Profile

Cover photo
Shkrime T'Urta
Worked at Fjale te urta
Lives in Kosovo
147,026 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Nuk jam vrasës, jam student shqipëtar dhe
vrava një tradhtar të atdheut tim .
| Avni Rustemi |
 ·  Translate
6
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Mos shikoni kisha as Xhamia 
se feja e Shqiptarit eshte SHQIPTARIJA
»*{Pashko Vasa}*«
 ·  Translate
6
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
“Mënyra më e mirë, për të parashikuar të ardhmen tënde është ta krijosh atë.”
| Abraham Lincoln |
 ·  Translate
8
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Pyetni të diturit, rrini me të urtët dhe shoqërohuni me të varfërit!
|Muhammed a.s |
 ·  Translate
10
2
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
E keqe ësht tmundesh ti mbash njerzit afer vetes kur nuk duan , por me e keqe ti largosh kur ata deshirojn te qendrojn afër .
 ·  Translate
3
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Një femër ideale dhe një mashkull ideal, nuk bëhen kurrë bashkë,
sepse një femër ideale refuzon herën e parë, kurse një mashkull ideal nuk të jep kurrë shansin e dytë...!
| Pablo Escobar |
 ·  Translate
4
1
Ndrec Pjetri's profile photoLindaa Inaa's profile photoshpetim Elshani's profile photo
3 comments
 
shumë bukur
 ·  Translate
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Arkitektura më e bukur është të ndërtosh urën e lumturisë mbi një lumë lotësh..!
 ·  Translate
7
1
era era's profile photo
era era
 
shum e bukur
 ·  Translate
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Fuqia e një vrulli nuk është e qëndrueshme. Suksesi
do pjekuri dhe maturi.
 ·  Translate
4
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Mos u trishto... Ajo qe te perket ty, heret a vone do jete e jotja.. Rriskun tend askush nuk mund ta marr pervec teje.. Zoti ka vendosur, dhe ashtu do te behet...!
 ·  Translate
3
1
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
"Shtëpia është një vend ku rritesh duke dëshiruar të largohesh, dhe plakesh duke dëshiruar të kthehesh"..
| Ismail Kadare |
 ·  Translate
2
1
Maks Murra's profile photo
 
Prima puoi tocca a tutti 
 ·  Translate
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
"Një mashkull sillet në varësi të femrës që ka përballë "
|Tony Montana|
 ·  Translate
1
Add a comment...

Shkrime T'Urta

Shared publicly  - 
 
Mos e harro, njerëzit kanë nevojë për të qeshur ndonjëherë më shumë sesa për ushqim.
| Anna Fellows Johnston |
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Introduction
Fjale Turta eshte nje projket i cili ka per qellim qe shfrytezuesve te ndryshme tu ofrohet thenje dhe fjale te urta te popullit tone
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Kosovo
Work
Employment
  • Fjale te urta
    shkrimtare
Basic Information
Gender
Decline to State