Profile cover photo
Profile photo
AkademieAEGIS
29 followers
29 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Pracovní rok 2017 nám začal prestižní výcvikovou akcí, na kterou budeme vzpomínat mj. jako na nejnáročnější – kombinací obsahu, intenzity, počtu účastníků a klimatickými podmínkami. Více než 60 odučených hodin instruktorského kurzu v pěti dnech, ve sněhu a teplotách, kdy 10°C bylo vlastně docela teplo :) První den ráno např. teploměr ukazoval -24°C …

Opět jsme vyrazili na naše oblíbené Slovensko, kde jsme ve špičkově vybaveném výcvikovém prostoru Ministerstva obrany SR - Centrum výcviku Lešť – vedli kompletní Instruktorský kurz “Moderní trendy a metodika střelecko-taktického výcviku” s krátkými a dlouhými zbraněmi.

Výcviku se účastnilo sedmnáct instruktorů, příslušníků speciálních policejních a armádních útvarů:
Útvar osobitného určenia/Lynx Commando
Národná kriminálna agentúra
Policajný pohotovostný útvar Prešov
Policajný pohotovostný útvar Žilina
Policajný pohotovostný útvar Košice
Policajný pohotovostný útvar Bratislava
5. pluk špeciálneho určenia
Odbor špeciálneho výcviku CV Lešť

S částí účastníků kurzu se známe už od roku 2014, kdy jsme začali na Slovensko jezdit a pořádat tam výcviky pro příslušníky ozbrojených složek, a tak pro ně byl Instruktorský kurz přirozeným završením poznávání systému Aegis. Je pro nás obrovským uznáním naší práce pozitivní zpětná vazba od tohoto druhu lidí… a stejně tak si ceníme osobních přátelských vztahů, které se za tu dobu vznikly.

Rádi jsme se poprvé setkali i s kádrem instruktorů CV Lešť a jmenovitě chceme poděkovat Lubošovi Rohoňovi za organizaci, přípravu a zajištění kurzu a speciálně i za jeho předvedení možností tohoto, v evropských podmínkách, unikátního výcvikového zařízení (podrobněji s ním seznámíme později). Budeme se těšit na další návštěvu ;-)
PhotoPhotoPhotoPhoto
2017-01-20
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Tak a je další rok je za námi…byl pro nás pracovně intenzivní, plný nejrůznějších událostí a nových zážitků a určitě ho můžeme označit jako povedený. A to i díky vám všem, našim přátelům a lidem “na stejné frekvenci”, kteří jste ho prošli s námi a pomáháte nám prodlužovat čáru Aegis, kterou jsme začali psát už skoro před dvaceti lety.

Přejeme vám, ať je váš celý nový rok po všech stránkách úspěšný a budeme se těšit na setkávání na našich kurzech i dalších příležitostech. Takže vzhůru do roku 2017, jedeme dál! :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jelikož se nám letos krásně sešel Štědrý den se začátkem Chanuky, tradiční Aegis Vánoce se na střelnici konaly v příslušném duchu :-)

Všem našim přátelům, kamarádům a příznivcům přejeme klidné sváteční dny v kruhu svých blízkých, ať už jste kdekoli...
Aleš V. + Martin H.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Úloha a kvalita instruktora-učitele ve vzdělávacím procesu je jednou z nejpodstatnějších. Pro instruktory ozbrojených složek už od roku 2009 pořádáme kurz, kde jim předáváme naše zkušenosti a metodiku a i letos ho máme čerstvě za sebou. Proběhl znovu v systému 3+2 dny, tedy základní/hlavní část + nadstavba pro dlouhé zbraně a absolvovalo ho třináct účastníků ze sedmi míst pěti druhů ozbrojených složek.

Dlouho jsme přemýšleli, jestli na téma “osobnost instruktora-učitele” napsat nějaký článek. Ne, že by to nebylo důležité, zajímavé a nechtěli se z tohoto pohledu k situaci v našem oboru nějak vyjádřit, zvlášť, když dnes učí kdekdo a kdeco… ale až nedávno se toho chopil Martin Hradecký a svým osobitým způsobem zpracoval své myšlenky do podoby, kterou vám teď předkládáme. Přestože se zaměřuje nejvíce na oblast sebeobrany a bojových umění, principy jsou univerzální.

Článek, který vyšel v časopisu Bojová umění-Fighter’s magazin č.11-12/2016 najdete na http://www.aegisteam.cz/instruktor_clanek/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V listopadu se konal kurz K5 “Samonabíjecí puška”, v třídenní variantě, kterou jsme nabídli poprvé v roce 2015. V tomto rozsahu (oproti dřívějším dvou dnům) kurz lépe seznámí účastníky se systémem Aegis pro dlouhé zbraně a dává prostor i pro intenzivnější nácvik jednotlivých technik a více komplexních nácviků a modelových situací. Určitě v tomto modelu budeme dále pokračovat.

FOTOALBUM
https://www.facebook.com/pg/AKADEMIE-AEGIS-250446168324415/photos/?tab=album&album_id=1167865166582506
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded