Profile cover photo
Profile photo
TRIGON ORTHOPEDIA
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
DiscoGel®
to żelowy implant składający się z produktów naturalnych: etanolu i produktów celulozopochodnych. Jego działanie osmotyczne powoduje migrację płynu do wnętrza dysku, co zmniejsza wypuklinę w pierścieniu, odbarcza uciskane tkanki sąsiednie w tym także korzeń, co powoduje zmniejszenie i ustąpienie bólu.
http://trigonorthopedia.pl/discogel
Photo

Post has attachment
Komórki macierzyste

W naszej terapii wykorzystujemy dorosłe komórki macierzyste (somatyczne komórki macierzyste), które znajdują się w tkankach dojrzałych organizmów, są to komórki multipotencjalne, które mogą dać początek tylko kilku różnym typom komórek z reguły o podobnych właściwościach tzn., że jeżeli pobieramy komórki macierzyste ze szpiku kostnego oraz tkanki tłuszczowej mają one największe właściwości naprawcze w obrębie tkanki kostnej, chrzęstnej i tkanek miękkich (błona maziowa, ścięgna, mięśnie, proliferacja naczyń):

zmiany zwyrodnieniowe we wszystkich stawach
torbiele kostne
wzrost opóźniony
staw rzekomy
przyśpieszenie przebudowy regeneratu w wydłużanych kościach.
Wstrzyknięcie komórek macierzystych w w/w zaburzeniach nadaje procesowi gojenia właściwy kierunek i przyśpiesza procesy naprawcze.

Występują także komórki totipotencjalne znajdują się w łożysku lub są to zarodkowe komórki macierzyste, które mają właściwości różnicowania się w kierunku każdego typu komórek, teoretycznie mogą odbudować każdą tkankę, która u pacjenta uległa uszkodzeniu ale do zastosowania tego rodzaju komórek jest jeszcze bardzo daleko.

Komórki macierzyste które pobieramy od pacjenta nie stwarzają ryzyka ich odrzucenia i mają duże właściwości naprawcze.

Komórki macierzyste z tłuszczu

Tego typu komórki uzyskujemy z tkanki tłuszczowej na sali operacyjnej w celu zapewnienia pełnej sterylności procesu ich pobrania i podania. Pacjenta przygotowujemy na sali operacyjnej, następnie lekarz anestezjolog podaje miejscowe znieczulenie w okolicy tkanek brzucha.

Cienkim aplikatorem bezboleśnie rozrzedzamy tkankę tłuszczową solą fizjologiczną z adrenaliną. Po kilkunastu minutach pobieramy tkankę tłuszczową i odstawiamy w celu jej separacji. Odseparowaną tkankę tłuszczową przenosimy do pojemnika z dyskiem separującym komórki macierzyste, następnie odwirowujemy uzyskując właściwe komórki macierzyste.

W międzyczasie pobieramy pacjentowi krew, odwirowujemy ją uzyskując surowicę bogatopłytkową. Następnie zawieszamy komórki macierzyste w surowicy bogatopłytkowej w celu przedłużenia żywotności komórek macierzystych i wydłużenia okresu procesów naprawczych w tkankach.

W sedacji pacjenta pod kontrolą USG lub RTG podajemy do stawów. Po 30 minutach odpoczynku na sali pooperacyjnej pacjent idzie do domu.

Aby komórki macierzyste spełniły nasze oczekiwania należy je podawać pod kontrolą wzroku (USG lub RTG). Podane pozastawowo mają dużo mniejsze właściwości naprawcze.
Photo

STOPA PŁASKO - KOŚLAWA
Mówimy o stopie płasko-koślawej wówczas gdy tyłostopie ustawia się powyżej 15 stopni na zewnątrz, występuje spłaszczenie lub brak łuku stopy, a przodostopie jest rozpłaszczone i szerokie. Jest to stopa, która najczęściej daje dolegliwości bólowe, szybko dochodzi do zmian zwyrodnieniowych oraz stwarza duże trudności w doborze obuwia. W przeciwieństwie do innych deformacji stóp wymaga ona wczesnej rekonstrukcji w celu zapobieżenia zmianom wtórnym.

Rekonstrukcja (operacja) stopy płasko-koślawej polega na prawidłowym ustawieniu kości tyłostopia, a głównie w stawie skokowo-łódkowatym i piętowo-sześciennym, przy dużej koślawości wymaga także zmiany ustawienia w stawie piętowo-skokowym tylnym. Rekonstrukcję wykonujemy z użyciem implantów najnowszej generacji, które dają nam gwarancję prawidłowej stabilizacji po rekonstrukcji, użycie tych implantów znacznie przyspiesza okres przebudowy w stawach stopy i daje możliwość podjęcia wczesnej rehabilitacji w celu powrotu do prawidłowej funkcji. Po operacji stopa jest ustabilizowana w opatrunku żywicowym na okres od 4 do 6 tygodni. Pacjent w tym okresie chodzi o kulach łokciowym z markowanym obciążaniem (dotykanie stopą podłogi) w celu zachowania prawidłowej funkcji chodu. Po tym okresie wykonujemy zdjęcie RTG w celu kontroli ustawienia stopy i stopnia przebudowy jej elementów. Następnie zakładamy usztywnienie także żywicowe na 4 tygodnie w tym okresie pacjent chodzi bez kul w pełni obciążając operowaną stopę. Na kolejnej kontroli zdejmujemy usztywnienie żywicowe i zaczynamy rehabilitację.

Rehabilitacja po leczeniu operacyjnym polega na przywróceniu optymalnej ruchomości w stawach stopy, poprawę bilansu mięśniowego i nauki poprawnego chodzenia. Gdyż po operacji znacznie zmienia się stereotyp chodu, w związku z tym stopa dochodzi do pełnej sprawności po kilku miesiącach po operacji. Po rekonstrukcji stopa jest estetyczna, funkcjonalna i niebolesna.

Post has attachment
Suplementacja
Żyjemy coraz dłużej i chcemy utrzymać pełną aktywności przez cały okres naszego życia, aby uzyskać ten efekt niezbędna jest odpowiednia aktywność fizyczna oraz odpowiednia suplementacja w obrębie układu kostno-stawowo-mięśniowego, nie tylko w okresie zaburzeń strukturalnych (zmiany zapalne, zwyrodnienia stawów ścięgien i mięśni) ale także dostarczenie do organizmu niezbędnych substancji, które poprawiają procesy fizjologiczne i odżywcze stawów, ścięgien i mięśni w okresie codziennej aktywności oraz podczas uprawiania sportu.
Suplementacja to uzupełnienie leczenia układu kostno-stawowo-mięśniowego substancjami naturalnie występującymi w organizmie, które poprawiają procesy fizjologiczne na poziomie tkanek stawów, ścięgien i mięśni, hamują procesy zwyrodnieniowe i torują drogę procesom naprawczym. Suplementy które stosujemy w naszej klinice:
kwas hialuronowy
kolagen
Suplementacja kwasem hialuronowym i kolagenem uchroni nas przed stosowaniem substancji sterydowych i niesterydowych przeciwzapalnych dających krótki pozytywny efekt w krótkim czasie ale także duże niekorzystne objawy uboczne.
Wielu pacjentów może używać niesterydowe leki przeciwzapalne nawet w bardzo krótkim okresie czasu ze względu na ich działanie uboczne, natomiast kwas hialuronowy i kolagen możemy stosować systematycznie bez ograniczeń, ponieważ nie mają działania ubocznego i są stworzone zgodnie z najnowszymi odkryciami na polu neurologii fizjologii oraz fizyki molekularnej.
Atutem parenteralnego podawania suplementu jest brak:
miejscowych i ogólnych reakcji alergicznych
objawów ubocznych wczesnych i późnych
przeciwwskazań
interakcji z innymi lekami
możliwości uzyskania synergistycznego działania między różnego rodzaju preparatami kolagenu
Kwas hialuronowy i kolagen jest najważniejszym składnikiem przestrzeni pozakomórkowej tkanki łącznej.
Photo

Post has attachment
Photo

Post has shared content

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded