Profile cover photo
Profile photo
IRIB - Redaksia Shqiptare - Albanian Radio
Këtu mund të lexoni lajme. komente, analiza, opinione dhe shkrime interesante. Address: Albanian radio Second Floor The World Service Building Jam-e-Jam, Valiaser Street, Tehran, Iran P.O Box. No.19395-6767 Tel: +98 21 22162716 Fax: +98 21 22051635
Këtu mund të lexoni lajme. komente, analiza, opinione dhe shkrime interesante. Address: Albanian radio Second Floor The World Service Building Jam-e-Jam, Valiaser Street, Tehran, Iran P.O Box. No.19395-6767 Tel: +98 21 22162716 Fax: +98 21 22051635
About
Posts

Post has shared content
Mesazh i Liderit suprem të Revolucionit Islamik për të rinjtë e Europës dhe të Amerikës Veriore
#Khamenei

Teheran-IRIB - Në emër të Zotit, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit
Mesazh për të rinjtë në Europë dhe në Amerikën e Veriut
Ngjarjet e fundit në Francë dhe ngjarje të tjera të ngjashme në disa vende të tjera perëndimore, më kanë bindur që të flas direkt me ju në lidhje me këto ngjarje...
http://albanian.irib.ir/lajme/fjalimet-e-liderit/item/173697
Photo

Post has shared content
Mesazh i Liderit suprem të Revolucionit Islamik për të rinjtë e Europës dhe të Amerikës Veriore
#Khamenei

Teheran-IRIB - Në emër të Zotit, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit
Mesazh për të rinjtë në Europë dhe në Amerikën e Veriut
Ngjarjet e fundit në Francë dhe ngjarje të tjera të ngjashme në disa vende të tjera perëndimore, më kanë bindur që të flas direkt me ju në lidhje me këto ngjarje...
http://albanian.irib.ir/lajme/fjalimet-e-liderit/item/173697
Photo

Post has attachment
Mesazh i Liderit suprem të Revolucionit Islamik për të rinjtë e Europës dhe të Amerikës Veriore
#Khamenei

Teheran-IRIB - Në emër të Zotit, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit
Mesazh për të rinjtë në Europë dhe në Amerikën e Veriut
Ngjarjet e fundit në Francë dhe ngjarje të tjera të ngjashme në disa vende të tjera perëndimore, më kanë bindur që të flas direkt me ju në lidhje me këto ngjarje...
http://albanian.irib.ir/lajme/fjalimet-e-liderit/item/173697
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Komente
Zagreb-IRIB - Pasi e ka hedhur votën e tij për zgjedhjet presidenciale në Zagreb, presidenti Ivo Josipoviq, ka thënë sot se nga përvoja që e ka marrë deri tani, në mandatin tjetër do të ketë mundësi t'i bëj korrigjimet dhe të mos bëj gabime eventuale “Tash koha është e ndryshme nga ajo që ka qenë pesë vite më parë”, ka thënë Josipoviq.
Add a comment...

Post has attachment
Teheran IRIB - Ali Jazdani, zv/ministër i administrimit në ministrinë e industrisë, minierave dhe tregtisë së Iranit ditën e dielë në një intervistë dhënë gazetës Iran ka thënë: Sipas statistikave të nxjerra nga Banka Qendrore e Iranit, rritja ekonomike përgjatë 6 muajve të parë të vitit ka qenë 4%.
Add a comment...

Post has attachment
Paris - Në pritje për t’u dorëzuar Topi i Artë (12 janar) L’Equipe stilon listën me 100 lojtarët më të mirë në vitin 2014.
Add a comment...

Post has attachment
Plagosen dy palestinezë nga shpërthimi në Rafah
#Gaza-IRIB
Një bombë ka shpërthyer në Rafah në jug të Rripit të Gazës dhe ka plagosur dy palestinezë.
Burimet palestineze kanë raportuar se ky shpërthim ka ndodhur të mërkurën në mbrëmje në afërsi të ndërtesës të organizatës humanitare “Jebus” në qendër të qytetit Rafah dhe me këtë rast janë plagosur një grua dhe një fëmijë. Ende nuk janë publikuar raportet të tjera rreth këtij shpërthimi.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Afrikë?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Damask-IRIB - Ushtria siriane ka arritur suksese te reja në përballjen me grupet terroriste.
Forcat e ushtrisë siriane në vazhdim të operacioneve të tyre kundër grupeve terroriste ka arritur të vrasin dhjetëra terroristë të armatosur të Frontit Nusra dhe Ushtrisë Çlirimtare” në frontin jugor dhe verior të Sirisë. Njësitë e ushtrisë së Sirisë në vazhdim të operacioneve të tyre kundër grupeve terroriste dhe në mesin e shumë terroristëve, kane vrarë edhe disa komandantë të këtyre grupeve në rajonin Kunejtra në jug të Sirisë.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded