Profile cover photo
Profile photo
Aon Grup
5 followers -
izmir web tasarım, izmir so hizmeti, izmir kurumsal kimlik, izmir ogo tasarımı, izmir sosyal medya danışmanlığı
izmir web tasarım, izmir so hizmeti, izmir kurumsal kimlik, izmir ogo tasarımı, izmir sosyal medya danışmanlığı

5 followers
About
Aon's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Google’ın yapay zekası dünya Go şampiyonunu yenmeyi başardı.

Google ve Deep Mind tarafından geliştirilen yapay zeka temelli Go oyuncusu AlphaGo‘nun Lee Sedol ile yaptığı 5 serilik maç sona erdi. Tarihi rekabet, 4-1 skorla AlphaGo’nun lehine sonuçlandı.
AlphaGo – Lee Sedol rekabeti 9 Mart’ta başlamıştı. Dünyanın 2 numaralı Go oyuncusu konumundaki Lee Sedol, büyük rekabet öncesinde 4-1 veya 5-0 kazanacağını düşünüyordu. Uluslararası Go Federasyonu Genel Sekreteri Lee Ha-jin de Sedol’un seviyesinde bir bilgisayar oyuncusunu hayal bile edemediğini söylemişti.
Lakin sonuç beklendiği gibi olmadı. AlphaGo, ilk seti kazandıktan sonra diğer 2 seti de kazanarak 3-0 olan skorla dikkatleri oldukça üzerine çekti. Maçın 4. setinde Lee Sedol, AlphaGo’yu alt edince umutlar yeşerdi. Hatta Sedol’un 5. seti kazanması durumunda maçın 7 sete uzatılması yönünde sesler de yükseldi. 5. maçta siyah taşlarla oynamak istediğini söyleyerek AlphaGo’nun kafasını biraz karıştırmak istedi fakat sonuç yine AlphaGo’nun zaferiyle sonuçlandı. Nihai sonuç 4-1 oldu.
Ssen-dol yani ‘Çetin Ceviz’ lakabıyla anılan Sedol, yenilmesine rağmen tarihe geçen bir isim olmakla kalmayarak, şimdiye kadar kimsenin görmediği bir zekaya karşı mücadele ederek kendini geliştirmiş oldu. Keza mücadelenin Go oyununa hem teknik hem de itibar anlamında yeni pencereler açtığı da genel olarak kabul edilen bir durum oldu.
Diğer yandan Google çatısı altındaki Deep Mind’ın 1 milyon dolarlık ödülü UNICEF, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) derneklerine ve Go organizasyonlarına bağışlaması da finansal açıdan sevindirici bir gelişmeydi.

https://aongrup.com/googlein-yapay-zekasi-dunya-go-sampiyonunu-yenmeyi-basardi/

Post has attachment
Firefox 54 : “Bu Firefox Çok Hızlı”

Mozilla çoklu işlem desteği gibi büyük performans iyileştirmeleriyle gelen Firefox 54‘ü yayınladı. Tarayıcı artık Electrolysis (E10S) projesiyle çok daha akıcı çalışıyor.

Mozilla, tüm kullanıcılara çoklu işlem desteği getiren Firefox 54’ü yayınladı. Şirket, kullanıcıların tarayıcı performansında kayda değer bir iyileştirme göreceklerini iddia ederek övünmeye başladı bile. Kullanıcılar tarayıcı satırına about:support yazarak çoklu işlem desteği etkin olup olmadığını kontrol edebilirler.

Eğer “Çok işlemli pencereler” bölümü “Eklentiler tarafından devre dışı bırakıldı” şeklinde görünüyorsa about:addons komutuyla uyumlu olmayan eklentilerin olup olmadığını kontrol edin. Bunları kaldırıp tarayıcıyı yeniden başlatmak çoklu işlem desteğini etkinleştirecektir.

Detaylar..
https://aongrup.com/firefox-54-bu-firefox-cok-hizli/

Post has attachment
İzmir Logo Tasarımı & Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, firmaların pazarlamada kullandığı görünün yüzüdür. Kurumun kendini ifade etme şeklidir ve büyük önem taşır. Kurumsal kimliğiniz sizi ifade edebiliyor mu? Hemen bir kurumsal kimlik sahibi olun..

Detaylar..
https://aongrup.com/cozumlerimiz/

Post has attachment
İzmir E-Ticaret Yazılımı

Toplumların online alışverişe olan ilgisinin günden güne artması ile e-ticaret siteleri firmalar için kaçınılmaz bir ihtiyaç haline geldi. Ne dersiniz, E-Ticaret sistemleri ile ürünlerinizi daha geniş kitlelere pazarlamanın vakti gelmedi mi?

Detaylar..
https://aongrup.com/cozumlerimiz/

Post has attachment
İzmir'de Web Tasarımı "yaptırmak için doğru adrestesiniz"

Günümüz şartlarında internet ortamı tartışılmasız bir önem taşımaktadır. Web sitesiniz ise sizin dünyaya açılan kapınızdır. İşinizi ve çalışmalarınızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmenin en çağdaş yolu bir web sitesi sahibi olmaktır. Sahip olduğunuz web sitesi ne kadar özgün ve modern bir tasarıma sahip olursa, firmanızın prestiji de o kadar yüksek olur.
AON Grup olarak, İzmir’de web tasarım hizmeti konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Sizi dinliyor, sizi anlıyor ve işinizi en uygun şekillerde web ortamına taşıyoruz.

Modern ve özgün web sitesi nasıl olur, iyi bir site nasıl olmalıdır, web sitesi yaptırmak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilemiyorum, web siteleri güvenli midir, web sitesinin bana nasıl faydası olur gibi tüm sorularınıza cevap vermek adına sizlere bir telefon kadar uzaklıktayız.

Detaylar..
https://aongrup.com/cozumlerimiz/
Photo

Post has attachment
İzmir SEO Danışmanlığı

SEO (Search Engine Optimization) Nedir? SEO nasıl yapılır? İleri SEO Teknikleri, arama motorların yükselme, Google’da ilk sıraya çıkma, anahtar kelime bazlı SEO gibi onlarca soru aklınıza takılmasın.

https://aongrup.com/cozumlerimiz/

Post has attachment
Facebook Yapay Zekayı ‘Tercüman’ Yaptı: Mükemmel Doğrulukta Çeviriler Artık Mümkün!

Çeviri teknolojileri üzerine odaklanan sosyal medya devi Facebook adına yakışanı yaparak, işe yapay zekayı da dahil etti. Sonuç ise araştırmacılara göre nihai doğrulukta.

Facebook’un iki milyara yaklaşan kullanıcı sayısı, dünya nüfusunun neredeyse 3’te 1’ine denk düşüyor. Şu anda sosyal ağın internet sitesi 45 farklı dilde kullanılabiliyor ve bunları birbirine çevirebiliyor.

Ancak Facebook, yapay zeka ve makine öğrenimi uzmanlarının, standart bir metni çevirmek için kullanılan sıradan yöntemlerden 9 kat daha hızlı ve çok daha doğru bir yapay zeka tercümanını oluşturduğunu açıkladı. Yeni sistemi geliştiren bilim insanları, Facebook A.I. merkezinin FAIR grubunda çalışıyorlar.

Cümleyi okurken öğrenen ve dilin yapısına göre cümledeki kelimelerin yerini tespit ederek anlatıma uygun çeviriler yapabilen yapay zeka ağı, temel olarak Facebook üzerindeki “Çeviriyi Gör” kısmında kullanılabilir. Ancak daha fazlası da var; yabancı dillerdeki herhangi bir uzun metnin özetlenmesini de sağlayabiliyor, yani dilin incelikli yapısını bir veya birkaç metin sonrasında çözebiliyor.

Facebook araştırmacıları, bir seferde değil, gruplar halinde sözcüklere bakan ve evrensel sinir ağı adı verilen farklı bir tekniğe başvuruyorlar. Çevirinin bir insan gözüne kıyasla soldan sağa gitmediği, aynı anda sayfadaki tüm verilerin detaylı olarak kontrol edildiği söyleniyor. Yani bir cümlenin tamamı okunurken geçen çok çok kısa zaman diliminde, 1. ve 5. kelimeleri arasında bağ kurulup anlam bütünlüğü sağlanabiliyor.

Facebook dışında dil ve çeviri bilimi ile uğraşan araştırmacılar da, bu konvansiyonel sinir ağı projesinin şimdiye kadar oluşturulmuş en iyi çeviri platformu olabileceğini söylüyorlar.

Facebook yeni teknolojiyi tüketicilerine ne zaman sunacağı hakkında detaylı bir bilgi vermiyor. Ancak hızlı ve hatasız bir çeviri sistemi en azından sosyal medya üzerindeki iletişim engellerini kaldıracaktır. Heyecanla bekliyoruz..

Detaylar..
https://aongrup.com/facebook-yapay-zekayi-tercuman-yapti-mukemmel-dogrulukta-ceviriler-artik-mumkun/
Photo
Wait while more posts are being loaded