Profile cover photo
Profile photo
Bambino Wood
3 followers -
سیسمونی ، تخت نوزاد ، اتاق کودک
سیسمونی ، تخت نوزاد ، اتاق کودک

3 followers
About
Posts

Post has attachment
در این ایام عامل بسیار مهم و اساسی که شاید به هیچ وجه با کار دیگری قابل مقایسه نیست ، آموزش زبان و کمک کردن به فهمیدن ، شنیدن و بالاخره گفتن فرزندمان است. امروز می دانیم که تفکر و تکلم در حقیقت دو روی یک سکه هستند و هر گونه آگاهی برای کاربرد زبان به نوعی تفکر مفید درست را موجب
Add a comment...

Post has attachment
وقتی خشمگین هستید، هرگز کودک را تنبیه نکنید. در حالت خشم احتمال اینکه از نظر جسمانی و یا کلامی بیش از حد خشونت به خرج دهید، بیشتر می شود.
اینکه گاهی از رفتار کودک دچار خشم زیاد بشوید، غیرقابل اجتناب است. مثلاً: باید با عجله جایی بروید و او همکاری نمی کند؛ سردردی شدید دارید و او از قُر زدن دست برنمی دارد؛ چیزی را که برایتان بسیار اهمیت داشته از بین برده؛ با شما به
Add a comment...

Post has attachment
بعضی والدین با چنان خشونتی بر سر فرزندانشان فریاد می زنند و جیغ می کشند که این رفتارشان در مرز ناسزاگویی و بددهنی قرار می گیرد، صحبت با کودک همراه با عصبانیت مفرط یا با بدزبانی و ناسزاگویی، اثرات جانبی زیان آوری در حد تنبیه بدنی در بردارد که رفته رفته بر رشد او تاثیر منفی خواهد گذاشت.
Add a comment...

Post has attachment
اغلب ما دوست داریم کودکانمان این گونه باشند بنابراین در اینجا اطلاعات مختصری در مورد اینکه چگونه میتوانید محیط خانوادگی فراهم کنید که به نظر می رسد به ترتبیت این گونه کودکان کمک میکند ارائه می کنیم.
جو خانوادگی پر محبت ایجاد کنید:
Add a comment...

Post has attachment
ما می خواهیم فرزندانمان درست را از نادرست تشخیص دهند. آموختن این امر به آنان، اگر نگوییم همۀ عمر، همۀ سال هایی که با ما هستند به درازا می کشد.
ما می توانیم این کار را با این آموزش که نباید اسباب بازی های دوستانشان را بردارند، که باید پول چیزی را که از فروشگاه می خریم بپردازیم، شروع کنیم و اینکه دغل کاری، رفتاری اشتباه و نادرست است.
Add a comment...

Post has attachment
کودک زیر یکسال نمیتواند برای رفع نیاز های خود منتظر باقی بماند چون شدیدا به دیگران وابسته هستند. آنها برای نیازهای خود گریه می کنند و ما به عنوان والد کودک موظف هستیم گریه های او را شناسایی و به آنها به سرعت پاسخ دهیم زیرا در این مدت حس اعتماد در حال شکل گیری است و ما با پاسخ سریع به خواسته های آنها این حس را در آنها به وجود خواهیم آورد.
Add a comment...

Post has attachment
یکی از پرسش های والدین این است که آیا در برقراری نظم و انضباط برای فرزندان وحدت رویۀ همسران حائز اهمیت است؟ ساده ترین پاسخ این است که این مطلب بستگی به سن فرزند دارد.
هرچه فرزند کوچکتر باشد اهمیت هماهنگی همسران با یکدیگر بیشتر می شود. این اصل بدون توجه به اینکه والدین با هم باشند، جدا شده یا طلاق گرفته یا دوباره ازدواج کرده باشند درست است.
فرزندان کوچک (شش ساله و کوچکتر) وقتی والدین مقررات متفاوتی دارند، ی
Add a comment...

Post has attachment
همیشه از والدینی شگفت زده می شویم که تدارکات مادی فرزندشان آنها را نگران می کند، ولی به فضای عاطفی که برای رشدشان بسیار اساسی تر است توجهی ندارند.
طوری در تبلیغاتی که هدفشان فروش اسباب و اثاث خانه است غرق می شویم که فراموش می کنیم مهم تر از محیط مادی مطلوب، خلق فضای عاطفی راحت برای فرزندانمان است.
Add a comment...

Post has attachment
کودکان تمایل دارند دربارۀ عدالت بسیار منطقی باشند. در نظر آنان، عدالت به معنای راستی و بی عدالتی به معنای نادرستی است. آنان در بازی های خود از قوانین روشنی پیروی می کنند که مشخص می سازد چه چیزی درست است و انتظار دارند دیگران نیز آنها را به کار گیرند.
ما بزرگسالان به فراز و نشیب های زندگی و به این واقعیت که زندگی همیشه
Add a comment...

Post has attachment
بگذارید فرزندتان احساسات ، ترجیحات و عقاید خودش را داشته باشد و آن چیزی باشد که واقعا هست ( مجبورش نکنید تظاهر کند.) بدون قید و شرط پذیرای او باشید ، حتی اگر رفتارش قابل قبول نباشد. حساب رفتارش را از خود او جدا کنید و خودش را بدون قید و شرط بپذیرید.
۵ . به حرف های فرزندتان گوش کنید بدون این که موعظه اش کرده ، وسط
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded