Profile cover photo
Profile photo
Jak být fit
14 followers -
zdraví, zdravý životní styl, zdravá strava,
zdraví, zdravý životní styl, zdravá strava,

14 followers
About
Posts

DIETNÍ CHYBY 4. DÍL

Počítání kalorií

Pokud patříte mezi osoby, které jsou posedlé věčným počítáním kalorií, je téměř nemožné, abyste si vytvořila zdravý vztah k jídlu. V konečném důsledku to bude znamenat, že budete přijímat pouze nízkotučné a průmyslově vyráběné potraviny, které sice skutečně mohou obsahovat minimum kalorií, ale stejně minimální bude i jejich výživová hodnota.

Pokuste se zaměřit na příjem zdravých jídel. Poslouchejte své tělo, které si samo řekne co potřebuje a co naopak ne. Nebojte se tu a tam dopřát si oříšky, tučnější ryby či hroznové víno. Dodejte si energii i spoustu nutričních látek!
Add a comment...

Post has attachment
Chodíte rádi k zubaři? Já tedy rozhodně ne! Bojím se zubaře tak moc, že tam chodím raději preventivně 2 x do roka s nadějí, že mi zase nic dělat nebude. Zatím se mi vždy poštěstilo a ve svém věku mám jen pár malých plombiček. Jenomže jiní tolik štěstí nemají a taková návštěva stomatologa je stojí značnou část. Za co tedy u zubaře musíme platit?
Add a comment...

Post has attachment
LNĚNÉ SEMÍNKO

Lněné semínka jsou skvělým zdrojem:
- vápníku
- hořčíku
- fosforu
- zinku
- niacinu
- vitaminu E a F
- vysoce kvalitních nenasycených kyselin (kys. linolenová,linolová a olejová)

Proč bychom měli konzumovat lněné semínko?

Lněné semínko je přírodním projímadlem, proto by jej měli jíst především lidé, kteří často trpí zácpou. Lněné semínko je rovněž vhodné také proti zánětu žaludku a střev. Lněné semínko léčí také sliznice. Pravidelná konzumace lněného semínka slouží jako dobrá prevence proti rakovině střev a prsu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KONTRYHEL

Kontryhel je bylinka, kterou ocení především ženy. Nejenže si poradí s menstruačními problémy, je vhodná rovněž pro těhotné ženy, které mají problém donosit dítě. Více o kontryhelu najdete v článku 

http://www.jakbytfit.cz/pomoc-prirodni-cestou/kontryhel/
Photo
Add a comment...

DIETNÍ CHYBY - 3. DÍL

Maximální vyřazení tuků ze stravy

Někteří jedinci se rozhodnou hubnout tak, že výrazně omezí příjem tuků. Bohužel, takový rázný krok vaše tělo nechápe a ve většině případů zareaguje tak, jak si nepřeje. Bude totiž zmatené a začne si ukládat zásoby tuku. Pokud si tedy nastolíte přísnou nízkotučnou dietu, s velkou pravděpodobností začnete přijímat potraviny s větším množstvím sacharidů a bílkovin. 

Není důvod zbavovat se tuků například z kvalitního olivového oleje, z rybího masa či oříšcích. Zaměřte se spíše na příjem sladkých potravin 
Add a comment...

Post has attachment
PLEŤOVÁ MASKA Z DÝŇOVÝCH SEMÍNEK

Působí příznivě především na mastnou a pórovitou pleť 

Dýňové semínka nemusíme jenom baštit 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
DÝŇOVÉ SEMÍNKO

Dýňové semínka jsou skvělým přírodním zdrojem:
- zinku
- železa
- hořčíku
- fosforu
- draslíku
- chromu
- selenu
- vitaminů sk. B
- vitaminu E
- betakarotenu
- vzácných olejů

Proč bychom měli jíst dýňová semínka?

Dýňová semínka působí preventivně proti nádorovým onemocněním a posilují odolnost organismu. Muži jistě ocení pozitivní vliv na prostatu. Dále se doporučují dýňová semínka při kožních problémech a při alergiích. Dýňová semínka mají také projímavé a močopudné účinky. Doporučují se konzumovat rovněž v období stresů, napětí a nervozity.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
KOKOSOVÝ ZÁBAL NA SUCHÉ A POŠKOZENÉ VLASY

Kokosový olej naneseme do vlasů, vše zabalíme potravinářskou fólií a necháme 2 hodiny působit. Po uplynutí této doby vlasy dobře umyjeme.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kdybyste měli tu možnost vědět, zda v následujících 5 letech umřete či ne, využili byste toho? Přejete si to vědět?
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded