Profile cover photo
Profile photo
Domki w Bieszczadach - Słoneczna Kraina
4 followers
4 followers
About
Domki w Bieszczadach - Słoneczna Kraina's posts

Post has attachment
Zapraszamy wszystkich Państwa do Parku Etnograficznego w Sanoku. Jest to największy skansen w Polsce, a na jego terenie znajduje się ponad 100 obiektów: budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych czy też sakralnych. Dla osób zwiedzających udostępniona jest także stała ekspozycja malarstwa ikonowego "Ikona karpacka", a także organizowane są wystawy czasowe. Ciekawą propozycją są też imprezy kulturalno-artystyczne odbywające się na terenie placu muzealnego.

Post has attachment
Bieszczadzka Kolejka Leśna to z pewnością jedna z najbardziej popularnych atrakcji w Bieszczadach. Nazywana też "Bieszczadzką Ciuchcią" jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z całą rodziną. Trasy kolejki są tak zaplanowane, aby pokazać Państwu "najdziksze" tereny Bieszczadów, które sprawiają wrażenie, jakby nie było tam śladów obecności cywilizacji. Szczególnie polecamy trasę Majdan-Cisna-Dołżyca-Przysłup, która liczy w sumie 11 kilometrów.

Post has attachment
Interesującą propozycją dla wszystkich dzieciaków, nie tylko na deszczowe dni, jest oferta Sali Zabaw URWIS w Sanoku. Wszystkie dzieci, zarówno mniejsze jak i starsze, na pewno ciekawie spędzą tutaj czas na zabawie z rówieśnikami, ale nie tylko. Animatorzy prowadzą także warsztaty artystyczno-plastyczne, zajęcia muzyczno-ruchowe, konkursy z nagrodami. Natomiast rodzice mogą w tym czasie odpocząć przy kawie i ciastku w Kawiarni znajdującej się na terenie "Urwisa".

Post has attachment
Bardzo ciekawą propozycję dla osób lubiących odpoczywać nad wodą oraz podziwiać widoki pięknego Jeziora Solińskiego przygotował Ośrodek Usług Wodnych BIAŁA FLOTA. Jest to firma organizująca rejsy widokowo-spacerowe po jeziorze, a także posiadająca największą w tej lokalizacji wypożyczalnię sprzętu wodnego. Biała Flota dysponuje 3 statkami spacerowymi, żaglowcem ''Perła Soliny'', własną przystanią z kawiarnią oraz klimatyczną Tawerną umiejscowioną na nabrzeżu w samym centrum portu.

Post has attachment
Bardzo ciekawą propozycją na zwiedzanie i poznanie Bieszczad jest oferta Biura Podróży "Dzikie Bieszczady". To dość nietypowy organizator wypoczynku, gdyż posiada bardzo rozbudowaną i niepowtarzalną ofertę dla wszystkich miłośników oryginalnych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Szczególnie warto zwrócić uwagę na organizowane wycieczki jednodniowe, podczas których możemy wędrować po Połoninach, odbyć rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, przejechać się wozami traperskimi lub samochodami terenowymi marki UAZ, uczestniczyć w spływie kajakowych lub fotografować przyrodę podczas Bieszczadzkiego Safari. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Post has attachment
Nasza kolejna propozycja na ciekawe spędzenie czasu podczas pobytu w Bieszczadach to nie lada gratka dla wielbicieli piw regionalnych. W miejscowości Uherce Mineralne znajduje się Bieszczadzka Wytwórnia Piwa Ursa Maior. To producent piwa niepasteryzowanego i niefiltrowanego, który proponuje turystom i odwiedzającym gościom zwiedzanie Browaru oraz degustację piw powstałych w wytwórni.

Post has attachment
Zastanawiają się Państwo, jak ciekawie i pożytecznie spędzić czas z dziećmi podczas pobytu w Bieszczadach? Świetnym pomysłem będzie wycieczka do Leśnego Mini-ZOO w miejscowości Liszna koło Cisnej. W tym leśnym zwierzyńcu możemy zobaczyć ponad 30 gatunków różnych zwierząt - ssaków i ptaków. Można także zakupić specjalną karmę i samemu nakarmić zwierzęta. Większość z nich podchodzi bez obaw do człowieka dając się głaskać. Dzieciaki będą zachwycone mogąc tak blisko obcować ze zwierzątkami, wrażenia są więc gwarantowane, a wspomnienia niezapomniane.

Post has attachment
Bardzo ciekawą atrakcją przyrodniczo-turystyczną w naszym regionie jest bez wątpienia Zagroda pokazowa żubrów w Mucznem. Cieszy się dużą popularnością i jest chętnie odwiedzana. Te przepiękne zwierzęta można oglądać ze specjalnie przygotowanych dla zwiedzających tarasów widokowych. Wokół terenu zagrody znajduje się też wiele ścieżek spacerowych. Oglądać żubry można oczywiście bezpłatnie, codziennie w godzinach 9-19.

Post has attachment
Usługi transportowe oraz przewóz osób i rzeczy, a także licencjonowane wycieczki z przewodnikiem po Bieszczadach - takie usługi proponuje firma "Wojtanówka" z siedzibą w Górzance. Jeżeli potrzebują Państwo tego typu usług, to warto zapoznać się z ofertą wspomnianej firmy. To przedsiębiorstwo z 20-letnim doświadczeniem, które świadczy usługi transportowo-przewozowe nie tylko na terenie Bieszczadów, ale także w całej Polsce.

Post has attachment
Czy mieliby Państwo ochotę spróbować oryginalnych potraw z kuchni łemkowsko-bojkowskiej? W takim razie polecamy ofertę kulinarną Oberży "Zakapior" zlokalizowanej w Polańczyku. Oberża słynie ze smacznych dań pochodzących z tej właśnie kuchni. Ponadto wszystkich na pewno zachwyci "bieszczadzki" wystrój wnętrza oraz specyficzna atmosfera panująca w lokalu. W samej oberży oraz przyległym Zakapiorku organizowane są liczne imprezy, takie jak jarmarki rękodzielników czy koncerty zespołów regionalnych, w tym także kapel łemkowsko-bojkowskich. Warto zajrzeć także do Galerii, gdzie zapoznamy się z twórczością lokalnych artystów.
Wait while more posts are being loaded