Profile cover photo
Profile photo
Petr “Buffy” Fismol
402 followers -
freelancer, mobile & online apps, Android developer, API, websites
freelancer, mobile & online apps, Android developer, API, websites

402 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

+Český statistický úřad nejede server, nejzabavnejsi cast voleb a to sledovani prubeznych statistickych dat, neni. Clovek s napetim sledoval az na urovni okrsku, jak se to vyviji. Ted nema nic. Cekal jsem, ze se na to statisticky urad lepe pripravi a to vcetne upgradu webovych vystupu. Bohuzel upgrade neprobehl a nefunkcni server je jen dalsi zhorseni "sluzeb". Jeste, ze jsem se nepoustel do zadnych zpracovani aktualnich volebnich dat.
Add a comment...

Post has shared content

Post has shared content
Add a comment...

Post has attachment
Mel jsem moznost vyzkouset cinske elektro vozitko za cca 300tis. Mno, docela chuda vybava a max 70km/h. jinak zajimava hracka. https://www.alza.cz/yogomo-q9-d5097109.htm
Add a comment...

Post has attachment
zkusil jsem www.volebnikalkulacka.cz a moc jim to nefunguje. Na prvnim miste mam stranu, ktera ma opacny nazor na zasadni otazky... takze je pro me nevolitelna. takze je to k nicemu. Spatne vyhodnoceni.
Add a comment...

Post has shared content
Varování ohledně nepříjemné věci, která vás může potkat u +UPC Česká republika, s.r.o.

Moje matka (v důchodovém věku) má internetové připojení od UPC (neptejte se mě proč, je svéprávná a je to její připojení). Má ode mě počítač s Linuxem, se kterým nemůže dělat prakticky nic jiného, než surfovat (nezná ani své heslo). Jelikož matka bydlí na druhém konci Prahy, případné komplikace řeším na dálku, pokud to jde. Protože je matka za NATem (má doma WiFi pro občasné návštěvy), musel jsem u ní nakonfigurovat poměrně složitý tunel, abych se z domova mohl spolehlivě a bezpečně připojit k ní (detaily nejsou důležité, ale opravdu to nebylo úplně jednoduché, vzhledem ke specifickým požadavkům).

No a ten tunel, který jsem odladil na jiném počítači, na matčině počítači nefungoval. Žádné chybové hlášky, prostě se minutu nic nedělo, pak timeout a konec.

Po mnoha hodinách zoufalého experimentování jsem došel k jedinému možnému vysvětlení: UPC blokuje některé porty. Zavolal jsem na zákaznickou linku, a dozvěděl jsem se, že skutečně blokují matce některé porty, protože "z jejího počítače zaznamanali závadnou aktivitu"!

V tu chvíli mě samozřejmě zajímalo především to, kdy k té "závadné aktivitě" došlo, abych věděl, jestli za to mohla nějaká návštěva, nebo jestli nějak blbne matčin linuxový počítač. Bohužel, technik nebyl schopen zjistit, kdy k tomu došlo. Tvrdil, že matce byl zaslán varovný e-mail, ale nikde v jejím GMailu jsem ho nenašel (5 let nazpátek, matka maily nemaže). Ovšem je možné, že spadl do Spamu a odtamtud byl po 30 dnech automaticky smazán...

Ještě musím podotknout, že technik na nonstop lince komunikoval ochotně a věcně, okamžitě všechny porty odblokoval a snažil se mi podat co nejvíce informací - které ovšem neměl.
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Tohle by zdroj k něčemu z kupovanému v Číně. Přišla verze s US zástrčkou, tak jsem to kuchal a trochu jsem znervózněl, že se ten kovový kontakt s 230V přímo dotýká kondíku.
Asi si hodně věří v kvalitě izolace :-)
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded