Profile cover photo
Profile photo
Pawel Kraszewski
39 followers
39 followers
About
Communities and Collections
Posts

"Pieszy z bezwzględnym pierwszeństwem na pasach: od 1 stycznia 2017"

Analogicznie powinno zostać wprowadzone bezwzględne pierwszeństwo dla samochodów na niestrzeżonych przejazdach kolejowych

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Iphone 6 - 3000zł
Sluchawki Denon - 1000zł
Słuchać muzyki przez zimową czapkę - bezcenne

Okażcie trochę szacunku artystom!

Just thinking... Sony lost its money invested in "The Interview" anyway. Why not say "up yours" to Kim and officially release the movie to Torrents? 

Post has attachment
During upgrade of Win 8.1 to 10 preview.

It's nice to know, that person responsible for error messages of Windows 1.0 is still employed.

Miło wiedzieć, że osoba odpowiedzialna za komunikaty błędów w Windows 1.0 jest ciągle jeszcze zatrudniona.
Photo

Post has attachment

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhoto
Art
4 Photos - View album

Wczoraj dałem szansę #windows81   . Brawo #Microsoft  za darmowy 90-dniowy trial (nie wiem, dlaczego tylko wersji Enterprise - mi wystarczyłby zwykły, no ostatecznie Pro).

Tradycyjne kamienie w okna Microsoft (no przez tyle lat nic się nie uczycie...)

* Absolutna niemożność zainstalowania Win81 na partycjach GPT w trybie BIOS. No Panowie... Ja nie chcę UEFI a potrzebuję więcej niż 4 partycje podstawowe... To takie trudne? Linux i FreeBSD od dawna to obsługują...

* Myślałem, że Enterprise to do mnie na kolanku i "Pan sobie życzy?". Dalej nie ma możliwości zainstalowania systemu z katalogami Program Files i/lub Users na osobnych partycjach. No ja pitolę - mając "Reparse points" w NTFS od początku linii NT i mając możliwość zamontowania partycji w katalogu (jak pod każdym Uniksem) nie dać takiej opcji użytkownikowi?

* Całkowita niespójność nowych/starych interfejsów. Zduplikowane, niewymienne aplikacje. Zduplikowane systemy konfiguracji - mam sobie zgadywać co się da zrobić w konfiguracji z Metro a co w "starej". Generalnie ogólne poczucie bajzlu.

Dajcie pełny wybór stare-nowe. Najlepiej w fazie instalacji. Albo nawet wersji systemu (Windows 8.1 legacy interface edition/Windows 8.1 metro edition):

-> W jednej wersji robicie jak Canonical z Ubuntu - zaorali całkowicie stary interfejs i jest tylko Unity. Jednolite i spójne. Przestawiasz się albo giniesz. Tak zrobiliście z Officem 2007 i nowszymi. Dla mnie całkowita sztywność wstążek jest nie do zaakceptowania i korzystam z Libre Office - ale znam takich, którym wstążki bardzo pasują.
Czyli krótko - jest tylko Metro z przeportowaniem całego interfejsu Windowsowego i formą wrappera na stare aplikacje tak, żeby pojawiały się i działały w ramach Metro i spójnie graficznie z Metro.

-> W drugiej wersji robicie coś typu stary interfejs. Nie potrzebuję Aero. Wystarczy to co jest, ale z całkowitym wypruciem Metro i powrotem starego przycisku start.

Także na dzisiaj - Kraszan mówi 3x nie, dziękujemy, zapraszamy do następnej edycji konkursu. (Abstrahując od tego, że Win81 nie przeżył podniesienia formatu partycji z MBR na Hybrid/GPT. Dla niego układ partycji się nie zmienił, ale i tak każe spadać na drzewo. Kraszan mówi "Sayonara!").

Post has attachment
Good luck with these idiots. I hope you'll kick right where it will hurt them the most.
Wait while more posts are being loaded