Izstāde Rietumu bankā “Vous banque” 22.02.2012 -09.03.2012
HappyArtMuseum kolekcija @ RIETUMU BANKA

Rietumu bankas centrālā ofisa mākslas galerijā ir atklāta mūsdienu Latvijas mākslinieku izstāde „Va bank”. Māksliniekus-izstādes dalībniekus vieno sadarbība ar galeriju Happy Art Museum.

Galerija Happy Art Museum ir dibināta 2009. gadā. Tās kredo: turpināt Pinakoteka izstāžu zāles demokrātiskās tradīcijas un regulāri rīkot sociāli aktīvas konceptuālas kopizstādes.

Laika gaitā galerijā izveidojusies mākslinieku-domubiedru grupa, kuru darbi organiski papildina cits citu. Grupas kodolu veido vienā laikā Mākslas Akadēmijā mācījušies domubiedri: gleznotājs Gustavs Filipsons, skandalozi gleznotāji Sergejs Djomins un Vladislavs Lakše, Kārlis Vītols, Lauris Mīlbrets, Otto Zitmanis, Dags Vidulejs, ironiskās tēlniecības maestro Zigmunds Bielis un Ivars Miķelsons, metāla mākslinieks Mārtiņš Sproģis un jaunais pop-art interpretētājs Ernests Austriņš,Artūrs Bērizņš un Juris Dimiters.

Izstādes filozofiskais mērķis – aicināt skatītāju uz dialogu par sāpīgam lietām, par to, ko labais tonis nosaka noklusēt. Ekspozīcijas saturu veido mākslinieciski augstvērtīgi, profesionāli nostrādāti darbi ar skaidri definētu ideju un individuālu pasaules redzējumu. Tomēr viens no galvenajiem mākslas darbu atlases kritērijiem ir patiesums, lai tie neizskatītos klaji dekoratīvi.

Katrs izstādes artefakts – ir atradums. Prasme pasmieties par sevi, neaizvainojot runāt par sarežģītām tēmām mākslas valodā.

Uz piesātinātas melnas krāsas dominantes iespaidīgo Gustava Filipsona gleznu fona īpaši izteiksmīgas kļūst izsmalcināti ironiskās Zigmunda Bieļa pulētās bronzas figūras. Kombinējot Filipsona abstrakto glezniecību ar Daga Viduleja un Otto Zitmaņa strukturāliem darbiem, kā arī Djomina un Lakšes smalki detalizētajiem darbiem veidojas plašs un daudzveidīgs glezniecības diapazons.

Mūsdienu Latvijas mākslinieku darbu ekspozīcija kļūs par piecpadsmito izstādi, kas norisināsies Rietumu bankas mākslas galerijas telpās. Kopš 2010. gada vasaras Capital Centre regulāri uzņem labāko Latvijas un ārzemju mākslinieku darbus.

Izstāde norisināsies līdz 9. martam, darbus var apskatīt darba dienās no 9:00 līdz 17:00 un. Ieeja bez maksas.


http://www.facebook.com/events/297571666974234/

https://plus.google.com/u/0/116991804066662697680/posts/HNV4rJxmwxN
http://www.draugiem.lv/laimigas-makslas-muzejs/news/?p=6525476
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.02.2012 - 09.03.2012 HappyArtMuseum collection "VA BANK"@ RIETUMU BANK hall Vesetas7 9-17.00
65 Photos - View album
Shared publiclyView activity