випадку, якщо сума донарахування відповідатиме кваліфікаційним вимогам ст..212 Кримінального кодексу України). Для зменшення відповідних ризиків, пропонуємо врахувати закордонний досвід, відповідно до якого, суд може аналізувати наступні питання природи відносин (умов цивільно-правової угоди із ФОП): 
• Чи має підприємство право детально контролювати і надавати вказівки щодо способу виконання ФОП робіт чи послуг, а також годин роботи над проектом?
• Чи ФОП інтегрована в організаційну структуру компанії?
• Чи ФОП зобов’язана носити визначену форму одягу; чи інші атрибути, що асоціюються з компанією наймача?
• Чи ФОП використовує та самостійно утримує власні засоби для роботи (особливо – дороге обладнання)?
• Чи здійснюється оплата за реалізований проект чи за відпрацьований час?
• Чи може ФОП працювати з іншими замовниками і з підрядниками щодо виконання робіт, надання послуг?
• Чи генерує ФОП власну репутацію або гудвіл і чи несе відповідальність за виправлення помилок у готовому продукті?

Будемо раді відповісти на Ваші питання, якщо такі виникнуть у подальшому. 

«Такс Терра» надалі планує слідкувати за змінами у національному та міжнародному податковому/митному законодавстві та інформувати про них своїх клієнтів та колег.

Якщо Ви бажаєте аби Ваша адреса була включена до розсилки новин від ЮФ «Такс Терра», будь ласка, напишіть «Включити в розсилку» в назві емейла і надішліть на адресу: office@taxterra.com.ua.
 
Вищенаведена інформація призначена для ознайомлення і не може розглядатися як консультація чи професійна рекомендація у сфері оподаткування, митних платежів чи інших галузях законодавства.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Антощук Лариса,  партнер Адвокат.
Специализируется в административных спорах. Развивает институт налоговых консультантов в Украине.
Окончила НаУ «Острожская академия» и УДУ фининсов и международной торговли, специальность «Международное право»
(диплом с отличием).
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded