Profile cover photo
Profile photo
AkademieAEGIS
30 followers
30 followers
About
AkademieAEGIS's posts

Post has attachment
Pracovní rok 2017 nám začal prestižní výcvikovou akcí, na kterou budeme vzpomínat mj. jako na nejnáročnější – kombinací obsahu, intenzity, počtu účastníků a klimatickými podmínkami. Více než 60 odučených hodin instruktorského kurzu v pěti dnech, ve sněhu a teplotách, kdy 10°C bylo vlastně docela teplo :) První den ráno např. teploměr ukazoval -24°C …

Opět jsme vyrazili na naše oblíbené Slovensko, kde jsme ve špičkově vybaveném výcvikovém prostoru Ministerstva obrany SR - Centrum výcviku Lešť – vedli kompletní Instruktorský kurz “Moderní trendy a metodika střelecko-taktického výcviku” s krátkými a dlouhými zbraněmi.

Výcviku se účastnilo sedmnáct instruktorů, příslušníků speciálních policejních a armádních útvarů:
Útvar osobitného určenia/Lynx Commando
Národná kriminálna agentúra
Policajný pohotovostný útvar Prešov
Policajný pohotovostný útvar Žilina
Policajný pohotovostný útvar Košice
Policajný pohotovostný útvar Bratislava
5. pluk špeciálneho určenia
Odbor špeciálneho výcviku CV Lešť

S částí účastníků kurzu se známe už od roku 2014, kdy jsme začali na Slovensko jezdit a pořádat tam výcviky pro příslušníky ozbrojených složek, a tak pro ně byl Instruktorský kurz přirozeným završením poznávání systému Aegis. Je pro nás obrovským uznáním naší práce pozitivní zpětná vazba od tohoto druhu lidí… a stejně tak si ceníme osobních přátelských vztahů, které se za tu dobu vznikly.

Rádi jsme se poprvé setkali i s kádrem instruktorů CV Lešť a jmenovitě chceme poděkovat Lubošovi Rohoňovi za organizaci, přípravu a zajištění kurzu a speciálně i za jeho předvedení možností tohoto, v evropských podmínkách, unikátního výcvikového zařízení (podrobněji s ním seznámíme později). Budeme se těšit na další návštěvu ;-)
PhotoPhotoPhotoPhoto
2017-01-20
4 Photos - View album

Post has attachment
Tak a je další rok je za námi…byl pro nás pracovně intenzivní, plný nejrůznějších událostí a nových zážitků a určitě ho můžeme označit jako povedený. A to i díky vám všem, našim přátelům a lidem “na stejné frekvenci”, kteří jste ho prošli s námi a pomáháte nám prodlužovat čáru Aegis, kterou jsme začali psát už skoro před dvaceti lety.

Přejeme vám, ať je váš celý nový rok po všech stránkách úspěšný a budeme se těšit na setkávání na našich kurzech i dalších příležitostech. Takže vzhůru do roku 2017, jedeme dál! :-)
Photo

Post has attachment
Jelikož se nám letos krásně sešel Štědrý den se začátkem Chanuky, tradiční Aegis Vánoce se na střelnici konaly v příslušném duchu :-)

Všem našim přátelům, kamarádům a příznivcům přejeme klidné sváteční dny v kruhu svých blízkých, ať už jste kdekoli...
Aleš V. + Martin H.
Photo

Post has attachment
Úloha a kvalita instruktora-učitele ve vzdělávacím procesu je jednou z nejpodstatnějších. Pro instruktory ozbrojených složek už od roku 2009 pořádáme kurz, kde jim předáváme naše zkušenosti a metodiku a i letos ho máme čerstvě za sebou. Proběhl znovu v systému 3+2 dny, tedy základní/hlavní část + nadstavba pro dlouhé zbraně a absolvovalo ho třináct účastníků ze sedmi míst pěti druhů ozbrojených složek.

Dlouho jsme přemýšleli, jestli na téma “osobnost instruktora-učitele” napsat nějaký článek. Ne, že by to nebylo důležité, zajímavé a nechtěli se z tohoto pohledu k situaci v našem oboru nějak vyjádřit, zvlášť, když dnes učí kdekdo a kdeco… ale až nedávno se toho chopil Martin Hradecký a svým osobitým způsobem zpracoval své myšlenky do podoby, kterou vám teď předkládáme. Přestože se zaměřuje nejvíce na oblast sebeobrany a bojových umění, principy jsou univerzální.

Článek, který vyšel v časopisu Bojová umění-Fighter’s magazin č.11-12/2016 najdete na http://www.aegisteam.cz/instruktor_clanek/
Photo

Post has attachment
V listopadu se konal kurz K5 “Samonabíjecí puška”, v třídenní variantě, kterou jsme nabídli poprvé v roce 2015. V tomto rozsahu (oproti dřívějším dvou dnům) kurz lépe seznámí účastníky se systémem Aegis pro dlouhé zbraně a dává prostor i pro intenzivnější nácvik jednotlivých technik a více komplexních nácviků a modelových situací. Určitě v tomto modelu budeme dále pokračovat.

FOTOALBUM
https://www.facebook.com/pg/AKADEMIE-AEGIS-250446168324415/photos/?tab=album&album_id=1167865166582506
Photo

Post has attachment
V posledních dnech byla zveřejněny první oficiální informace o nové pistoli P-10C z produkce České zbrojovky a tak můžeme s hrdostí oznámit, že jsme se od roku 2014 podíleli na jejím testování a v rámci vývoje svými podněty, a připomínkami přispěli k její výsledné podobě.
Po vystřílení velkého počtu nábojů - z několika zbraní různých vývojových fází - se nebojíme říct, že se jedná o povedenou zbraň a je se na co těšit! :-)
Photo

Post has attachment
Jedním ze dvou vrcholů pomyslné pyramidy kurzů s krátkými zbraněmi je u nás kurz K3 “Expert” (tím druhým je K8 “Týmová spolupráce”). Ti, kteří v minulosti prošli minimálně kurzy K1 a K2, ho měli příležitost projít 29-30.10.2016.
Mimo nových témat z kategorie pokročilých (např. střelba na kontaktní vzdálenost, obrana zbraně a proti zbrani, střelba s využitím vozidla, nestandardní a vynucené střelecké pozice atd.) je K3 také naplněný drily a modelovými situacemi testujícími předchozí trénované dovednosti… i po této stránce je pro všechny tento kurz cennou zpětnou vazbou.
Kdo dojde až do K3, ten pochopí, proč v posloupnosti absolvování kurzů neděláme žádné výjimky. A taky, že tímhle kurzem cesta nekončí a pořád je na čem pracovat, co zdokonalovat a že certifikát na zdi ještě z nikoho experta nedělá ;-)

FOTOALBUM
https://www.facebook.com/pg/AKADEMIE-AEGIS-250446168324415/photos/?tab=album&album_id=1148703865165303
Photo

Post has attachment
Připravuje se INSTRUKTORSKÝ KURZ ”Moderní trendy a metodika střelecko-taktické přípravy”, pořádaný od roku 2009, který je určený pro příslušníky ozbrojených složek s přímým profesním vztahem k výcviku, tj. stávající instruktory, metodiky atp.
I letos se kurz bude konat v dvoustupňové podobě, tedy 3 dny základní/hlavní část (5-7.12.2016) a 2 dny nadstavba pro dlouhé zbraně (8-9.12.2016).

Pokud máte zájem a splňujete podmínky účasti, vyžádejte si prosím další podrobnosti na emailu info@aegisteam.cz nebo přes kontaktní formulář na webu.

informační zdroje:
základní popis kurzu
http://www.aegisteam.cz/instr/ reference/absoventi
http://www.aegisteam.cz/reference/reference_instr/
report z kurzu 2012
http://www.aegisteam.cz/blog/instr2012/
report z kurzu 2013
http://www.aegisteam.cz/blog/instr2013/
report z kurzu 2014
http://www.aegisteam.cz/blog/instr2014/
report z kurzu 2015
http://www.aegisteam.cz/instr2015/
Photo

Post has attachment
Je nám ctí oznámit spojení Akademie Aegis s prestižní značkou oblečení UF PRO

Více na: http://www.aegisteam.cz/ufpro/
Photo

Post has attachment
Poslední kurz resp. spojené dva kurzy před letní pauzou, proběhly 1-3.7.2016 v podobě K1 “Základy obranné střelby” + K9 “Skryté nošení.

FOTOALBUM
https://www.facebook.com/AKADEMIE-AEGIS-250446168324415/photos/?tab=album&album_id=1043470452355312
Photo
Wait while more posts are being loaded