Profile cover photo
Profile photo
Tcch Co
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
آسانسور کارگاهی آلیماک

شرکت ایستا صدر سارنده و طراح آسانسور کارگاهی آلیماک به طور تخصصی فقط در امر تولید این محصول فعالیت می نماید و افتخار همکاری با مجموعه های عظیم کشوری را در رزومه کاری داراست .

آسانسور کارگاهی جهت حمل نفر و بار و مصالح در مرحله نازک کاری ساختمان امری اجتناب ناپذیر می باشد و بیشتر پروژه های بالای ۳۰ متر ارتفاع این دستگاه را به عنوان تسریع دهنده کار انتخاب میکنند.

نصب در چاهک آسانسور با ابعاد کابین کوچک و نمای ساختمان توسط اکیپ مجرب این شرکت انجام میگیرد.

بالابر کارگاهی ساخت این شرکت به عنوان محصولی با کیفیت مطابق با استاندار روز دنیا و فراتر از شرکت های چینی در صنعت این مرز و بوم میدرخشد .

آنچه توانسته باعث موفقیت آسانسور کارگاهی آلیماک ساخت این شرکت گردد تعهد به کار و کسب رضایت مشتری و خدمات پس از فروش عالی و اعزام تکنسین فنی و و مجرب در اسرع وقت و تولید بهینه و افزایش توان رقابت پذیری شرکت می باشد.

شرکت سرمایه گذاری صنعتی ایستا صدر همواره در جهت ارتفای کنترل کیفی و اجرای مدیریت کیفیت و بهداست کار و ایمنی را سرلوحه و خط مشی خود قرار داده و در سایه عمل به موارد فوق موفق به دریافت رضایت مشتریان که رکن اساسی پیشرفت یک شرکت میباشد گردیده است.

به کار بردن رولیک هدایت شونده و لغزنده و سیستم ایمنی تست شده و آزمایش شده و ارایه صدها دستگاه به بازار و کسب تجربه لازم در جهت کارکرد بهینه آسانسور کارگاهی و بالابر کارگاهی می باشد .

استفاده از گیربکس متناسب و همگام با موتور ساخت موتوژن تبریز که تا امروز صدها دستگاه روانه بازار، و در مشغول به کارکرد می باشد.

خودکفایی در ساخت و تولید آسانسور کارگاهی آلیماک ایرانی توسط شرکت ایستا صدر ، تعجب شرکت های خارجی را در زمینه کیفیت و کارکرد این دستگاهها بر انگیخته است و گوشی از شعار بنیادی <ما میتوانیم > را تداعی میکند .کاربرد آسانسور کارگاهی آلیماک در نازک کاری جهت حمل کج سیمان کاشی ملزومات مصرفی جابجایی نفر و پرسنل و مهندسین ساختمان به چشم میخورد

امروزه در سازه های بالای ۲۰ مترارتفاع عموما از بالابر کارگاهی استفاده میگردد.در سازه های مرتفع سد سازی ، نیروگاه ، معدن ، دودکش ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بالابر کارگاهی آلیماک نمو بیشتری به خود میگیردد. آسانسور های کارگاهی در چنین محیط هایی به آسانسور صنعتی یا بالابر صنعتی عنوان میگردد. کارکرد اصلی و کارایی چشمگیر این نوع از دستگاه روانسازی و تسریع و پیشرفت مشهود کار می باشد.

از طرفی شرکت تولید کننده آسانسور کارگاهی ایستا صدر نیز به بکارگیری سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر رضایت مشتری و استفاده از نیروهای مجرب در امر خدمات پس از فروش و تامین لوازم یدکی سریع توانسته در قله افتخارات این محصول همچون نگینی در برابر محصولات چینی و خارجی بدرخشد .

نقش مدیریت بی بدلیل در ارزش دهی به مشتریان و جانب داری از مشتریان اساس پیشرفت و تولید و سازندگی شرکت ایستا صدر در زمینه طراحی و ساهت آسانسور کارگاهی آلیماک ایرانی می باشد.

حضور فعال این دستگاهها در تهران – مشهد –شیراز – اصفهان – تبریز – کیش – آبادان سیرجان –بندعباس – قشم – ورامین –رشت – ارومیه – قزوین نمونه هایی از کیفیت و کارایی عالی بالابر های کارگاهی ساهت این شرکت می باشد .

همچنین صادرات به عراق – آذربایجان – دبی – بیروت – ترکیه از موفیت های این شرکت در نهادینه کردن صادرات توان فنی مهندسی ایرانی می باشد.

عزم جدی این شرکت در جهت ساخت رولیک ترمز –شفت تراشکاری – سکشن – مهاری – رنگ – سازه بالابر کارگاهی با استاندار ملی ایران برگ ذرین دیگری از شرکت ایستا صدر می باشد .

حذف سیستم کنتاکتوری و بکارگیری اینورتر اولین بار در خاورمیانه توسط شرکت ایستا صدر در سال ۱۳۸۹ طراحی و پیاده سازی شد .امروزه شرکت های خارجی رقیب در صنعت آسانسور کارگاهی کیفیت این شرکت و تابلو برق و محصول نهایی این شرکت را بهترین در ایران توصیف می کنند .

کیفیت و ارتفاع را با آسانسور های کارگاهی ایستا صدر تجربه کنید.

- See more at: http://tcch-co.ir/%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-alimak/#sthash.uOTjtLfd.dpuf
Add a comment...

Post has attachment
تفاوت آسانسور کارگاهی و اسانسور

ایمنی، سرعت و قدرت شاید سه دلیل عمده برای استفاده از بالابرها باشد. گسترش کارخانجات، افزایش ارتفاع ساختمان ها و اهمیت سرعت در ساخت و ساز و جابجایی موجب شده تا انسان ها علی رغم هزینه های جانبی از بالابر استفاده کنند. صنعت کاران هم نیازهای متنوع انسان ها در نظر گرفته اند و بالابرهای مختلفی با کاربری ها و ظرفیت های متفاوتی ساخته اند. شاید بالابرها را با آسانسورها اشتباه بگیرید. این دو محصول در ظاهر یک کار را انجام می دهند اما در عملکرد تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. سیستم بالاکشنده، میزان ایمنی، تابلو کنترل کننده و اتاقک ها همگی مواردی هستند که در بالابرکارگاهی و آسانسورها کاملا متفاوتند. آسانسورها معمولا از یک اتاقک محصور تشکیل شده اند که با استفاده از موتور و سیم بکسل به بالا کشیده می شوند، حال آنکه در اسانسور کارگاهی وجود چیزی مانند اتاقک محصور همیشه لازم نیست، سیستم بالابرنده آنها نیز انواع متفاوتی دارد. آسانسورها معمولا به یک تابلو کنترل مجهز هستند و برای حرکت نیاز به یک ریل یا نرده دارند در حالی که کنترل بالابرها ساده تر و با کنترلرهای دستی انجام می شود. علاوه بر این برای حرکت نیاز به ریل یا نرده کشی هم ندارند(برای مطالعه کاربر اساسنسور کارگاهی به این برگه مراجعه کنید). بخشی از بالابرها حتی به صورت متحرک و قابل جابجایی ساخته می شوند. همچنین عملکرد بالابرها می تواند برقی (DC و AC) و دستی باشد و به طور کلی می توان گفت که هزینه اجرای بالابرها در مقایسه با آسانسورها بسیار کمتر است.

انواع بالابرها

بالابرها بر اساس قابلیت جابجایی به دو دسته بالابرهای ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. (برای مطالعه دسته بندی بالابر کارگاهی به این صفحه مراجعه کنید)بالابرهای ثابت بیشتر در مکان هایی نصب می شوند که مسیر جابجایی تغییری نمی کند. برای مثال در انبارها و یا بارگیری از تریلی ها به منظور هم سطح کردن بار با زمین از بالابرهای ثابت استفاده می کنند. زیرا مکان قرارگیری تریلی ها و کامیون ها تغییری نمی کند. یکی از ویژگی های بالابرهای کارگاهی ثابت قدرت زیاد آنها در حمل بار است. در این مدل از بالابرها بدون در نظر گرفتن وزن کلی ساختار می توان از جک های هیدرولیکی قوی استفاده کرد. به طور کلی بالابرهای ثابت بر اساس سیستم بالابرندگی به انواع جک مستقیم، زنجیری و آکاردئونی تقسیم می شوند. در کنار بالابرهای ثابت نمونه های متحرک نیز وجود دارند که برای جابجایی سریع بارها و نفرات در مکان های مختلف استفاده می شوند. این نوع بالابرها در محیط های شهری نیز به دفعات دیده ایم. تعویض لامپ های روشنایی معابر، نصب نمای ساختمان ها و تمیز کردن شیشه های بیرونی آپارتمان ها و برج ها همگی به وسیله بالابرهای کارگاهی سیار انجام می شود. بالابرهای متحرک نیز به انواع بالابرهای با دسترسی عمودی و با دسترسی عمودی و افقی تقسیم بندی می شوند.

انواع بالابرهای ثابت

• بالابرهای آکاردئونی: در این بالابرها افزایش ارتفاع با باز و بسته شدن قیچی هایی متصل به هم در زیر کابین صورت می گیرد. نیروی محرک بالابرنده در این بالابرها توسط موتورهای برقی، دیزلی و بنزینی تامین می شود و به وسیله جک های هیدرولیک به قیچی ها منتقل می گردد.
• بالابرهای زنجیری: شاید این نوع از بالابرها را در ساختمان های در حال ساخت زیاد مشاهده کرده باشید. این بالابرها معمولا در طبقات ساختمان ها یا در پشت بام نصب می شوند و با استفاده از قرقره و موتور الکتریکی اجسام را بالا می کشد. در واقع بالابرهای زنجیری نوعی بالا کشنده به شمار می روند. از بالابرهای زنجیری برای حمل نفرات استفاه نمی کنند. همچنین نمونه های دستی این بالابر نیز در بازار به فروش می رسد. به طور کلی بالابرهای زنجیری ظرفیت بسیار کمتری نسبت به سایر بالابرها دارند. نمونه دستی این بالابر نیز نسبت به نمونه های برقی عملکرد ضعیف تری دارد.
• بالابرهای جک مستقیم: همانگونه که از نامشان می توان حدس زد وظیفه بالا بردن کابین در این بالابرها به طور مستقیم بر عهده جک های هیدرولیکی است که در زیر کابین قرار می گیرند. هرچه تعداد این جک ها بیشتر باشد ظرفیت بالابر نیز افزایش می یابد. علاوه بر این ارتفاع این بالابرها بر اساس طول جک های استفاده شده در زیر آنهاست. معمولا برای ارتفاع های زیاد از جک های چند استیج استفاده می کنند. این جک ها همانند آنتن رادیو جمع می شوند و حجم کمتری را اشتغال می کنند. بالابرهای جک مستقیم بر اساس محل قرارگیری جک به دو دسته جک مستقیم از بغل و جک مستقیم از زیر تقسیم می شوند. ظرفیت حمل بار در این بالابرها معمولا نسبت سایر بالابر های ثابت بیشتر است.

برای ارائه هر گونه مشاوره و خرید بالابر کارگاهی و اسانسور کارگاهی با تیم ایستاصدر تماس حاصل فرمایید.

- See more at: http://tcch-co.ir/%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%88%d8%aa-%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1/#sthash.bfXIof8n.dpuf
Add a comment...

Post has attachment
ایمنی در آسانسور کارگاهی و بالابر کارگاهی

هنگامی که کارگاهی ساختمانی برپا می گردد ، یا در محوطه یک کارخانه یا یک اسکله ، نیاز به حمل بارهای سنگین یا افراد ، بصورت عمودی ، پدیدار می شود، باید راهی یافت تا این حمل و نقل به شیوه ای موقتی ، بصرفه به نسبت هزینه های پروژه ، سریع و ایمن ، انجام شود.

آسانسور ها، در حالت عادی و در ساختمان های مسکونی ، وظیفه حمل انسان و بار را بعهده دارند. برای طراحی و نصب و عملیاتی کردن این آسانسور ها، تدارک گسترده و ایمنی انجام می شود و پس از نصب ، آسانسور آماده استفاده است(برای مطالعه تفاوت اسانسور و اسانسور کارگاهی به این برگه مراجعه کنید).

اما در یک کارگاه ساختمانی ، یا هنگام حمل و نقل بار در یک کارخانه(دسته بندی بالابر کارگاهی)، نه تنها فرصت کافی برای عملیاتی چنان زمان بر وجود ندارد، بلکه موقعیت اجرای پروژه نصب آسانسور بصورت دائم نیز فراهم نیست. و حتی اسنسور های ساختمانی معمول، توان حمل آن حجم از بار که معمولا در کارگاه ها ، به آن نیاز هست را دارا نیستند.

آسانسور کارگاهی اما، پاسخی نسبتا کامل به این نیاز داده اند. این آسانسورها معمولا از نیروی محرکه یک موتور الکتریکی برای حرکت عمودی استفاده می کنند. و شیوه نصب و اجزا ء آنها اینگونه است که پس از نصب ، می توان ارتفاع حمل بار توسط آنها را همگام با افزایش ارتفاع ساختمان در حال ساخت، یا افزایش ارتفاع مورد نیاز برای حمل بار، به مرور با مونتاژ مجدد، افزایش داد. این آسانسور ها، این قابلیت را دارند که تا ارتفاع ۵۰۰ مترو بالاتر ، افزایش طول داشته باشند و بار حمل کنند. ظرفیت حمل بار توسط آنها نیز می تواند بین ۱ و ۵/۱ و ۲ تن ، متغیر باشد.

برای حفظ ایمنی در استفاده از آسانسور کارگاهی ، لازم است هنگام اجرا و نصب این آسانسور ها ، حتما اجزاء زیر استفاده شده باشد. در غیر اینصورت ، اسانسور کارگاهی ما، از ایمنی یا کارایی لازم برخوردار نخواهد بود .

تجهيزات ايمني :

محافظ دكل
با قرار دادن این حفاظ ، محدوده دور بالابر کارگاهی مشخص می گردد . افراد و تجهیزات و وسایل نقلیه موجود در محل نیز ، در صورتی که توجهی به محدوده آسانسور کارگاهی ، نداشته باشند، بوسیله این حفاظ ،از ورودشان ناخوداگاه ممانعت خواهد شد.

نرده امگا
در حفاظ دور محدوده، باید نرده ای متحرک در نظر گرفته شود که هنگام حضور آسانسور کارگاهی در جای خود، به عنوان درب ورود و خروج عمل کرده و در هنگام نبودن آن، بشود با بستن این نرده، مانع از ورود ناغافل افراد و اشیا به محدوده آسانسور کارگاهی شد.

سوئيچهاي ايمني حداقل و حداكثر در ارتفاع و دربهاي مجهز به سوئيچهاي ايمني
سوییچ های ایمنی یا لمینت سوییچ ،مسیر حرکت را به همان مقدار بین دو سوییچ نصب شده، محدود نمایند. این سوییچ های لمینت ، روی درب کابین اسانسور های کارگاهی نصب است و از سقوط کابین جلوگیری می کنند.

سامانه فرود اضطراري
این سیستم نیز ، از جمله سیستم های جلوگیری از سقوط است که پس از نصب آسانسور های کارگاهی ، با حضور مسوول کارگاه و متخصصین آسانسور ، باید نحوه عملکرد آن امتحان و آموزش داده شود .

ايست مكانيكي در بالاي دكل
درصورت عدم وجود این قطعه در انتهای مسیر اسانسور های کارگاهی و در صورتی که به هر دلیلی ، لیمنت سوییچ ها، به درستی به وظیفه خود عمل نکنند، ممکن است موجب خروج کابین اسانسور کارگاهی از ریل شده و سقوط کابین گردند. این محدود کننده ها در حقیقت قطعاتی مکانیکی هستند که حرکت آسانسور کارگاهی را پایان می دهند و موجب سکون آن در آن نقطه می گردند.

موتورهاي مجهز به ترمز الكترومكانيك
ترمز هاي حساس به سرعت
ايست اضطراري
ترمز خودكار در ارتفاع ۲ متر از سطح زمين
مجهز به كمك فنر در پايه و بالاي دكل
تابلو فرمان ولتا‍ژ كم
صفحه محافظ موتور
كليد فرمان و ميكرو سوئيچها جهت ايمني بيشتر با برق ولتاژ كم ايزوله مي باشد .


آسانسور های کارگاهی ، در مجموع ، کاربرد های زیادی در مکان های متفاوت یافته اند(برای مطالعه مزیت های اسانسور کارگاهی به اینجا مراجعه کنید). بیش از همه در کارگاه های ساختمانی متعدد و متفاوت از لحاظ حجم و گستردگی پروژه در دست ساخت،پس از آن راه­سازی،ساخت پل و تونل،مرمت آثار باستانی،نفت و گاز وپتروشیمی،بنادر و کشتی­سازی،فلز و فولاد و معدن از آسانسور های کارگاهی(بالابر کارگاهی در صنایع) جهت حمل بار های سنگین ، استفاده می شود.

سرعت نصب، عدم نیاز به زیر سازی های وقت گیر و دائمی ، سیستم های عملکردی آسان ، قابلیت حمل بارهای فوق سنگین ، امکان استفاده در ارتفاع های زیاد و همچنین امکان افزایش ارتفاع به میزان مورد نیاز، از جمله مزایای آسانسور های کارگاهی به حساب می آیند.

گروه صنعتی ایستا صدر(بالابر کارگاهی TCCh , اسانسور کارگاهی Tcch) می تواند در انجام پروژه های ساختمانی شما را یاری کند.جهت مشاوره فنی با تیم ایستا صدر تماس حاصل فرمایید.

- See more at: http://tcch-co.ir/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%a8%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c/#sthash.AEcBgkJD.dpuf
Add a comment...

Post has attachment
آسانسور کارگاهی Tcch

امروزه علاوه بر آنکه خود اسانسور ها و بالابر های کارگاهی،مصارفی پر شمار و ضروری در انواع محوطه های صنعتی و غیره یافته اند، تولید و اجرا و نصب و ضمانت این نوع از آسانسور ها و بالابر های کارگاهی نیز،به صنعتی شکوفا و رو به رشد،تبدیل گشته است.

بازار رقابت در تولید و عرضه این محصول همچنان داغ و پر رونق است و فاکتور های کیفیت ساخت، عملکرد بهینه و متنوع ، خدمات پس از فروش و نصب و ضمانت نگهداری ، از جمله فاکتور هایی هستند که یک شرکت را در زمینه تولید این محصول ،موفق و مورد اعتماد نشان می دهند.

یکی از معروفترین و موفق ترین ها در این بازار در کشور ما، شرکت سرمایه گذاری صنعتی ایستا صدر است که در زمینه های متعدد تولید ، صادرات و نصب و ضمانت آسانسور کارگاهی و بالابر کارگاهی ، در بازار داخلی بسیار موفق عمل کرده است. محصولات این شرکت در بازار به نام های اسانسور های کارگاهی TCCH یا بالابر های کارگاهی TCCH معروف هستند. این شرکت توانسته رزومه ای پر بار و قابل اتکا از خود در بازار ، عرضه کند. و پروژه های بسیاری را در این زمینه ، به نام خود ثبت کند. از جمله :

نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج با ارتفاع ۱۴۰ متر
برج تجارت قزوین با ارتفاع ۱۵۰ متر
برج باران مشهد
برجهای قایم تبریز ۳ دستگاه
برج های هیئت علمی تبریز ۲ دستگاه
شرکت عمران و تولید نیرو ۴ ذستگاه پروژه شهر جدید سهند
برج اطلس تبریز
شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب پروژه زنجان ۲ دستگاه
دنا وار تهران
سلجوف (تهران)
راه سازی و ساختمانی ۱۱۵ (جمهوری آذربایجان)
فرایند انرژی مدیریت
بتن استیل آذر (ارومیه)
شرکت الیزه (مشهد)
شرکت درناوند (مشهد پروژه بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی امام رضا)
ابتکار سازه ایرانیان (تهران)
کیش ایران (هتل پالاس کیش)
آرارات (مشهد)
پاریس شرق (مشهد)
بتن کاوه آذربایجان (پروژه گلها تبریز)
این شرکت ، همچنین محصولات متنوعی با ویژگی های مورد نیاز بازار صنعت، عرضه می کند.از جمله آسانسورهای کارگاهی TCCH که در سه مدل به ظرفیت های ۱۵۰۰ کیلو گرم و ۲۰۰۰ کیلوگرم و ۲۵۰۰ کیلوگرم در اندازه های متفاوت ارایه میگردد.

این شرکت همچنین برای محصولات خود، آسانسور کارگاهی تی سی سی اچ، ویژگی های کیفیتی بسیار بالایی را معرفی و در اختیار مشتری رار می دهد که برخی از آنها به شرح زیر است:

الکتروموتور ها دوبل موتوژن که سیستم هوشمند ترمز الکتریکی دارند.
گیربکس دوبل هارجی درجه یکروی محصولات نصب گردیده است.
دنده شانه ای درجه یک و سکشن لوله ها از نوع درجه یک تست شده در اختیاز مشتری قرار می گیرد.
تابلو برق که قطع کن های مینیمم و ماکزیمم ارتفاع را روی آسانسور ها فعال می کنند.
پاراشوت دارای سوییچ ایمنی دستگاه با حساسیت و کارکرد بسیار زیاد در حداقل زمان ممکن.
محافظ کابل های ارتفاعی جهت جلوگیری از خروج کابل در باد های شدید
دنده شانه ای با آلیاژ های مخصوص ماشین کاری شده
سرعت های متفاوت در حرکت اسانسور ها و بالابر های کارگاهی.
امکان مونتاژ و دمونتاژ دستگاه از روی سقف و داخل کابین
سیستم اینورتری سایدگی لنت ها و ترمز ها را به اندازه ۹۰ درصد کاهش می دهد.
شرکت ایستا صنعت صدر، تولید کننده بالابرها و اسانسور های کارگاهی TCCH که کیفیت و برتری محصولات خود را در بازار به اثبات رسانده است،در زمینه نیروی کار استخدامی خود، نیز حساسیت ویژه ای مبذول داشته و مصمم است از بهترین متخصصان این حیطه در تمامی زمینه های طراحی و ساخت قطعات، مونتاژ و دمونتاژ و نصب محصولات خود و همچنین تعمیر و نگهداری محصولات بالابر و اسانسور های کارگاهی خود، بهره گیرد.

از دیگر خدماتی که شرکت ایستا صنعت صدر به مشتریان بالابر ها و اسانسور های کارگاهی TCCH ارائه می دهد، ضمانت تامین تمامی قطعات یدکی و ضروری محصولات تولیدی خود است. که نیاز استفاده کنندگان را از جستجو برای یافتن قطعات برای محصولات مشابه خارجی ، مرتفع ساخته است.

این شرکت، نه تنها تلاش مستمر و موفقی در تامین بازار داخلی محصولات خود ، بالابر و اسانسور کارگاهی دارد، بلکه در زمینه صادرات و اعزام نیروی متخصص برای تحویل و نصب و راه اندازی و نگهداری محصولات خود در کشورهای همسایه نیز ، موفق و پیشرو بوده و همچنین در زمینه کیفیت محصولات خود نیز از بسیاری از نمونه های خارجی این محصولات، از جمله محصولات چینی ، بسیار موفق تر عمل نموده است.

- See more at: http://tcch-co.ir/%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-tcch/#sthash.nthZ1qqi.dpuf
Add a comment...

Post has attachment
آسانسور کارگاهی وبالابر کارگاهی

با عمودی شدن هرچه بیشتر شهرها و افزایش ساختمان‌ های بلند نیاز انسان به انواع بالابرکارگاهی برای جا به جایی اشخاص، بارها، مصالح، ابزار، ماشین‌ها و … بیشتر می‌شود. به همین علت همه ما با انواع خاصی از بالابرها همیشه سر و کار داشته‌ایم. ساده‌ترین و در دسترس‌ترین آن‌ها آسانسورهایی است که در ساختمان‌ها وظیفه‌ی حمل و جا به جایی اشخاص را به عهده دارند. اما موارد استفاده‌ی بالابرها بسیار بیشتر از تنها این است. به طوری که موجب شده یکی از وسایل مهم و کاربردی در انواع صنایع باشد. آسانسور کارگاهی امروزه وظایف سنگینی را در ساختمان‌سازی، انواع صنایع و معادن بر عهده دارند. به طوری که انواع مختلفی از این بالابرهای کارگاهی برای کارکردهای مختلف ساخته شده است. به همین علت اگر قصد تهیه بالابر برای کارگاه یا صنعت خود دارید بهتر است انواع مختلف آن را بشناسید تا بهترین نوع ممکن را برای کارگاه خود تهیه کنید(برای مطالعه مقاله انواع آسانسور کارگاهی به این برگه مراجعه کنید).

بالابرها پیشینه‌ی بسیار دوری دارند و شاید بتوان آن را از اولین انواع ماشین‌های دست‌ساز انسان دانست. در مصر باستان برای ساخت اهرام از این بالابرها استفاده می‌شده و ارشمیدس بالابری برای حمل یک نفر تا ارتفاع محدود را برای اولین بار ساخت. هرچند مخترع این ماشین بصورت علمی و به شکل و شیوه‌ای نزدیکتر به امروز دانشمندی به نام اتود بود که آسانسوری با قرقره و طناب و وزنه طراحی کرد. با پیشرفت هر روزه‌ی انسان انواع مختلف و پیشرفته‌تری از این ماشین ایجاد شد. تامپسون در سال ۱۸۵۰ اولین بالابر هیدرولیکی را اختراع کرد. امروزه گستردگی بالابرها به حدی رسیده که برای هر نوع کارکردی انواع مختلفی از آن‌ها در بازار موجود است.

بالابرهای کارگاهی یکی از مهمترین بالابرهایی است که ضرورت استفاده از انواع مختلف آن را می‌توان در انواع صنایع مانند ساختمان‌سازی، پل و تونل سازی، مرمت آثار باستانی، نفت و گاز و پتروشیمی، بنادر و کشتی‌سازی، فولاد و فلز، معادن و … دید(برای مطالعه مقاله کاربرد اسانسور کارگاهی در صنایع به این صفحه مراجعه کنید).

اجزای سازنده بالابرهای کارگاهی عبارتند از استراکچر، الکتروموتور، گیربکس، کلید برق، پولی، سیم بکسل، باکت، ویتچ و … . اکثر بالابرهای کارگاهی از نوع هیدرولیکی هستند. این نوع از بالابرها با نیرویی که از مدار هیدرولیک تامین می‌شود برای حرکت استفاده می‌کنند. بالابرهای هیدرولیکی خود دارای انواع مختلفی است که هرکدام از این انواع دارای خصوصیات خاص و ایمنی‌های مختلفی است که با توجه به این ویژگی‌ها برای کاربردهای متنوع قابل استفاده هستند.(مقاله مکانیزم کلی بالابر کارگاهی در این برگه موجود است) این بالابرها دارای ظرفیتی بین ۳۰۰۰ الی ۵۰۰ کیلوگرم هستند. اگر باری اضافه بر اندازه بالابر در آن قرار گیرد به علت وجود سیستم اضافه بار، بالابر به صورت خودکار از حرکت باز می‌ایستد.

از انواع این بالابرها می‌توان به مواردی که در ادامه به ترتیب ایمنی بالاتر نام برده می‌شوند اشاره کرد:

مدل آکاردئونی (این مدل بیشتر برای حمل نفرات و بار در کارخانه‌ها، سالن‌ها، مساجد و … قابل استفاده است.)، مدل هیدرولیکی جک مستقیم (این مدل بیشتر در نمایشگاه‌های ماشین، کارواش‌ها و پارکینگ‌های دو طبقه به علت ایمنی بالای به عنوان جک خودرو استفاده می‌شود. و به علت وجود جک نیاز به چاله‌ای برای استقرار آن در زیر بالابر دارد.)، مدل بوم لیفت‌های تلسکوپی و مفصلی، ترکیب هیدرولیک زنجیر و کابل و …

سرعت حرکت نرمال آسانسورهای کارگاهی بین ۰٫۲ الی ۰٫۶ متر بر ثانیه است. این بالابرها مجهز به سیستم‌های متفاوتی هستند از جمله سیستم ترمز الکترومغناطیسی که در پشت الکتروموتور نصب می‌شود و برای ایستادن به موقع کابین در ایستگاه‌های مورد نظر استفاده می‌شود و همچنین سیستم پاراشوت که از ضروریات بالابرهای کارگاهی هستند و در مواقعی که سرعت کابین بیش از حد مجاز خود است مانع سقوط آن می‌شود و موجب ایمن شدن بالابر می‌شود. همچنین می‌توان به سیستم برگشت به پایین بدون استفاده از نیروی برق هستند این سیستم موجب صرفه‌جویی در انرژی می‌شود زیرا تنها برای بالا بردن آسانسور از انرژی استفاده می‌کند. از دیگر فواید این سیستم می‌توان به ایجاد گشتاور در لحظه راه‌اندازی، کاهش جریان راه‌اندازی موتور که از ایجاد شوک‌های الکتریکی بر روی شبکه برق و ایجاد تنش بر روی تجهیزات مکانیکی و استهلاک آن‌ها جلوگیری می‌کند اشاره کرد.

بالابرهای کارگاهی در دسته‌بندی‌های متفاوت به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که در بالا به یکی از این دسته‌ها اشاره شد. دیگر دسته‌بندی‌هایی که می‌توان به آنها اشاره کرد دسته‌بندی بالابر‌های کارگاهی بر اساس جابه‌جایی آن‌ها است که شامل دو دسته‌ی سیار و ثابت می‌شوند. بالابر‌های سیار قابلیت جابه‌جایی سریع دارند و بیشترین کاربرد آن‌ها در کارهای خدماتی چون نقاشی‌های دیواری بزرگ، انبار کارخانه‌ها و یا تمیز کردن نمای بیرونی ساختمان‌ها است.این بالابرها خود دو نوع‌اند بالابرهای با دسترسی عمودی و و بالابرهای با دسترسی عمودی و افقی. از بالابرهای ثابت برای جابه‌جایی بارهای سنگین در ارتفاع در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها و یا بارگیری تریلی‌ها و کامیون‌ها استفاده می‌شود. این نوع بالابرها نیاز به یک چاهک برای استقرار تجهیزات و همسطح شدن کف با زمین دارند. انواع مختلف بالابرهای کارگاهی ثابت شامل بالابرهای جک مستقیم، زنجیری و آکاردئونی می‌شود.

در دسته‌بندی دیگری می‌توان بالابرهای کارگاهی را بر اساس نوع کارکرد به انواع زیر تقسیم کرد:

بالابر صنعتی: این نوع از بالابر در نیروگاه‌ها، سیلو‌ها، برج‌های انتقال زغال سنگ، دکل‌ها، برج‌های ارتباطی و … مورد استفاده‌اند و خود انواع مختلفی چون بالابرهای ضد انفجار یا بالبرهای پودری (کاسه‌ای) و … را شامل می‌شوند.
بالابر ساختمانی: در ساختمان‌سازی نیاز به بالابرها بسیار است چه برای حمل افراد و چه مصالح با توجه به این نیازها انواع مختلفی از بالابرهای ساختمانی چون بالابرهای مصالح، نفر و مصالح و بالابر سکوی کار طراحی شده‌اند.
بالابر حمل و نقل: بالابرهای آکاردئونی و خودرو (جک مستقیم) از این نوع هستند که برای حمل و جابه‌جایی بارهایی چون خوردو، تولیدات کارخانه‌ای و حتی اجناس فروشگا‌ها طراحی شده‌اند.
اطلاعاتی که تا به اینجا داده شد توضیحاتی کلی برای شناخت انواع بالابرهای کارگاهی بود. اگر قصد تهیه کردن بالابر کارگاهی دارید باید نسبت به انواع آن آشنایی داشته باشید. هنگام خرید و تهیه کردن بالابرها بهتر است به چند مورد توجه کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین کالا را برای خود انتخاب کنید. مواردی چون نوع محموله‌، حداقل فضایی که برای نصب و راه‌اندازی هر نوع بالاری که استفاده می‌شود، حداکثر ظرفیت حمل بار، حداکثر ارتفاع بالابر، سرعت بالابر، نوع و میزان برق مصرفی آن، قدرت الکتروموتور دستگاه، ابعاد کابین و ایمنی دستگاه، سهولت نصب و راه‌اندازی و همچنین تعمیرات در صورت نیاز و همچنین مواردی چون نوع سیستم محرکه و گیربکس.

رعایت نکات ایمنی و فراهم آوردن شرایط امن هنگام کار با هر وسیله‌ای ضروری است لذا موارد زیر برای ایمنی بالا در بالابرها باید مورد توجه قرار گیرد.

توجه داشته باشید که بالابر کارگاهی شما دارای قطعاتی چون نرده‌ی امگا (این قطعه از ورود نابهنگام اشخاص و مصالح به مسیر بالابر کارگاهی جلوگیری می‌کند.)، حفاظ پیرامون (ضرورت وجود این قطعه در جلوگیری از ورود و توقف افراد در محل استقرار بالابر کارگاهی است.)، سری لیمیت سوئیچ‌های ایمنی (این سوئیچ‌ها در ابتدا و انتهای مسیر بالابر وجود دارند اما برای ایمنی بالاتر و جلوگیری از سقوط آسانسور بهتر است بر روی درب کابین نیز نصب شود.)، پاراشوت، کلگی (این قطعه بصورت مکانیکال باعث پایان ادامه حرکت و خارج نشدن دستگاه از مسیر می‌شود.)

یرای مشاوره و خرید انواع بالابر کارگاهی ایستا صدر و انواع اسانسور کارگاهی آلیماک با تیم فنی ایستا صدر تماس حاصل فرمایید.

- See more at: http://tcch-co.ir/%d8%a2%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%d9%88-%d8%a8%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%a8%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c/#sthash.4ngYgGjh.dpuf
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded