Profile cover photo
Profile photo
Morteza Ahmadi
4,394 followers
4,394 followers
About
Morteza's posts

Post has attachment
مشکت صد پاره شده
قلبم آواره شده
رفتی و برادر تو بیچاره شده

بی تو من بی سپرم
بی تو بی بال و پرم
با دیدن پیکر تو خم شد کمرم

http://media.fotros.ir/Media/Archive/01_Mahe_Moharam/01_Dahe_Avval/1394/01_Chizar/940730/01_ma/ma94073003.mp3 
Photo

آقا التماس دعا داریم ...

حاج آقا مجتبی تهرانی: درباره دعا کردن هم بگویم که در روایتی از امام باقر «علیه السلام» آمده است که حضرت فرمودند: «أسرع الدعا نُجحاً للإجابة دعاء الأخ لأخیه بظهر الغیب» سریعترین دعایی که به هدف اجابت می‏‌رسد، دعایی است که یک برادر مؤمن، برای برادر مؤمن دیگرش می‏‌کند و پشت سر او برایش از خدا خیر می‏‌خواهد؛ نه در حضورش. یعنی هرکس برای دیگری دعا کند، به سرعت به اجابت می‌رسد. «فیقول له ملک موکّل به لبّیک»؛ وقتی این شخص شروع می‌‏کند به دعا کردن برای برادر مؤمنش و پشت سر او، آن فرشته‌‏ای که برای گرفتن دعاها موکّل شده است، جواب می‌‏دهد: بله! «و لک مثلاه»یعنی این چیزی که برای برادرت خواستی، برای خودت دو برابرش برآورده شد. یعنی همین که برای دیگری خیر خواستی و دعایش کردی، برای خودت دو برابرش منظور و مستجاب می‏‌شود.

#عرفه

Post has shared content
توصیه‌های مهم حاج‌آقا مجتبی تهرانی «ره» برای شب و روز عرفه:

دعا در شب عرفه مقبول و مستجاب است
«رُوی إنّ ليلة عرفة يستجاب فيها ما دعا من خير و للعامل فيها بطاعة الله تعالى أجر سبعين و مائة سنة.»
در روایتی نقل شده است که شب عرفه هر دعای خیری که انسان بکند به اجابت می‌رسد؛ و برای کسی که در شب عرفه اطاعت الهی را بکند و اعمال صالحه انجام دهد، معادل صد و هفتاد سال اطاعت و عبادت است؛ یعنی از نظر پاداش چنین چیزی به او داده می‌‏شود.

اعمال صالح برابر صدوهفتاد سال عبادت است
این روایت، عظمت شب عرفه را میرساند. به حسب ظاهر امشب شب عرفه است؛ لذا می‏‌خواهم این مطلب را به دوستان عرض کنم که امشب را قدر بدانید! اوّلین مسأله‏ای که در امشب تأکید شده است «دعا کردن» است و در روایت دارد: دعا کنید! دعای خیر کنید! و بدانید که این دعاها به اجابت می‌رسد.

مقیّد باشید که امشب، مشغول غیر عبادت نباشید!
مطلب دیگر اینکه مقیّد باشید که امشب مشغول به غیر عبادت نشوید! کاری کنید که اشتغالات کنار برود تا بتوانید به سوی عبادات و صالحات بروید! وقتی چنین معادله‏ای هست که عبادت امشب مانند عبادت صد و هفتاد ساله است، خیلی انسان باید مراقبت و جدیّت داشته باشد. این خیلی قابل توجه است، چون امشب یکی از بزرگترین فرصتهایی است که ما داریم.

اثر دعا برای دیگران و پشت سر آنها
درباره دعا کردن هم بگویم که در روایتی از امام باقر «علیه السلام» آمده است که حضرت فرمودند: «أسرع الدعا نُجحاً للإجابة دعاء الأخ لأخیه بظهر الغیب» سریعترین دعایی که به هدف اجابت می‏‌رسد، دعایی است که یک برادر مؤمن، برای برادر مؤمن دیگرش می‏‌کند و پشت سر او برایش از خدا خیر می‏‌خواهد؛ نه در حضورش. یعنی هرکس برای دیگری دعا کند، به سرعت به اجابت می‌رسد. «فیقول له ملک موکّل به لبّیک»؛ وقتی این شخص شروع می‌‏کند به دعا کردن برای برادر مؤمنش و پشت سر او، آن فرشته‌‏ای که برای گرفتن دعاها موکّل شده است، جواب می‌‏دهد: بله! «و لک مثلاه» یعنی این چیزی مُلكِي مِثْلَ جَنَاحِ بَعُوضَةٍ وَ كَيفَ يَنقُصُ مُلكٌ أَنا قَيِّمُه‏.»

ازز خدا چیزی کم نمی‌‏شود، حتّی اگر...
در روایتی است که از پیغمبر اکرم نقل شده است که خداوند وحی فرستاد به بعضی از پیامبرانش که این متن وحی الهی است که بر فرض که اهل هفت آسمان و تمام زمین، همگی از من درخواست کنند و به هرکدام هرچه که خواستند را بدهم، از خزانه، حکومت و فضل الهی ذرّه‏ای کاسته نمی‌شود؛ حتی مثل یک بال پشه هم از خزانه من کم نمی‌شود؛ و چطور ممکن است که از فضل الهی کاسته شود در حالی که من سردمدار آن هستم!؟

روز امید خوشبختی برای همه
روایتی دیگری از زین العابدین «صلوات الله علیه» آمده که محدّث قمی هم آن را در مفاتیح نقل کرده است؛ در آن روایت آمده است که روز عرفه بود و حضرت دیدند که سائلی دارد از مردم، یعنی غیر خدا، درخواست می‌کند؛ حضرت به او فرمود: وای بر تو! در چنین روزی از غیر خدا تقاضا و درخواست می‌کنی!؟ و حال آنکه امید می‌رود در چنین روزی فضل الهی شامل طفل‌هایی شود که در رحم مادر هستند. امید است که اینها خوشبخت و سعادتمند شوند.

روز عرفه، روز دعا و درخواست
«رُوِيَ عَنِ البَاقِرِ عَلَيهِ‏السَّلَامُ قَالَ إِنَّ يَوْمَ عَرَفَةَ يَوْمُ دُعَاءٍ وَ مَسْأَلَةٍ». یکی از آن مقاطعي كه اين اسلحه بُردش بيشتر است و در اجابت سرعت دارد، ‌روز عرفه است. حتّي تعبير امام باقر«عليه‌‏السلام» این است كه اصلاً‌ روز عرفه، روز دعا و درخواست از خداوند است. يعني در اين مقطع زماني بخصوص سرعت اجابت دعا بیشتر است.

تنها امید جاماندگان
«مَنْ لَمْ يُغْفَرْ لَهُ فِي شَهْرِ رَمَضَانَ لَمْ يُغْفَرْ لَهُ إِلَى قَابِلٍ إِلَّا أَنْ يَشْهَدَ عَرَفَةَ» حضرت امام جعفر صادق(ع) فرمودند: اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگیرد غفران برای او نیست مگر آنکه عرفه را درک کند.
از این روایت دو مطلب به دست می‏‌آید: یکی، عظمت ماه مبارک رمضان از نظر گسترش مغفرت الهی است که همه را در بر می‌گیرد. دوم، عظمت عرفه است. در ماه مبارک رمضان، زمان مطرح است. ممکن است برای عرفه هم زمان مطرح باشد؛ یعنی روز خاص و هم مکان مورد نظر باشد که آن زمین عرفات است. ولی مسلّماً زمان در اهمیت موضوع دخالت دارد که روز عرفه است. از لحاظ قید زمان، اگر کسی در ماه مبارک رمضان مورد مغفرت الهی قرار نگرفت، مسلّماً اگر در روز عرفه از خداوند طلب مغفرت کند مورد مغفرت الهی قرار خواهد گرفت.

فضیلت زوّار امام حسین در عرفه
مسأله مهم در روز عرفه زیارت امام حسین«علیه‌‏السلام» است که در حدیث آمده است خداوند قبل از آنکه به سرزمین عرفات نظر کند، به زائرین امام حسین«علیه‏‌السلام» نظر می‌افکند و این نظر افکندن در زمان‌های حساس و سرنوشت‌ساز مانند شب قدر، عید فطر، عید قربان و عید غدیر می‌باشد که افضل اعمال در این زمان‌ها زیارت امام حسین«علیه‌‏السلام» است.

این روز را از دست ندهید!
هر لحظه‌ای از لحظات امروز برای ما گرانبها است؛ بخصوص برای دعا و درخواست از خداوند. این فرصت بهترین فرصت است. پس این فرصت را از دست ندهید! به خصوص از ظهر تا هنگام غروب را که در روایات وارد شده است. به دوستان می‌خواستم سفارش كنم که اين چند ساعت را غنيمت بشمارید. بدانيد اگر می‌‏خواهيد مشكلاتتان را حل كنيد ـ‏که همه ما ‏مشكلات داريم‏ـ بياييد ‌اين چند ساعت را درِ خانه خدا برويد و از او بخواهيد؛ چه حاجت‏های مادّي را و چه معنوي را، همه را از او بخواهید. چون امروز بُردِ دعا خيلي زياد است. بخصوص درباره ديگران اگر دعا كنيد، ما در روايت داريم که خدا چند هزار برابر به شما اعطا مي‏‌كند.

از همه شما التماس دعا دارم؛ من را هم فراموش نكنيد و دعا كنيد.
telegram.me/tdejakam

#عرفه
#شب_عرفه
#روز_عرفه
#دعا
#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی
Photo

Post has attachment
کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: آنچه که تحت عنوان #FATF مطرح است و مربوط به مبارزه با پولشویی است، درواقع کنوانسیونی است که جمهوری اسلامی ایران پیش از آن به آن ملحق نشده است.
از سال 89 این مسئله مطرح بود که برای ایجاد یک گشایش در روابط جمهوری اسلامی ایران قانونی به تصویب برسد، این لایحه سال 89 از سوی دولت وقت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد و وقتی به شورای نگهبان آمد، با ایراداتی مواجه شد و برای رفع ایرادات مجدداً به مجلس شورای اسلامی عودت داده شد.
مجلس دو سال بعد این مسئله را با همکاری قوه قضائیه تنظیم کرد و مصوبه در سال‌های اخیر با پیگیری دولت در پارلمان به تصویب رسید و شورای نگهبان هم آن را با دو تبصره‌ای که در آن قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم بود، تأیید کرد.
دو بند در قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم وجود دارد، یکی تبصره 2 ماده یک این قانون است که تأکید می‌کند همکاری با سازمان‌های آزادی‌بخش برای مقابله با اشغال‌هایی که علیه برخی کشورها انجام می‌شود از مصادیق این قانون نیستند، قرار شده طبق اکشن‌پلنی که مطرح است، این تبصره مورد بازنگری قرار گیرد، همچنین در ماده 17 قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده شده در اجرای این قانون با رعایت اصل 77 قانون اساسی، همکاری‌های لازم را انجام دهد که اصل 77 قانون اساسی هم مربوط به موافقت‌نامه‌های بین‌المللی است که باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
آنچه که در شورای نگهبان به تأیید رسیده در ارتباط با قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم با وجود این دو بند در آن قانون است، اما آنچه که آقای وزیر اقتصاد امضا کرده، به نوعی در صدد نفی این دو بند است.
آنچه که در سند و اکشن‌پلن وجود دارد که به امضای وزیر اقتصاد هم رسیده، تأکید شده با رعایت اصول قانون اساسی، فلذا طبق اصل 77 قانون اساسی که موافقت‌نامه‌ها باید به تصویب پارلمان برسد، قطعاً FATF برای لازم‌الاجرا شدن، نیازمند مصوبه مجلس است.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950620000491


مهدی محمدی/ دروغ گويي در حال تبديل به بي شرمي و رذالت است:
١- امضاي برنامه اقدام با FATF هيچ ربطي به قانون داخلي مصوب اسفند ٩٤ درباره مبارزه با پولشويي و تاييد آن توسط شوراي نگهبان ندارد. در واقع سوال اين است كه چرا دولت به جاي اينكه همين قانون داخلي را - كه قانون بسيار خوبي است- اجرا كند، با دشمن پنهاني زد و بند كرده است؟ و به چه حقي تعهد داده قانون داخلي را تغيير خواهد داد؟
٢- پس از حدود يك ماه بحث در اين باره، دولت هنوز حاضر نيست متن برنامه اقدام محرمانه تفاهم شده با FATF را منتشر كند. يا خودشان اين كار را بكنند يا به منتقدان امان بدهند تا آن وقت روشن شود چه كساني تعهد داده اند حاج قاسم، حزب الله و مقاومت را داخل در تعريف تروريسم قلمداد كنند؟
٣- همچنان به مردم نمي گويند توافق با FATF كامل هم كه اجرا شود باز مشكلات بانكي ناشي از متن برجام حل نخواهد شد چرا كه اين مشكلات مربوط به تحريم هاي باقي مانده و فشار خزانه داري امريكاست.
٤- مثل روز روشن است كه تضمين اجراي استانداردهاي FATF مبتني بر خوداظهاري نيست و روشي براي "بازرسي و راستي آزمايي" از طريق "تضمين مبادله و به اشتراك گذاري اطلاعات" وجود دارد. به مردم نمي گويند به اين شكل چه حجم و اطلاعات از كشور خارج مي شود و تبعات آن چيست؟
٥- تحريم دشمنان امريكا توسط بانك هاي داخلي يك ادعا نيست بلكه يك فاجعه در حال اجراست. اگر نبود، دليلي نداشت آقاي سيف نامه بزند و بگويد "متوقفش كنيد"؛ كه البته نكرده اند!
و حرف آخر همان است كه رسانه ها نوشته اند ظاهرا هلگا اشميت معاون موگريني به ظريف گفته است: "شما مطمئنيد مي خواهيد اين توافق را اجرا كنيد!؟"
@mahdi_mohammadi61

Post has attachment
خودتحریمی نهادهای انقلابی ادامه دارد...

دولت شرکت‌های تحریم‌شده را از حضور در قراردادهای جدید نفتی محروم کرد!

دولت یازدهم در مصوبه‌ای حضور شرکت‌های داخلی که همچنان در لیست تحریم ها قرار دارند را در قراردادهای جدید نفتی، ممنوع اعلام کرد.

جزئیات در: goo.gl/zr7kKN
Photo

Post has attachment
آیت الله جنتی(حفظه الله): درباره توافق ضد پولشویی #FATF باید بگویم که یک مسئله عجیب و غریب است که نمی‌دانم با چه جراتی محرمانه یک سند را امضا کردند به نام FATF. اینها این قرارداد را امضا کردند. نزد بنده این سند را آورده‌اند و کامل آن را دیده‌ام و ترجمه انگلیسی آن را هم دارم. آنها می‌خواهند به نام مبارزه با پولشویی اطلاعات مالی و بانکی ما را به دشمن بدهند می‌خواهند خودمان خودمان را تحریم کنیم. این یک تحریم خودی است.
این قرارداد یعنی افراد و نهادهایی را که دشمن آنها را نمی‌پسندد و می‌خواهد براندازد را تحریم کنیم. دشمن می‌خواهد سپاه و نهادهای انقلابی را تحریم کند. کسانی که خون و جان دادند و این نظام را در 8 سال حفظ کردند را تحریم کند. آنهایی که سینه سپر کردند و کار می‌کنند و جلوی دشمن می‌ایستند را می‌خواهند تحریم کنند. می‌خواهند اینها را تحریم مالی کنید.
قرارگاه خاتم با این همه خدمات بسیاری (که اکثریت نمی‌دانند) را می‌خواهند تحریم کنند. شما چه جراتی دارید که چنین کاری می‌کنید؟ مجلس می‌خواهد چه کار کند؟ مجلس نباید در این قضیه ساکت باشد. مجلس حق نظارتی دارد و باید نظارتش را اعمال کند. این قرارداد مسئله بسیار پیچیده و مهمی است که اگر اتفاق بیفتد ما باید فاتحه بسیاری از چیزها را بخوانیم و در برابر دشمن تسلیم شویم. برای اینکه آمریکا راضی شود آنها تحریم‌مان می‌کند خودمان هم خودمان را تحریم می‌کنیم تا احسنت و آفرین به ما بگویند.
اجمالا 78* فرد و نهاد با این موافقتنامه (FATF) تحریم می‌شوند. اینها در حقیقت یک مصیبت است که البته نمی‌توانند این کار را بکنند و جلوی این کار گرفته می‌شود و به خواست خداوند امضای خود را پس می‌گیرند. محرمانه می‌روند امضا می‌کنند. به چه جراتی شما می‌روید برخلاف مصالح ملت محرمانه سندی را امضا می‌کنید؟ در هر صورت جلوی این امر گرفته می‌شود ولی باید درسی برای اینها می‌شود که خدا و انقلاب و نظارت مردم را در نظر بگیرند و بعد هر کاری که می‌خواهند بکنند.
http://fna.ir/BYQ99N

* ۱۷۸ فرد و نهاد در لیست تحریم وجود دارد.
Photo

Post has shared content
رییس جمهور و فکری که در مورد شعور ما دارد
کبری آسوپار

آقای روحانی دوست دارد تخیل کند که روابط ایران و عربستان بسیار حسنه و در سطح کشور دوست و برادر بود و سیاست خارجی دولت تدبیر و امید با اشراف کامل همه چیز را به خوبی پیش می برد؛ و ناگاه و بی دلیل و بی جهت، چند نادان از دیوار سفارت سعودی رفتند بالا و دوست، دشمن شد!

شاید برای آقای روحانی جالب باشد که لیستی از کارشکنی های سعودی در سال های 92 و 93 و 94 تا قبل از اعدام آیت الله شیخ النمر و حمله به سفارتشان در تهران را داشته باشند که زین پس وقت سخنرانی، در مورد شعور مخاطب تصور نادرست نکنند:

❎ انفجار سفارت ایران در بیروت توسط سعودی تبارهای القاعده
❎ ممانعت چندباره از فرود هواپیماهای حامل کمک هایی دارویی و غذایی جمهوری اسلامی ایران برای مردم یمن و بمباران فرودگاه صنعا در همین راستا
❎ کارشکنی در مسیر مذاکرات ایران و 5+1
❎ حمله ی چندباره جنگنده های سعودی به سفارت ایران در صنعا در جریان حمله ی عربستان به یمن
❎ تعرض به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده
❎ کارشکنی در راستای کاهش شدید قیمت نفت ایران
❎ کشته شدن 11 ایرانی به دلیل سقوط جرثقیل در مسجدالحرام
❎ شهادت 500 زائر ایرانی در حادثه ی منا
❎ رد درخواست دیدار وزیرخارجه ایران توسط همتای سعودی
❎ عدم صدور ویزا برای وزرای دولت ایران توسط دولت عربستان

همه ی این موارد قبل از حمله به سفارت عربستان انجام شد و دولت یازدهم خوب است توضیح دهد در قبال این اقدامات چه کرده، آن هم وقتی هنوز آن چندان نادان از دیوار سفارت بالا نرفته بودند. حالا بماند که حد فاصل حادثه ی منا تا حمله به سفارت عربستان حدود 100 روز فاصله بود. و البته در همین چند سال بارها مردم و دانشجویان خواستار صدور مجوز تجمع ضدسعودی شدند و دولت آزادی بیان اجازه ی تجمع نداد.

حامیان رییس جمهور شاید ذوق کنند و پای این عوام فریبی سوت و کف بزنند و فکر کنند چه رییس جمهور تیزبینی انتخاب کرده ایم؛ ما اما یادمان نرفته روابط ایران و عربستان چگونه بود و البته یادمان هم نرفته عمق اقتدار زانو زده ی دولت یازدهم را...

یادمان نرفته سال گذشته 500 نفر از مردم ایران مردند و شما حتی دلتان نیامد سفر کذایی هرساله به آمریکا را کنسل کنید و همراه غم مردمتان شوید و کشور مصیبت زده مان آن روزها بی رییس جمهور بود؛ شما سفر بودید و ندیدید، اما ما یادمان نرفته یک ربع اول اخبار پای غم مردممان و ظلم رفته، اشک می ریختیم و یک ربع دوم خنده های شما را در دیدارهای سازمان ملل تحمل می کردیم و بعد در تلگرام عکس زانو زدن وزیرخارجه مان جلوی امیر کویت را رصد می کردیم؛ یادمان نرفته خبر تعرض به دو نوجوان ایرانی در جده را چطور پنهان کردید و دلتان نمی خواست ما باخبر شویم... مجوز تجمع ضدسعودی هم صادر نکردید؛ ما یادمان نرفته که هیات دولتی تشکیل جلسه نداد و بجای آن، ولی فقیه اعلام عزای عمومی کرد؛ یادمان نرفته که اگر تهدید نظامی رهبر نبود، پیکر حتی یک شهید هم به ایران باز نمی گشت... برای ما روضه ی نادانی چند جوان را نخوانید آقای روحانی که ما برخلاف تصور شما احمق نیستیم که پای این قصه ها خوابمان ببرد و باور کنیم همه ی سیاست خارجی دولت یازدهم آویزان نادانی چند جوان شده که آن هم البته با یک اقدام کوچک شورای تامین استان قابل کنترل بود.

من البته در نادانی آنها که از دیوار سفارت بالا رفتند، شکی ندارم؛ اما نمی توانم در عاقل بودن کسانی هم که سال ها کارشکنی سعودی را با انفعال و سکوت و لبخند پاسخ دادند و حالا این همه انفعال را بر دوش آن چند نادان می اندازند، تردید نکنم...

درخواست زیادی نداریم؛ فقط وقتی دولتتان عرضه ی گرفتن حق مان از این شجره ی ملعونه ی خبیثه را ندارد، لطفا به شعور ما توهین نکنید. حد دولت شما همان زانو زدن و ویزا نگرفتن بود؛ بی جهت نادانی آن چند جوان را بهانه نکنید.

مرگ بر دروغ
مرگ بر تزویر
مرگ بر عوام فریبی
https://telegram.me/asoupar/82


Post has shared content
نکته‌ی مهمی که برای رسواییِ نعل وارونه زنندگان کفایت می‌کند:

- فاجعه‌ی منا در تاریخ ۲ مهر ۹۴ حادث شد.
- ماجرای حمله به سفارت عربستان در هنگام اعدام شیخ نمر واقع شد، یعنی ۱۲ دی‌ماه ۹۴، حدود ۱۰۰ روز پس از حادثه‌ی منا (و چه آشناست این عدد!)

یک روحانیِ کذاب ادعا کرده حمله‌ی عده‌ای نادان و احساساتی موجب شده فشارهای حقوقی و سیاسی دولتش بر ضد عربستان خنثی شود.

وی برای اثبات صحت این ادعا چاره‌ای جز این ندارد که شفاف و روشن توضیح دهد دولت و وزارت خارجه در طی این ۱۰۰ روز چه کرده بودند که بعد از آن نتوانستند آن را ادامه دهند؟

اگر توضیحی نرسد، همان عقیده‌ی پیشین‌مان تقویت خواهد شد: حمله به سفارت عربستان، درست یا غلط یک واقعه‌ی مردمی بود در واکنش به دولت علیلی که تجاوز به نوجوانان عمره‌گزار و به خاک و خوش کشیده شدن صدها حاجی را زیر سبیلی رد کرد، چون بزدل‌تر از این بود که خود را در پسا برجام با سعودی دربیاندازد.

آه خانواده‌ی حاجیان بی‌گناه، بیخِ خِر کذابان فرصت طلب را در همین دنیا گرفته و به ذلت و خواری‌شان خواهد کشاند، ان شاالله.

Photo

Post has attachment
حسین دهباشی: ‏بی‌شوخی کسی می‌داند آن فشارهای سیاسی و حقوقی به سعودی که فرمودند با حمله عده‌ای نادان بلانتیجه شد، در کدام محکمه یا سازمان درحال پیگیری بود؟
Wait while more posts are being loaded